Усатая полосатая• 09 мая 2024

Дитячі синтезатори - між грою та музикою

Обговорюючи дитячі синтезатори, не можна не торкнутися одразу декількох надважливих питань - культурного та естетичного виховання дитини, гри, як основної діяльності, музики, як однієї з можливих траєкторій розвитку маленької людини. Звісно ж, інструмент - то всього лише інструмент, але і його можливості, і його обмеження так чи інакше впливають на становлення особистості маленького користувача. Фахівці інтернет-магазину Музлайн впевнені, що до вибору першого синтезатора варто ставитися відповідально, та пропонують короткий огляд найкращих варіантів, що ладен запропонувати вітчизняний ринок музичних інструментів.

Усе починається з гри

Перші електронні клавішні для дітей найменшого віку (від трьох років) - це, переважно, іграшкові синтезатори, що виконують в основному розважальну функцію. Вони вирізняються з поміж інших моделей:

  • зменшеними габаритами;
  • яскравим дизайном - “дитячі” кольори, мультяшний декор, декоративна підсвітка, тощо;
  • маленькою не повною клавіатурою (зазвичай не динамічною), ідеальною під дитячі пальці;
  • колекцією звуків, в тому числі таких, що імітують звуки тварин, природи і так далі;
  • доволі бюджетною вартістю;
  • інтегрованими в пам’ять дитячими піснями.

Всі подібні синтезатори мають вбудовану акустичну систему - найдешевшу, але функціональну. До того ж, у комплекті нерідко зустрічаються й мікрофони, що підключаються до синтезаторів і використовують їхню акустику. Такі моделі трохи дорожчі та користуються більшою популярністю.

Головне призначення синтезаторів даного типу - ігрова діяльність. За їхньої допомоги дитина зможе освоїти саму концепцію гри на клавішах, познайомитися з азами звуковидобування, оперування інструментом, породити цікавість до занять і так далі. Для перших кроків до музики у віці від трьох до п’яти років - це ідеальний за всіма параметрами варіант.

Перші успіхи в навчанні

Для старшого віку - від п’яти і вище - і для більш грунтовних занять уже з викладачем, краще підійдуть учбові синтезатори, які суто технічно також можна вважати дитячими, бо створювалися вони передусім для початківців і дітей. Але це вже не іграшки, а повноцінні музичні інструменти, хоча і базового рівня. Їм притаманні:

  • більш якісне звучання;
  • не повна клавіатура натурального розміру, зважена або з молоточковою механікою;
  • більш якісна акустична система, що краще і реалістичніше передає нюанси звучання;
  • інтегровані навчальні програми - вправи та етюди;
  • банк інструментальних та електронних звуків, ритмічні патерни та автоаранжувальник, що допомагають урізноманітнити навчальний процес.

Вартість таких синтезаторів також трохи вища, що цілком природно, адже це перед усім, складний технічний пристрій, що має добре виконувати свої функції - а саме, створювати усі умови для засвоєння прийомів гри, регулярної практики, рівномірного навантаження.

На рівень вище

В нормі, ті, хто починав з дитячих синтезаторів, рано чи пізно переходять на інструменти напівпрофесійного рівня. Але і у цій категорії є моделі, розраховані головним чином на юних музикантів - це скромні інтер’єрні синтезатори, що за функціоналом і якістю звучання дуже схожі вже на цифрові піаніно. В основному покращень зазнає клавіатура, що набуває рис “органічної” фортепіанної клавіатури, її сенсорна система, що точніше передає нюанси гри, та акустика, що відображає характер виконання. За ціною вони не поступаються останнім, але все ж, мають більш широкі опції в плані роботи зі звуком. На думку спеціалістів інтернет-магазину Muzline, це хороший вибір для тих, хто обрав музику у якості траєкторії майбутнього професійного становлення і розвитку.