Луноходик_Ик• 27 мая 2024
Яке ставлення в класі до дитини, якщо
Ви приїхали наприклад з Харкова до Львова? Питання мови не турбує?
Зі східних областей багато хто звик вдома спілкуватися російською мовою, це факт.
Чи немає проблем в школі через це?
Слобожаночка• 27 мая 2024
Російськовних не сильно любила на ЗУ, ще задовго до війни, але у Львові російськомовна громада доволі велика, особливо після 2014, тому російськомовні діти є, мабуть, у всіх школах.
Дон Пэдро• 27 мая 2024
У меня одноклассница русская, приехала к нам во 2й класс, я вообще не помню, чтоб она на русском разговаривала. Дети очень быстро учатся.
Хочу на Балі• 27 мая 2024
На уроках понятное дело ребёнок должен с учителем общаться на украинском, а так дети между собой общаются, на каком удобно.
Звоночек• 27 мая 2024
Переїхали з Харкова до Луцька. Спочатку були питання коли малий розмовляючи українською підвисав.. і казав якесь слово російською (ну от буває, забув як воно українською звучить). То деякі діти бухтіли. Навчила відповідати «ви б замість дражнилок краще слово підказали, яке я забув». Допомогло. Питань більше не зʼявлялось.
Луноходик_Ик
• 27 мая 2024
Ответ дляХочу на Балі
То звісно, що українською. Просто ж діти буває забувають слова.
Черговий по кухні• 27 мая 2024
Да простят меня жители западной части нашей страны, но реагируют они не адекватно на жителей восточных регионов, автор, много тем было про русскоговорящих в западных областях, поищите и почитайте, и сделайте определенный вывод для себя.
Луноходик_Ик
• 27 мая 2024
Ответ дляЗвоночек
Молодці! Правильно зробили. Дійсно діти забувають слово і потім російськомовні вставляють.
Чемна панночка• 27 мая 2024
Подруга из Харькова, сейчас живет в маленьком городишке ЦУ, там тоже все кто по-украински, кто на суржике. В садике, куда дочку водит, дети жаловались на нее воспитателю, что говорит по-русски
Так подруга еще перед воспитателем оправдывалась, объясняла там что-то... Я б как послала.... Задрали уже этим.
Луноходик_Ик
• 27 мая 2024
Ответ дляПотеряласЯ Я...
Давно не було мовного срачу :)
Перепрошую!) не для срачу створено!
Мені цікаво як діти адаптуються в школах чи немає проблем
успокойте_Меня• 27 мая 2024
Не было проблем никогда, это только тут разводят, всю жизнь отдыхаем на ЗУ и в школе проблем не было, но нет такого не выдумывайте, мы из Днепра если что
ПотеряласЯ Я...• 27 мая 2024
Ответ дляЛуноходик_Ик
Перепрошую!) не для срачу створено!
Якщо в Німеччині і Франції адаптуються, то чому б їм не адаптуватися у Львові?
Луноходик_Ик
• 27 мая 2024
Ответ дляЧерговий по кухні
Дякую! Пошукаю
Я була в шоці від схожої теми, де писали про Тернопіль. Шкода що люди судять інших людей за мовою(
Луноходик_Ик
• 27 мая 2024
Ответ дляуспокойте_Меня
Ну відпочинок то одне, а школа. Коли кожен день там
Чемна панночка• 27 мая 2024
Ответ дляЛуноходик_Ик
Дякую! Пошукаю
Помню ту тему. Но там дело не в языке, а вообще в людях как таковых. Есть добрые и отзывчивые, есть злобные и мерзкие.
НЛОша• 27 мая 2024
В сина в класі дівчинка з Бахмута. Ніяких непорозумінь, крім того,що дитині важко було вчитись читати та писати українською. Але це Вінниця, не ЗУ.
Міряю від одиниці• 27 мая 2024
У сотрудницы дети переехали из Харькова во Львов. Не слышала от нее жалоб. У детей новые друзья, все нормально. Но они всей семьей на украинский перешли, чтобы детям проще было.
Луноходик_Ик
• 27 мая 2024
Ответ дляПотеряласЯ Я...
Мабуть в Німеччині чи Франції не так яскраво реагують на рос-мовних)
Дитина українську вчить, але тато вдома розмовляє рос. Переживаю щоб швидко вжилась і легко їй було в школі. Дитина переживає за все дуже сильно.
ПотеряласЯ Я...• 27 мая 2024
Ответ дляЛуноходик_Ик
Мабуть ви роздуваєте з нічого.
Не служанка• 27 мая 2024
Ответ дляЛуноходик_Ик
Все буде добре! В україномовному середовищі вона швидко схопить все. Нічого страшного якщо будуть проскакувати російські слова, це нормально)
Ганцю в кєдах• 27 мая 2024
Ответ дляЛуноходик_Ик
Нічого страшного, і львів´яни інколи суржиком якимось говорять. Якщо дитина старається, то це оцінять. Я там пів року прожила, розмовляла українською але з рустзмами, відношення було гарне. Але все одно є в них що це через нас зросійчених війна)
Мандолина Бу• 27 мая 2024
наша школа була визначена першочерговою для дітей переселенців (центр міста) ще з 2014-го, коли почали прибувати перші переселенці. Чомусь ні разу не було ніяких проблем, зате тут від анонімів і ведверто особочелюстних чую мало не від кожної
Гидроусилитель руля• 27 мая 2024
Житомир, у нас нема переселенців в класі, діти з україномовних родин, а в школі розмовляють російською. Я свою доньку і просила вже, і пояснювала, і документалки дивилися, нічого не допомогає - донька обирає для спілкування з однолітками російську :( тому про булінг явно і мови немає, діти продовжують слухати російських виконавців, блогерів та розмовляти російською.
Парасюха• 27 мая 2024
Ответ дляЧемна панночка
Переехали с Донецкой области в Днепр, ребенка в школе долбали несколько учителей, что плохо говорит на украинском, даже на собрании родительском на этом акцентировали внимание. Реально, как же это задолбало. Муж работал на Западной еще лет 7 назад, их там москаликами называли, во где жесть.
Звоночек• 27 мая 2024
Ответ дляЛуноходик_Ик
А років скільки дитині? Якщо школа україномовна то чого переймаєтесь? У нас родина російськомовна. Вдома завжди російською спілкувались. Син в школі завжди на українську переходив, бо вчителька так навчила )
Зараз так само в школі спілкується українською, вдома 50 на 50 (+ іноді може англійською чи німецькою щось видать, тоді вже я підвисаю :) ). У дворі друзів знайшов то є і харківяни, і з Маріуполя дівчина, і з Києва хтось був + місцеві. То у дворі діти нормально відносяться якщо хтось з немісцевих переходить на російську, а потім перемикається знов на українську. Про школу я вище писала. Були питання які вирішились.
парИла я парИла• 27 мая 2024
Працюю в садочку
Переселенців багато
На українську переходять швидко
Ніхто не булить, навпаки тепле і дружнє ставлення
Переселенців багато
На українську переходять швидко
Фоточки нема• 27 мая 2024
Ответ дляЧерговий по кухні
Хотя до красивого литературного украинского им очень далеко.
Ганцю в кєдах• 27 мая 2024
Ответ дляПарасюха
Сорі, так а що не так? В Дніпрі і так всі російською говорять, ще й деякі невдоволені що у школі заставляють вчити🤦♀️ вчіть мову, скільки можна на одні граблі