Жена миллионера• 05 апреля 2024
Ремонт в новостройке или купить вторичку.
Поделитесь своим мнением.До войны купила новостройку (под Киевом).Планировала делать ремонт,сдавать,со временем переезжать.Война скорректировала планы,доход упал,но на бюджетный ремонт деньги можно найти.Но жить тут буду вряд ли (проблема с работой,как оказывается).
Собственно вопрос:делать бюджетный антивандальный ремонт и сдавать (где только найти ресурсы на общение со ремонтниками,выбор материала и т.д) или продать и купить вторичку с ремонтом и мебелью и тоже сдавать (но тоже нервы при покупке-продаже)
ПешитеБесАшипок• 05 апреля 2024
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
У нас більшу частину ремонту робили найняті робітники. Це при тому що чоловік без роботи і сам колись займався ремонтом. Часу вільного дофіга. Але він не хотів взагалі нічого робити. В мені все кипіло, але був вибір: або сваримось і ніякого результату, або шукати шляхи щоб якось мотивувати чоловіка на участь в цьому проекті. Весь фінансовий тягар на мені. І от на разі маємо, що буде жити в ній свекруха, бо це поруч з нами, а вона вже літня жінка з проблемами по здоров´ю. В мене хоч важіль з´явився що для мами робить і це трохи діє. Ось сьогодні, нарешті, положив ламінат. В планах на слідуючий тиждень встановлення дверей. Я йому сказала що і двері він буде встановлювати, бо 1500грн за монтаж я не хочу платити, краще торцювальну пилу купити на ці гроші. Посперечався, але погодився. А здавати будемо її 3х кімнатну квартиру. В ідеалі я би і свекрухину квартиру продала і взяла би слідуючий новобуд, але про це поки що рано)). В мене просто ідея фікс-позбавитись житла в старому фонді і придбати в новому, я оцінила переваги.
А в скільки обійшовся вам ремонт? Ви в Києві робили?
ПешитеБесАшипок• 05 апреля 2024
Ответ дляСвекруховна
Вообще-то это вы мне начали писать, в то время как я выразила свое мнение для автора и ваш опыт меня не интересует.
Тобто відповісти немає що.
Счастье_же_вот_оно• 05 апреля 2024
Ответ дляПешитеБесАшипок
Так ми ще не закінчили, тому підсумку немає. Ні, не Київ. На сьогодні витрачено 6000$, однокімнатна 47 кв.м. Треба ще поставити 3 дверей і плінтуса прибити.
ПешитеБесАшипок• 05 апреля 2024
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
Зрозуміло. Бо вартість робітників залежить від міста. В нашому місті чомусь майже по ціні Києва
ті, що нормальні. В нас вже 15 точно пішло, все ніяк не вирахуємо, боїмося брати в руки чеки і перераховувати. Можливо, виною ще є і сам забудовник, бо купа кутків в моноліті, самі стіни та підлога з великим перепадом.....
Свекруховна• 05 апреля 2024
Ответ дляПешитеБесАшипок
Тобто відповісти немає що.
Думайте, что хотите.
ПешитеБесАшипок• 05 апреля 2024
Ответ дляAnnabelis
Зараз робимо. Київ . 40 кв.м. Вийде приблизно 15 000 $ це повністю з меблями
В нас десь 15 без меблів, але в нас 60 квадратів. І частково робили самі, хоча більшу частину все таки винаймали. Меблі, приблизно вже на 4 тис мабуть пішло, зате кухня велика...... Ну а за техніку, ще два роки виплачувати
Счастье_же_вот_оно• 05 апреля 2024
Ответ дляПешитеБесАшипок
В нас теж робітники не дешеві. Просто я шукаю варіанти. Будинок новобуд, всі роблять ремонти. Я спілкуюсь з сусідами, питаю розцінки і вже тоді запрошую на роботи. Для прикладу плитку мені клали по 400 і 500грн/кв., а шпалери клеїли по 50грн. Хоча в сусідів по 120грн/кв.м. На шпаклюванні теж економила, зробили по 80грн, убравши зі списку фініш, тільки стартом пройшлись по стінах і цього достатньо під шпалери. Стелю прораховувала в трьох місцях, 100$ зекономила тільки на виборі майстра. Але я вимушена, в мене зп 15000, на яку я роблю ремонт, то кручусь і шукаю варіанти здешевлення.
Где тут 0?• 05 апреля 2024
Ответ дляПешитеБесАшипок
Косметичний коштує дешевше, значно. Як приклад, заїхали в квартиру з ремонтом, не супер свіжим: переклеяли шпалери, відмили кахлі та і все. Можна б було старий ламінат поміняти - це означає, що підлога під ламінат підготовлена вже (в трикімнатній одним контуром). А в новобудові тоннами купилися ті суміші для стін та підлоги. Все це занести, привезти, вивезти..... Пам´ятаю, зайшли після майстрів, думаємо - ну все, залишилося фігня. А не тут то було
ми теж взяли новобудову без ремонту, робили в основному самі, щось робили майстри. але іншу кв я б також взяла без ремонту, хоч і було складно)
ПешитеБесАшипок• 05 апреля 2024
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
Ну я також питала, і плитка в мене вийшла по 420, але і ванна 6 кв, плюс кутки від забудовника - всі ці порізи під 45 і обійшлися в.... А так, ванна, туалет та кухня.... Шпалери клеїли самі, але ж стіни після будівельників - це просто страшний сон. Однієї штукатурки пішло овер дофіга. Робили машинну штукатурку - і це ми не платили за шпаклювання і самі грунтували. Просто в мене квартира не ’стандартна’ тільки туалет - рівний прямокутник.
Ну і так, можливо не геть зовсім економили, хоч і економили. Наприклад, вхідні двері, можна було купити і за 12, але взагалі за 16 кращі, хоч і не найкращі. Ключі - чоловік теж заморочився. Натяжна стеля через велику кількість кутків теж вийшла дорожче..... Можна б було б не робити підсвітку карнизу, але в останній момент нас вмовили робітники, сказали: не пожалкуєте. І таки ми не пожалкували, батьки нею користуються
і вона їм подобається. Наприклад, по сантехніці, і гігієнічний душ зробили, і вивід під сушильну машину - якої не буде ще років з 5 це точно. За рахунок великої площі в ванній - велика раковина - більші кошти. Мабуть, так по трохи все і потягло. Все таки площу 40 кВ дешевше
ПешитеБесАшипок• 05 апреля 2024
Ответ дляГде тут 0?
Питання саме в ’складно’ і чи доцільно під час війни
це вже авторці вирішувати.
Счастье_же_вот_оно• 05 апреля 2024
Ответ дляПешитеБесАшипок
Ми робили ремонт в своїй квартирі в 2019році, де живемо зараз, 79 кв.м вийшло 14000$, з переплануванням і 2 повноцінними санвузлами. З меблями вийшло 26000$. В цій однушці в десятку вкладуся разом з меблями і технікою. Зараз подивилася в свою табличку, всі витрати записую в екселі, то чисто ремонт 5905$, техніка придбана уся окрім кондіціонера і телевізора на кухню, і частково меблі куплені, це ще витрачено 2400$. Залишилось кухонний корпус замовити, стільниця, фасади і вся фурнітура вже куплена. На все я ще закладаю 1500$. Умовно мій прайс 210$/ кв.м. квартира вся під ключ. Санвузол в мене теж не маленький, 5,5кв.м, встановила і ванну, і душову в будівельному виконанні, і унітаз підвісний. Просто матеріали простіше ніж в попередній квартирі, тому і дешевше вийшло. Але я таку ціль і ставила-зробити достойно, але дешевше.
Счастье_же_вот_оно• 05 апреля 2024
Ответ дляГде тут 0?
О, я ж така сама. Складно, але чужі ремонти не моє, чуже бачення краси і комфорту одразу заставляє мізки працювати в сторону ’я би тут все переробила’.
Где тут 0?• 05 апреля 2024
Ответ дляПешитеБесАшипок
це вже авторці вирішувати.
звичайно, але у вторичку можна так встрягнути, що дешевше обійдеться новобуд без ремонту. залежить від конкретних ситуацій
ПешитеБесАшипок• 05 апреля 2024
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
Ну не знаю, як можна дешевше, якщо штукатурка - вона штукатурка, тільки в 2019 вона навіть в доларах стояла дешевше, ніж в 23. Ті ж вікна та двері
хіба що унітаз, замість навісного купляєш стоячий, у велику кімнату манюсенький рукомийник і таке ж манюсеньке дзеркало - бо дешевше. Но тут згодна, найдешевше небрала, бо не для аренди, а майже для себе - тобто батьків. Просто наша новобудова як раз перед війною , у 21 році ввелась в експлуатацію, і ми щось там планували, були гроші в доларах. Настала війна, майже рік квартира просто простояла - то в доларах тільки на матеріали витратили більше. Навіть міжкімнатні, які робить Україна, зроблені з матеріалів з Європи
Ну і мабуть я стара. Всі такі бодрі і веселі, без проблем і напрягу все те робили і своїми руками. Нас з чоловіком це дуже напрягло і дуже вимотало. Реально, вже на останньому видоху складаємо ті меблі. Першу квартиру робили в 27, було легше, жили в ремонті.
Значить ми старі і нам складно працювати в дві зміни: на основній роботі і на ремонті......
Счастье_же_вот_оно• 05 апреля 2024
Ответ дляПешитеБесАшипок
Наш будинок здався в листопаді 22го. Але з самого початку підписання інвестдоговору я шукала і купувала все що буде в нагоді, але по акціях, розпродажу і уціненних товарах. Тому це розтягнулося в часі і покупки були вигідні по ціні. В тому ж листопаді купила міжкімнатні двері херсонської фабрики, бо був розпродаж у зв´язку з тим що фабрика не працює. І хоч вони по дизайну мені не дуже підходили, але 2 двері з усіма коробками, петлями, ручками вийшли 12000грн. Унітаз взяла Вілерой, ванну Калдевей. Але якщо в 19 році плитку брала іспанську, то в 23 році вже українську купувала, не те щоб не модну, але ’спокійну’, не крупноформатний керамограніт. В основному розпродажні позиції. Іспанську тільки на кухонний фартук взяла. Отак по краплині і економлю. Стільці на кухню взяла по акції в юску в січні, перед війною. Зараз, коли інтер´єр вже склався в картинку, стільці в сірому кольорі мені не підходять, купила в секонді штору потрібного кольору за 100 грн і шию з неї чохли на стільці. І ми теж вже не молоді, нам по 55р. Але ні, не так. Чоловік не молодий і йому все важко. А мені важко тільки його піднімати з дивану, все інше то в кайф. Інтер´єрна тема моє хоббі. В мене вже є слідуюча ціль-мрія. Я вже в пошуках нового об´єкту. До пенсії недалеко, а в чоловіка стажу немає для неї. То потрібно зараз зробити базу для пасивного доходу.
ПешитеБесАшипок• 06 апреля 2024
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
Виходить що так: до війни нічого не куплене було, ми ще сумнівалися, чи робити, вже восени перед війною у повітрі літало ’щось буде’ - можливо через це і розплачувалися. Наприклад, двері - по акції ніяк, бо треба 5 дверей, і всі вони в одному коридорі. Мабуть так, ми ’лінтяї’ і нам було важко, хоч і чоловікові лише 49, мені 46, але сил реально немає. Інша справа півдня піша прогулянка, чи басейн, чи ще щось . .
Бадабум• 06 апреля 2024
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
Мені новобуд більше до вподоби. А якщо є індивідуальне газове опалення, то це взагалі супер. На мій погляд, якщо дивитись в перспективу, все ж таки новобуд більш цікавий інвестиційний варіант. Але ж ремонт треба пережити. Ми теж перед війною вложилися в новобуд на стадії котловану, зараз закінчуємо ремонт. Дуже повільно робимо, але ж як мене тішить ця нова гарна квартирка). Це теж інвестиція, живемо в іншій квартирі, теж в новобудові.
Если газовый котел в пригороде, то если вдруг веерные отключения, то не будет ни света, ни тепла, ни горячей воды. У нас так в 15-16 годах было на Соф.Борщаговке, батареи моментально остывали и в холодине сидели потом
Счастье_же_вот_оно• 07 апреля 2024
Ответ дляБадабум
Я не можу знати про всі будинки, пишу тільки свій досвід. У нас газовий двухконтурний котел, будинок утеплений. В січні 23року було найдовше відключення світла 30 годин. За цей час температура впала до 20° при середній в 22-23°. В нас котел працює не в постійному режимі, а 3 часи зранку і 4 часи ввечорі. Ну а за відсутності світла по 2-4 години, то це взагалі ніяк не впливало на температуру в квартирі. Це якщо брати сторону сидіти без світла. До речі, коли розбомбили нашу ТЕЦ, то я ще більше оцінила переваги індивідуального газового опалення, бо перспективи будинків з центральним були не дуже високі. Стосовно плюсів ще можу сказати про комунальні платежі. Платимо вдвічі менше за більшу квартиру, ніж за меншу квартиру з центральним опаленням в старому фонді. Я розумію що не у всіх так, тому треба для прийняття рішення зважити і порівняти умови конкретної квартири в новобудові і конкретної квкртири вторинного ринку.