Привіт з ботойбіччя• 12 августа 2024

Романтизация психических расстройств

Вот одна моя знакомая, насмотревшись "Хорошего доктора " и прочих Шелдонов, заявила мне: "аутисты такие классные, умные, офигенные".
Ага, особенно пускай это родителям детей с тяжёлым аутизмом скажет(((
А вы сталкивались с подобной романтизацией психрасстройств?
Бентливуман• 12 августа 2024
У підлітків популярно.
Одразу виділяє серед однолітків,як ознака тонкої душевної організації і непереносимості буття.

В цілому таке коригується на рівні уважних батьків.
Як і мода на гомосексуальність чи бісексуальність. Чи, простігосподі, на трансгендерність.
Нещодавно сміялися з донькою, що тепер, щоб виділитися, достатньо бути гетеросексуальною людиною із гарним ментальним здоров´ям. Куди не плюнь - чи депресії, чи розлади, чи ’я не в тому тілі’.
Діти граються, навіть не думають.
Я такая - жду трамвая• 12 августа 2024
Як на мене то романтизацыя псих.захворювань процвітала десь з 2007го до 2012го. Я так перше кохання зустріла) Думала він загадковий, а він просто з розладами.
бифидобактерияЖоржик• 12 августа 2024
Ответ длямесяцкие
Ага, настолько, что я думала, что все аутисты это дети гении, которые не умеет просто говорить. Пока не увидела настоящих, они почти все с уо.
А у вас ребёнок аутист?
ПростоБелка• 12 августа 2024
Автор, ця романтизація швидко зникне, як тільки досягнуть дорослого віку діти, яким сьогодні поставлено діагноз ’аутизм’. Бо зазвичай цей діагноз поєднується з розумовою відсталістю, непередбачуваною поведінкою, агресією, сексуальною агресією. Коли на їхню долю прийдеться значний відсоток злочинів, пов´язаних з нападами на людей, агресією і подібним (на жаль, це так). Психо-неврологічних диспансерів вже не буде, отже, ці люди залишатимуться жити зі своїми батьками чи іншими родичами, часто без належного лікування.
Без QR коду• 12 августа 2024
Ответ дляБентливуман
У підлітків популярно.

Діти граються, навіть не думають.
Это такой странный комментарий.
Учитывая что почти каждый 7 имеет проблемы с ментальным здоровьем. И подростковый возраст это момент когда происходят первый эпизод, довольно часто.
автор Привіт з ботойбіччя • 12 августа 2024
А как вам вот такое?
https://ideanomics.ru/articles/27084
Извините, пожалуйста, за российские ресурсы, но ’мода’ на синдром Туретта была в основном в Германии (подражали одному немецкому ютуберу вс этим синдромом).
И вот еще:
https://www.gazeta.ru/science/news/2021/08/30/n_16...
оксюморон• 12 августа 2024
Романтизации нет
Но что я раньше не знала что такое паническая атака,
А теперь она у каждого второго, какие-то расстройства, синдромы, антидепрессанты. Чуть чуть горе от ума
Сито для думок• 12 августа 2024
Ответ дляЛагшмивара
Вот-вот, я тоже замечаю прям такие ’высокие благородные’ состояния у молодежи: я паническую атаку словила вчера, у меня кажется биполярочка, без ад я б в психушке жила и тд. Капец, бесит
Я думаю, що це просто вживають модні терміни.
Моє покоління навпаки обзивались образливими діагнозами - дибіл, імбіцил, даун, шизік. І на додачу вживали слово менінгіт в контексті зайвої проблеми (нащо тобі той менінгіт).
Це теж було жахливо і не толерантно по відношенню до людей з цим діагнозом.
А зараз зайва толерантність і в усіх модна біполярочка.
З позитиву - покоління не зашорене і не боїться психіатрів чи стигматизації. Розумію про що говорю, бо в близькому оточенні стикнулася з проблемою, що до психіатра звернутися страшно, а причини вагомі.
А на роботі молоді колеги цілком спокійно розповідають, що в психлікарні лікувалися і терапію закінчують. Респект, що таки звертаються і лікуються.
Г@Л@В@ломка• 12 августа 2024
Родители детей с тяжелым аутизмом и так понимают их состояние. А родителям с более легкой формой, это поможет не унывать.
И вы знаете, что если гены связанные с расстройством сохраняются в популяции, значит они зачем-то нужны человечеству? В семьях где есть шизофрения и биполярное, больший процент людей творческих профессий и ученых.
Сито для думок• 12 августа 2024
Ответ дляБентливуман
У підлітків популярно.

Діти граються, навіть не думають.
Я дистанційно працюю і тут вийшла в офіс на роботу. Колектив здебільшого молодий і навіть юний, за роки дистанційки з таким молодим поколінням ще не стикалася. Так от випадково (оупенспейс) почула розмову колег, які ділилися досвідом - обоє з них лікувалися в стаціонарі психлікарні. Крім моди все ж і проблеми є, даремно в стаціонар не госпіталізують.
Ирина_Б_• 12 августа 2024
Ответ длямесяцкие
я так понимаю что важна причина и они не просто не умеют говорить, а они не реагируют на окружающих или реагируют в какой-то определенный момент. Я знаю двух аутистов которые с феноменальной памятью и шарят в компьютерах. Один мальчик 9 лет, у него папа айтишник, так тот возле него сидит смотрит, потом все шаги повторяет, папа в шоке. Но никто не знает как этих людей обучать. Второй пацан лет 15, он какие-то программы создает, его никто не учил, базовые знания школьного курса, считает он в уме умножая трехзначные числа, но опять таки из-за того что диагноз у/о он никуда не может идти учиться
КокошинЭль• 12 августа 2024
Есть такое. У приятельницы сыну ставили аутизм или вроде того. У меня в школе были проблемы с социальной адаптацией, в свои 30+ признаю что с психикой есть нюансы, но не дальше эмоционального спектра, это генетическое, по большей части преодолела в процессе взросления.

Приятельница спросила не аутизм ли у меня, я мол хорошо училась, а аутисты умные и нет ли у меня группы инвалидности😳😳😳 Я понимаю что ей непросто, но какую инвалидность по аутизму мне могли дать на рубеже 90-2000-х, в провинции???
месяцкие• 12 августа 2024
Ответ дляИрина_Б_
Если есть аттестат о полном среднем образовании, то диагноз у\о не преграда. Есть аттестат, сдал НМТ выше 100 уже имеет право поступать в вуз.
Бентливуман• 12 августа 2024
Ответ дляБез QR коду
Это такой странный комментарий.
Ви різницю відчуваєте між депресією справжньою і підлітковим мрачняком, який підліток називає теж депресією?

Ментальне здоров´я - дуже важливе. І до нього потрібно бути уважним.
Але гратися в ’маніакалочку’ чи ’депресяшечку’ - це погана мода, яка є зараз у підлітків.

Тому що ці ігри нівелюють справжні захворювання. І повагу до них, співчуття і прийняття до таких хворих. Бо після цих ігор ментальні хвороби перестають ними сприйматися. А починають сприйматися, як кльова фішка, яка прикує увагу.

Ментальна хвороба - це біда, а не приколюха.
І я за те, що цю різницю підліткам треба пояснювати.
Без QR коду• 12 августа 2024
Ответ дляБентливуман

Вы психиатр, чтобы определять у кого нет диагноза?
Опять же, повторюсь, людей с проблемами с ментальным здоровьем намного больше, чем вы думаете
Бентливуман• 12 августа 2024
Ответ дляСито для думок
Звісно, мода не відміняє реальних проблем
Але маскує і зменшує гостроту.
Ирина_Б_• 12 августа 2024
Ответ длямесяцкие
я не знаю как правильно, он учился по спец.программе, облегченной, у него нет оценок просто справка что закончил 9 классов
Бентливуман• 12 августа 2024
Ответ дляБез QR коду
Я не психіатр.
Ви психіатр?
месяцкие• 12 августа 2024
Ответ дляИрина_Б_
может в колледж можно? надо звонить узнавать.
Астоновитесь!• 12 августа 2024
Ответ дляБутерброд и я
Так эпилепсиЯ это же вроде не расстройство психики? Разве у ребенка что-то не так с поведением? Там же вроде физические проявления болезни. Или я ошибаюсь?
Это неврология
Без QR коду• 12 августа 2024
Ответ дляБентливуман
Я не психіатр.
Ви психіатр?
Я диагнозами, в отличии от вас не разбрасываюсь)
Ирина_Б_• 12 августа 2024
Ответ длямесяцкие
там только определенные профессии, типа каменщик, повар…
Ответ дляАстоновитесь!
Это неврология
Вот упомянутый мной синдром Туретта тоже вроде неврология, однако ж это не мешает немецким подросткам его романтизировать)
месяцкие• 12 августа 2024
Ответ дляПривіт з ботойбіччя
Очень тонкая грань между неврологией и психиатрией, что касается цнс. Часто лечением таких болезней занимаются оба врача невролог и психиатр.
Бентливуман• 12 августа 2024
Ответ дляБез QR коду
Можете ігнорувати моду в підлітковому середовищі на ’легкі’ психічні самодіагностовані розлади.
Страусина позиція теж позиція.
Ясамаякрасивая)• 12 августа 2024
Ответ дляБентливуман
У підлітків популярно.

Діти граються, навіть не думають.
Скільки років вашій доньці?
Ви сміялися з того, що багато людей мають проблеми з ментальним здоров´ям чи ви заперечуєте той факт, що це так?
Підлітки завжди були чи не найбільш вразливими, а зараз події дуже ’сприяють’ такому.
Так, підлітків може ’заносити’, але про ’сміялись’ читати гидко(
Ответ дляАстоновитесь!
Когда у сына случился первый приступ эпилепсии, я себе места не находила. Зав. отделением так спокойно сказал, зато эти дети одаренные.
Чем одаренные непонятно.
Я столько нервов себе сожрала на этой почве
Понятно, врач, да еще и завотделением, выдаёт перлы уровня бабушек на лавке.
М-да.
Бентливуман• 12 августа 2024
Ответ дляЯсамаякрасивая)
Скільки років вашій доньці?
Ми сміялися з того, що це модно. А не з ментальних хвороб як явища. Ви собі прочитали, як вам було приємно )

Я і далі буду висміювати небезпечні модні тенденції. І вчити бути дуже уважною і дбайливою, і делікатною до тих, хто має ці розлади насправді.
Ми поважаємо і співчуваємо складностям, з якими стикаються люди з інвалідністю. І ставимося з обережністю і сприйняттям.
Але я висмію кожного, хто хоче скористатися цим ставленням, будучи здоровим. Бо для мене ’гидко’ - це про оце.

Це я.

А ви можете разом інвалідізувати всіх підлітків, які переживають війну. І дорослих теж, навіщо вже ці полутона. Дуже зручно. Війна все спише.
Гуляю босоніж• 12 августа 2024
Это нормально, ибо мы сейчас живём в периоде, когда трансформируется представление об аутизме и других расстройствах. Людям нужны контрасты и противоречия, чтобы общественная мысль двигалась. Со временем всё стабилизируется