Чекаю завтра• 22 июня 2024
Зелені свята
Колись, бабуся прикрашала хату і на вулиці зеленню. На вулиці гілками липи, хвіртку, браму, вікна, а в будинку м´ятою, шуваром, полином. Зараз я продовжуюю так робити.
Чи є така традиція в вашому регіоні і якою зеленню прикрашають у вас чи ви?
Фрикаделька• 22 июня 2024
Католики, знаю, тоже украшают, в Польше празднуют с украшениями. Я не верующая, я и яйца не крашу на пасху
Однозначно• 22 июня 2024
Да, была.
Донецкая область, пол прабабушка полностью застилала чабрецом, мятой, мелиссой, именно пол. Цветы в вазе.
В церкви нашей сельской пол весь травой был застелен, большие ветки деревьев у каждой колонны, как в лесу служба проходила
Чекаю завтра
• 22 июня 2024
Ответ дляФрикаделька
Так, я живу в місті де багато католиків і є костел, прикрашають
Чекаю завтра
• 22 июня 2024
Ответ дляОднозначно
Да, была.
В нас теж так.
Чекаю завтра
• 22 июня 2024
Ответ дляОднозначно
А вы из какой области?
Живу в Львівській , бабуся була з Житомирщини.
Сон і дрімота• 22 июня 2024
Так, прикрашають у нас, Черкащина. Бабуся в селі прикрашала хату клечанням. Досі пам´ятаю цей неповторний запах і як босоніж бігала по тому чарівному зіллю)
Я вже доросла, живу в місті, просто купую на базарі і ставлю у вазу, підлогу не вистилаю..
Трохи злякана• 23 июня 2024
Так, бабуся прикрашала, і обов´язково пеклися пиріжки. На підлогу клали латаття, любисток, мяту. Квіти в вазу. Кіровоградська область.
Чекаю завтра
• 23 июня 2024
Ответ дляТрохи злякана
Пиріжки мабуть з зеленню. Моя робила вареники з укропом і зелений борщ варила
Поумничка• 23 июня 2024
Сьогодні прикрасили в під´їзді очеретом (шуваром). В нас біля озера росте.
Лиса Патрикевна• 23 июня 2024
Бабуся з Тернопільщини, теж прикрашали паркан, фіртку, ворота і двері гілками липи.
Ще на Івана робили спеціальні букети по чітким правилам, і теж прикрашали ними фіртку і ворота. Ми дітьми ходили збирали квіти на ті букети.
Ще була традиція - в ніч перед Івана хлопці знімали фіртки там, де жили незаміжні дівчата. Тож батьки і дідусі прикручували на ніч фіртки ланцюгами або самі їх сторожили.
Тоді мені, дитині, ця традиція здавалася веселим приколом, і тільки подорослішавши, я зрозуміла сенс цього дійства(
Чекаю завтра
• 23 июня 2024
Ответ дляПоумничка
Ніби дрібниця, а так важливо щоб наші діти теж знали традиції
Чекаю завтра
• 23 июня 2024
Ответ дляЛиса Патрикевна
В нас фіртки тільки в ніч на Андрія. букети теж ставлять на браму але не всі
torbochki.in.ua• 23 июня 2024
Ответ дляЧекаю завтра
В місті не зустрічала, а родичі в селі розкладали очерет, Київська область
Омлетик• 23 июня 2024
Ответ дляЛиса Патрикевна
А в чому сенс , розкажіть
Може ще третю?• 23 июня 2024
Пол в летней кухне скошенной травой застилали, плюс на стену букеты из разных трав и цветов. В доме только букеты разные, ветки
Лиса Патрикевна• 23 июня 2024
Ответ дляОмлетик
А в чому сенс , розкажіть
Досить грубий сенс.
Фіртка - як символ цнотливості, зняли - вхід вільний.
Снідаю авокадо• 23 июня 2024
Я во Львовской области. Вчера вечером была в соседнем селе (я в городе) - почти все калитки, ворота украшены липой. Сегодня вижу, что у некоторых соседей тоже над дверью квартиры висят ветки. Но мало, не так как раньше. Сама не украшаю.
Не танцую- но пою• 23 июня 2024
Завжди прикрашала бабуся свою хату і ворота, підлогу застилала лепехом, ворота дубовими гілками прикрашала.
Полтавщина.
Омлетик• 23 июня 2024
Ответ дляЛиса Патрикевна
Досить грубий сенс.
Не знала такого, дякую