Хвильоватиша• 22 сентября 2024

Що стало найбільшим культурним шоком для вас після переїзду за кордон?

цікаві і хороші і погані моменти
Пишу каліграфічно• 23 сентября 2024
Ответ дляСтетоскопуло
Ну, знаєте... Я вчора ціни на продукти порівнювала в Києві та Празі. Тільки напівфабрикати дешевші. А яйця, масло, м´ясо - один в один. Так в Празі і зп достаньо високі, мінімалка 18 900 корун. Єдине, комуналка у нас дешева у порівнянні разів так у 12)))
Де у нас дешева комуналка ?
Світло вже на 3-х кімнатну квартиру (без бойлера) - 1500грн. + вода холодна по 90грн. куб (800-900 грн.) + газ 500грн. + утримання будинку 300грн. + сміття 200грн. = 3400грн. це без опалення!

Скільки в Празі ви платите за комуналку тоді ?

Пишу каліграфічно• 23 сентября 2024
Ответ длямадамГрицацуева
И раз в сто у нас дешевле недвижимость
Разів в 2-5 так, але не в сто !
Чи ви з математикою не дружите ?

Зато в Європі є іпотека під 3% річних, і зп. в 3-5 разів вища ! З однієї зарплати можна купити машину.
Стетоскопуло• 23 сентября 2024
Ответ дляПишу каліграфічно
Де у нас дешева комуналка ?

Я плачу за 3шку 6800 корун на місяць. Це майже 12 500 грн. В моєму будинку в Запоріжжі живуть ВПО, вони платять 1200-1300 грн/міс за все.
Лукава_Кiшка• 23 сентября 2024
Ответ дляЛівий Локіть
В Германии, да. Но не на пособии.
И никогда на нем не была.
А страну знала еще до войны, так как работала ранее в Германии несколько лет.
А где я написала, что страдаю?
Я сына увезла. Выбор у нас был не велик.
Но Германию и немцев не люблю.
После войны уеду отсюда, может и раньше. Посмотрим.
А разве жить в стране, которую не любишь, это не страдание? И почему выбор из стран, куда можно было поехать, для вас невелик?
Пишу каліграфічно• 23 сентября 2024
Ответ дляСтетоскопуло
Ну, це ж з опаленням ціна ? Чи літом ?
Скільки тоді взимку ?

Бо зимою у нас в квартирі тільки опалення під 5000тис. !
А в приватному будинку це мінімум 10 тис.
Лукава_Кiшка• 23 сентября 2024
Ответ длямадамГрицацуева
И раз в сто у нас дешевле недвижимость
Не в сто, а десять раз.
Копирайторша• 23 сентября 2024
Не скажу, что шок. Просто очень заметна разница. Первое - это отношение к природе, в лесу никто не оставляет кучи мусора, не жгут костры, для этого оборудованы бесплатные места в парках с беседками и мангалами. Также во всех парках бесплатные чистые общественные туалеты, фонтанчики с водой ( и такая мелочь внизу краники чтобы животные могли пить).
Второе - чистота поддерживается во всём городе, не только возле новых ЖК, но и в старых районах весь город вычищается, везде стригут кусты, газоны, высаживаются цветы, везде обработка от комаров и насекомых.
Третье - сортировка мусора, в супермаркетах везде биопакеты для продуктов. Возле магазинов стоят автоматы для приема бутылок и банок, потом этот чек с суммой, на которую сдали, можно сразу использовать в магазине.
Четвертое просто прекрасное отношение к детям, это касается и просто обычных людей и на уровне государства, для детей делается очень многое, скейтпарки, спортивные и детские площадки, бассейны, школы и садики государственные как у нас частные. В нашем городе есть парк, где бесплатно можно взять на прокат детский велосипед или машинку и час покататься.
Четвертое - идеальные дороги. Вежливые водители. ВСЕГДА пропускают пешеходов.
Пятое - идеальный общественный транспорт, чистый, новый, электрический. Нет раздолбаных маршруток. Все автобусы ходят четко по расписанию.
Шестое - для инвалидов и детских колясок везде всё адаптировано. В автобусах специальные пандусы для въезда. Водитель выходит и помогает заехать.
Седьмое - высокое качество и контроль продуктов. На обычных продуктовых рынках у многих продавцов терминалы для оплаты картой.
Восьмое - нет бродячих животных.
Стетоскопуло• 23 сентября 2024
Ответ дляПишу каліграфічно
Ну, це ж з опаленням ціна ? Чи літом ?
Скільки тоді взимку ?

Літом платили 900 грн. Зараз по троху вмикають опалення. У нас своє опалення. Максимум вони платили до 1500 грн минулої зими. Навіть, коли ми там жили до війни у нас виходило до 2500 з опаленням, бо я мерзляка. ЗП - це теплий регіон. Може, то ви маєте на увазі хороми по 200 м2) у нас хатина на 55 м2.
Не заздріть тьоті• 23 сентября 2024
Ответ дляПишу каліграфічно
Де у нас дешева комуналка ?

То це ж у Вас велика доволі квартира. Це мінімум споживання на 4 осіб

Напланетянка• 23 сентября 2024
Не знаю, писал ли кто об этом,но в Германии меня больше всего поражает то,что здесь арабов намного больше, чем немцев.
Пишу каліграфічно• 23 сентября 2024
Ответ дляСтетоскопуло
Ні, цегляний будинок свекрухи, 70кв.
Може у вас хата глиняна, тоді може бути.

Яка середня зп. в Празі ? Думаю, 3 тис.евро і комуналка, як ви з жахом написали - 300 євро, це 10 % !

В Україні «середня» 20 тис.грн., а комуналка може 30-50% від зп. тягнути …
Ціна на продукти однакові, одяг також …
Тільки зп. у Чехії не 500 євро.
Пишу каліграфічно• 23 сентября 2024
Ответ дляНе заздріть тьоті
Ага, аж 59кв.м. і 2 дітей )))
Хрущовка з колонкою, був би бойлер - за електроенергію довелося б 2000грн. платити.
Khmelnichanka• 23 сентября 2024
Ответ дляКопирайторша
Восьмое - нет бродячих животных.
Ви дуже влучно описали плюси. Спостерігаю те ж саме майже по всіх пунктах :).
Не заздріть тьоті• 23 сентября 2024
Ответ дляПишу каліграфічно
Ага, аж 59кв.м. і 2 дітей )))
В мене світло менше 100кВт, я не економлю користуюся і пралкою і холодильником, можу а коридорі залишити не вимкненим світло Хрущовка, в квартирантки 60кВт, щось у Вас дуже велике споживання електрики, я серйозно.
Тундиринда• 23 сентября 2024
Ответ дляСтетоскопуло
угу и свет по 4,31, сколько киловатт можно себе на 1200-1300 грн позволить?
Чарочка діда• 23 сентября 2024
Ответ дляЧекаю завтра
Классно в Чехии,а в Лондоне- это просто ужас с этой едой в автобусах... Сидят плямкают,чавкают на весь автобус, фаст фуды на каждом углу, они в автобус с коробками курицы и картошки заходят, едят руками, все это оставлять потом после себя на сидении или на полу...жирными руками берутся потом за все...
Конечно не все так,но после того как такое увидишь,уже аж противно в этих автобусах ездить
ого,не знала...
Чарочка діда• 23 сентября 2024
Ответ дляФайна дівка
шо за страна??
Там же написано)
Борщичок• 23 сентября 2024
Неприємним шоком стала кількість туалетів у місцях з дууже великою кількістю людей - торговельних центрах, великих вокзалах( 1! на весь багатоповерховий центр або вокзал і завжди з великою чергою. Про те, що він платний навіть не кажу, нехай буде платний, аби чистий. Але 1, це мʼяко кажучі, дивно і незручно
Файна дівка• 23 сентября 2024
Ответ дляЧарочка діда
Там же написано)
а..да- не проснулась с утра

Тундиринда• 23 сентября 2024
Ответ дляНе заздріть тьоті
а бойлером пользуетесь?
Пишу каліграфічно• 23 сентября 2024
Ответ дляНе заздріть тьоті
Це ще невелике - посудомийка, чайник, мікрохвильова піч, духовка, пралка, ноутбук (працює цілий день), пилосос на зарядці, кондиціонер (верхній поверх і сонячна сторона) … Після підвищення тарифів просто не можу звикнути до цифри у платіжках 🙈
1500грн : 4,32 = 350кв.
Стетоскопуло• 23 сентября 2024
Ответ дляПишу каліграфічно
Ні, цегляний будинок свекрухи, 70кв.

Ціна на продукти однакові, одяг також …
Тільки зп. у Чехії не 500 євро.
В нас цегляний будинок.
Середня зп в Празі 42 000 корун. Я заробляю 25к, це 1000 євро. Оренда з КУ - 25800 корун. 2100 євро на моїй фірмі заробляють водії-далекобійники. 3000 євро не знаю, хто тут заробляє, тим паче з наших. Тут дуже поширено субаренду, коли люди орендують житло, а потім знаходять якогось співмешканця, щоб розділити оренду. Більщість українців тут так живуть. Люди працюють по 12 годин і отримують 35-40к корун.
Є знайомі, які з Чехії поїхали в Канаду, маючи тут досвід роботи на інженерних посадах. Сказали, зп в Канаді набагато вище, ніж в Чехії, а оренда житла така ж сама. В Чехії дуже високі вимоги для кваліфікованих працівників. А зп пропонують часто нижче середньої. У нас на заводі троє людей виконували ті обов´язки, які в Празі вимагають від одного)
Стетоскопуло• 23 сентября 2024
Ответ дляПишу каліграфічно
Ну, це ж з опаленням ціна ? Чи літом ?
Скільки тоді взимку ?

Тут цілий рік однакова ціна. Літом також платимо за опалення.
заварний look• 23 сентября 2024
Ответ дляЭмчЭндЭм
Зайчики, павлины и косули на лужайке прямо в парке. Цветущие растения в доступе. Карта плодовых деревьев со временем, когда можно собирать. Нормальные общественные туалеты в парках и на детских площадках, бесплатные. Большой европейский город.
Классно! Наверное ещё от властей города зависит. В некоторых европейских городах, даже платные туалеты сложно найти. А в торговых центрах, специально делают на верхнем этаже, чтобы с улицы не ходили.
З царем в голові• 23 сентября 2024
Ответ дляНе любовница
В Словакии сморкаться как слон трубит, так их врач учит
В Бельгии тоже это нормально, ещё и пердонуть в общественном месте тоже норм.
Iryna -0b19• 23 сентября 2024
Ответ дляАнонім Секретар
Суть не в тому, що вони роблять , а у відношенні до життя. В нас процвітає ейджизм і це дуже впливає на те як відчувать себе в суспільстві люди , яким вже за 50. Плюс малі пенсії і низький рівень життя більшості не дають змогу насолоджуватися життям. . Більшість живуть минулим, повні негативу до теперішнього
Згодна з вами
Iryna -0b19• 23 сентября 2024
Ответ дляСтетоскопуло
І аренда житла,і податки
Iryna -0b19• 23 сентября 2024
Ответ дляСиниця у спідниці
Самим основним культурним шоком є те, шо немає оцього нашого,рідного,- дурного деребану та ’ходіння по головах’., підставляння ближніх та просто своїх земляків задля своєї вигоди. От навіть оцей самий деребан у нас..., ми - знизуємо плечима ( а більша частина мріє сидіти на тих смачних місцях)..
В цивілізованому світі- це не прийнято.якщо і є якась корупції- то зразу ж ідуть відставки.. тей самий Джонсон- сам написав заяву, бо провів вечоринку під час ковіду. Ще якийсь..-тому, що використав службову машину для особистої поїздки.
а у нас.. країна іде своїм шляхом.

ото в ЄС нас там чекають...

немає фінансів в бюджеті..- інспектори порекомендували провірить таможню і ігрову сферу..., Щас,розбіглись. ловіть --ніштячок- зато ми піднімем всім холопам податки!!
Отак і живемо. не скучно.
І так у всьому.
І знаєте,що прикро? Що це змінити не можливо бо у нас ВСІ такі
Iryna -0b19• 23 сентября 2024
Ответ дляЭтожзвяздаяегообожаю
Тогда на работу ехать 2 часа.
Ні
Бідося• 23 сентября 2024
’пенсионер’ - это не оскорбление, а ’женщина’ - не токсичное подчеркивание определенного возраста.