Невісточка ж• 03 августа в 22:53
Дочка не прошла на бюджет
Два года ходила к репетиторам, со специальностью определилась еще в 10 классе, балл 177
Хотела в юридический университет, не прошла по баллам . Мы ВПО, на съем квартиры уходит хорошая часть моей зп, муж остался в родном городе, после начала войны предприятие где он работал закрылось, перебивается подработками, на его материальную помощь не рассчитываю
Материально потянуть университет мне одной будет очень тяжело, прийдется сильно экономить и отказываться от многих вещей и услуг
Дочка очень хочет учиться по этой специальности. Сегодня целый день проплакала. Рекомендация на бюджет не пришла
Я стою перед выбором либо разрушить мечту дочки, либо жить от зп до зп, во многом себе отказывая
Результат:
вже голосів:
558 (70.9%)
Подаваться на контракт
122 (15.5%)
Не поступать
107 (13.6%)
Свой вариант
НаБалКоніХодять• 04 августа в 10:24
Ответ для#Пойду_кгадалке
І хто її возьме на роботу з такою освітою?
Зачем вы вешаете ярлык заранее. Мой сын в обычной школе, не с математическим уклоном, без репетиторов сдал НМТ по математике на 200. Если ребенок способный то он всегда пробьется и впитает максимум. Никакой ВУЗ не дает 100% знаний, необходимых в работе. В любой работе важно прежде всего самообучение и самостоятельное повышение уровня
Зяблик протестант• 04 августа в 10:25
Может поможет мой опыт. Я училась на бюджете, но после первого года поняла, что не хочу больше эту специальность, и решила перейти на другую. Это можно было сделать на контракт, сдав академразницу. После первого курса она довольно небольшая, много общих предметов даже на полярно разных специальностях, и можно перейти уже со второго года. Дочка пойдет работать, и вместе оплатите контракт со второго года.
Несу добро людям• 04 августа в 10:25
Ответ дляпу_пугренчик
В медичному? До 150 беруть всіх бажаючих
Якщо менше ніж 150 заяву на вступ відхилять усі ЗВО.
Стрибну в гречку• 04 августа в 10:26
Ответ дляСердючка
Ви не в темі. 14 тис це дуже непогана зарплата для невеличкого містечка. А зйом так, двушка від 7 тис.
Сама ВПО.
Якщо знімати за 7,то треба це робити у великому місті, де є робота. В передмісті буде така сама ціна, але роботи набагато більше.
Робот Вертер• 04 августа в 10:26
Ответ дляРегионщица
Тоді як у нас було - продивляєтесь універи, куди хочете і альтернативні на всякий випадок, по бажаній спеціальності. Здаєте тест. Отримуєте 180+ балів, то розглядаєте варіанти бажаних, якщо нижче - то тільки альтернативні або ненорулярна спеціальність в бажаних. В цьому році ще були спеціальності з державною підтримкою, теж там коофіцієнт підвищує шанси З балами 170-180 ще можна спробувати попасти у великі ВНЗ, але то там треба моніторити широкий конкурс минулих років, коофіцієнти регіональні і будувати стратегії)
З чи ще стикнулися, що ніби повно інформації в неті, але якось обрати цікаву, прибуткову, але непопулярну спеціальність важко, мало інформації про них. То всі і розглядають тільки юрист, медик, програміст, іноземна філологія.
Спасибо. Тут еще проблема выбора профессии. Нравятся только иностранные языки, но разве это профессия сейчас? А идти учиться на то, что мало применимо практически или низкооплачиваемо - так и будет потом «ассистентом руководителя» (как тема недавно была от девочки после вуза)
Моя улюблена страшко• 04 августа в 10:26
Ответ дляА поговорить?
Конечно же пусть идёт на контракт!
И паралельно может подрабатывать хоть немного. И сама себя сможет начать обеспечивать. А там потихоньку пойдет дело.
Не лишайте возможности учиться.
на дистанционном - это учиться?))) книжки бесплатно в библиотеке, хочет учиться - берет читает и учится, только в вузе не числится
поступит на год позже и получит диплом на год позже, все одно им можно подтереться будет) кому те юристы дистанционные нужны.
приустройстве на работу смотреть на опыт, а не на диплом ... тем более дистанционный
Стрибну в гречку• 04 августа в 10:29
Ответ дляСлухи-руки не распускаю
Це робота за станком?
Які в друкарні станки? Там просте обладнання - клеють, шиють, вставляють. Але частіше то підсобні роботи. Наприклад пакували, знімати книжки зі стрічки, контролювати брак,щось підрізати, прибирати. Робити все що скажуть.
Щоб друкувати на машині, потрібно років 5 досвіду помічником. В друкарський цех студентів не пускають, тільки палітурці роботи.
Ширли-Мырли• 04 августа в 10:30
Ответ дляМамина корзиночка
Училась в школе хорошо, последний год спокойно готовилась с курсами ЗНО ХАБ, к репетиторам не ходила, это всё большие деньги и время, так что подготовка много денег из семьи не вынесла, за три предмета примерно 2300 в месяц
2300 - это за курсы?
Ширли-Мырли• 04 августа в 10:31
Ответ дляМамина корзиночка
Смотря какой у ребёнка сейчас уровень знаний. Думаю, есть смысл, но на курсы онлайн по типу ЗНО ХАБ, там молодые прогрессивные учителя, много материала, всякие клацалки, карточки квизлет, шпаргалки. И если оплачивайте несколько предметов, то и выходит 2с хвостиком тысячи в месяц за 3 . А вот ездить два года по репетиторам я бы не рекомендавала - огромные деньги, ребёнок вымотан
Хм
Не против• 04 августа в 10:32
До речі, авторе, якщо Ви працюєте офіційно, то зможете повернути частину коштів сплачених за контакт як податкову соціальну пільгу. Для цього буде потрібно подати до податкової декларацію на відшкодування і підтверджуючі документи в наступному календарному році (здається, до 1 листопада).
Мамина корзиночка• 04 августа в 10:32
Ответ дляШирли-Мырли
2300 - это за курсы?
Да, за три предмета в месяц, 2 раза в неделю каждый предмет, в марта месяца, когда повторение всего то 3 раза в неделю, за ту же сумму
Ширли-Мырли• 04 августа в 10:32
Ответ дляМамина корзиночка
Английский, в мед, конечно, лучше химию или биологию, там + коэффициент тогда, но со 187,5 и так прошла, английский, кстати, 200 баллов)
Англ. 200 баллов без репетиторов?
Мамина корзиночка• 04 августа в 10:33
Ответ дляШирли-Мырли
Англ. 200 баллов без репетиторов?
без репетиторов, с курсами ЗНО ХАБ
Куда ж без меня• 04 августа в 10:34
Ответ дляМаю рацію
При вступі немає, але бюджетні місця МОН виділяє потім на пільговиків в порядку черги, і діти УБД стоять вище по пільзі, ніж діти ВПО.В 22 році на факультеті доньки перевели абсолютно всіх впо на бюджет, бо дітей УБД було ще не так багато. Вона вступала в 23 з пільгою впо і теж обіцяли ’обов´язково переведемо’, але по факту МОН виділив місця для переводу лише дітей УБД, бо ’де вам МОН візьме так багато бюджетних місць’, тож перевели всіх дітей УБД і жодного ВПО.
Вважаю, що правильно, якщо дісно немає місць, діти ті заслуговують на це більше, ніж діти впо, але факт є факт, жоден з пільгою 117(впо) не був переведений на бюджет, а чоловік 50 ( бо я моніторила списки чи є там донька, ті місця видавалися МОНом в декілька етапів) з десь 400 контрактників перевели на бюджет, і для ВПО місця не вистачило зовсім.´
Конкретно Полтавська Політехніка відмовила у такому праві! Так, роблять запит в МОН і там вже кажуть кількість місць, що можуть дати і кому. Але деякі вузи навіть запит не подають.
Якщо муляють очі пільги , такі срачі, то взагалі прибрати для всіх і квоти теж. А пільги зробити конкретно на проживання, ще щось.
Помаранчова душа• 04 августа в 10:34
Ответ дляНевісточка ж
Я же написала не прошла, не пришло не одной рекомендации. Я так понимаю, если сегодня не пришло, ждать бессмысленно
Дійсно можуть ще відмовитись діти від бюджету, і її піднімуть у списку. Бо вони теж на кілька вузів подаються, а потім обирають. Інакше я б готувалась до контракту, якщо дитина готова старанно вчитися і це її мрія.
Куда ж без меня• 04 августа в 10:35
Ответ дляСвідок Перемоги
Автор,есть куча прекрасных вызов без раздутого конкурса.Зря вы упёрлись именно в этот.Ну если дочка очень хочет,я бы оплатила год контракта.А там видно будет.Всегда можно перевестись в вуз попроще на бюджет.
На право на бюджет? Це в який?)))
Ширли-Мырли• 04 августа в 10:36
Ответ дляМамина корзиночка
без репетиторов, с курсами ЗНО ХАБ
Ого.
Ширли-Мырли• 04 августа в 10:36
Ответ дляМамина корзиночка
Дякую
Куда ж без меня• 04 августа в 10:42
Ответ дляНаБалКоніХодять
Обнимаю вас.
Во первых результат НМТ действителен три года. И в следующем году вашей дочери не надо будет его сдавать. Я бы взяла год перерыва для дочери и в следующем году поступила еще раз, подстраховашись например черкасским ВУЗом в пятом приоритете. Сейчас можно пойти в НЮА и спросить нет ли вакансий для будущих студентов. Наладить так сказать связи.
Так в Черкаський вуз у неї 162 б і вона не пройде за широким конкурсом навіть у претенденти на бюджет. Цього року туди взагалі жодгого бюджетника , навіть квотника. Всього максимально 5 місць, два з них квоти, але аони не пройшли за широким конкурсом. Тобто жодного бюджетника.
Слухи-руки не распускаю• 04 августа в 10:42
Ответ дляНаБалКоніХодять
В прошлом году там был недобор
Зараз не буває недобору, зараз місця ходять за студентами. А якщо ви бачили донабір в вересні, то це на контракт.
Куда ж без меня• 04 августа в 10:43
Ответ дляНаБалКоніХодять
Выше девочка писала в черкаському технологічному Універі на право 150 проходной
Бред. То на платне скрізь пороговий
Слухи-руки не распускаю• 04 августа в 10:44
Ответ дляНічний дожор
Мой ребенок еще не поступает, мне просто интересна схема - где-то есть вот это описанное про приоритеты, баллы и ид? Читаю и не понятен алгоритм прохода
Звісно, в правилах вступу, на сайтах мон, освіта.уа, абіт щось там, є і тексти, і відео, все що хочеш.
ЯспАкойнаЯ• 04 августа в 10:47
Ответ дляКіма кепка
Так они завышены самими абитуриентами, такими же как и Ваша дочь. Например на специальность выделено 100 мест, на нее прошли 100 абитуриентов с наивысшими баллами
Справа в тому , що цей алгоритм по дурному зроблений. Наприклад, в наш універ подалися діти з пʼятим пріоритетом (на ветеринарну медицину). Вступати вони туди не планували , так як першим пріоритетом у них медичний вуз. А ветеринарія був запасний варіантом. Навіть приймальна комісія їх питала, що якщо не планують вступати, то щоб скасували заяви, щоб дати шанс іншим. Але ні, ніхто нічого не захотів скасовувати. Тоді як мій син туди мріяв з дитинства. Але своїми заявами вони підняли прохідний бал. І не пішли. Пройшли за своїми першими пріоритетами. А мій син пройшов лише на контракт.
Слухи-руки не распускаю• 04 августа в 10:47
Ответ дляМамина корзиночка
Сразу, когда здали НМТ и знаете балл, то подаётесь на 5 приоритетов на бюджет, а на контракт ещё 10, итого 15 заявок можно. Кто-то понимает, что обязательно проходит в этих пяти и больше не подаёт, моя дочь вообще только 4 подавала. Там же ещё к каждой заявке нужно мотиваційний лист писать. Хорошо, если все заявки одна специальность, то немного содержание листа меняете и всё, а если, грубо говоря, пед, мед, право, то и листи абсолютно разные писать
Мотиваційний лист не оцінюється. І подавати всі заявки на одну спеціальність - це хороший шанс пролетіти по ШК, як і зробила автор
Гжегож Бженчишчикевич• 04 августа в 10:48
Ответ дляНевісточка ж
Ярослава Мудрого Харьков. Подала 5 заявок на бюджет, на разные факультеты, не одной рекомендации на бюджет
А чим ви думали, коли подавали заяви? Ви не бачили, що вона не проходить? Чому два останні пріоритети не використали на щось менш бажане, але більш реальне?
Слухи-руки не распускаю• 04 августа в 10:50
Ответ дляРобот Вертер
Блин, как сложно, моей через 2 года поступать, это ж какие нервы надо.
Там нема нічого складного, якщо самій читати з першоджерел і пояснення спеціалістів з мон, бо навіть в цій групі мами навіть дітей, що вступили, пишуть неправильні чи неточні речі.
Гжегож Бженчишчикевич• 04 августа в 10:50
Ответ дляБарбітта
Варіантів декілька, інший вуз, трохи інша спеціальність, потім спробувати перевестись. Якщо дитина дуже хоче вчитись саме там, і їй не жалко грошей батьків, то можно піти працювати і поступити на заочку, самій собі сплачувати, заодно і почне цінувати гроші, точніше як вони заробляють.
Варіантів цього року тільки два: контракт або пробувати наступного року, а цього сидіти вдома.
Мамина корзиночка• 04 августа в 10:51
Ответ дляСлухи-руки не распускаю
Так, ніхто не каже, що оцінюється, але його-таки треба писати. Всі заявки на одну спеціальність в нашому варіанті був безпрограшний варіант, випадок автора інший, їй треба було більш ретельно виставляти пріорітети, а не просто хочу саме у цей вуз, не бачачи, що на бюджет з їх балами в топовий вуз всі заявки подавати не можна