20 травня 2022 року усі захисники ’Азовсталі’ вийшли з території меткомбінату під ’гарантії’ ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста. Російська сторона обіцяла дотримуватися Женевських конвенцій, зберегти життя полонених, не катувати їх та залишити їм можливість зв’язку з рідними. Військових мали обміняти за кілька місяців.
Однак усі ці домовленості Росія порушила: окупанти одразу ’відрізали’ полонених від світу, почали застосовувати до них жорстокі тортури, а 28-29 липня – вбили 53 азовців у теракті в Оленівці.
Нині близько півтори тисячі оборонців ’Азовсталі’, серед яких близько 900 азовців, перебувають у російських катівнях. Їхні сім’ї уже два роки чекають на обмін.