Зубожиння• Изменено 03 ноября 2024

За місяць зі свою зарплатою в 20 тисяч я опинилась за межою бідності

Я свою зарплату для свого досвіду і вмінь вважаю цілком хорошою. Дивлюсь статистику зарплат на ворк уа. Я такий собі середнячок.
В своєму містечку набагато вища зарплата за середню.
Зарплата двічі в місяць. По 10 т.
Я і дитина
Отримала 31 жовтня зарплату.
Поповнила телефони 200*2
Поповнила інтернет - 200
Купила дитині зимову куртку 2000
Купила шампунь плюс кондиціонер 400
Купила ліки собі ( в мене ендометріоз) 500
Зробила манікюр 400 ( знаю може зайве, роблю раз в місяць)
І от саме цікаве. Закупка продуктів.
Закупляюсь на тиждень. Раніше набір яйця- масло- молоко- м´ясо - фрукти виходило нам 500-600 грн. Зараз вийшло 1200.
Тільки 3 листопада а 5000 вже немає.
А дитині ще треба шапка, рукавиці, чоботи, канцелярію, теплі колготи.

Де я виявилась фінансово неграмотною?
Баба_Воля• 03 ноября 2024
Ответ дляТелепузик
Знов дивна логіка
Да встречают по одёжке, а за руками можна ухаживать и самому,это дополнение к образу. Можно быть чисто одетым но одежда уже давно потеряла цвет и форму и общий вид печальный
автор Зубожиння • 03 ноября 2024
Ответ дляСтрекоза любви
Є дві шапочки. Пудра - осінь, 100% котон, трохи носила. Шарф шерсть 100%. Колір шапки і смужки на шарфу поєднуються.
Оранж - взагалі нова, Одіссей з ангорою.
Можу подарувати варіант, який сподобався
Якщо ви мені пропонуєте, то дякую❤️
Але тема трохи не про це.
Тема про загалом. Куди ми котимось
Баба_Воля• 03 ноября 2024
Ответ дляЗубожиння
Є речі які я роблю для себе. Доглядаю за шкірою, волоссям, тілом, видаляю волосся непотрібне. Все для себе.
Закинути догляд це якась ступінь упадку.
( Особисто для мене, а то знову налетять)
Я не писала про закинути догляд. А про маникюр за пол тысячи
Телепузик• 03 ноября 2024
Ответ дляОбижулька
Почнемо з того, що наприклад в Скандинавіі, де найвищі зарплати по Європі, купити щось в секонді - то взагалі Ок. І купа людей здає свій одяг для продажу в секонді і купує також там.
Не тому, що вони бідні, а тому що в них це нормально.

Автор в Україні і ситуація в неї така як вона є.
А саме: зарплатня 20 тисяч, це зараз маленька зарплата. І чим довше буде війна, тим більше людей будуть отримувати маленькі зарплати. Бо скоро і 30 000 буде маленькою.

Що можна робити? Або заробляти більше, що неможливо (інакше автор би це зробила)
Або починати економити.
Написано про фанатів секу як філософія «Скажи ні споживацтву «

Всі базові потреби ПРАЦЮЮЧа людина не на мінімалку зі своїм житлом мала би легко покрити ,тому все ж цей допис констатація економічної сраки в країні
автор Зубожиння • 03 ноября 2024
Ответ дляКастрюлька
Ребенку автора 16 . Она его не вчера родила . Предлагаете родить его обратно ?
12.5
Кондуктор автобуса• 03 ноября 2024
Ответ дляБіток чи ефір?
Якого ребенка? Мова про дорослу людину. Виключіть свої фантазії.
У вас пенсия явно не 1 группы. Третьей, скорей всего. Что вам мешает работать? Хоть в тех поддержку куда-нибудь, на вопросы отвечать, из дома. Все копейка.
А автор работает и ничего себе позволить не может, вот в чем капец.
Ядвига Юсьлегко• 03 ноября 2024
І 20 це ще на погана зп , як тут кажуть є і 10, і 15.
Це сумно що працююча людина не може закрити свої базові потреби.
Що можу сказати, відмовляйтеся від вторинного. Шукайте скидки, акції. Зараз головне вижити.
Кастрюлька• 03 ноября 2024
Ответ дляЗубожиння
12.5
Извините , почему-то показалось , что 16 . Но это кардинально ничего не меняет .
Лівий Локіть• 03 ноября 2024
Ответ дляЧупакабраЗеБест
ну уу, пишу вам как человек в теме:
прокладки в тяжелые времена это росокшь, не стебусь
бытовая химия у меня только доместос - хватает на 3 мес
коммунлака да, зубн паста да
Вы прикалываетесь?
А чем заменить прокладки?
Вы не стираете и не моете посуду?
празники не помню• 03 ноября 2024
Ответ дляНеваляшкина
Вы можете хоть крапивой.
До речі так і не можу найти нормальний шампунь з кропивою .
автор Зубожиння • 03 ноября 2024
Ответ дляОбижулька

Або починати економити.
О, господи. Та купую я і в секондах, і по акціях, і на розпродажах.
Секонд для мене це купити 5 кофтинку, і 12 футболку.
Верхній одяг іноді ще можна там знайти дитячий.
Дорослий верхній одяг, взуття популярного розміру в нормальному стані там не купиш.
До речі ви знаєте яка ціна секонхенду в 1 день ?
Телепузик• 03 ноября 2024
Ответ дляпразники не помню
Запитайте у тієї що поради роздає :))
Освічую темряву• 03 ноября 2024
Ответ дляЗубожиння
Дивіться. Я ж не в рожевих окулярах. Чорна п´ятниця в наших магазинах номінальна.
Ніяких скидок там немає суттєвих. Реальні розпродажі в кінці сезонів.
І я з задоволенням користуюсь цими розпродажами. Та. Можна купити купальники, футболки. Я собі можу купити взуття.
Але не завжди і все можливо купити на розпродажі.
І так, я досі важаю що при ціні молока 50 грн, 2000 за зимову куртку дуже вдала покупка
Так в том то и дело. Ты идёшь в магазин, покупаешь 3 кг картошки это плюс минус 100 грн, пакет молока, 10 яиц = 200 грн. И это ’еды нет’ считай. А все остальное? Фрукты хоть какие то детям, овощи итд?
А капуста сейчас сколько стоит??
Цигарний шланг• 03 ноября 2024
Ответ дляНеваляшкина
Неграмотность начиная от шампуня маникюра и заканчивая куртку покупать надо не в сезон.
Не всем можно не в сезон. Подростки растут непредсказуемо.
Освічую темряву• 03 ноября 2024
Ответ дляСтрекоза любви
Ой, Одиссей шикарно носится
Цигарний шланг• 03 ноября 2024
Ответ дляЗубожиння
Звічані кок
Может змінити на спираль, наче вийде дешевше
Обижулька• 03 ноября 2024
Ответ дляТелепузик

Ніхто ж не спорить про сраку)))
І чим довше війна, тим глибше срака!

Що робити? Мабуть теж треба переходити до філософії «скажи ні споживацтву»
Тільки в нас це вимушено.
автор Зубожиння • 03 ноября 2024
Ответ дляБаба_Воля
400 грн це зараз дуже скромний похід в атб.
Я собі не куплю печиво і шоколадку і зроблю манікюр
Освічую темряву• 03 ноября 2024
Ответ дляЦигарний шланг
Умереть ещё не советовали? Тогда и деньги не нужны вовсе
Срочнокпсихологу• 03 ноября 2024
Ответ дляЗубожиння
Розумієте. Я не вважаю що куртка за 2000 це дорого. І манікюр мій копійки коштує.
А пачка масла 100 грн і пакет молока 50 це дорого. Картопля по 30 і овочі по 50-100 грн це дорого.
Яйця по 60 дорого.
Кутка по моєму і в минулих роках коштували в таку ціну.
А продукти в 2-3 рази дорожче
Тут как бы продукты это первая необходимость, а модная куртка и маникюр как бы нет. А так то ок, если вам норм, то в чем вопрос?
Телепузик• 03 ноября 2024
Ответ дляОбижулька
Ніхто ж не спорить про сраку)))
І чим довше війна, тим глибше срака!

Тільки в нас це вимушено.
Та ні - споживацтво в Європі - це в кінці сезону 40% речей з бірками бо забув про них - а не одна куртка дитині :(
З понеділка на дієті• 03 ноября 2024
Ответ дляЗубожиння
Що місяця. Зараз куртку, на наступний місяць чоботи.
Перед цим була купівля в школу спортивного костюму, кросівок, пару джинсів, толстовка , пару гольфів.
Автор, не розумію чого Ви ниєте. Куртку купуєте явно не щомісяця. А от якщо постійно купуєте по двоє джинсів, костюми, кросівки і т.д., то явно не на останні копійки. Фарбування і манікюр - це те, без чого точно можна обійтися. Але якщо у Вас щомісяця на це є гроші, то не так у Вас і погано з фінансами.
Насправді 20 тис для райцентру це досить пристойна зарплата, не шикувати, звичайно, але для двох людей достатньо.
Ядвига Юсьлегко• 03 ноября 2024
Ответ дляНе заздріть тьоті
Дитина з інвалідністю . Лише випадкові підробітки інколи. Минулу зиму жили за ці гроші. Там було 3000 плюс тисяча кличка. Хай важко з допомогою села але вижили. В чоловіка зарплата була мінімальна і йшла на комуналку і на деякі невеликі витрати сфера просіла нічого знайти не міг.
В порівнянні з рік тому наші доходи вдвічі вищі зараз. В дитини підгрупа А пенсія вища. Плюс в чоловіка трохи запрацювала робота але зарплата все одно ледь вище мінімальної. І що можу сказати - те саме. Я в а..ї нам не вистачає. При тому що транжир нема. Я думала як більше грошей то вже легше буде. А не стало. Багато що купуєм в секонді. Дитині одяг стараюсь новий.
Чоловік поки роботу змінити не може бо житло службове ще оренду зараз ми не потягнемо. Тож шукаю підробітки чоловік теж. Але це звіздець вибачте. Коли в нас на трьої грубо кажучи дві мінімалки але жити на них важко. Будь-яка поломка купівля взуття чи одягу - вже дирка в бублику а не бюджет. Може я не дуже господиня хто знає. Але тенденція не дуже. Ще й дитина в спецшколі в людях в абищо не вдягнеш і теж стаття витрат на канцелярію щось у клас тощо(поборів особливих Слава Богу нема але навіть так тягнути важко)
Раз отримуєте тисячу кличка то то ви в Києві. Ну в Києві отримувати мінімальну здоровому чоловіку ну якось соромно геть, вибачте. Купа он навіть є обяв на виробництво дронів. Від 20 платять, всьому вчать. Вже краще ніж мінімальна.
автор Зубожиння • 03 ноября 2024
Ответ дляОсвічую темряву
А капуста сейчас сколько стоит??
Вчора купувала морську капусту на базарі
До війни була 20-30 грн кілограм.
Зараз 150.
Кажу дайте 200 грам, продавець каже - 350 нормально? А в мене калькулятор клацає в голові нормально чи не нормально? .
І це грьобана морська капуста!
ЧупакабраЗеБест• 03 ноября 2024
Ответ дляБлакитна устриця
Так ви ж вся така успішна 😂
и? в чем именно ваш спорос?
Телепузик• 03 ноября 2024
Ответ дляОсвічую темряву
А рідним на похорони :) - сарказм
Сумно це все - поради одна краще іншоі :(
автор Зубожиння • 03 ноября 2024
Ответ дляЦигарний шланг
Мірена 5000 плюс 1000 встановлення
І якщо чесно, я боюсь що гроші вивалю а щось піде не так
Лікарка призначила на півроку курс
Цигарний шланг• 03 ноября 2024
Ответ дляРаз одела не бу
Ну то звичайно
У мене дитина з 12 до 14 роки виросла на 20 см і змінили 4 розміри взуття.
Ага, три роки носить 36 розмір на 42 натягує
У мене двоє, син також швидко ріс с 12 до 14. А ось донька трохи затрималася в рості і справді 3 роки майже те саме.
Проте очікую зараз скачок росту.
Скользкая• 03 ноября 2024
Ответ дляСрочнокпсихологу
Вопрос в том, что еще год назад 20 тыс. была более-менее нормальной суммой для того, чтобы закрывать базовые потребности небольшой семьи. Сейчас уже нет. При это ЗП остались прежними.
Автор, я вас понимаю. Подсчитала обязательные траты в месяц и приуныла: аренда 8 тыс + коммуналка с отоплением около 3 тыс. + продленка и питание в школе 2200 тыс. + бассейн ребенку 800 + танцы 900 (это еще и по скидке, потому что ВПО) + интернет и связь 650. Итого получается 15500. И это не считая продуктов. Какой там маникюр...
я модница• 03 ноября 2024
Секонд хенд одягаємось там тільки,салонні процедури ніколи не робила, тільки сама все собі роблю, поменше всякою побутової хімії та баночок скляночок, значно полегшує фінансовий стан родини завжди так було і не паримось