Метелик• 27 апреля 2024

Чем лицей відрізняється від школи?!

Мої діти вчилися в школі, а тепер їх школу змінили на ліцей, що це змінює?!
Фиктивная• 27 апреля 2024
Школа будет до 9 класса. Гимназии до 11( 12.).
Муууумие• 27 апреля 2024
Там буде 12 класів на відміну від гімназії - де 9 класів. Школи залишаться лиш початкові
Сокодавка ще та• 27 апреля 2024
В школе были 10-12 классы. Сейчас они будут в гимназиях, а в лицеях нет
автор Метелик • 27 апреля 2024
Ответ дляФиктивная
А ліцей? Наскільки я пам´ятаю ліцей має бути якийсь профіль. Була звичайна школа.
Муууумие• 27 апреля 2024
Ответ дляСокодавка ще та
Тільки навпаки
автор Метелик • 27 апреля 2024
Ответ дляСокодавка ще та
В гуглі пише що якраз ліцеї дають 10-11 класи. Але ліцей мають профіль.
Фиктивная• 27 апреля 2024
Ответ дляМетелик
Ой, они что то такое навертели, что черт ногу сломает.
Дадосвидания• 27 апреля 2024
Ответ дляМетелик
НУШ ніби буде вже з профільними класами 10-12.
Як будемо ми, я не знаю.
Зараз 7 клас, останній по старій програмі.
В ліцей в 10 клас не беруть з 6 балами.
автор Метелик • 27 апреля 2024
Ответ дляФиктивная
В гуглі школа (1-4кл). Гімназія (5-9кл,) ліцей ( 10-11кл або 12кл)
автор Метелик • 27 апреля 2024
Ответ дляДадосвидания
Як будемо ми, я не знаю.
В ліцей в 10 клас не беруть з 6 балами.
Мої 6 і 8 клас. Прийшли зі школи сказали, що тепер в них ліцей. Питаю а що змінилося вони не знають.
Дадосвидания• 27 апреля 2024
Ответ дляМетелик
То я вам розписала. Точніше будемо знати згодом.
Білий Лосик• 27 апреля 2024
Школ больше нет. Есть лицеи(до 11 класса)и гимназии (до 9)
Простоваля• 27 апреля 2024
Ответ дляДадосвидания
Як будемо ми, я не знаю.
В ліцей в 10 клас не беруть з 6 балами.
Як пощастить. Вигнати не можуть, бо нема випуску після 9
Простоваля• 27 апреля 2024
Ответ дляМетелик
В їх школі буде 10-11 клас
Дадосвидания• 27 апреля 2024
Ответ дляПростоваля
Чому нема?
Завжди так було в ліцеях в моєму місті.
Тож дають атестат.
автор Метелик • 27 апреля 2024
Ответ дляДадосвидания
Як будемо ми, я не знаю.
В ліцей в 10 клас не беруть з 6 балами.
Хм, якщо не беруть з 6 балами то не добре
Дадосвидания• 27 апреля 2024
Ответ дляМетелик
В тих ліцеях, які були до цих змін, не брали.
Простоваля• 27 апреля 2024
Ответ дляДадосвидания
Чому нема?
Завжди так було в ліцеях в моєму місті.
Тож дають атестат.
Бо то ініціатива батьків))). За документами дітей переводять в 10 клас, якщо вони не забрали документи в інший заклад. І видають свідоцтво. Але якщо нікуди не вступаєте, то вони зобов´язані відчитатись і забрати вас. Звісно, будуть просити в коледж чи ще кудись,але за всіма нормативними документами то не випуск.
Дадосвидания• 27 апреля 2024
Ответ дляПростоваля
Точно ні.
Діти або вступали до коледжів, або їх переводили в школи.
Простоваля• 27 апреля 2024
Ответ дляДадосвидания
Точно ні.
В які школи?? Якщо окремо лише 9-11 клас, то туди відбір. Для решти - ’вигнати’ не можуть. Не забрали доки, там лишились. Таке право
Дадосвидания• 27 апреля 2024
Ответ дляПростоваля
Школи, які не мали статусу ліцею і мали 10 і 11 клас.
Ліцей мав п´ять 9 класів, а 10 лише два.
Я вам пишу за реальні речі, які відбувалися з ліцеями в моєму місті. Можливість залишитись мали діти з найнижчим балом 7.
Простоваля• 27 апреля 2024
Ответ дляДадосвидания
А якщо не забрали документи? Я пишу про законні підстави. Кста, могли бути 10 і 11 клас відокремлені як ’науковий ліцей’, тоді за документами то окремі заклади освіти, хоча в одному приміщенні. Тоді за статутом вступ. А якщо просто радили інші заклади, то то таке .. Воно й добре, коли йдуть діти мотивовані, а не так, як вийшло у моєї дитини. 11,4 бал свідоцтва, олімпіади, МАН призер і ... не було місця в ліцеї, бо йшли з їх 9 класу з низькими балами. Її школу зробили гімназією в квітні...шукали варіанти... В тому ліцеї порадили пту... суки
Дадосвидания• 27 апреля 2024
Ответ дляПростоваля
Не було такого, щоб лишалися діти. Значить з документами в ліцеї було все ок.
Наш вже теж ліцей, а поруч школи тільки до 9 класу зробили.
Хто зна, як воно буде. Ми не НУШ.
Відкушу все що стирчить• 27 апреля 2024
Ответ дляМетелик
Це до реформи так було.
Реформа повністю вступає в силу з 2027 року, але до вересня вже буде відомо яка школа які рівні.

Раніше ліцей і гімназія - це профільні навчальні заклади, гуманітарні або технічні.
За новою шкільною реформою - буде декілька видів шкіл.
- початкова 1-4 класи
- базова (гімназія) 5-9 класи
- профільна (ліцей) 10-12 класи
ЗНО буде здаватись після 9 класу для вступу в ліцей. Що буде після ліцею в ВНЗ я не знайшла.
В 10-12 класах буде поділ на профілі - їх багато. Там і технічні, і гуманітарні, і творчі.
Дуже мало шкіл буде з 1 по 12 клас.

Приблизно так.
Відкушу все що стирчить• 27 апреля 2024
Ответ дляФиктивная
Там розібратись досить легко любому з батьків - почитати пару статей.

Задумка хороша (син вчився за такою пілотною версією і дуже подобалось), але питання, як це буде на практиці. Тому що там потрібно в старших класах профільні напрямки зробити - а це й підготовка вчителів, і технічне й матеріальне облаштування класів.
Профілів хочуть зробити багато:
мовно-літературна;
математична;
природнича;
технологічна;
інформаційна;
соціальна і здоров’язбережувальна;
громадянська та історична;
мистецька;
фізична культура.
Але як наприклад мистецьку забезпечити в селі? Або технологічну, інформаційну? Під фізкультурну потрібна матеріальна база на рівні спорт школи.
В мене саме до реалізації питання. Бо бачила на практиці проблеми
Відкушу все що стирчить• 27 апреля 2024
Ответ дляМетелик
Це значить що ваша школа буде до 12 класу.
Відкушу все що стирчить• 27 апреля 2024
Ответ дляПростоваля
Після 9 класу потрібно буде обирати: ПТУ, коледж або ліцей. За результатами тестів.
Простоваля• 27 апреля 2024
Ответ дляВідкушу все що стирчить
Тут питання не про НУШ,почалось з ’зараз’. З сучасних 6-класників нова картина (а ще ж є пілотні школи). І взагалі незрозуміло де і як буде зно і чи взагалі буде...війна
Відкушу все що стирчить• 27 апреля 2024
Ответ дляПростоваля
Реформу вирішили продовжувати попри війну, наскільки знаю.
В нашій школі як раз пілотні класи по НУШ та Крилам (ті, що зараз 7 клас).
Для них в 2026 році планується пілотно ЗНО для вступу в ліцеї. Можливо згодом назвуть інакше.
Ця реформа - одна з вимог щодо євроінтеграції. Тому скасувати не можуть вже.
Простоваля• 27 апреля 2024
Ответ дляВідкушу все що стирчить
Не скасувати, а призупинити як ДПА. Невідомо які області будуть підконтрольні і яка ситуація в країні. Почали реформу до вторгнення. Вже міністр сказав, що завалили.