Ніка Найз• 15 октября 2024

Нацрада озвучила вимоги до медіа щодо висвітлення процесу мобілізації та діяльно

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення закликала українські медіа до "коректного та професійного" висвітлення теми мобілізації та діяльності ТЦК на тлі російської пропаганди.

Джерело: повідомлення Нацради з питань телебачення і радіомовлення

Дослівно: "Національна рада закликає медіа до коректного та професійного підходу у висвітленні чутливих тем, зокрема процесу мобілізації та діяльності ТЦК. Ці теми зазнають особливих інформаційних атак через активне фокусування та поширення фейків з боку ворога. Важливо, аби вітчизняні медіа відрізняли правдиву інформацію від російських вкидів та подавали інформацію лише з офіційних та достовірних джерел. Це є важливим аспектом захисту національної безпеки".

Деталі: У повідомленні йдеться про те, що ворог намагається сформувати в українському суспільстві негативне ставлення до процесу мобілізації, "демонізації" ТЦК та їхніх співробітників. Мета таких дій – зупинити мобілізацію та послабити обороноздатність України.

Також у Нацраді повідомили, що за даними Національного проєкту з медіаграмотності "Фільтр", російська влада заклала у держбюджеті на пропаганду $1,6 млрд. Підкреслюється, що значна частина цих інформаційних зусиль країни-агресора спрямована саме на українську аудиторію.

Тож Національна рада закликає українські медіа:

дотримуватись професійних стандартів, ретельно вивчати джерела, зокрема й при цитуванні іноземних ресурсів, достовірність і походження будь-якої інформації, особливо пов’язаної з мобілізаційними процесами та військовими діями;
навіть у разі висвітлення якогось суперечливого випадку затримання людини представниками ТЦК варто максимально обережно використовувати цитати, бо емоційні висловлювання у таких випадках є природніми, але їх поява в медіа з поширенням перекручується та надає їм перебільшеного значення;
розуміти, що більшість повідомлень про неприємні факти приходять з соцмереж, де важко перевірити і сам факт, і тим більш обставини події, особливо з урахуванням активності ворога – тому фактчекінг є непорушною основою якісного інформування.
автор Ніка Найз • 15 октября 2024
Я закликаю Совьетчиц!

автор Ніка Найз • 15 октября 2024
Думки, висловлені в темі, передають погляди авторів і не відображають позицію Kidstaff!!!!!!!!!!!!
Ксенияяяяя• 15 октября 2024
Хіба офіційні джерела, на які треба посилатися, підтверджують факти побиття і викрадення людей?
Vlada-Maria• 15 октября 2024
краще за тцк і ’п’яту’ зелено-служиву яничарську колону в Україні ніякий зовнішній ворог негатив не сформує
Juliana R• 15 октября 2024
ворог!!!! намагається сформувати в українському суспільстві негативне ставлення до процесу мобілізації, ’демонізації’ ТЦК та їхніх співробітників. Мета таких дій – зупинити мобілізацію та послабити обороноздатність України.’

На кого це розраховано????
Нетта• 15 октября 2024
Закон о фейках о российской армии ,ой украинских ТЦК.
mymoly• 15 октября 2024
Ответ для Juliana R

На кого це розраховано????
Ну мабуть, на тих хто до кордонів 91