Пацака-задирака• 03 июля 2024

Сонячні панелі.

Привіт.
Цікавить досвід встановлення сонячних панелей для домашнього використання. Скільки у вас панелей на будинок/квартиру? Повністю забезпечує ?
У зв´язку з постійним відключеннями світла почала задумуватися над цим варіантом.
Знайомі будуть встановлювати 2 панелі+ гібридний інвертор і ще щось, ціна питання близько 40 тис грн.
У мене вдома ще й плита індукційна. Цікаво чи вистачить при відключенні світла підтримувати холодильник, готувати за потреби на індукції, світло.
Я такая наивная• 03 июля 2024
То краще звернутися в фірму, що продають або установлюють. Вони розрахують що до чого.
В нас сусіди поставили на весь дах приватного будинку, то кажуть що вистачає на все повністю. Але ж там и сумма мабуть чимала ( я не питала)
Клевотница• 03 июля 2024
Мой брат еще до войны жил два года в доме без света.
Панели + дизельный генератор на случай плохой погоды.

То есть это реально. Но вложиться нужно. (Панели, аккумуляторы и тд)
Клевотница• 03 июля 2024
Ответ дляЯ такая наивная
Да. Брату тоже фирма делала.
Но тогда это было дешевле. По этому цены не актуальны
автор Пацака-задирака • 03 июля 2024
Ответ дляЯ такая наивная
Дякую.
Міні-бікіні• 03 июля 2024
У нас вся крыша дома в них, не Украина.
Летом электричество выходит бесплатно включая зарядку 2х электро автомобилей
Мейк-ап форева• 03 июля 2024
Ціна 40 тис.? Де ваші знайомі знайшли гібридний інвертор за такі гроші?
Мейк-ап форева• 03 июля 2024
І тільки інвертора мало. Треба ще й акумулятор. І дві панелі - це малувато...
автор Пацака-задирака • 03 июля 2024
я точно не знаю, може не гібридний а просто інвертор, 2 панелі десь 10 тисяч, 10 тис акумулятор наче і 20 тис інвертор, той що розумний, сам переключається.
Ще потрібно розпитати.
автор Пацака-задирака • 03 июля 2024
Ответ дляМейк-ап форева
так акамулятор, інвертор, і дві панелі. То мені й цікаво на що саме вистачить ці 2 панелі покрити витрати електроенергії.
Акуна_Матата• 03 июля 2024
До панелей і інвертора ще акумулятори. Так вистачає.
Зі панелей більше, але віддають в мережу залишок
Мейк-ап форева• 03 июля 2024
Ответ дляПацака-задирака
Все це не може коштувати разом 40 тис.грн. Дивлячись які панелі. Є панелі на 300 Вт, є на 590 Вт. От і рахуйте.
Папина дочка• 03 июля 2024
Якщо на дах будинку встановлювати, то це зрозуміло. Але як у квартирі? Пробувала з маленькою панеллю дрібниці заряджати - то треба бігати з кімнати у кімнату, бо сонце рухається. А коли вони вже закріплені, то це ще менше часу працювати буде? Може, дурне запитання, але я справді замислилась.
Пищалка• 03 июля 2024
Дві панелі зовсім мало. Особливо, якщо погода не сонячна, то це ні про що. Треба гарний акумулятор, краще 2-4 і інвертор. Коли є струм, акумулятори зарядились, коли немає - живитесь від них.
автор Пацака-задирака • 03 июля 2024
Ответ дляПищалка
Дякую.
ЧорноброваЯ• 04 июля 2024
Ответ дляПапина дочка
Мені здається, це можливо тільки у квартирах з південною орієнтацією, і то, великі сумніви щодо ефективності. Мабуть, шкура вичинки не стоїть: вкласти купу грошей, а не покриє навіть базові потреби.
Плюс ще кріпити на стіні будинку? На балконі?