L-i-s-a-92af• 31 января 2024

Oновлений законопроект про мобілізацію

Кабмін вніс до Ради оновлений законопроект про мобілізацію: ключові положення

Цей законопроект визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, заявили в Міноборони. У вівторок, 30 січня 2024 року, Кабінет Міністрів України схвалив і передав до Верховної Ради оновлену версію законопроекту про мобілізацію.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України. Зазначається, що коментарі та зауваження до законопроєкту враховані спільно з Генеральним штабом, Урядом та народними депутатами.

“Цей законопроєкт визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців та військовозобовʼязаних”, – йдеться у повідомленні.

У Міноборони розповіли про основні положення оновленого законопроекту:

визначається чіткий термін служби на період воєнного стану;
люди з інвалідністю всіх груп – звільнені від військової служби;
добровольці по мобілізації мають відстрочку на 2 місяці для вирішення особистих питань і підготовки до мобілізації;
надається щорічна основна відпустка під час дії военного стану, протягом календарного року може надаватися частинами. Не менше 15 календарних днів;
військовослужбовці, звільнені з полону – отримають додаткові 90 днів відпустки із збереженням грошового забезпечення, якщо вони вирішили продовжити службу;
після мобілізації всі громадяни проходять обов’язкову військову підготовку терміном у 2-3 місяці. Людина не може бути відправлена одразу на фронт після мобілізації;
строкова служба скасовується. Замість неї запроваджується базова військова підготовка. Людина віком 18-24 років самостійно обирає, коли пройти військову підготовку. Сама підготовка займатиме максимум 5 місяців, при цьому за людиною зберігаеться її робоче місце, чого заразнемає в чинному законодавстві;
людині не потрібно буде йти в ТЦК, щоб оновити дані. Це можна буде зробити онлайн в особистому кабінеті або в ЦНАП. Електронний кабінет буде створений на базі реестру військовозобов’язаних “Оберіг”;
можна переїжджати в інші міста без дозволу ТЦК. Після переїзду потрібно буде стати на облік за новою адресою;
Виключається право на відстрочку від призову у державних службовців, працівників БЕБ, ДБР, Державної виконавчої служби. Працівники Нацполу, ДБР, НАБУ, прокуратури, БЕБ, Служби судової охорони та патронатної служби більше не матимуть відстрочки;
державні службовці бронюються як всі. Категорія “Б” та “В” – 50% від військовозобов’язаних в певному органі;
голови міських та селищних рад, територіальних громад – мають бронь. Військовозобов’язані, які працюють на посадах в органах місцевого самоврядування – 50% від військовозобов’язаних;
грошове забезпечення мінімум 20 тис. грн за місяць без врахування додаткової винагороди. Додаткова винагорода на період дії военного стану від 30 до 100 тис. грн.
Блискавка• 31 января 2024
Ответ дляПавела
Можете копати, мені на вас пофіг. А влада має думати, як зберегти людей. Молодих працездатних людей, які будуть будувати цю країну і дітей тут ростити. А не на забій посилати, якнайбільше. За рік закінчаться і ці, доберуться і до вас
А мужчины 40+, молодые ? Или их можно на убой? Какой возраст Вас устраивает, интересно.
Isidda• 31 января 2024
Ответ для Juliana R
Вчора читала Портнікова,сказав військовим нема чим платити.
Яка чесність?яка прозорість?
Он пересчитал все деньги лично?
Isa Dora• 31 января 2024
Ответ дляLidia-e738
Как я поняла, раньше ловили мужиков что бы им дать повестку. Теперь будут ловить мужиков, что бы дать повестку , потому что они не зарегистрированы в электронном кабинете. Я так и не поняла, что поменялось. Как будто после этого закона все побегут регистрироваться
Теперь все будет наоборот.

Раньше ловили мужиков, теперь сами будут идти иначе банк блокировка транспорт блокировка
Павела• 31 января 2024
Ответ дляIsidda
Конкретнее.Ваши предложения.
Я представник влади?
Включати дипломатію і відстоювати інтереси свого народу.
автор L-i-s-a-92af • 31 января 2024
Ответ дляSo_so
Мне всё равно. Наша страна полетит окончательно в пропасть. Детей будут вывозить интенсивней, производства вывозить интенсивней, новые категории представителей власти озолотятся (вчера прочитала у военкома из Ровно дома нашли 46 миллионов, один мелкий чиновничек).
Украина окончательно полетит в пропасть только в одном случае,если прогнется под рф и превратиться в Беларусь-2.Тогда отсюда точно нужно будет вывозить детей срочно.
Nathalie27• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Чоловіків уж точно не 1,5 мільйони
Є кому служити,якщо правила мобілізації нарешті будуть чесними і прозорими.
Що конкретно вказує на прозорість і чесність нових правил?
Isidda• 31 января 2024
Ответ дляПавела
Влада?Залужный просил лично.ЗАЛУЖНЫЙ.Конкретно ваше предложение?
РыжаяЛиса• 31 января 2024
Ответ дляSo_so
Я вчера читала закон и ахреневала.
У мужчин, прав меньше, чем у домашних животных. Это капец
А откуда у этого военкома такая маленькая кучка? Это наверное подарок😥
Павела• 31 января 2024
Ответ дляБлискавка
Мене влаштовує зберегти життя всіх
Nathalie27• 31 января 2024
Ответ дляIsidda
Удалено администрацией...
Які могили? Робіть ремонти, будуйтеся, як всі інші у Вашому місті. Все ж чудово
Isidda• 31 января 2024
Ответ дляrainbow in the sky
В нас в Мелітополі буряти вже майже два роки як! І коли вони прийшли 24.02 в місті не було жодної силової структури, бо всім надали наказ вийти...
Они детей насилуют
Конфет04ка• 31 января 2024
Ответ дляПавела
насчёт молодых. их мужского пола больше в 4.2 раза, а в возрастной группе 18-26 в 7 раз. это к слову о понижении планки. вояки, и наши в т.ч., признают, что оптимальный возраст солдата 18-25.
автор L-i-s-a-92af • 31 января 2024
Ответ дляПавела
Между капельками удобно изголяться?
Уже ’ сохранили людей’ в Мариуполе,в Крупянске,в Изюме,в Буче,в Херсоне и Мелитополе-везде,где была и есть российская оккупация.Тоже так хочешь?
Isidda• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Можно детальние? Что именно ’ подумать’ Демобилизация и все по-домам и завтра русские будут в Херсоне,Запорожье,Харькове,Одессе,
Николаеве...да и в Суммах,Чернигове,Киеве почему бы и нет?
Они хотят,что б я детей хоронила во дворе?Или дочь отдала кадыровцам ?
So_so• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Удалено администрацией...
Златоцвіта• 31 января 2024
А як щодо броні для викладачів і науковців?
Не знайшла згадки про них в новій редакції.
автор L-i-s-a-92af • 31 января 2024
Ответ дляrainbow in the sky
Ми не хочемо такої ж долі для 5-7 областей України.Тому мобілізація має бути.
Juliana R• 31 января 2024
Ответ дляIsidda
Он пересчитал все деньги лично?
Ну автор же перерахувала,що є кому воювати,то чому йому так само не порахувати кошти,які потрібно заплатити цим військовим?
Nathalie27• 31 января 2024
Ответ дляIsa Dora
Теперь все будет наоборот.

Самі собі будуть блокувати?
Lilipa• 31 января 2024
Ответ дляIsidda
Удалено администрацией...
Kittu2008• 31 января 2024
Ответ дляIsidda
ваши предложения?
Открыть границы и сказать людям, бежать, куда хотят- и пускай Европа нервничает )
Isidda• 31 января 2024
Ответ дляПавела
Я представник влади?
А какая дипломатия с убийцами и насильниками?путин,не убивай нас,путин не тяни на убой своих русских в чужую страну!типа так?
lumonbka• 31 января 2024
Ответ дляIsidda
Удалено администрацией...
Вам йти воювати з усією сім´єю, якщо ви боїтеся. Захищайте домівку своїми руками. Ви ж вмотивована! Найкращий солдат
автор L-i-s-a-92af • 31 января 2024
Ответ дляКонфет04ка
наверное, речь о госслужащих, с которых частично снимается бронь. ибо для остальных не сильно и поменяется
Это очень большое число военнообязанных: начиная от чиновников министерств и департаментов всех мастей и заканчивая судебными исполнителями.
Павела• 31 января 2024
Ответ дляКонфет04ка
Ну ок, їх у 7 разів більше, збої неміряно, ядерка, але ви воюйте, поки всі не здохнете. Про економіку мовчу, тут на неї вже ніхто не звертає увагу, бо жопа і так. Я впевнена, що жодна європейська країна, до якої ми так прагнемо не пішла б на такі кроки, щоб знищити своє населення.
Ms. Wonka• 31 января 2024
Кстати, а несколько сот тысяч ̶м̶о̶р̶д̶о̶в̶о̶р̶о̶т̶о̶в̶ пенсионеров-силовиков в диапазоне 38-45 лет, опять неприкосновенны? Эти кабинетные офицеры, пользовавшиеся всеми государственными льготами, получавшие квартиры и прочие плюшки, уж точно задолжали Родине поболее, чем молодежь 25-30 лет.
Ollka• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Удалено администрацией...
А де ви тут в темі бачите оригінал?
Оригінали на форумах?
Я думала на офіційних сайтах державних у вигляді законів
Juliana R• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Ну да,именно Портников этот вопрлс и решает На данный момент никто из военнослужащих без довольствтя не остался.
’нікто’ це сильна заява стосовно війни і військових
lumonbka• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Ще про своє ставлення до росії і росіян не забудьте позначити для повної картини
Маніпуляції залиште для своєї сім´ї.
Nasta9019• 31 января 2024
Ответ дляIsa Dora
Теперь все будет наоборот.

Громадяни теж можуть покарати владу за таке відношення. Почнеться масове закриття бізнесу, фопів. Це мінус податки, навіть якщо мінімалка та конверт. Вивід грошей з банків, а це обвалення банківської системи. Жінок з дітьми по максимуму відправляти з країни, впаде покупна спроможність, а це ті самі податки. Військовим платить виключно Україна. Допомоги від США скоріше за всього не буде, а ЄС дає мало. Почнуть гроші з військових відправляти на соціалку, а на втримання курсу золотовалютні резерви, врублять станок друкування грошей. Ось це буде перемога у вигляді економічного дна