Україна дуже швидко зможе створити ядерну зброю, якщо Дональд Трамп скасує допомогу Україні від США — The Times Мова йде про кілька місяців. Такий сценарій можливий, якщо США припинять військову допомогу Україна здатна розробити елементарну ядерну бомбу за декілька місяців, якщо США припинять військову допомогу.
Про це пише The Times з посиланням на Міністерство оборони України.
За даними документа, Україна могла б швидко створити базовий ядерний пристрій з плутонію за технологією, подібною до бомби, скинутої на Нагасакі 1945 року.
“Створення простої атомної бомби, як це зробили Сполучені Штати в рамках Мангеттенського проєкту, не було б складним завданням і 80 років потому”, – зазначають автори.
Через неможливість швидко збудувати потужності для збагачення урану Україна могла б використати плутоній з відпрацьованих паливних стрижнів своїх дев’яти активних реакторів.
“Вага плутонію, наявного в Україні, може бути оцінена в сім тонн… цього достатньо для сотень боєголовок з тактичною потужністю в кілька кілотонн”, – йдеться в документі.
“Цього було б достатньо, щоб знищити цілу російську авіабазу або сконцентровані військові, промислові чи логістичні об’єкти”, – пояснив Олексій Їжак, завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень України.
Документ, підготовлений Центром досліджень армії, конверсії і роззброєння, начебто буде представлений на конференції за участі міністрів оборони та стратегічних галузей промисловості. Хоча уряд його не схвалив, він створює правову основу для виходу з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї через порушення Росією Будапештського меморандуму.
Директор центру Валентин Бадрак наголошує на екзистенційній загрозі: “Якщо росіяни захоплять Україну, мільйони українців будуть вбиті в умовах окупації. Мільйони з нас воліють краще померти, ніж потрапити до ГУЛАГу”.
За його словами, через пів року Україна зможе продемонструвати потенціал балістичних ракет з дальністю 1000 км, хоча західні експерти оцінюють термін створення такої зброї у п’ять років.
Олексій Їжак вважає, що порогом для початку програми ядерного переозброєння стало б захоплення росіянами Павлограда, розташованого за 60 миль від лінії фронту. “Я був здивований тим, з яким пієтетом Сполучені Штати ставляться до російської ядерної загрози. Можливо, це коштувало нам війни. Вони ставляться до ядерної зброї, як до якогось Бога. Тож, можливо, настав час і для нас молитися цьому Богу”, – підсумував він.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час виступу на засіданні Євроради у Брюсселі в четвер, 17 жовтня, заявив, що безпеку України може гарантувати або членство в НАТО, або ядерна зброя. Після цього видання Bild із посиланням на анонімне джерело в українському уряді написало, що Україна має всі необхідні компоненти, технології та фахівців, щоб створити першу ядерну бомбу вже через кілька тижнів після ухвалення такого рішення.https://kyiv24.news/news/ukrayina-mozhe-shvydko-st...
Теж вважаю, що ці ігри треба закінчувати. В нас величезні втрати, в них - не менші. Ядерка, навіть, якщо уявити, призведе до більш трагічної ситуації, закордон буде сміятись, як один одного перебили. Перемовини? Можливо, варіант, але це думка тільки тут. А так, два долбака вперлись рогом...( Якби до чогось дійшли, перемир´я, ціну вже ніхто не буде рахувати, згодом і влада зміниться. А так, взагалі, щось схоже на Ізраїль і Палестину (чи що там, Сектор Газу...)
Ви праві! Існуючий «ядерний клуб» дуже слідкує, щоб ядерна тільки в них і ні в кого більше. Якщо ми почнемо без дозволу, можуть бути санкції, як на Іран, або Північну Корею. Хоча, Ізраїль якось примудрився склепати щось ядерне і без санкцій. І тепер в них ядерка типу є, але офіційно немає
А кто вам сказал что наших людей нет в этом клубе?)
Наша доля повністю в руках заходу, захочуть заморозять війну, захочуть знову тикнуть трохи зброї і скажуть воюйте, нова мобілізація, від нас нічого не залежить.
Сумнівно, що Захід на щось вплине. Вони вже посилюють свою обороноздатність. Нам скидають залишки старого озброєння. Захід - це НАТО - а це сила, більша ніж раша. Україну, колись цінили за землю, ліберальність, а тепер....Щоб размінувати, все підняти - роки потрібні..(
Нам не повезло з хворим на голову сусідом, від якого ми нікуди не подінимось, їх амбіції нас окупувати будуть ще довго в їх головах, нам треба в НАТО, але нас не беруть, бо хто ж тоді знову буде підставляти свої життя, а так, підросте нове покоління українців. А з нашої владою ворогів народу навряд ми зможемо добре підготуватися до наступної війни.
Смените власть на адекватную, соответствующую историческому вызову. Как только будет снято вп, пройдут выборы. Не подведите себя и страну!
’От нас ничего не зависит’ Да, вы уже проиграли и заодно умерли, только пока еще об этом не знаете...
Так,в Україні.Саме серце.Умань. Так,я мрію про ядерку.Це моя думка і я маю на це право.Досить витирати ноги об нашу країну.Якби у нас була ця зброя чи напали б вони?Думаю-ні.Бо чому тоді вони так яро у нас її забирали?Підготовка ще тоді почалася
Ага! И только отсутствие ядерки помешало понять настроение страны-соседа... Прям весь наш коллективный разум заключен внутри ядерки... Забрали ее у страны шо мозг выняли
Щоб РФ не задирала ніс треба було щось робити оці 30 років, щоб вони й не сунулись. А так,маємо, що маємо. Зараз тільки переговори нас врятують
Врятують,але не нас, а путю. Який за два-три роки накопичить зброю, врахує помилки і попре знову.Тоді Київ за три дні впаде точно.Згадайте хоча б другу чеченську війну
Как-то . Полуслив Украины- полупобеда пуйла и рашизма. Отдадут ему, наверное, какие-то территории без юридического оформления суверенитета. А дальше что? В концепции новососсии в 2 раза больше территорий, чем они получат в этот раз. Значит, будет следующий. Как его избежать?
Я же первая задала вопрос - какой у Украины выход, чтобы остаться на карте мира? В союзы не берут, рашисты - одержимые шовинисты. Это оружие сдерживания. Сам факт его наличия стимулирует весь мир работать над разрешением конфликтов не путем просто отдать страну поменьше на растерзание. Никто не хочет погубить мир в ядерной войне.
Странно.что Израилю можно и нужно держать ядерку.а Украине-то вереск и ’зачем оно вам нужно’))) Двойные стандарты они такие)))
Те, що ми можемо створити ядерний заряд - нам ще в університеті казали. Думаю, так воно і є. Але ж… Скільки в нас буде тих ракет, в порівнянні з рашкою? Ну кинемо ми на них, а вони на нас у відповідь ((
Сегодня в телеграмме писали, что 100-200 ракет можем сделать, что для победы не хватит, а устроить ядерный пиз..ц вполне. Только мне интересно, это кому-то надо? Как же задолбали этим ядерным бряцаньем, руки обламать тому, кто придумал ядерное оружие. И почему все думают, что нам кто-то даст ту ядерную бомбу создать, что та же рашка не шмальнет по нам раньше, чем сделаем или раньше, чем бросим на них, а если и бросим, то все готовы, что на ниши головы кинут в ответ? Пока это ядерный шантаж, который разгоняют в новостях, но такое чувство, что пора строить бункер и покупать средства защиты или валить а Антарктиду.
Ви в праві думати так,як захочете.Вам ніхто не забороняє
Сподіваюся, вже почали акумулювати для цього сили. І нехай меньше говорять про свої плани
а бред все планы,так как соседи с запаа будут против в первую очередь, так как концепция применения ЯО рашей подразумевает ответный удар, а все его последствия, если раша всё-таки ответит, понесёт в Европу, а это не очень приятное мероприятие. Да и у ряда украинских земель уже есть новые долгосрочные ’арендаторы’ из различных стран, которые не потерпят порчи имущества. При этом добиться хоть сколько-нибудь значимых разрушений на территории раши не получится, а бегать потом и мыть с мылом европейские улицы придётся всем без исключения. Если сейчас у Европы возникнут подозрения на этот счёт, то деньги на все эти послевоенные планы могут быстро закончиться, поэтому украинским властям сейчас выгоднее всего махать виртуальным яо и требовать денег.
Войдите или зарегистрируйтесь для комментирования