Куплю орехи• Изменено сегодня в 04:52
Мой ребенок покинул Украину в 4 года, сейчас ему 8
В самом начале у него были ночные кошмары (мы из Ирпеня). Со временем все наладилось. Учится в отличной школе, говорит свободно на местном языке. Лучший ученик в классе. 4 года живет уже не в Украине - пол жизни.
Листала я видео из москвы (ну или куда там хорошие дроны прилетели) - и он прибежал. Грустно так посмотрел - мама, что это? Я ему говорю - это москва. Его реакция - ураа-ура!!
И это ребенок, который там не живет, родных не терял и в укрытии не сидел 4 года. Мы к этой теме в семье не возвращаемся и при нем ничего не обсуждаем. Но он никогда уже не забудет. Война - самое сильное и яркое воспоминание из его детства.
Я не понимаю о каком применении или прощении они говорят?
Медсестричка• сегодня в 11:56
Автор я с вами полностью согласна. Дети ощутившие войну себе на подкорку записали что Россия - это зло
Забризкана водою• сегодня в 12:03
Згодна!!!
Наші діти повинні знати, хто розпочав війну, хто вбиває наших людей, хто хоче загарбати нашу країну.
Питаю у сина— «Якби ракета прилетіла в російський садочок, яка була би твоя реакція?»
— «Зрадів би, бо то вороги, їх не шкода».
Наші діти розуміють, через кого вони змушені виїхати чи переїхати, чому вони сидять в підвалах, чому тато на війні, чому загинули наші люди.
Медсестричка• сегодня в 12:07
Этот форум как будто бы из Чебоксар. Все прям стоят за рашку , все такие всепрощающие. нельзя помнить обиды на россиюшку типа ну и что бомбили? ну и что , что людей убивали гражданских- пачками, семьи расстреливали в машинах вместе с детьми и взрослыми дедушками бабушками. Ой не надо взращивать ненависть!....
Та горите вы вместе с этими россиянами в аду!
Я знаю только двух придурочных человек которые такое мелят причём одна из них из Закарпатья в раше никогда не была но топит за неё пожизненно Вот она конченная и её муж.
Медсестричка• сегодня в 12:09
Ответ дляПліткарка
Я з дитиною виїхала, коли їй було 3.5 роки, зараз майже 7. Я вирішили не ростити ненависть в дитині. Так як вона руйнує. Тема війни, обговорення в сім´ї табу при дітях, чоловіку війна взагалі майже не цікава, так як не громадянин України. З дітьми близьких та рідних теж ніхто нічого не обговорює. Вона тільки пам´ятає, що там де ми раніше жили, то там гучно, стріляють і не хоче їхати туди. Виростить саме зробить правильні висновки, а молодша взагалі не буде і знати. В світі є речі набагато цікавіші. Це дивно насаджувати тему війни. Робити ледь не культ.
І я не патріотка. Так як все набридло.
Мывнеполитики
Медсестричка• сегодня в 12:10
Ответ длягодовасик
Щось авторе не розумію, якщо чесно, кличите про непрощення, вся така а-ля патріотка, але із живете за кордоном і схоже, додому не збираєтесь. А люди просто хочуть спокійно жити, без обстрілів, не у всіх є можливість виїхати. У когось хтось на нулі. Хочете ви цього чи ні, війна рано чи пізно закінчиться, бумажкою, примиренням і домовленостями.
И что ? автор где-то написала Да здравствует война пусть она продолжается? Она поделилась своими эмоциями что для неё, для её ребёнка рашка- зло навеки
Ответ дляСнежнакомка
А що такого страшного сказав той чоловік, що ви обізвали його гнидотиною? Не послав, не образив, не принизив... Не розуміє-його проблеми, хай чекає в черзі. В чому його гнидотність, а не ваша, яка будучи українкою в Україні, переїхавши в 100% україномовний регіон, не спромоглася звернутися до місцевих українською мовою?
Що знач не спромогтися?! Моя укрмовність розпочалася в 2016р, коли я зрозуміла що виходжу заміж за людину з зах. укр.
А не оці всі мовні маразми, що начебто через вонючих кацапів українці мають змінювати у своїй голові.
Ну🤷♀️ видно стрес, видно втома. Ну от кажуть же психологи що в такі моменти/пост-моменти, людина говорить рідною мовою, яка прошита. І нєхуй тій західній ..нехорошій людині - мене за це чмирить і понти кидать маразматичні
Медсестричка• сегодня в 12:11
Ответ дляПлакулька
Понимаю, что вам хочется верить, что уехавшая молодежь льет слезы по Украине. Нет такого. Они начали свою жизнь в другом месте. Все.
Что-то вы совсем патриотизма переели, если везде раша-боты мерещатся.
Это вам так кажется. у меня знакомая семья с двумя детьми 17 лет и 16 лет возвращаются назад в Одессу из Польши
Снежнакомка• сегодня в 12:13
Ответ дляTeonaa
Та хто вас чмирив? Вам би до психолога, чи зразу до психіатра...
Ответ дляСнежнакомка
Бо він не «не розумів», а патріота ізображав. Не чувши ані ракети, ані ппо, ані вибухів, ані кацапів з бурятами не бачивши. Зате блть вийобується спозаранку стоїть ніби він щось не розуміє.
Снежнакомка• сегодня в 12:15
Ответ дляTeonaa
Таки до психіатра
Ответ дляУси Пуси
У вас на лобі написано було, звідки ви приїхали в що ви пережили? І якою ж треба бути гнидотиною, щоб в україномовному місті, яке тебе прийняло, якому болить від звуків російської, бо люди тією мовою винищували їхніх предків віками, не спромогтися вимовити два слова на касі українською? Ви не могли цього зробити? Ні, ви не хотіли, бо вам так удобно, бо какая разніца. І саме страшніше, що на 5 році великої війни так і не дійшло. І змішує е грішне з праведним, як і автор, яка взрощує дитину з ненавистю до росії, пишається цим, проте російською мовою. Лицемірство. Пост був про це. Про лицемірство.
Не лицемірство! Ще раз. З 2016 я на мові!
Прийняли, кажете? Ну я описала ЯК прийняли! Це перша особина, яку я зустріла. Так що прийом не ахті! Ноль емпатіі, ноль співчуття. Наче по мені не видно звідки я приїхала. А якщо і не видно, нєхуй судити про людину по мові. Я Вам сказала - мабуть стрес. Я знала де я, і наміру не мала взагалі російською говорити!
годовасик• сегодня в 12:31
Ответ дляМедсестричка
А хіба ні? Емоції емоціями, а вона запитала у людей, які живуть в Київській області, як їм живеться і їхнім дітям? З-за кордону добре ненавидіти і бути проти примирення.
Та й до чого в темі те, що дитина гарно вчиться і найкраща в класі? Яке це має відношення до теми?
годовасик• сегодня в 12:29
Ответ дляПодвійна веселка
Автор досягла своєї мети і спровокувала вас на емоції.
Скажіть, якби в додатку ’порадниця’ була платна функція ’пробити в жбан’ (200 грн), ви б у тисячу вклалися? :)
Схоже, це і була мета цієї теми
Омлетик• сегодня в 12:39
Ответ дляНезламна Україна
Вбиває культура,а мова це один із проявів її
Не позорите нацию украинскую
Коник-стрибунець• сегодня в 12:39
Ответ дляМедсестричка
И с мужем?))
Біток чи ефір?• сегодня в 12:43
Ответ дляТвоя космішна
А мене різонуло українці. Виростотуть там, працюватимуть там, але українці. Патріоти блін.
А треба щоб всі жили під обстрілами з ризиком для життя і втішали себе, що вони українці та патріоти? Ну от прожила я, мій чоловік в Україні все життя, працювали, платили податки (а в нього компанія, там великі податки, а не єдиний як у ФОП), і що? Все за свій кошт: приватна школа, приватна медицина, тільки плати і нічого не проси і ще дітей через років 10 віддай на війну, бо для держави ж народжувала м´ясо. От і будьте патріотами, а я не патріотка вже давно. Але це не означає, що я щаслива від того, що війна, що в моїй країні кожен день людей вбивають, що постійно переживаєш, щоб всі були живі та здорові. Але це немає відношення до патріотизму
Ответ дляКуплю орехи
Вы можете хоть миллион фейспалмов поставить - вам никогда этого не простят. Ни взрослые, ни, тем более, дети. Их жизнь началась с вашей агрессии. Знаете что еще забавно? Украинцев раскидало по миру. Дети вырастут в третьих странах, займут свое место в обществе - где-то возможно - в правительстве. И у них ни у одного сомнения не возникнет - кто их враг. Вы получите самых сильных врагов а разных концах света.
Я об этом не думала но да , интересная мысль
Последний вагон• сегодня в 12:53
Ответ дляМедсестричка
Можно быть патриотом за границей А можно быть махровым ждуном Сидя в Киеве.
Да мне насрать как называется. Из-за границы-то вякать легко
Ответ дляМорковна
Хорошо бы, чтоб за границей вы использовали шанс, чтоб ребенок не знал, что такое война. У меня дети разных возрастов, 5, 7,14. Они понятия не имеют, что происходит в Украине. Война не должна касаться детей!
Пысы- параша мрази!
Ваше мнение
А я считаю что нельзя изолировать от негативной информации и врать не собираюсь -почему уехали , почему домой не едем
У нее одноклассники в школе тоже есть украинцы все все знают , все обсуждаю и даже белорусы есть которые выехали когда война началась все в курсе почему война началась
Наша взяла• сегодня в 12:55
Ответ дляПлакулька
Конечно, я буду верить больше дныровским сепаршам
Уси Пуси• сегодня в 12:56
Ответ дляTeonaa
Тобто ви після евакуації першим ділом помчали за морквою?
По чому мало бути видно, звідки ви приїхали, по якому волоссю дибки, по якому 4-місячному животу під зимовою курткою, що ви плетете? Хто вас судив, ображав? З вами не захотіли спілкуватися, бо ваша мова була тригером, особливо на самому початку великої війни, усособленням ворога. Все. Очевидно, стрес вас не пропустив по сьогоднішній день.
Лицемірство від автора теми, яка на 5 році спокійного життя за кордоном, вчить дитину ненавидіти ворогів їхньою ж мовою і пишається цим.
Ответ дляУси Пуси
Та звідки я помню. Помню що були різні покупки, а вже перед касою як моя черга майже - бачу що моркву не взяла. Його справа була ківнуть а не тригери свої демонструвати. А потім ображаються що западенців обсирають. Бо це дійсно люди дещо відморожені. Я маю немало друзів таких. Дуже дивні люди. У них не так в голові все. Обидві групи знайомих - от така у них спільна риса: по-перше вони без жалю викреслювали люлкй з життя, за дрібниці!; по-друге попозводилися із чоловіками одразу майже! Перервали стосунки дітей, яких вивезли із їхніми папами, які служать. От не спілкуюються.
Далі. З першої вже групи: обидві сестри (які вивезли дітей і розвелися), лишили маму (ладно, може мама сама не хоче тощо, може гроші дають..тут не знаю), але також у них лишився тут їх рідний брат. Так вони (вона. Як власниця кв їхньої офіційно/але кв спільна як спадок мала б бути, а зараз вона на мамі) - так ця сестра іі здала. І брату нема де жити. І ані тищі грн йому не дає із орендної плати. Як він живе і де - я гребу.
Вони таке врадення, що взагалі не відчувають прив‘язаності. От мені треба вагома причина щоб викреслити рідну людину чи подругу дитинства. Мене ж вона викреслила бо я ій няню для дитини не знайшла. І не псіханула бо я підвела, а прям викреслила.
І між собою ці дві сестри в сварці, виїхали окремо, живуть в різних місцях (містах)
Тут тоже, із недавнього. Інша знайома, нинішня. Вирішила я маму до себе в селище перемістити. Знайшла одну-єдину кв за довгий час пошуків. Довго переглядала справді, глухо. І от домовилася на перегляд, розповіла що наче знайшла, хух. Так вона хопа - тоже дзвонить туди. Каже бо на 3000 дешевше, я хочу економити. Це як взагалі? Так я ледве зняла, прийшлося тероризувати власника щоб прийняв передплату без перегляду і забровав мені.
Ну і пригадайте як западенці здавали свої хати, коли перші драпу дали. Це холодні і прагматичні люди. У них на все - «а що тут такого, я ж просто…» просто: тригерить мова, просто - заробити на опенді, просто - повчати як жити і говорити тощо. Ну, мені це не імпонує. Я людина не поверхова, і мені важлива суть. От я Вас хочу спитати, раз уж ми про мову. От візьмемо лютого борця за українізвцію - який дофіга розказує, і ніфіга не робить; і візьмемо Ванька, який і не думає про укрмови, більш того публічно пише мовою ворога, але збирає мілліонні збори. Можете попівняти їх одне з одним, і сказати що думаєте з цього приводу?
Уси Пуси• сегодня в 13:19
Ответ дляTeonaa
Можу одне сказати-вам до лікаря.
Кручу хвости• сегодня в 13:24
Ответ дляКоник-стрибунець
А они в украинской школе еще учатся?
Числятся. Младший ребенок не школьник, старший в этом году выпускник в Украине, в лицее в Польше на след год
Коник-стрибунець• сегодня в 13:26
Ответ дляКручу хвости
Ну может вам очень хочется домой, но сын выпускник и в Украину? Бывает и такое, наверное
Ксерокопия ночи• сегодня в 13:27
Ответ дляУси Пуси
Истинное лицемерие - рассказывать, что ты любишь Украину, что за нее душа болит - и ненавидеть украинцев. И обзывать их гнидотными