Ні грама• 03 июня 2024

Подростки и их траты/гульки, какая норма?

Дочке 14 лет. Последнее время все ее прогулки сводятся к кафе, торговым центрам, кинотеатрам, как мин, если это парк, то доставка еды и пикник там. Помню мы в ее возрасте просто гуляли с подружками, покупка мороженого была радостью) сейчас смотрю это не проходит. Получается много трат на то, чтобы она погуляла. Вчера отказала ей в поездке в Республику, так все, пролежала в слезах до вечера( при этом предложила просто прогуляться с друзьями, нет, так ей не подходит.
Расскажите, пожалуйста, как у вас в семье? Сколько вы даёте денег? Раз в месяц? В неделю? Может, каждый день? Интересует дети 12-16 лет. Потому что мне кажется это не совсем "нормально" каждый поход 300/500 грн как минимум. Или я ошибаюсь? Ее послушать, так это только я недовольна, а всех остальных мам все устраивает. Может, я и правда не права и сейчас только так дети "отдыхают". Всем спасибо!)
Настасья Пицун• 03 июня 2024
14 років. Нічого не даю, бо не бере. Всі гульки- це велосипед, рибалка і футбол на полі біля дому. Був період, коли сидів в компі (мені здається роками), нікуди не виходив, то я пропонувала в піцерію з друзями сходити або в кіно, не хотів. Зараз на вулиці гуляє, максимум бутилку квасу купує. А племінниця- така, як у Вас донька. Це мабуть, ’дівчача’ хвороба.

БлинчикБезСметанки• 03 июня 2024
Ответ дляГопница-Советчица
Это из расчета 300 грн в день, это много?
Ну смотря для кого и смотря на что. на развитие немного, я трачу намного больше На одни танцы по минимуму 12, а ещё есть школа и репетиторы, и одежда и т.п... но на гульки зависит от компании. Мы живём неплохо, но для меня да, много, как и для многих. Но если у ребёнка круг общения такой где тратят 300 грн /день, то ок. Нет ничего плохого в том,что люди могут себе такое позволить. Некоторые на отдых тратят столько сколько люди за всю жизнь на квартиру собрать не могут, что для таких людей 9000 /мес. У их детей одни штаны могут дороже стоить.
Агент Пинкертона• 03 июня 2024
Ответ дляФсеСама
Боооже, все накинулись на маму с 9000 тыс. У меня сыну 11 лет, 2000-2500 в неделю. Проф.спорт, заходит в магаз после тренировки. Может зайти что-то для телефона купить. Ходит на батуты - 300 грн раз. И т.д. Про 200 грн в неделю я в шоке. Бедные дети
На 200 грн в тиждень можна з подружками ’каву’ випити чи морозиво з´їсти. - цілком вистачає. На фігню - мурню є подаровані і зароблені. А те, що ви йому ’даєте на поїсти після спорту’ це, вибачте, ваш мамсткий обов´язок годувати дитину. Капець, це ще й рахують. А як має бути? Не оаєш гроші - даєш їжу, не даєш їжу - даєш гроші. І туди ж, ’Я даю’. То ще треба подумати, де діти бідніші. У кого батьки дають все що можуть, чи кому перекус після заняття радують як ’витратні’
Агент Пинкертона• 03 июня 2024
Ответ дляАфродитаПетровна
Сильно разбалывали Вы своих чяд!!!
Та теж здивувало. Я тут зараз як порахую...Ага.
ФсеСама• 03 июня 2024
Ответ дляАгент Пинкертона
Его забирает машина всегда, он может ехать домой. Но ему по приколу купить вкусняхи или в кафе с друзьями))
Агент Пинкертона• 03 июня 2024
Ответ дляФсеСама
Вдома ж що їсти? У мене зазвичай немвє нічого, що модна запропонувати дитині після фізичних навантажень. Навіть дрмки такої не було включати це до ’кишенькових’. Це моя, якби, задача, щоб голодне не ходило
Всех в сад• 03 июня 2024
Ответ дляАгент Пинкертона
Ну не знаю. Дійсно розпоряджатись грошима і вести бюджет я навчилась лише коли від батьків з´їхала і почала жити сама. До того вся ваша, вибачте, ’фінансова грамотність’ ні про що.
Ну, я в 14 років сама себе забезпечувала і давала батькам гроші на комунальні та продукти. Речі тільки я собі купляла, як і взуття, канцтовари. Батькам тоді було дуже важко. У 10-11му класі сама собі оплачувала курси підготовки на базі універу та купляла проїздний. З 17 років в одному з університетів оплачувала собі контракт (у другому була на бюджеті). Тому планувати було дуже необхідно.
Це дозволило з ЗП у 1500 долларів (з 22 років до цього з 19 до 21 було 500 + підробітки), зробити капітальний ремонт у квартирі, яку залишила бабуся (так, не знімала), у 25 років подарувати собі на ДР новеньку іномарку з салону, у 28 взяти іпотеку на трьохкімнатну квартиру в новому ЖК в Києві (не продаючі іншу нерухомість, так вде був чоловік, але його ЗП тоді була 700-900 баксів). В 32 виплатити і зробити ремонт мрії (трози затягнулося, бо в карантин менше платили). Друзі з таким самим доходом в основному з однією машиною в сім´ї, живут з батьками і не рощуміють як нам на все це вистачає.
Я думаю, всім було би легше понабивати гулі у підлітковому віці, а не коли ’з´їхали від батьків’

Мовчу, але хочу• 03 июня 2024
Я не знаю, скільки грошей в середньому, оскільки син також робить покупки в магазині на моє прохання або по своєму бажанню. На приватні потреби десь 1500 тис в міс в нього йде. Але йому повезло ))) дівчинка, з якою зустрічається, не їсть багато чого, тому в них прогулянки в парку, на озері, в центр їдуть.
Стебель березы• 03 июня 2024
Кишенькові приблизно 2000 в тиждень.

Гуляє з друзями не часто. Якщо хоче то додаємо на прогулянки окремо. Але вже давно не просив.
Мексиканочка• 03 июня 2024
Ответ дляЖаннаНеАгузарова
Здесь же речь не о детях, а о подростках, с ними ничего не будет при отказе от булочки в школе, скорее польза будет для фигуры и здоровья
Підлітки такі самі діти. І енерговитрати на підлітковий організм в рази більший за дорослого і дитину молодшого віку.
Мексиканочка• 03 июня 2024
Ответ дляЖаннаНеАгузарова
дело не в трате денег, а в уровне окружения.
Рівень чого? Культури, інтелекту, моралі?
Мальовнича даль• 03 июня 2024
Ответ дляНевидимка
Вы однозначно не правы в том, что сравниваете свое детство и современных детей. Вот этим старческим ’а вот я в твоём воооозрасте....’
А что изменилось глобально?
Мовчу, але хочу• 03 июня 2024
Ответ дляМексиканочка
Просто якщо все одразу є ризик, що дитина буде заощаджувати на харчуванні, наприклад, щоб більше витратити на розваги. Я би так побоялася.
Для цього треба вчити фінансовій грамотності з дитинства. Ми так робили, і син рано навчився відкладати з кишенькових. Він прекрасно розуміє, де треба заощадити і має свої цілі. Не піде тринькати.
Идууу--уууу блин• 03 июня 2024
Моїй 14, інколи ходять з подружками в піцерію, кіно або влаштовують пікнік, але далеко не кожен день. Часто може купити морозиво чи щось солодке, це до 100 грн. Можуть гуляти просто так по місту, або сидять за двором у парку. По трц не ходять. В місяць витрачає десь 1000-1500 на прогулянки. В неї картка, на ній гроші є завжди, але вона економить і ще жодного разу не витратила все в 0. Істерик не влаштовує.
Булькаю• 03 июня 2024
Сыну 16
Сейчас ходит в основном Урбан парк с компанией, в теннис играют или по массиву гуляют, то просит только на воду/сок около 50- 60 грн.
В холодное время ходят по ТЦ пошататься, и в Мак сходить, то тут уже 250 грн выход)
Дама с заначкой• 03 июня 2024
Ответ дляБулькаю
Сыну 16
моя такая же с таким же подходом. Она знает, если хочет большего - без проблем садится и ищет возможность заработать в инете - вэбдизайн, хомяк, степн,...... но уже сама!
Вапщета• 03 июня 2024
У меня нет детей, могу сказать лишь о себе. Я училась в престижном лицее с детьми богатых родителей, мне денег вообще не давали, булочка в столовой была за праздник. Что значит быть вторым сортом я уяснила с детства. Не иметь денег на погулять, на одежду как у других и т.д. Имхо стоит соблюдать баланс своих фин.возможностей и среды, куда насильно впихиваешь ребенка, даже желая ему лишь добра в виде хорошего уровня обучения.
Дама с заначкой• 03 июня 2024
в Европе дети с 14ти лет работают с большим рвением, чтоб были карманные деньги, т.к. все ’детские’ в нормальных семьях откладываются на университет - почта, кафе, мак, супермаркет - распаковка\выкладка, касса, кто по-старше. Наших бубочек выгуливают еще в универе!!!
Голубец• 03 июня 2024
Ответ дляШиворот Навыворот
Моей 12. Даём 500грн в месяц. Но думаю надо увеличивать. Тк раньше ей хватало, а сейчас цены выросли. Поход в мак 200грн, суши-500, а ещё ж др подружек, а это по 1000+грн. Раньше она сама платила, а сейчас не хватает на это карманных денег, даём сверху. Ещё и фигурки всякие коллекционирует. Но мы ещё за оценки платим-за семестровые/годовые.
Дочке тоже 12 ,скоро 13.
Я тоже придумала такую систему ,за оценки 10-11-12 доплачиваю 20 гривен
В прошлом году были в году и 7, и 8
Математика ,информатика и другие предметы не хотела понимать ,училась так себе ,без особого желания
В этом уже отличница
Я посчитала оценки за второй семестр по укр мове , их 88 штук ...
Итого только за укр мову я доплатила 88*20 =1760 гривен
Теперь я думаю зачем мне было это надо ?
С одной стороны я рада ,с другой она меня разоряет
И я не знаю как теперь отказаться?
Завтра идёт получать грамоту за отличное обучение ,ещё потребует денег за грамоту ...

ПлюшкамиБалуюсь• 03 июня 2024
Ответ дляГолубец
Дочке тоже 12 ,скоро 13.
В прошлом году были в году и 7, и 8
В этом уже отличница
И я не знаю как теперь отказаться?
Почитала эту тему. Подарила сыну 5000 грн за отличное окончание 7 класса и грамоту. Хотя не планировала ничего дарить, но как то стыдно стало, что многие родители так много дают своим детям.
Бабульція• 03 июня 2024
В мене в дітей є кишенькові гроші, які видаються раз на місяць. Для підлітка 14-16 років це в мене 2000 грн.
Так, це не багато. Але це саме та сума, яка дозволить або пару разів шиканути, або витратити її на невеличкі щоденні забаганки. Тому старша дитина в мене в 16 років пішла підпрацьовувати. Звісно, її 2000 грн в місяць кишенькових нікуди не ділися.
Зараз дитині вже 18 років. Ті кишенькові гроші складають менше 1/10 її грошей на місяць. Почала заробляти пристойно. Але, поки вчиться, то і гроші я даю, і вдома живе на правах дитини.
ЖаннаНеАгузарова• 03 июня 2024
Ответ дляМексиканочка
Звісно
ЖаннаНеАгузарова• 03 июня 2024
Ответ дляМексиканочка
Облиште, зараз багато підлітків з надлишковою вагою, економія на шкідливому перекусі більшості не зашкодить
Грушки-яблочки• 03 июня 2024
Моя пішла підробляти в 14 і якщо щось хотіла, я їй все давала, бо вона підробляє))
Мальовнича даль• 03 июня 2024
Ответ дляЖаннаНеАгузарова
Багато і без надлишкової ваги та спором займаються
Мальовнича даль• 03 июня 2024
Ответ дляЖаннаНеАгузарова
А яка різниця? Хай вирішує що важливіше - перекус булкою у школі чи накопичення.
Булка конечно
Грушки-яблочки• 03 июня 2024
Ответ дляВсех в сад
Чим ви займаєтеся?
Не кую, не мелю• 03 июня 2024
Ответ дляФсеСама
А что он покупает из еды в магазине на такие суммы?
Наивная Хо• 03 июня 2024
12 лет. Даю 200-250 в неделю. Ну и расходы на мне если гуляем вместе
Борщик• 03 июня 2024
Моей 14, даю в месяц 1500 грн.