Крию матом страшно• 23 октября 2024

ОСББ. Сколько вы платите квадратный метр?

Ms. Скромность• 23 октября 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
Хай би було і 10 грн, але ці гроші йшли б саме на утримання і ремонт будинку. Але у нас на будь-які прохання мешканців ’Дєнєг нєт’ - ні на ремонт дирок у стінах, ні на ремонт даху, ні на акумулятор для домофону...
Наверно потому что жильцы не готовы проголосовать за поднятие тарифа.
Это очень сложно сделать.
Я была председателем 5 лет и ушла, потому что жильцы не согласились поднять тариф на 1 грн., а выживать на прежний тариф было не реально.
И как-бы ты не расписывал, экономически обосновывая тариф, не все готовы вникать... не согласны и все... вот так и функционируют - хоть как-то

КАПСЛОЧНИЦА• 23 октября 2024
Ответ дляMs. Скромность
Это очень сложно сделать.
Бачте, у Вас свій погляд на цю ситуацію, а у мене - свій.
Я вважаю, що коли плачу гроші за графою ’Ремонтний фонд’, то ці гроші мають йти саме на ремонт, а не на зарплату правління.
КАПСЛОЧНИЦА• 23 октября 2024
Ответ дляMs. Скромность
Это очень сложно сделать.
Раз у Вас такий великий досвід, то розкажіть, будь ласка, чи це нормальна практика, коли гроші використовуються не за призначенням? Хіба це не є нецільовим використанням коштів?
Здається, раніше в тарифі була графа ’Адміністративні витрати’ і зарплата адміністрації входила саме сюди.
Ms. Скромность• 23 октября 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
Я понимаю ваш ход мысли) но возможно в ваш тариф бы и можно было вложится, но это при 100% оплате кв. платы. Я уверенна, что у вас есть должники, с которыми нужно работать юристу - а это деньги, которых у вас нет... замкнутый круг
КАПСЛОЧНИЦА• 23 октября 2024
Ответ дляMs. Скромность
Так, Ви правильно розумієте. Боржники є. Але з ними могло б працювати і правління - написати позов в суд досить легко, вони всі стандартні. Проте правлінню лінь цим займатись і в разі будь-яких питань зручно валити всю вину на боржників.
Ms. Скромность• 23 октября 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
ну как-бы, да) это не совсем целевое использование, но налоги оплатить нужно вовремя - вот и перенаправляются средства из ремонтного фонда.
Убирать дом надо, бухгалтеру платить надо, поэтому и закрывается это в первую очередь
КАПСЛОЧНИЦА• 23 октября 2024
Ответ дляMs. Скромность
А чи потрібен для такої роботи бухгалтер на повний день і повну ставку? Ось у нас він ніби працює 5 днів на тиждень.
Все буде Україна• 23 октября 2024
винница
ровно 10
но отдельно за мусор 37 грн
Ms. Скромность• 23 октября 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
Это не совсем просто) нужно разбираться в вопросе, в должностную инструкцию председателя не входит знание юриспруденции)
Да, я со своим бухгалтером писали сами, но результата на 50%.

КАПСЛОЧНИЦА• 23 октября 2024
Ответ дляMs. Скромность
Ага, кошти перенаправляються і не повертаються. Бо цього ремонтного фонду де-факто немає, як власне і ремонту.
Ms. Скромность• 23 октября 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
У меня бухгалтер работала на 0,5 ставки (половина минималки)... но она жилец нашего дома. Ее задолбали вопросами) там довольно много работы, я бы не пошла пол ставки.
КАПСЛОЧНИЦА• 23 октября 2024
Ответ дляMs. Скромность
50% - це теж гарний результат.
Я вважаю, що якби реально стягнули через суд борги хоча б із 1 боржника, то ще кілька б добровільно погасили борги, не доводячи справу до суду.
Ms. Скромность• 23 октября 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
Да, по факту ремонтного фонда практически нет, а только аварийный и аварийные работы
КАПСЛОЧНИЦА• 23 октября 2024
Ответ дляMs. Скромность
Наші на питання рідко відповідають - коли гарний настрій)))

А в нас буглалтер - подруга голови правління)))

Тому працює на ставку і ’повний’ день.
Ms. Скромность• 23 октября 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
50% - це теж гарний результат.
Надо рассматривать конкретный случай.
У нас два злостных многолетних неплательщика, на них подавали в суд и выигрывали суд..... но ничего стягнуть не получилось - одна квартира заложена и арестована в двух банках, во вротой владелица - пенсионерка, инвалид, у нее ничего нет.
Ms. Скромность• 23 октября 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА

Тому працює на ставку і ’повний’ день.
Ну это по табелю положено так указывать - полная ставка - целый день.
КАПСЛОЧНИЦА• 23 октября 2024
Ответ дляMs. Скромность
Надо рассматривать конкретный случай.
Звісно, трапляються і такі ситуації.Але в нас навпаки - пенсіонери справно платять. Боржники - це працездатні мешканці, які працюють і їздять на авто.
КАПСЛОЧНИЦА• 23 октября 2024
Ответ дляMs. Скромность
Хіба не може людина працювати на 0,5 ставки? Тим більше, коли вона вже є пенсіонером.
Ms. Скромность• 23 октября 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
Так у нас тоже ’Боржники - це працездатні мешканці, які працюють і їздять на авто’ - по по бумагам оказалось, шо вони голі і босі)

LediBlac• 23 октября 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
Може й так. Але прикро, що жодних ремонтних робіт не проводять - все йде на зарплати і податки з них (правління у нас працює законно, всі податки сплачує, у відпустки ходить). Тому 70-80 % сплачених мешканцями коштів - іде на зарплатний фонд правління.
Не розумію, як так може бути - в тариф їхня зарплата не закладається там є ремонт систем енерго- та водопостачання, обслуговування мереж і т.д.
У вас всё правление получает ЗП? И сколько их там?
КАПСЛОЧНИЦА• 23 октября 2024
Ответ дляMs. Скромность
Може, і в нас так, але поки до суду ніхто не ходив і цього не з´ясував.
Ms. Скромность• 23 октября 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
Может, но на те объемы редко можно найти человека на 0,5 ставки.
Ms. Скромность• 23 октября 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
Так чтобы пойти в суд нужно нанять юриста, на которого нет денег)
А председателю без знаний не зачем туда лезть
КАПСЛОЧНИЦА• 23 октября 2024
Ответ дляLediBlac
Заплату отримує голова, бухгалтер, двірник і прибиральниця.
Але при фонді будинку в 95 тисяч грн на місяць, понад 70 ішло на зарплату та податки. На ремонти і все інше нічого не залишалось.
КАПСЛОЧНИЦА• 23 октября 2024
Ответ дляMs. Скромность
Ага) Наші теж так кажуть) Замкнуте коло)
Чого дурні? Бо бідні. Чого бідні? Бо дурні)))
автор Крию матом страшно • 23 октября 2024
Ответ дляMs. Скромность
Возьмите расшифровку тарифа.
Может туда уже внесен генератор и его обслуживание)
Взяли. Нет, это обслуживание лифта, кнс, вентиляции, свет и тд. Лишнего нет, но сумма, как по мне, внушительная.
Ms. Скромность• 23 октября 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
Так и есть)
Жильцы должны понимать, что любая услуга стоит денег и если нет денег, то не будет и услуги... и председатель, хоть костями упади, ничего не сделает
ГендиреХтор• 23 октября 2024
Київ. Будинку 20 років. 19 грн/м2
За обслуговування йде 9 грн.
3 грн/м2 - охорона
7 грн/м2 - ремонтний фонд + затрати ОСББ
КАПСЛОЧНИЦА• 23 октября 2024
Ответ дляMs. Скромность
Так и есть)
То що заважає найняти адвоката? Для написання 1 позову це досить невелика сума вийде. Адвокати знаходяться просто біля нашого суду.
А вартість цих послуг потім можна стягнути з боржника.
Але ж цим треба займатись...
КАПСЛОЧНИЦА• 23 октября 2024
Ответ дляГендиреХтор
Київ. Будинку 20 років. 19 грн/м2
За обслуговування йде 9 грн.
3 грн/м2 - охорона
А зарплата правління ОСББ прописана окремо? Чи береться із обслуговування будинку і ремонтного фонду?