L-i-s-a-92af• 10 февраля 2024

Швеція розширить підтримку біженців з України

Влада Швеції розробила законопроєкт, який дозволить українцям отримати шведський номер соціального страхування

Уряд Швеції готується розширити підтримку українських біженців. Зокрема, українцям дозволять отримувати шведський номер соціального страхування, що надасть доступ до багатьох послуг. У законопроєкті також передбачено суттєве збільшення виплат, пише TV4.
Уряд Швеції розробив законопроєкт, який дозволить українським біженцям зареєструватися в країні та отримати шведський номер соціального страхування. Про це повідомила міністр міграції Марія Мальмер Стенергард.

«Це означає, що вони отримають зовсім інший доступ до шведської системи охорони здоров´я, можливість отримати BankID, а також отримують право на більш високу підтримку», – заявила вона.
Українцям потрібен повний доступ до навчання шведською мовою, послуг служби зайнятості, зазначила міністр. Законопроєкт буде винесений на обговорення, і очікується, що він може набути чинності восени.

Раніше уряд критикували за виплати українським біженцям, які прибули до Швеції після вторгнення Росії до України. Якщо законопроєкт буде ухвалено, добову суму з нинішніх 71 шведської крони (6,28 євро) буде збільшено до 308 шведських крон (27,26 євро). Тобто за місяць українські біженці отримуватимуть близько 818 євро.

Закон спрямований на українців, які перебувають у Швеції більше року та планують залишитися довше.

Політики закликають уряд вжити тимчасового заходу щодо збільшення фінансової підтримки українців до ухвалення закону.
Раніше ми писали, що українці з тимчасовим захистом у Швеції не можуть отримати особистий номер , що ускладнює доступ до багатьох послуг – від медичних до банківських. Біженці подали петицію, щоби це змінити.
Швеція хоче запровадити нові вимоги, які дозволять депортувати шукачів притулку та іммігрантів за зловживання наркотичними речовинами, зв´язок зі злочинними угрупованнями або висловлювання, що загрожують шведським цінностям.

«Передумовою успішної інтеграції є те, що люди, які хочуть жити в Швеції, також повинні дотримуватися основних норм, жити чесно і добре поводитися», – заявила міністр міграції Марія Мальмер Стенергард.

Уряд правої меншості прем´єр-міністра Ульфа Крістерссона прийшов до влади рік тому – за підтримки ультраправих Шведських демократів – і пообіцяв боротися з імміграцією та злочинністю.
vidivan• 10 февраля 2024
молодці!!!

Teonaa• 10 февраля 2024
Їдете?
Falcon82• 10 февраля 2024
Ответ дляTeonaa
Їдете?
Тож написано, для тих хто в Швеції більше року. Цим вони себе убезпечать від нових біженців. І підтримають тих, хто довгий час лишався в країні навіть і без особливої допомоги з боку уряду
uma• 10 февраля 2024
Вот что пугает в эмиграции это вот эта депортация. Ты вырос в других ценностях, волею судьбы заброшен в чужое общество, которое на плохое и не хорошее, а совершенно иное. И вынужден тихо сидеть, держа свое мнение при себе. Потому что не твоя страна, не ты ее строил, не тебе о ней высказываться, ты в гостях. И вот это «в гостях» на всю жизнь. Очень давящее чувство.
BreakMe• 10 февраля 2024
Вот чего не отнять у нашего народа это любовь к шаре
Annetka_100• 10 февраля 2024
Одна из самых холодных стран не только в смысле климата, но и в смысле отношения к украинским беженцам.
Пока они тот закон примут. Они как жирафа длинношее. Кто понял ситуацию, тот давно оттуда уехал. Пусть дальше решают проблемы с мигрантами, со своей преступностью и наркотическими веществами.
Allka- skakalka• 10 февраля 2024
Ответ дляBreakMe
В Украине с работой жопонька .
Я все эти 2 года никуда не выезжала из Харькова ,но что-то с работой пошли сбои ,зарплата мизер ,больной отец на руках .
Если что, то придется ехать на такую шару .
oboeva• 10 февраля 2024
Ответ дляAllka- skakalka
В Украине с работой жопонька .
Думаете,там с больным отцом на пособие легче прожить?
Allka- skakalka• 10 февраля 2024
Ответ дляoboeva
Легче ,чем в Харькове под обстрелами и без работы .
У меня родственники в Нидерланды выехали ,пособие 300 евро , на двоих 600 ,они 300 тратят на продукты ,ещё 300 умудряются откладывать ,цены на продукты чуть дороже наших . Люди ж сидят и не возвращаются ?! Было б плохо уже б вернулись .
До работы я не переборчивая ,готова работать

oboeva• 10 февраля 2024
Ответ дляAllka- skakalka
Не всегда,если плохо,то уже б вернулись. Думают,пусть уже как-нибудь,но не хуже. И это не всегда лучше,чем здесь.
Может вы и готовы работать,а там готовы вам эту работу дать и хватит ли зарплаты уборщицы на все?
Sчастливая• 10 февраля 2024
Ответ дляuma
Добавлю, что тот кто не испытал , тот не поймёт этого .
Best hit Bonanza• 10 февраля 2024
Не факт что увеличат пособие. Ультраправые- вот что меня настораживают, они всегда против иммигрантов, они быстрее выгонят, чем по петициям увиличат пособие. Ещё осталось в Германии ультроправым прийти к власти и пиши пропало для многих
Falcon82• 10 февраля 2024
Ответ дляuma
Росіяни таким і не заморачуються. Вони увесь світ вважають своїм і не паряться. Уроди козломорді
Falcon82• 10 февраля 2024
Ответ дляBreakMe
Добре, що ви спите у своєму будинку і своєму ліжку. Подякуйте Богу.
Дана-Нирвана• 10 февраля 2024
Ответ дляAllka- skakalka
А живут где? Моя одноклассница с мамой в общаге. Особо вариантов нет. А самим снимать очень дорого, не могут пока.
LyudaT• 10 февраля 2024
Ответ дляoboeva
С больным отцом в Швеции прожить легко. У подруги сына в Швецию выехали родители, вывезли маму отца. У бабушки деменция, но она живёт в отдельной квартире, к ней приставлен социальный работник, который приходит к ней, готовит, кормит, купает и т.д. Когда были проблемы со здоровьем, бабушку положили в больницу.
LyudaT• 10 февраля 2024
Да, без этого шведского номера социального страхования действительно возникает ощущение, что Швеция для Шведов. Даже абонемент в спортзал стоит без этого номера почти в два раза дороже.
автор L-i-s-a-92af • 10 февраля 2024
Ответ дляFalcon82
ви праві.
Можливо українці з прифронтових територій скористаються інформацією.