Чебураха з перцем• 07 августа 2024

Нормально, що людина збирає 4 зп щоб купити брендовану сумку?

Розумію, що у кожного своя норма. Але мене це вкурвлює. Є знайома, хороша дівчина, живе на зйомі з хлопцем, обом плюс мінус 30 років. Зп у обох - 15-20 тисяч. Знімають, нічого особливо не відкладають, дітей не планують, але кожні пів роки купує брендовані речі і світить ними усюди, видно що дуже кичиться і задоволена ними.
Люблю гарні і якісні речі, але резонність таких витрат?
Я просто виговоритись. Не скажу звичайно їй, але якщо попросить гроші позичити ( таке раніше було) не буду позичати

будь ласка, опустіть вислови звідки знаю про зп і їх життя. воно дійсно їх і вони можуть робити все що завгодно.
справа у ставлені до такого, чи теждумаєте що це ок у фінансовій грамотності чи ні?
я вважаю, що це халепа для країни і втрата із-зі неосвіченості. звичайно не те, що порівнювати з жахливішими речами ( алко, нарко і так далі) але все ж таки
Така бойова Я• 07 августа 2024
Ответ дляПрестидижитатор
По вашій логіці не треба і техніку Apple купляти і машини дорогі і квартири більше 40 квадратів. Якщо людині так комфортно, то чому б ні? Я тут навіть не про кредит кажу, а людина сама на це назбирала, але ж завжди можна взяти щось дешевше.
Не совсем так, не надо покупать что-то, на что у тебя нет денег.

Заела_пластинка• 07 августа 2024
Ну так ее все устраивает, ее парня все устраивает, всем всё норм и только вас бесит, что кто-то живет не так, как вы
Зубачистка• 07 августа 2024
просто глупо при зп 20 - 80 отдать своих же за сумку
ладно бы подарок
Українська Мрія• 07 августа 2024
Ответ дляЧебураха з перцем
в цьому то і справа, що це типу стає нормою
Так а що у вас сталось?)
Може в них є ще прибуток, про який ви не в курсі;)
Престидижитатор• 07 августа 2024
Ответ дляТака бойова Я
вона ж їх не вкрала і в кредит не брала. Значить гроші в неї є.
А я нівроку• 07 августа 2024
Автор, на таких как эта девушка держится сейчас наш мир).
Если он перестанет потреблять - жди большой беды. Вы же останетесь без работы и будете умирать от голода)
ХаДиДиШь• 07 августа 2024
Ответ дляПоліпривіт всім
Не норм купить в кредит айфон и при этом ходить с гнилыми зубами
я как-то в теме о спонтанных покупках написала, что когда рука тянется к очередной не сильно нужной штуке - я вспоминаю о зубах))) и ценах на их лечение. часто это меня останавливает. норм я тогда наслушалась, и сочувствий на тему гнилых зубов (они у меня самые среднестатистические)) и к психиатру отправляли ..)))

Така бойова Я• 07 августа 2024
Ответ дляПрестидижитатор
Ну, судя по обслуживанию денег особых сбережений у них нет
Куколка-мяуколка• 07 августа 2024
Якщо її це приносить щастя , то чому б і ні, хтось дітьми хвалиться, хтось брендовими речами, в кожного свої пріоритети.
сладкий_ноябрь• 07 августа 2024
Ответ дляАнютка9
їй це приносить задоволення, чом би й ні?
я ще пару років назад 90% свого доходу вкладала в танці дитини, багато хто крутив у віска, але то моє діло, і я знала для чого я це роблю
Ооооо
Я знаю родину, де те ж саме робили, коли дитина грала в шахи.
Дитина отримала грант на безкоштовне навчання + стипендію в США :) грає за університет :))
Воно того варте :)
ХаДиДиШь• 07 августа 2024
Ответ дляЧебураха з перцем
я про ментальність і взагалі, що з того вийде
а не про пенсіонерів
це молоді люди, з вищою освіти, приклад і майбутнє, якось так

знову напишуть душно...
так обьясните в чем именно вы видите халепу?
с т.з экологии лучше купить 1 дорогую сумку чем 5 дешманских.
если это сумку еще и укр производителя - то тоже ++
в чем конкретно вы видите ужас?
Українська Мрія• 07 августа 2024
Ответ дляХаДиДиШь
в чем конкретно вы видите ужас?
Бо автор має рамки, за яки не може вийти:)
Lilian-nochka• 07 августа 2024
Вам какая разница?ее жизнь,пусть хоть слона купит и шнурочке водит
После шести ни-ни• 07 августа 2024
Автор, халепа в тому, що вас, як ви виразитися, вкурвлює життя чужої людини. Це ненормально.
ХаДиДиШь• 07 августа 2024
Ответ дляУкраїнська Мрія
так интересно в чем они состоят
После шести ни-ни• 07 августа 2024
Ответ дляLilian-nochka
І буде ходити із сумочкою вигулювати слоника. А автор лусне від заздрощів))))
автор Чебураха з перцем • 07 августа 2024
Ответ дляХаДиДиШь
в чем конкретно вы видите ужас?
не знаю чи зможу пояснити, як я це бачу
халепу ми можемо побачити через років 20-30, по тому що зараз є попит на життя краще, ніж того людина може собі дозволити по нормах фінансової грамотності, щоб їй же було комфортно, а не просто отримати задоволення
По типу, щоб це приносило комфорт, машина не повинна перевищувати -20-25 % від річного доходу. Чи так багато хто робить? Це знижує рівень людей в країні в цілому, якщо вони живуть сьогоднішніми задоволеннями, а не планами хоча б на не велике майбутнє. Потім гарно будуть жити тільки банки і велики кампанії брендів. Усе
Lilian-nochka• 07 августа 2024
Ответ дляПосле шести ни-ни
Причем аж зарплаты высчитывают))))еще наверное какашки сосчитать может,сколько подружка отложила
Lilian-nochka• 07 августа 2024
Ответ дляПосле шести ни-ни
Та жесть)))вот так имей подружек)))

ХаДиДиШь• 07 августа 2024
Ответ дляЧебураха з перцем
не знаю чи зможу пояснити, як я це бачу
то есть проблема, вы считаете, в том, что она не делает сбережений?
Українська Мрія• 07 августа 2024
Ответ дляХаДиДиШь
так интересно в чем они состоят
В тому, що людина не приймає те, що хтось може мати зовсім інший погляд на життя, ніж у неї.
После шести ни-ни• 07 августа 2024
Ответ дляЧебураха з перцем
не знаю чи зможу пояснити, як я це бачу
Логіка у вас реально дивна. Не хвилюйтеся, на таких людей як ваша подруга, завжди знайдуться такі, як ви. Все врівноважиться. А по друге, ми в такий час живемо, що може не бути не лише недалекого майбутнього, а навіть кінця робочого дня.
СкрипяСердцем• 07 августа 2024
Ответ дляKapitoshka7
Фінансова грамотність. Хтось омлет с макаронами, борщ, суп з фрикадельками, або пюре з відбивною вдома з’їсть, а хтось по ресторанах буде бігати і замовляти. І іноді це так бісить, коли тебе потім принижують, що тобі слабо? Мені не слабо нічого, просто мені це не потрібно, а якщо буде потрібно, то у мене будуть на це лишні гроші. Це такий народ встрамся, але не здамся. Понти дорожче будь-яких грошей. Але насправді, потім це може бути, навіть, трагічно для деяких людей, така безлаберність. Я б за таке у в’язницю саджала.
Ото Вас понесло .
Мені пофіг на тих ’’понторізів ’’, абсолютно.
Але фінансових справ з ними ніколи не маю.
пу_пугренчик• 07 августа 2024
Ответ дляБершкомангоЗар
Многие люди ходят в рестораны не ради понтов
Ну, я. Тільки що з дітьми повернулися. Ну не хочу ті борщі з котлетами готувати, не люблю
Така бойова Я• 07 августа 2024
Ответ дляПосле шести ни-ни
Вот в наше время как раз логичнее иметь подушку, как показывает практика
Kusalochka• 07 августа 2024
Ответ дляЧебураха з перцем
У 2х человек зарплата ~35000грн ПО ВАШИМ СЛОВАМ
Сьем 12000
Еда минимум 12000
Косметика гигиена быт химия 2000
Когда-то нужно и анализы сдать, и к зубному сходить и к ещё какому врачу 2000
Проезд 3000
КУ 3000
Инет мобильные 1000

Итак, ужимаясь вообще во всем, никогда не ходя в кафе, не покупая цветы и подарки никому, не ездя отдыхать и не покупая даже секонд, не говоря уже о гаджктах и технике 35000грн ушло в 0.

О каких брендах идёт речь? Это троллинг?
Така бойова Я• 07 августа 2024
Ответ дляKusalochka
Сьем 12000
Еда минимум 12000
Косметика гигиена быт химия 2000
Проезд 3000
КУ 3000
Инет мобильные 1000

Квартиру можно и за 6 к снимать.
А под брендом могут понимать Корса или гесс
Хи хи, ну ну• 07 августа 2024
Ответ дляПоліпривіт всім
И при этом не иметь денег позвонить))
Борисфенка• 07 августа 2024
Ответ дляЧебураха з перцем
не знаю чи зможу пояснити, як я це бачу
Дивно це слухати під час війни. Майбутнє буде у майбутньому, і яке воно буде, хтозна.
Руда ліса• 07 августа 2024
Так, а что не так то? У каждого человека свои хобби/увлечения. Кто то собирает несколько зарплат на путешествие, кто то на ремонт, кто то на машину, а ей все это не нужно, ей хочется брендовые вещи. Ну вот и покупает, пользуется и счастлива. Что не так? Причем покупает не в счёт бытовых потребностей, а откладывая несколько зп. У меня вот муж в рыболовном регулярно крупную сумму оставляет, так я радуюсь наоборот - у человека хобби, он в этом нашел себя, кайфует. У меня свои бесполезные траты для удовольствия. Так жить веселее, а не сидеть, каждую копеечку складывать и трястись над ними