Та никада в жизни• 11 мая 2024
Кпт
Хто займався цим видом ? Як проходять сеанс? Я займаюсь онлайн. І психотерапевт посилала якісь книжки , скинула який зошит купити і дає на д/з читати книжку. Ще правильно дихати і все.
Як то все у вас проходить? Бо гроші не малі, а толку поки немає.
Майская киска• 11 мая 2024
Кпт на 100% зависит от ваших действий, вы должны ежедневно (в идеале 3-4 раза в день) записывать свои мысли, реакции и цепочку действий. Терапевт в кпт только помогает исправлять неправильную цепочку мысль-реакция-действие. И да, вы должны прочесть книги.
П.с в кпт много сеансов не нужно, вы понимаете принцип и работаете сами
Щедрик ведрик• 11 мая 2024
КПТ это для тех, кто будет сам пахать: читать, писать, делать упражнения, проводить эксперименты, а с терапевтом обсуждать результаты и получать задания на следующую неделю.
Есть те, кому это помогает, есть те, кому помогает другое
Та никада в жизни
• 11 мая 2024
Ответ дляЩедрик ведрик
А друге це що? Щоб знати на що звернути увагу ?
Та никада в жизни
• 11 мая 2024
Ответ дляМайская киска
Ну в мене якась сильна тривога за здоровя дітей. Вічно щось мацаю, вишукую. Це може виправити кпт? Бо поки читаю книгу, розумію і все таке, але мацати не перестаю. Ще п´ю буспірон .
Та никада в жизни
• 11 мая 2024
Постійно дурні думки в голові, навіть. Якщо все добре, я все одно щось знаходжу і кіпушую. Потім мене наче попускає, але знаходжу щось інше і по новій і так завжди.
Всех в сад• 11 мая 2024
Ответ дляТа никада в жизни
чи зможе це виправити КПТ, залежить від вас і від вашої готовності і можливості толерувати тривогу. Цьому має допомогти усвідомлення того, що в даний момент з вами відбувається.
і ось тут ключовий момент - у когось це виходить досить швидко, а у когось може і не вийти.
Ефективність психотерапії залежить як мінімум від 6 різних факторів, а не тільки від компетентності психотерапевта.
Майская киска• 11 мая 2024
Ответ дляТа никада в жизни
Да, кпт отлично работает с тревогой. Вы должны со временем выработать новые реакции на ситуации, это упорный труд
Щедрик ведрик• 11 мая 2024
Ответ дляТа никада в жизни
Дивиться, у вас необхідність прочитати книгу, щось робити вже викликає почуття, які не допомогають процесу.
Іноді, людина, до того, як почати щось робити, потребує отримати досвід прийняття, безпечний простір, що розмістити свою тривогу чи щось інше. І тільки тоді, вона буде в силах робити якісь техніки.
У підсумку, на періоді в 6 місяців, в більшості підходів ви отримаєте однаковий результат.
Якщо хочете, пробуйте інші підходи, не у універсальних, є ті, які вам підходять і які не підходять
Всех в сад• 11 мая 2024
Ответ дляЩедрик ведрик
а ще є ті підходи, які краще підходять для терапії певних розладів. І ефективність яких підтверджена науковими дослідженнями. Для тривожних розладів - це КПТ.
Це не означає, що інші напрями є неефективними, можливо просто представники цих методів вирішили не перевіряти, або неможливо стуктурувати процес терапії і контролювати перемінну самого терапевта.
Щедрик ведрик• 11 мая 2024
Ответ дляВсех в сад
В переліку МОЗ не лише КПТ є доказовим методом для терапії тревожных розладів. Як раз для цього виду розладів, доказовими є, майже, усі, це не хімічна чи алкогольна залежність чи ПТСР
Скользкая• 11 мая 2024
Недавно попалась статья. длинная, но интересная.
Про КПТ и ее доказанность.
Я уже тут как то писала, почему этот метод так хорошо, что потребовалась вторая, третья волна? А третья уже про то, что надо ковырять в детстве?
Всех в сад• 11 мая 2024
Ответ дляЩедрик ведрик
в переліку МОЗ розлади особистості пропонуються лікувати арттерапією. Якщо ви маєте на увазі той дивний документ МОЗ, від якого в шоці і психіатри і психотерапевти.
Якщо ви психолог чи психотерапевт, то знаєте, що відбувається з наукою в Україні.
Тому всі керуються західними протоколами лікування, а не МОЗ.
Ось вам корисний ресурс, якщо ви спеціаліст
З тривогою працюють у всіх напрямах, але з тривожними розладами найвищу ефективність має КПТ.
З ПТСР - ТФ КПТ і EMDR.
Всех в сад• 11 мая 2024
Ответ дляСкользкая
Про КПТ и ее доказанность.
Є велике дослідження того, як якість навчання впливала на ефективність терапії методом КПТ. Коли психотерапію проводили ще Аарон Бек, Елліс, і їхні безпосередні учні, ефективність терапії була найвищою.
Зараз якість освіти в західних країнах знизилась, а у нас взагалі будь-який бажаючий може назвати себе КПТ-терапевтом.
І кожен другий психолог ’працює методами КПТ’, навчившись по книгам. То про яку якість підготовки йде мова? І відповідно ефективність чого саме оцінювати?
Скользкая• 11 мая 2024
Ответ дляВсех в сад
В статье не про местных как раз.
Для меня эта доказанность в целом ( не про метод как таковой) про то, что надо впихнуть в небольшие деньги малое количество сеансов и быстро поставить на ноги, не вникая не в личность человека, не в личность терапевта. А ещё лучше за медикаментами и марш работать.
Как то больше принимаю Арона Шона, с его активацией правополушарных частей мозга у обоих участников процесса, и исцеление не через метод, а личность.
Щедрик ведрик• 11 мая 2024
Ответ дляВсех в сад
З ПТСР - ТФ КПТ і EMDR.
Наприклад, та же схема-терапія буде ефективна при тревожних розладах.
Я і психотерапевт і науковець, добре знаю, що відбувається з наукою в Україні і як проводять наукові дослідження в усьому світі.
МОЗ, у тому числі, при формуванні свого переліку враховувало і західні протоколи/дослідження, принайми за моїм методом ми подавали протоколи, рекомендації та дослідження, які врахували в фінальному документі.
Є жарт, що методологи когнитивно-певедінкового підходу, ще трохи попрацюють, і, нарешті, винайдуть психоаналіз. Це дуже близько до істини, від Схеми та АСТ залишилося ще трохи.
Скользкая• 11 мая 2024
Ответ дляЩедрик ведрик
Полностью согласна с последним абзацем.
Читаю и все вот так
Всех в сад• 11 мая 2024
Ответ дляСкользкая
В статье не про местных как раз.
КПТ - это краткосрочная проблемно-фокусированная терапия. И в общем-то вы правы, что ее цель как можно меньшими затратами ресурсов вернуть человека к нормальной жизни. Именно в этом ее высокая эффективность.
Нет у нас так много людей, которые готовы проходить сеансы психоанализа по 3 раза в неделю и оплачивать отпуск психоаналитикам (тут даже я была в шоке).
Как КПТ-терапевт в процессе обучения, могу сказать, что для долгосрочной терапии только методы КПТ не сработают. Но и не всем это надо.
Всех в сад• 11 мая 2024
Ответ дляЩедрик ведрик
у меня есть сертификация в двух методах психотерапии, я пришла в КПТ уже имея приличный опыт психотерапии. И пришла я туда потому что другие методы не работали, как мне хотелось бы, и приходилось постоянно учиться новому.
Вы удивитесь, но большинство исследований эффективности КПТ проведено и психоаналитиками)
Схема - это третья волна КПТ, как раз для тех случаев, когда классическая КПТ не срабатывала. Но как по мне сейчас это уже почти отдельное самостоятельное направление.
Скользкая• 11 мая 2024
Ответ дляВсех в сад
За тревогой часто стоит травма развития. А это уже к длительной терапии. Поэтому есть золотая середина между КПТ и психоанализом.
С травмой в какой то мере через тело лучше, а не через мышление. Поэтому и есть EDMR, брейнспотинг и травмафокус.
Всех в сад• 11 мая 2024
Ответ дляСкользкая
Если выражаться терминами КПТ, то глубинные убеждения, которые сформировались под воздействием жизненного опыта в том числе травм.
Все там есть, не пытайтесь обесценить)
Скользкая• 11 мая 2024
Ответ дляВсех в сад
Все там есть, не пытайтесь обесценить)
Это не убеждения.
Убеждения - это эмплицитный уровень
Травма глубже, на имплицитном
И там где вы видите обесценивание, я вижу просто ограничения.
Убеждения - это эмплицитный уровень
Травма глубже, на имплицитном
Всех в сад• 11 мая 2024
Ответ дляСкользкая
Это не убеждения.
Убеждения - это эмплицитный уровень
Травма глубже, на имплицитном
Убеждения - это эмплицитный уровень
Травма глубже, на имплицитном
да, безусловно с имплицитной памятью на когнитивном уровне не работают. Для этого в КПТ есть другие техники. С другой стороны даже с такими травмами не всегда надо бурить глубоко в детство в травматический опыт.
Но это уже о другом, это уже дискуссионный вопрос.
Ограничения есть в любом методе, точно так же КПТ в исполнении разных терапевтов - это может быть разная по эффективности терапия.
Я разочарована в гештальт-терапии, но при этом у меня есть несколько коллег среди психиатров, которые круто работают в гештальте. И тут у меня вопрос: это гештальт, или личность терапевта в первую очередь)
Поэтому нет подхода, в котором все однозначно хорошо или однозначно плохо.