Горня капучіно• Изменено 08 марта 2024

Питання до російськомовних

Скажіть,а ви любите читати українською, медіа, пісні слухаєте? Як на вас вплинула війна, чи змінилось ставлення до мови, а може ви принципово перейшли на українську?
Тема не для срачу ,просто цікава ваша думка.
Це після інтерв´ю єфросіноної і соловій замислилась
Капризулька• 08 марта 2024
Навчалася в школі російською ,українська була з 2-го класу. В родині та й в усіх установах і люди, ніхто в мене в містечку не розмовляв українською. Але з малечку мені читали книжки як українською так і російською. Так, думаю я , звичайно російською, в житті перейшли всією родиною на українську, фільми мені комфортніше дивитися українською, якщо саме дубляж. Але загалом я читаю та дивлюся фільми обома мовами не відчуваючи. дискомфорту. В мене особисто немає проблеми з розмовною, або письмовою українською. Чесно кажучи, важко зрозуміти як людина не може нею спілкуватися, якщо вона її вивчала в школі.

kotenochkina• 08 марта 2024
Ответ дляTasya-Natusya
Ну от я російськомовна, але рідною мовою вважаю саме українську. Російська рідна може бути лише якщо людина російського походження. Решта - то зрусифіковані українці, оскільки століттями укрмова третім сортом.
я погоджуюсь з вами, рідна мова та, яка від походження. але я саме маю російське походження, тому сказала за себе.
sur_sur• 08 марта 2024
Ответ дляGarnoKvit
А такі, як Гринкевичі, вони, судячи з вашої логіки - українці ментально. Ну і значить голосували правильно. Все вірно? А те, що вони обікрали армію, то такоє і неважливе. Головне, що вони розмовляють українською. Так?
Ні, про злочинців мова не йшла. Є така наука ’формальна логіка’, рекомендую, бо у вас з логікою не дуже.
Will_Be...• 08 марта 2024
Ответ дляsur_sur
Мене без вас є кому захищати. Ви в окопі? І я не писала про ’нехороших’. Я нормально спілкуюся з різними людьми, бо живуть в Україні представники різних національностей. Знайомий азербайджанець завжди і привітається українською, і подякує, як може. І я можу йому у відповідь азербайджанською.) Ні на яку ’ізбранность’ не претендую, з дитинства була російськомовна. За кордон їду, то теж маю якийсь запас місцевих поширених слів і виразів, решту англійською або на пальцях., якщо десь не розуміють)
І тільки іна Совєтчиці кацапня зразу стає в позу.
З принциповими російськомовними ’українцями’ принципово спілкуюся українською, або не спілкуюся)
Квартира у Києві в будинку на 350 квартир, 80% коментарів у чаті будинку - українською. У дачній групі (більше 2000 осіб, передмістя Києва) на початку війни взагалі проголосували за спілкування українською. І це в групі переважно кияни, власники пристойних котеджів, сільських мешканців тут вже, на жаль , залишилося менше, ніж ’понаєхавших’) .
1. Вы активно пользуете в быту украинский, например, в этой теме - Вас упрекнули русскоязычные, за язык? Вы русскоязычных за язык уперкнули, упрекаете, и предлагаете считать низшим сортом (Та нікого не варто примушувати. Усе просто - має бути низькокваліфікована робота, як за кордоном. Заспівають дуже швидко. У побуті - хоч на суаіхілі. ). Дальше Вы сравниваете ’приличных людей, киевлян’ и ’понаехавших’ (кияни, власники пристойних котеджів, сільських мешканців тут вже, на жаль , залишилося менше, ніж ’понаєхавших’) ) - почему, зачем? Вы снова травите какую-то часть людей, сначала, по языковому признаку, потом, по признаку места рождения.

Вас есть кому защищать, без моего мужа - отлично, только, видимо, не достаточно, если наших ’непатриотов’ активно призывают. И, если Вы и Вам подобные, не прекратят считать русскоязычных не равными себе, ситуация может измениться. И защищать Вас станет некому - потому, что второй сорт откажется, а первого останется слишком мало что бы ’Гуртом легче батьку бить’.
kotenochkina• 08 марта 2024
Ответ дляsur_sur
До мене ще ніхто не звертався цими мовами)
До чого колаборантів приплели? Вони злочинці, ви не знали? У вас з логікою проблеми.
як раз я знаю, що вони злочинці. а ви знали, що в Україні мешкають нац.меншини, вони є громадянами і поважають закони країни, люблять її? всіх на ’родину’ будемо відправляти? або потім перейдемо на типаж етнічного українця? З логікою проблеми як раз у вас. до чого звернення до вас приплели? є цілі угорськомовні нас.пункти, не знали?
Ирина-bbd0• 08 марта 2024
Ответ дляGarnoKvit
А кто отрицает такое понятие как мимикрия и воров и коррупционеров?
’Если не можешь влюбить-купи. Если не можешь купить-убей!’(с)
Дальше всё расшифровывать в каждом отдельном случае
Bejza• 08 марта 2024
Вчилася у рос.школі, говорила завжди лиш російською, зараз просто фізично не можу, дратує, я не можу чути цю рашистьку мову, для мене це мова фашистів, тих, хто вбиває, гвалтує, це мова психічнохврого народу, який де б не жив, де б воно не оселилося воно там захоче вбивати, я жодної пісні, книги, фільму не слухала і не дивилася, ці дауни хай самі дивляться на себе, як можна слухати і дивитися на психічнохворих?
maggymys• 08 марта 2024
У меня не было плохого отношения до войны. После 2022 несколько раз был импульс переучить себя думать на украинском , но не стала. Хотя если я много читаю на украинском (учебную литературу) то на эти темы могу и думать. Песни и раньше слушала. Единственное , что изменилось, когда ко мне раньше обращались на украинском, я обычно отвечала на русском, сейчас на украинском.
GarnoKvit• 08 марта 2024
Ответ дляsur_sur
Це у вас з логікою не дуже. Перечитайте, що ви самі пишете, мовляв, все спасіння в мові, а біди від її відсутності. А злочинці то окрема історія. Але насправді ні. Злочинці і є причиною бід України. Причина в таких, як Гринкевичі. І навіть їхнє володіння мовою не на користь Україні. І ніколи їй не допомагало. На сході України в Голодомор загинула більшість людей, хоча майже всі там говорили українською. А ви стверджуєте, що мова може врятувати від нападу і геноциду. Яка маячня. Не врятує, коли в Україні багато своїх україномовних продажних гнид.

diamond_shop• 08 марта 2024
тема саме для срачу, автора я б банила навічно за це! ще й під анонімами, ховається! дивна справа, накидувала тут на вентилятор, а як тільки анонімів зняли. то й автора не видно, а що таке?

бан та скарга!
Tasya-Natusya• 08 марта 2024
Щодо самого інтерв´ю, не люблю Машу, але Христина дурна. Російськомовні люди не винні ні в чому, якщо вони не виходили і не кричали Путін прійді, Путін спасі, ввєді вайска. Так що саме інтерв´ю це розпалювання ворожнечі. Але я вважаю, що вина за напругу в суспільстві лежить не лише на політиках, але і на діячах шоу-бізнесу, як наприклад той же Квартал який роками висміював недолугих вуйків і простакуватих жителів Донбасу.
rubyo• 08 марта 2024
Ответ дляkotenochkina
а чому ви таке питання не задаєте у кого рідна мова угорська, татарська, іврит? а колаборантам які розмовляли виключно українською а зараз працюють у окупаційних адміністраціях. іх будемо приймати назад по мовному признаку?
Це хто, наприклад? Слідкую за колаборантами з півдня і ніхто з них не говорив виключно українською ніколи, хіба на тв так, той же сальдо шось там белькотав по азірівські.
skalarka• 08 марта 2024
мне все равно на каком языке говорить, писать слушать. Перехожу с одного на другой без проблем. Если ко мне обратятся на укр отвечу без проблем
rubyo• 08 марта 2024
Ответ дляWill_Be...
’Правда’? Правда в том, что мой русскоязычный муж сейчас месит грязь в окопе, в Харьковской области, что бы Вы могли поумничать про то, что мы - враги и не правильные. Правда в том, что тем, кто убивал в Мариуполе, Буче, Изюме, было плевать на то, на каком языке ты разговаривал при жизни. Правда то, что пока Вы и Ваши единомышленники будете к нам относиться так агрессивно - дела не будет. А не то, что Вы рассказываете.
P.S. муж украинофилки сейчас на горячих направлениях воюет, а она ищет, где достать ему хорошую штучку, для облегчения работы?
Гуляйте, навіть відповідати вам не хочеться по суті. Я україномовна харківʼянка, не триндіть мені про «врагів». Шкодую лише про те, що коли я була молодою і наївною, то сил боротися за своє законне право розмовляти і навчатися рідною мовою в мене не було.
Olga_72• 08 марта 2024
У меня самая обичная история. Легла я как то спать 23 февраля, а прокинулась 24 лютого. Навіть на компі россійську видалила. Музику вже років 20 слухаю тільки українськ. або англомовну. Фільми давно вже рашенські не дивлюсь, бо дістали своїм совком у кожному фільмі. Виключення тільки Не народись красивою.
Раніше спілкувалась россійською, і тільки з тими хто починав розмовляти українською, тим відповідала українською. Зараз в мене великий прогрес, бо я вже досить швидко пишу і вмію думати суржиком наближеним до української. Раніше мені потрібно було в голові перекласти і потім написати, чи сказати. Це відображалось на швидкості. Не всі витримували таке тугодумство.
rivara• 08 марта 2024
Ответ дляЗвездолётчица
Нет
Украинский знаю отлично, но пользоваться им не хочу. Все, что навязывается насильно-чуждо
А вы украинка? Я вот думаю- может это все идёт из семьи из рода, может когда то вашим предкам так же навязывали русский? А у вас уже генетическая память срабатывает? Ну не так уж насильно и навязывают украинский, если честно
Will_Be...• 08 марта 2024
Ответ дляrubyo
Хамство... Снова хамство... И опять хамство... И обвинения, что Вам мешали пользоваться украинским. В Украине... Ага.
vlad-svs• 08 марта 2024
Ответ дляУпругая попка
Читала українською і слухала український контент завжди.
Зараз тільки дома з родиною розмовляю російською. Повністю перейшла на українську. Принципово. Хоча тих хто не перейшов, не засуджую , у всіх різні інтелектуальні здібності, ну не вистачає деяким мозку щоб вивчати мову, шкода їх.
Не вважаю що мова на нас напала, але вважаю що наша мова - це наша зброя.
Что ж вы так легко отказались от половины вашего оружия, отдали его России?
rubyo• 08 марта 2024
Ответ дляWill_Be...
Удалено администрацией...

Tammy21• 08 марта 2024
Перейшла на українську. Частково (з деякими родичами спілкуюся рос) і не принципово. Просто в якийсь момент вирішила, що для мене це ок (були в т.ч. і побутові причини). Ну і плюс бонус -- деяке відмежування від русні.
Читаю укр., слухаю пісні, дивлюся укр.ютюб роками.
Tammy21• 08 марта 2024
Ответ дляWill_Be...
Мене не одноразово хейтили за українську. В Україні. Ага.
Olga_72• 08 марта 2024
Ответ дляrivara
додам. Зараз легше стало спілкуватись мовою, бо всі стали терплячі до помилок, та суржику. Так, куча помилок, русизмів, я це визнаю. Але раніше було складно, бо вчительки виправлялки на кожному кроці. Шкоди від них більше ніж користі. Тому якщо когось чешеться вивправити, то краще промовчить, та використайте в діалозі правильний варіант слова, чи переклад. Терпіть, щоб таким як я не хотілось перейти на правильну, досконалу россійську мову.
Na_t_li• 08 марта 2024
Ответ дляАпофиозная
нет, не люблю
нет, не перешла
Аналогично 👍
На манипуляции тоже не ведусь.
Ирина-bbd0• 08 марта 2024
Ответ дляWill_Be...
Так реально образование было на русском .техлитература и специализированная вся на русском и на мове только ’бычьё’ говорило.
Не считая шоу.певцов.кино и прочего....
Ну блин.оно же вокруг нас всё было в реальном времени
kotenochkina• 08 марта 2024
Ответ дляrubyo
Вам списком? окремими особами? Луганська область - Макрівська громада - повністю україномовна завжди була, Новопсковська - повністю україномовна. секретар ради, заступник, голова....Чмирівська ТГ - відділ освіти, завжди виключно вишиванка та мова, зараз очолює школу при окупантах. Купа. А як щодо постійних новин щодо постачання в оркостан, наприклад одягу з Закрпаття, бізнес з авто зі Львова, і це це так, що згадала. гугл у допомогу. Не думаю, що на цих підприємствах російською розмовляли. Мова важлива. Але робити виключно її ознакою патріотизму та гідності та робити висновок про людину на її підставі мабуть перебір.
Prervana• 08 марта 2024
Ответ дляСемицветка
Мой отец 1948 года рождения в Валках Харьковской области учился в украинской школе. Так что укр школы, действительно, были.
Ну они были, но в Запорожье к примеру их считали дном. Даже бурса рабочая была в разы престижнее чем украинская школа. Крайне невостребованными были эти учебные заведения.
Will_Be...• 08 марта 2024
Ответ дляrubyo
Удалено администрацией...
juliankoste• 08 марта 2024
Украинский нравится, люблю, с удовольствием переписываюсь, читаю, часто фильмы и нравятся именно в укр озвучке. Но говорить, стесняюсь своего акцента. Сайты все на укр и англ переключены, и этот в т ч.
rubyo• 08 марта 2024
Ответ дляkotenochkina
Я вас спитала за конкретних колаборантів україномовних, а ви намішали і «гугл в допомогу». Допомогою гугла я можу і без дозволу порадниць скористатися. І про мову з патріотизмом я також не писала. Словом, стільки тексту і не за адресою, але дякую за рядок про колаборантів з Луганщини, от же гниди. Гидко.
Will_Be...• 08 марта 2024
Ответ дляTammy21
Вас и я в темах хейтила, правда, за желание поддержать отсутствие мобилизации среди полицейских,и сильную привязанность к представителям этой профессии.