Рада підтримала законопроєкт про вогнепальну зброю для населення
На тлі агресії Росії Верховна Рада схвалила законопроєкт про цивільну вогнепальну зброю. 274 народні депутати підтримали проєкт закону №5708.
Деталі
Законопроєкт №5708 "Про право на цивільну вогнепальну зброю" був внесений до Верховної Ради ще у червні 2021 року, проте парламент не встиг його розглянути. Міністр оборони Олексій Рєзніков закликав Раду ухвалити закон, який дозволить громадянам використати зброю для самозахисту.
Що передбачає законопроєкт про цивільну зброю:
Визначення умов та порядку отримання фізичними та юридичними особами документів про право власності на цивільну вогнепальну зброю;
класифікацію цивільної вогнепальної зброї;
створення порядку видачі медичної довідки про відсутність протипоказань, які не дозволяють володіти зброєю;
створення Єдиного державного реєстру цивільної вогнепальної зброї та визначення повноважень його суб´єктів;
визначення прав і обов´язків власників зброї;
встановлення порядку отримання права на цивільну вогнепальну зброю та боєприпаси, а також страхування;
дозвіл використовувати зброю для самозахисту;
поняття зон вільних від зброї;
врегулювання вивезення та ввезення зброї з України та в неї.
Документ регулює суспільні відносини у сфері реалізації права українців на цивільну вогнепальну зброю та бойові припаси до неї. Тепер громадяни України можуть купити зброю, яка визначатиметься як власність для самозахисту.
Водночас, обмеження на володіння стосуються:
гладкоствольної короткоствольної вогнепальної зброї, призначеної для стрільби патронами;
нарізної зброї калібром більше 127 мм, якщо швидкість польоту його кулі перевищує 700 м/с;
револьверів;
довгоствольної гладкоствольної вогнепальної зброї калібром більше 27 міліметрів;
накладних нарізних стволів до гладкоствольної вогнепальної зброї;
бойових припасів бронебійного, вибухового чи запального, а також снарядів для подібних бойових припасів;
бойових припасів, спеціально сконструйованих для посилення пробивної та вражаючої дії.
Деталі
поняття зон вільних від зброї;
револьверів;
Теперь каждая буфетчица сможет купить себе пистолет, а может быть и автомат для отстрела мужиков!
Верховна Рада планує дозволити обіг цивільної вогнепальної зброї, але не короткоствольної.
Прийняття відповідного законопроєкту №5708 за основу підтримали 274 народні депутати на пленарному засіданні в середу, передає Інтерфакс-Україна.
Законопроєкт пропонує визначити поняття права власності на цивільну вогнепальну зброю, умови та порядок отримання громадянами України та юридичними особами документів про право власності на цивільну вогнепальну зброю, здійснити класифікацію цивільної вогнепальної зброї.
Документ також передбачає розроблення порядку видачі медичної довідки (висновку) про відсутність медичних протипоказань, що перешкоджають одержанню документа на цивільну вогнепальну зброю, створення спеціальної інформаційно-довідкової системи з виробництвом кваліфікованого електронного підпису особи, яка сформувала висновок.
Автори проєкту закону пропонують також розробити порядок створення та ведення Єдиного державного реєстру цивільної вогнепальної зброї, визначити загальні засади цивільного обігу вогнепальної зброї та боєприпасів, встановити порядок отримання права на цивільну вогнепальну зброю та боєприпаси, визначити порядок страхування цивільної відповідальності власників цивільної вогнепальної зброї.
Крім того, передбачається використання цивільної вогнепальної зброї для самозахисту, врегулювати тимчасове ввезення цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів на територію України, тимчасове вивезення цивільної зброї та боєприпасів з території України та передбачити державний контроль у сфері обігу цивільної вогнепальної зброї.
Колючая Роза• 23 февраля 2024
Ответ дляМимо_шла
Пусть ещё закон про самозащиту доработают.
Что бы если кто-то лезет в дом,то можно убить без страха ,что тебя потом посадят.
Вообще я за оружие в каждом доме, люди будут более вежливые( после того как пройдет волна убийств)
ага. Сначала маргиналы друг друга перестреляют, а потом будут боятся в чужой двор зайти. Красота
Ответ дляМимо_шла
У кого бабло есть купить автомат, тот не сядет ни при каких раскладах!
Колючая Роза• 23 февраля 2024
Ответ дляМурка в бурке
не таких уж и громадных денег стоит оружие....а вот откупится, тут большие суммы уже
Ответ дляЕлена1265
Отлично! Хоть можно будет отстреливаться, когда ТЦКашники будут похищать людей
У них тоже автоматы есть!
Ответ дляКолючая Роза
Я даже не знаю сколько...
Колючая Роза• 23 февраля 2024
Ответ дляМимо_шла
Если это частный двор,то не надо туда заходить без приглашения
у нас дача, многие этого не понимают и шастают как у себя дома
Ответ дляКолючая Роза
Надо на крыше поставить пулемет
Колючая Роза• 23 февраля 2024
Ответ дляМурка в бурке
Я даже не знаю сколько...
например, травмат около 30 тыщ
Ответ дляКолючая Роза
например, травмат около 30 тыщ
ого!!!!!!
Колючая Роза• 23 февраля 2024
Ответ дляМурка в бурке
ого!!!!!!
пффф...это еще мало, для такой игрушки
Ответ дляКолючая Роза
пффф...это еще мало, для такой игрушки
та да..я уже поняла
Любой женщине оружие бы не помешало в личное пользование
Ответ дляБелоснежная
Наконец-то! За судную ночь раз в году разговоров пока не было?
За судебную ночь? Брачную ночь знаю, новогоднююю тоже. Судебную не знаю.
Белоснежная• 23 февраля 2024
Ответ дляМурка в бурке
+
Ненавижу фильм «Ирония судьбы». Эх, был бы в то время принят такой закон, не надо было бы нудиться под короткометражку
Ответ дляLyudaT
Закон разрешает хранение оружия, не ношение. Вы можете получить разрешение на покупку и последующее хранение оружия. На самом деле этот закон особо ничего не изменит. Сейчас тоже можно купить гладкоствольное или нарезное оружие. Но массово его не покупают
А стрелять можно из него?
Ответ дляБелоснежная
+
В то время тоже были охотники с оружием
Ответ дляLyudaT
Читайте закон) вы же создаёте темы, а закона в глаза не видели) просто так в черте населённого пункта нельзя стрелять ни из какого оружия, если вы находитесь не в тире или не на полигоне для стрельбы.
Я очень далека от этого. Создала тему в надежде почитать коменты опытных вооруженных женщин форума.