Україна дуже швидко зможе створити ядерну зброю, якщо Дональд Трамп скасує допомогу Україні від США — The Times Мова йде про кілька місяців. Такий сценарій можливий, якщо США припинять військову допомогу Україна здатна розробити елементарну ядерну бомбу за декілька місяців, якщо США припинять військову допомогу.
Про це пише The Times з посиланням на Міністерство оборони України.
За даними документа, Україна могла б швидко створити базовий ядерний пристрій з плутонію за технологією, подібною до бомби, скинутої на Нагасакі 1945 року.
“Створення простої атомної бомби, як це зробили Сполучені Штати в рамках Мангеттенського проєкту, не було б складним завданням і 80 років потому”, – зазначають автори.
Через неможливість швидко збудувати потужності для збагачення урану Україна могла б використати плутоній з відпрацьованих паливних стрижнів своїх дев’яти активних реакторів.
“Вага плутонію, наявного в Україні, може бути оцінена в сім тонн… цього достатньо для сотень боєголовок з тактичною потужністю в кілька кілотонн”, – йдеться в документі.
“Цього було б достатньо, щоб знищити цілу російську авіабазу або сконцентровані військові, промислові чи логістичні об’єкти”, – пояснив Олексій Їжак, завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень України.
Документ, підготовлений Центром досліджень армії, конверсії і роззброєння, начебто буде представлений на конференції за участі міністрів оборони та стратегічних галузей промисловості. Хоча уряд його не схвалив, він створює правову основу для виходу з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї через порушення Росією Будапештського меморандуму.
Директор центру Валентин Бадрак наголошує на екзистенційній загрозі: “Якщо росіяни захоплять Україну, мільйони українців будуть вбиті в умовах окупації. Мільйони з нас воліють краще померти, ніж потрапити до ГУЛАГу”.
За його словами, через пів року Україна зможе продемонструвати потенціал балістичних ракет з дальністю 1000 км, хоча західні експерти оцінюють термін створення такої зброї у п’ять років.
Олексій Їжак вважає, що порогом для початку програми ядерного переозброєння стало б захоплення росіянами Павлограда, розташованого за 60 миль від лінії фронту. “Я був здивований тим, з яким пієтетом Сполучені Штати ставляться до російської ядерної загрози. Можливо, це коштувало нам війни. Вони ставляться до ядерної зброї, як до якогось Бога. Тож, можливо, настав час і для нас молитися цьому Богу”, – підсумував він.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час виступу на засіданні Євроради у Брюсселі в четвер, 17 жовтня, заявив, що безпеку України може гарантувати або членство в НАТО, або ядерна зброя. Після цього видання Bild із посиланням на анонімне джерело в українському уряді написало, що Україна має всі необхідні компоненти, технології та фахівців, щоб створити першу ядерну бомбу вже через кілька тижнів після ухвалення такого рішення.https://kyiv24.news/news/ukrayina-mozhe-shvydko-st...
Авторко яка може бути ядерка, коли на деяких підприємствах ВПК сучасний ПК це розкіш, а діди-конструктори до цих пір креслять на кульманах?
Сучасний світ вимагає сучасних технологій, їх немає.
Для виготовлення ядерної зброї на тих ваших підприємствах компьютери не потрібні. А потрібні фахівці і матеріали. Вони у України є. Чому не зробили після 14го року - не зрозуміло.
Ага, не потрібні ПК. Ще як потрібні. То Ви роботу заводів ВПК знаєте лиш теоретично.
+100 Будапештський меморандум не тільки сосія порушила. Сша, Британія - туди ж...
А що ще нам залишається робити? Якось треба вже відгавкуватись. А то затопчуть.
Хіба що так. Полякати той самий Захід, що буде своя ядерка. Це як Зе заявляв, що за Маріуполь та інші злочини рашистів , вони всі будуть покарані...скільки чекати покарання
От шо вони зрбовязані зробити-вимагати негайних дій та проводити консультації. Не написано, шо вони повинні впрягтися і воювати пліч-о-пліч в окопах. Треба визнати що ми лохи і поміняли яз на консультації.
4. Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтверджують їх зобов´язання домагатися негайних дій з боку Ради Безпеки Організації Об´єднаних Націй з метою надання допомоги Україні як державі-учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї ( 995_098 ), що не володіє ядерною зброєю, в разі, якщо Україна стане жертвою акту агресії або об´єктом погрози агресією з використанням ядерної зброї.
6. Україна, Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки будуть проводити консультації у випадку виникнення ситуації, внаслідок якої постає питання стосовно цих зобов´язань.
Нам не повезло з хворим на голову сусідом, від якого ми нікуди не подінимось, їх амбіції нас окупувати будуть ще довго в їх головах, нам треба в НАТО, але нас не беруть, бо хто ж тоді знову буде підставляти свої життя, а так, підросте нове покоління українців. А з нашої владою ворогів народу навряд ми зможемо добре підготуватися до наступної війни.
Вас попросили описать ваши действия, а не просто расписать то,что мы уже знаем и так
Наша доля повністю в руках заходу, захочуть заморозять війну, захочуть знову тикнуть трохи зброї і скажуть воюйте, нова мобілізація, від нас нічого не залежить.
Те, що ми можемо створити ядерний заряд - нам ще в університеті казали. Думаю, так воно і є. Але ж… Скільки в нас буде тих ракет, в порівнянні з рашкою? Ну кинемо ми на них, а вони на нас у відповідь ((