Изменено 15 апреля в 16:42

Прописка дитини після 14 років, батьки розлучені

Є син, живе зі мною, але прописаний у батька, з яким вже 5 років не спілкуємося (батько ’забув’ про дитину).

Отримав вже паспорт.

Чи може син по закону через ЦНАП в присутності тільки мене зареєструвати своє місце проживання зі мною? без нотар. згоди або присутності батька.

В ЦНАПі нам сказали ні, бо батько треба поруч щоб сидів і хитав головою, що згоден.
Таракашечка 15 апреля в 16:44
У вас зв´язок з батьком є?
Аристократка-тунеядка 15 апреля в 16:45
Не просто хитати головую, він заяву підписує
1 1
автор Мир Мир Мир! 15 апреля в 16:47
Ответ дляТаракашечка
У вас зв´язок з батьком є?
є номер моб.телефону, але 5 років ні я, ні діти не спілкуємось з ним, як і він з нами.
автор Мир Мир Мир! 15 апреля в 16:48
короче, я вже зрозуміла, що треба або нотар.згода від того мудака, або його присутність((((
жижифреймут 15 апреля в 16:50
А для чого змінювати прописку, якщо не секрет? Вона ж ні на що не впливає
Веселуха Муха 15 апреля в 16:53
Не может.
автор Мир Мир Мир! 15 апреля в 16:53
Ответ дляжижифреймут
А для чого змінювати прописку, якщо не секрет? Вона ж ні на що не впливає
щоб через 2 роки не бігати по мільйону інстанцій з постановкою на військовий облік по місцю проживання, бо прописаний син в іншій області.

+ питання аліментів чи позбавлення батьківських прав, в перспективі. Треба, щоб у батька діти не були приписані, на жаль, це має значення для суду.
Тундиринда 15 апреля в 16:55
з 14 років дитина самостійно обирає місце проживання з одним із батьків.
жижифреймут 15 апреля в 16:56
Ответ дляМир Мир Мир!
щоб через 2 роки не бігати по мільйону інстанцій з постановкою на військовий облік по місцю проживання, бо прописаний син в іншій області.

+ питання аліментів чи позбавлення батьківських прав, в перспективі. Треба, щоб у батька діти не були приписані, на жаль, це має значення для суду.
Напишіть, шо син пустився ’во всє тяжкіє’, вашу хату програв в карти і скоро його програє. Випише аж бігом
Тундиринда 15 апреля в 17:07
Ответ дляВеселуха Муха
Не может.
чому?
КоролеВешна 15 апреля в 17:14
Я вважаю, що згода батька не потрібна виходячи з норми цивільного кодексу про те, що дитина, яка досягла 14 років сама визначає з ким із батьків вона буде жити
Звертайтеся письмово до ЦНАП і просіть мотивовану письмову відмову
ФруктЕщеТот 15 апреля в 17:15
Меня этот вопрос тоже интересует, но ребенок меньше. Ребенок прописан у бабушки, хочу прописать в собственное жилье, нужно разрешение мужа или через суд это делать
Тундиринда 15 апреля в 17:31
Ответ дляФруктЕщеТот
Меня этот вопрос тоже интересует, но ребенок меньше. Ребенок прописан у бабушки, хочу прописать в собственное жилье, нужно разрешение мужа или через суд это делать
якщо дитині не виповнилось 14 років, її місце проживання визначається за згодою батьків.
Сяду на шию, дорого! 15 апреля в 17:38
Пишіть ’родителю’ лист з проханням надати нотар завірений дозвіл на ваші дії з реєстрацією дитини. Відправляєте поштою ’ заказным,с уведомлением и описью’
Тундиринда 15 апреля в 17:50
Ответ дляСяду на шию, дорого!
Пишіть ’родителю’ лист з проханням надати нотар завірений дозвіл на ваші дії з реєстрацією дитини. Відправляєте поштою ’ заказным,с уведомлением и описью’
не потрібні ніякі ’дозволи’
ФруктЕщеТот 15 апреля в 17:51
Ответ дляТундиринда
якщо дитині не виповнилось 14 років, її місце проживання визначається за згодою батьків.
Но ребенка нужно выписать и на новый адрес прописать, и опять нужно согласии отца
Сяду на шию, дорого! 15 апреля в 17:51
Ответ дляТундиринда
не потрібні ніякі ’дозволи’
До 14 точно потрібні,а от після не знаю. В цнапі точно автору скажуть. Я написала як правильно вчинити,якщо все ж батько там потрібен
Тундиринда 15 апреля в 17:52
Ответ дляСяду на шию, дорого!
До 14 точно потрібні,а от після не знаю. В цнапі точно автору скажуть. Я написала як правильно вчинити,якщо все ж батько там потрібен
а я знаю
ніяких згод з 14 років не потрібно.
Тундиринда 15 апреля в 17:52
Ответ дляФруктЕщеТот
Но ребенка нужно выписать и на новый адрес прописать, и опять нужно согласии отца
це все робиться одночасно
так, потрібна згода батька дитини. письмова
Сяду на шию, дорого! 15 апреля в 17:53
Ответ дляТундиринда
а я знаю
ніяких згод з 14 років не потрібно.
Ну то й добре. Впевнена,що автор вам подякує за інфу)
Тундиринда 15 апреля в 17:56
Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою’ (ч.3 ст.160 СКУ)

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом.’( ч.3 ст. 29 ЦКУ) ’Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на вільне самостійне пересування по території України і на вибір місця перебування’ та з 16 років виїхати за межі України (ч.3 ст. 313 ЦКУ)

Дитина віком від 14 років самостійно декларує місце свого проживання за місцем проживання батьків* чи одного з них без їх згоди (Постанова КМУ №265 від 07.02.2022)
автор Мир Мир Мир! 15 апреля в 18:34
Ответ дляТундиринда
Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою’ (ч.3 ст.160 СКУ)

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом.’( ч.3 ст. 29 ЦКУ) ’Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на вільне самостійне пересування по території України і на вибір місця перебування’ та з 16 років виїхати за межі України (ч.3 ст. 313 ЦКУ)

Дитина віком від 14 років самостійно декларує місце свого проживання за місцем проживання батьків* чи одного з них без їх згоди (Постанова КМУ №265 від 07.02.2022)
я це читала, тому і думала що батько не треба... АЛЕ в ЦНАПі відмовили нам і сказали, що до 18р треба присутність батька
Тундиринда 15 апреля в 18:50
Ответ дляМир Мир Мир!
я це читала, тому і думала що батько не треба... АЛЕ в ЦНАПі відмовили нам і сказали, що до 18р треба присутність батька
Значить в вашому цнапі некомпетентні співробітники, що порушують закон.
Жинси на дитину 15 апреля в 19:24
Ответ дляМир Мир Мир!
я це читала, тому і думала що батько не треба... АЛЕ в ЦНАПі відмовили нам і сказали, що до 18р треба присутність батька
тицніть їх в Сімейний Кодекс України.
YuliaSophia 18 апреля в 12:27
У вас є рішення суду про розлучення? Якщо є, там має бути вказано місце проживання дитини. Якщо вказано, що проживання з матір´ю - беріть рішення з собою в ЦНАП. Тоді присутність батька для прописки по вашій адресі потрібна не буде. Але якщо ви не власник житла, то після 14 років потрібна буде присутність чи нотаріально засвідчена згода власника.