Це справа всіх нас!

Іноді бачу в стрічці пости на тему того, що демобілізація під час війни - це нонсенс і абсурд, що це можливо лише по закінченню війни, що у Другу Світову ніхто не піднімав питання про дембель.

В цілому, я з цим погоджуюсь, але з невеличкою ремаркою.

Під час Другої Світової воювали ВСІ, хто був придатний за станом здоров´я та віком і не працював на оборонному виробництві.
Ні, пересувні цирки і розведення верблюдів в умовах українського Полісся не є оборонними виробництвами.
Зустріти на вулицях тилових міст здорового чоловіка було доволі складною задачею.

Що бачить зараз військовий, який приїжджає у відпустку.
Він бачить, що вулицями швендраються молоді підкачані бичочки, що фітнес-клуби забиті, що в ресторані вільного столика не знайти, що ТРЦ точно не страждають від відсутності відвідувачів - тобто, "економічний фронт" в нас тримається, це точно і це явно не схоже на Другу Світову.
І виникає одразу в голові дисонанс: якщо все так файно, то чому тому самому військовому кажуть, що його нема ким замінити? Чому в його роті боєздатний у кращому випадку взвод? Чому він, військовий, має служити до смерті або тяжкого поранення, а бійці економічного фронту сидять вдома, у дружин під спідницями?

Суспільству варто визначитися - або війна є справою ВСЬОГО народу, або знову, як завжди, війна стає проблемою армії та волонтерів.
Якщо другий варіант - ми програємо, тому що армію перемогти можливо, а народ - ні.
Dmitry Ivanov
показать весь текст
космея 18 апреля в 16:57
Ответ дляОно само купилось
Давайте починати з голови

Що бачить військовий ?
Рєзніков в Майямі
Єрмак коханці цицьки зробив за 15 тис баксів
Нач податкової /таможні /тцк на Мальдівах

І відчепіться від людей звичайних
Які працюють платять податки
А як же ті звичайні люди, що зараз в окопах?
Більшість з них до 24.02.2022 теж працювали, платили податки.
9 4
космея 18 апреля в 16:58
Ответ дляНепереможна
можливо прочитають дами, які ховають своїх чоловіків і щось зміниться..
Ще краще заховають?
3 3
Миззери 18 апреля в 16:58
Ответ длязорi
вам за 2 с лишним года еще не стало ок в польше?что ж вы так переживаете то издалека.если душа так болит и сердце плачет-возвращайтесь.поддержите экономику как мы дома.поволонтерите хотя бы.чем можете -помогите армии .она ж ваши киевские квартиры сейчас защищает с квартирантами-переселенцами
Я с квартирами мысленно попрощалась в первый день войны , так что мимо
Мне здоровье в приоритете и полная семья чем какие-то квартиры
14 1 1
unona4ka 18 апреля в 17:01
Ответ дляmamma nast
Нам обещают очень много оружия. Завтра США одобрит 60 млн.дол. И системы ППО уже передают. Так что есть чем воевать.
почитайте сколько из этих 60 млрд реально нам дают, в какие сроки и сколько уже дали с 22 года. Оптимизм поутихнет, гарантирую.
Миззери 18 апреля в 17:02
Ответ длязорi
бо це така захисна реакцшя.людина 50 тис евро уже пристроїла в польшах чужому дяди за оренду маленької квартирки.а купити нема за шо .тільки на село хватає.меду як у Києві там нема..
От вы смешная 🤣🤣
10 2
Ирина-bbd0 18 апреля в 17:03
Удалено администрацией...
Veronika83 18 апреля в 17:09
Вообще-то мобилизация не прекращается ни на день, но менять все равно некем. Не кажется это странным вам, автор? Можно было бы конечно поменять на тех, кто два года сидит где-то в частях на западных границах и по идее должен быть всему обучен и готов, но государству это не надо.
И теперь вопрос: если призвать всех, мы победим?
dashacheh 18 апреля в 17:11
Ответ дляНепереможна
можливо прочитають дами, які ховають своїх чоловіків і щось зміниться..
Автор, мне тут за несколько дней уже глаза открыли. Война не закончится, пока это не перестанет быть кому-то выгодно. А наши мужчины, которые воюют, в глазах простого народа - защитники и герои, в глазах ’верхушки’ - расходный материал. Мне искренне жаль всех тех, кто на фронте, я им очень благодарна за их подвиг, но своего мужа всеми правдами и неправдами постараюсь оградить от такой участи.
22 2
Yaska yana 18 апреля в 17:12
Ответ дляНоворічна пальма
Ну согласна.
А толку то?... Сытый голодному не товарищ.
А с чем согласны? Во 2-ю мировую шли за свою землю, за все свое - потому что тогда было все государственное, т.е. народное. А сейчас за что должны? За чьи земли, заводы, поля, шахты, и т.д. У нас даже електрика и вода чья-то....Может владельцы всего этого должны в 1-ю очередь поучаствовать (хоть как-то!), а не отправлять кого поймали?
23 4
Amira-a 18 апреля в 17:18
Давайте честно, ваш муж тупанул, поспешил. Вы не отговорили, а теперь жалеете. Если б время отмотать назад, держали бы под юбкой.
22 8
Авокада 18 апреля в 17:37
Ответ дляКолдунья-вещунья
автор опусу з окопу настрочив? задовбали прививати відчуття провини. нехай всі лікарі, сантехніки і решта важливих підуть воювати? а якби всі волонтери і військові зібрались і запитали у лучшего в міре лідора, якого обрали, де гроші, то може був би толк?
в топ 100 влиятельных людей мира лідора уже нет, зато есть дерьмак.
каково?
Авокада 18 апреля в 17:39
Ответ дляПоросенка
А як думаєте цих всіх вдіти та обути, якщо підуть всі? Грошей вистачить? Воювати чим теж є?

І головне питання, якщо підуть всі, але в них все одно більше мобілізаційний ресурс, то хто закінчиться перший?
всех в палатки и в лес.
как тут уже писали ’в условия,где вода есть только попить...’(((
Falcon82 18 апреля в 17:51
Ответ дляНепереможна
можливо прочитають дами, які ховають своїх чоловіків і щось зміниться..
15 1
GIJane 18 апреля в 17:59
Суспільство змінилося та цінності, і це не тільки про Україну.
Наприклад, я дуже сумніваюся, що прям всі поляки побіжать на фронт, або ті ж чехи, якщо буде у них війна.
Раніше виховували, що людина - це ніщо, гвинтики в системі, потрібно думати про колективне благополуччя. А зараз, навіть всі ці психологи всі під одну дудку гулять ´цінуй себе´ та забий на інших.

Ось і можна порахувати відсоток відважних самодостатніх сміливих людей, у яких є честь та совість. Всі інші просто цінують себе. Такі часи, таке суспільство.
Nikol-9a2f 18 апреля в 17:55
А нардепи, держморди і там усіляки шобло йо@ло клоуни з ліга сміху, дизель- шоу, харі з кварталу, наши спортсмени, бички зі збірних по футболу - входять до ВСЬОГО народу? Чи народ - це тількі звичайні роботяги?
16 1
МАМА НИКИТКИ-2 18 апреля в 17:58
Я вас засмучу. Під час другої світовою було рівно теж саме. Ви історію по радянським фільмам вчили? Но навіть там весь чиновничий склад був на броні, як НКВС і інші силові формування. Ну і про «син Сталіна воював» теж смішно. Генерал-лейтенант в 25 років… дивно, що не відразу після школи.
7 5
Yeva-c21c 18 апреля в 18:03
Ответ дляБіток чи ефір?
Пусть читают дамы чьи мужья военные сидят в тылу или на пенсии, вперед отдавать долг родине
Такие дамы обычно подобные посты и создают и бросаются громкими лозунгами.
Lizavel 18 апреля в 18:03
Ответ дляНепереможна
можливо прочитають дами, які ховають своїх чоловіків і щось зміниться..
Тут дамы не работают и совесть их не мучает, а вы говорите зміниться щось...
5 2
Yeva-c21c 18 апреля в 18:05
Ответ дляНепереможна
Все життя я звикла відповідати за себе сама і мій чоловік також
Він пішов 24.02 добровольцем, хоча взагалі не військовий ( творча професія)
Зараз на нього страшно дивитись, схуд, виснаження нереальне, а заміни немає
Дуже співчуваю, якщо є можливість витягуйте його звідти.
kryasanchik 18 апреля в 18:05
У меня муж также говорит, когда приезжает в Ирпень и смотрит на этих уставших от войны
8 5
Egin 18 апреля в 18:08
Ответ дляНепереможна
Все життя я звикла відповідати за себе сама і мій чоловік також
Він пішов 24.02 добровольцем, хоча взагалі не військовий ( творча професія)
Зараз на нього страшно дивитись, схуд, виснаження нереальне, а заміни немає
Я вам співчуваю і розумію, але мій все одно не піде, тільки заради того, щоб замінити вашого. Просто із-за а того, що мій чоловік мені ближче, чим ваш разом з вами. Єдине, що можу порадити, збирайте гроші і викупайте його звідтіля
17 1
МАМА НИКИТКИ-2 18 апреля в 18:08
Ответ дляYaska yana
А с чем согласны? Во 2-ю мировую шли за свою землю, за все свое - потому что тогда было все государственное, т.е. народное. А сейчас за что должны? За чьи земли, заводы, поля, шахты, и т.д. У нас даже електрика и вода чья-то....Может владельцы всего этого должны в 1-ю очередь поучаствовать (хоть как-то!), а не отправлять кого поймали?
Ви це серйозно? Після 3 колосків в 32- 33, після чорних воронків 37-38 ?
Я в шоці… люди в більшості не мають критичного мислення….
7 4
Seehund 18 апреля в 18:11
Сколько ботов gpt -чатов первого поколения развелось. На обновления денег у хозяев не хватает.( Зациклило на орешках и бурятах.)
14 1
Jimson 18 апреля в 18:12
Ответ дляАвокада
в топ 100 влиятельных людей мира лідора уже нет, зато есть дерьмак.
каково?
Тому що він вийшов на новий рівень, грає у Вищій лізі. Потрібно розуміти всю глибину наших глибин.
9 1
Авокада 18 апреля в 18:15
Ответ дляJimson
Тому що він вийшов на новий рівень, грає у Вищій лізі. Потрібно розуміти всю глибину наших глибин.
я то уж давно поняла,что мы в ж...
только здесь банили за каждое слово.
а щас, получается, разрешили возмущаться?
VA 11 18 апреля в 18:17
Ответ дляИрина-bbd0
Удалено администрацией...
Allka- skakalka 18 апреля в 18:19
Ответ дляОно само купилось
Давайте починати з голови

Що бачить військовий ?
Рєзніков в Майямі
Єрмак коханці цицьки зробив за 15 тис баксів
Нач податкової /таможні /тцк на Мальдівах

І відчепіться від людей звичайних
Які працюють платять податки
Ага, глава ТЦК Ривного ,коханок лобызает в кабинете ,по очереди .
Меня больше интересует вопрос ,почему нет ни одного офицера в окопах ,рядом с пацанами ?! Они же наверное изучали тактики и стратегии ведения боя ,войны ? Неужели вчерашний слесарь или водитель знает лучше как воевать ?! Они все в штабах сидят ,подальше от передовой .
Jimson 18 апреля в 18:20
Ответ дляАвокада
я то уж давно поняла,что мы в ж...
только здесь банили за каждое слово.
а щас, получается, разрешили возмущаться?
Принаймні перестали брехати про Крим за два тижні, Леопарди та Абрамси, повітряні дивізії Ф-16, авіаносці та зіркові руйнівники.

Починають помалу говорити правду. Дохідливо, простими словами, пояснюють, хто пан, а хто холоп.
11 1 1
Egin 18 апреля в 18:21
Ответ дляlyudai
Они не понимают. Думают, что в случае оккупации кацапы их не зарежут, ’нас-то за что?’. Опасная уверенность. Орки убивали всех без разбору, даже тех, кто их ждал.
Хочете сказати, що на окупованих територіях Запорізької та Херсонської області українців не залишилось, всіх вбили орки?
8 3
VA 11 18 апреля в 18:21
Ответ дляИрина-bbd0
Удалено администрацией...