Уходя дверю не хлопать• 14 марта 2024
Сейчас идёт масленичная неделя, прочитала в Википедии, что у нас
на Масницу готовят не блины, а вареники. Это всегда так было , или какие то новшества?
Уходя дверю не хлопать
• 14 марта 2024
Я только вчера нажарила блинов, хорошо, хоть вспомнила
IQ 80• 14 марта 2024
Ответ дляУходя дверю не хлопать
Спустите тепер в унітаз?
Уходя дверю не хлопать
• 14 марта 2024
Ответ дляIQ 80
Спустите тепер в унітаз?
Уже, скорее всего
Да_Я_ТакаЯ_• 14 марта 2024
Масляная’ – це не Масниця!
В Україні ж святували саме Масницю і з «Масляною» це свято має мало чого спільного. У Масницю українці прощалися з повним зимовим циклом і зустрічали весну.
Вік окремих обрядів, які проводили на Масницю, становив близько 2 тисячі років. Також це свято пов’язують із поминанням предків, адже субота на Переступному тижні (передостанній тиждень перед постом) була однією з трьох субот на рік, які душі випросили у Бога, щоб повертатися на землю.
У цей тиждень було прийнято не лише веселитися, а й очищати душу перед постом. Важливо було попросити пробачення у всіх, кому людина могла вчинити щось погане.
В Україні, на відміну від Росії, на Масляну переважали вареники.
IQ 80• 14 марта 2024
Ответ дляУходя дверю не хлопать
Уже, скорее всего
Тоді почитайте ще вікіпедію про мову українців :)
Уходя дверю не хлопать
• 14 марта 2024
Ответ дляМир Мир Мир!
Так, було. Свято Колодія. Маслєніцу нам русня насаджувала роками
Это как, про вареники знаю, что на Свят вечер надо готовить, а на Масленицу всегда были блины
Ма́сниця[1][2], рідше Ма́сляниця[3][4], Запусти[5][6], Пу́щення[1], Сиропу́ст[1], Масляна, Колодій, Сиропу́сний тиждень, Си́рна неділя[7], Ба́бське свято, Зага́льниця — традиційне східнослов´янське, зокрема й українське свято, що відзначається протягом тижня перед Великим постом.
Уходя дверю не хлопать
• 14 марта 2024
Ответ дляIQ 80
По регионам?
Уходя дверю не хлопать
• 14 марта 2024
Ответ дляFragile_rose_24
Всегда,блины это русское
А оладьи
Альфред Шнитке• 14 марта 2024
Ответ дляУходя дверю не хлопать
Уже, скорее всего
Грешница. Напихайте туда творога с лимонной цедрой и я приду спасу вас от греха. Заберу.
ViktoryjaG• 14 марта 2024
Ответ дляFragile_rose_24
Всегда,блины это русское
Нет, это славянское, языческое. Блин - символ солнца, весны, бога Ярило.
Бабулька• 14 марта 2024
Ответ дляУходя дверю не хлопать
А що було б, якби не згадали і не нажарили?
Да_Я_ТакаЯ_• 14 марта 2024
Ответ дляБабулька
Вся Маслєніцца коту під хвіст
Уходя дверю не хлопать
• 14 марта 2024
Ответ дляАльфред Шнитке
Я про поход в туалет, вчерашние блины уже в унитазе
Мир Мир Мир!• 14 марта 2024
Ответ дляУходя дверю не хлопать
Етнограф Олена Івановська розповідає: “Традиція випікання млинців більшою мірою впровадилися у нас саме в радянський час. На всьому терені Радянського Союзу впроваджували одні і ті самі свята, щоб традиції етносів, які входили до складу імперії, відходили на периферію і їх не згадували. Адже є нормальна біологічна потреба: душа бажає свята.”
А етнограф козацького селища «Мамаєва слобода», у свою чергу, пояснює, що українське свято Колодій має суто національний зміст і у нього мало спільного з російською Масляною, якої в козацькій Україні не було – вона прийшла до нас з Росії, де у неї зовсім інший характер, пісні, ігрища, звичаєві норми, і навіть страви готують, не такі.
Отже, свято Колодій існувало в Україні ще з часів Трипільської культури. Воно дещо змінилось під час впровадження християнства у часи Київської Русі. Як і всі народні свята та звичаї, воно набуло християнського релігійного змісту, але традиції святкування у більшості залишились незмінними. Так тривало аж до радянських часів. Тоді свято не просто видозмінилось, а повністю замінилось іншим, яке не має нічого спільного з українською культурою та традиціями, не зважаючи на маленькі спільні ознаки з Масницею.
Сьогодні ж від радянського свята в Україні залишилась лише традиція готувати млинці у цей тиждень. Тож можливо саме час задуматись про відродження власного свята.
Альфред Шнитке• 14 марта 2024
Ответ дляУходя дверю не хлопать
Тогда идите и больше не грешите
Уходя дверю не хлопать
• 14 марта 2024
Ответ дляrybka21
Млинець це символ сонця, Ярила у східних слов´ян. До чого тут рузькі?
Вони й це вкрали
Масленица древнеславянский праздник, так везде пишут. Христиане его к посту прилепили
Fragile_rose_24• 14 марта 2024
Ответ дляУходя дверю не хлопать
А оладьи
Ну я имею виду в Україне блинов не пекли так часто как в россии
Ms. Доброта• 14 марта 2024
Я слойки с малиной испекла, буду их есть. Когда захочется блинов или вареников, приготовлю и их, возможно даже в один день.
Уходя дверю не хлопать
• 14 марта 2024
Ответ дляБабулька
Я помнила, что 11 начало, а потом дни летят быстро, сегодня Разгуляй
Да_Я_ТакаЯ_• 14 марта 2024
Ответ дляУходя дверю не хлопать
Ото ви точно десь в кацапії такі свята святкуєте
Уходя дверю не хлопать
• 14 марта 2024
Ответ дляДа_Я_ТакаЯ_
Нет у себя дома, как всегда
Да_Я_ТакаЯ_• 14 марта 2024
Ответ дляУходя дверю не хлопать
Нет у себя дома, как всегда
Та це ваш дім
Бабулька• 14 марта 2024
Ответ дляУходя дверю не хлопать
Це не відповідь на запитання)