anutaw• 14 ноября 2024

The Times-не будет помощи-будет ядерка в Украине

Україна дуже швидко зможе створити ядерну зброю, якщо Дональд Трамп скасує допомогу Україні від США — The Times Мова йде про кілька місяців. Такий сценарій можливий, якщо США припинять військову допомогу Україна здатна розробити елементарну ядерну бомбу за декілька місяців, якщо США припинять військову допомогу.

Про це пише The Times з посиланням на Міністерство оборони України.

За даними документа, Україна могла б швидко створити базовий ядерний пристрій з плутонію за технологією, подібною до бомби, скинутої на Нагасакі 1945 року.

“Створення простої атомної бомби, як це зробили Сполучені Штати в рамках Мангеттенського проєкту, не було б складним завданням і 80 років потому”, – зазначають автори.

Через неможливість швидко збудувати потужності для збагачення урану Україна могла б використати плутоній з відпрацьованих паливних стрижнів своїх дев’яти активних реакторів.

“Вага плутонію, наявного в Україні, може бути оцінена в сім тонн… цього достатньо для сотень боєголовок з тактичною потужністю в кілька кілотонн”, – йдеться в документі.

“Цього було б достатньо, щоб знищити цілу російську авіабазу або сконцентровані військові, промислові чи логістичні об’єкти”, – пояснив Олексій Їжак, завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень України.

Документ, підготовлений Центром досліджень армії, конверсії і роззброєння, начебто буде представлений на конференції за участі міністрів оборони та стратегічних галузей промисловості. Хоча уряд його не схвалив, він створює правову основу для виходу з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї через порушення Росією Будапештського меморандуму.

Директор центру Валентин Бадрак наголошує на екзистенційній загрозі: “Якщо росіяни захоплять Україну, мільйони українців будуть вбиті в умовах окупації. Мільйони з нас воліють краще померти, ніж потрапити до ГУЛАГу”.

За його словами, через пів року Україна зможе продемонструвати потенціал балістичних ракет з дальністю 1000 км, хоча західні експерти оцінюють термін створення такої зброї у п’ять років.

Олексій Їжак вважає, що порогом для початку програми ядерного переозброєння стало б захоплення росіянами Павлограда, розташованого за 60 миль від лінії фронту. “Я був здивований тим, з яким пієтетом Сполучені Штати ставляться до російської ядерної загрози. Можливо, це коштувало нам війни. Вони ставляться до ядерної зброї, як до якогось Бога. Тож, можливо, настав час і для нас молитися цьому Богу”, – підсумував він.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час виступу на засіданні Євроради у Брюсселі в четвер, 17 жовтня, заявив, що безпеку України може гарантувати або членство в НАТО, або ядерна зброя. Після цього видання Bild із посиланням на анонімне джерело в українському уряді написало, що Україна має всі необхідні компоненти, технології та фахівців, щоб створити першу ядерну бомбу вже через кілька тижнів після ухвалення такого рішення.https://kyiv24.news/news/ukrayina-mozhe-shvydko-st...
Леска• 14 ноября 2024
Ответ длявиктория7аас
а бред все планы,так как соседи с запаа будут против в первую очередь, так как концепция применения ЯО рашей подразумевает ответный удар, а все его последствия, если раша всё-​таки ответит, понесёт в Европу, а это не очень приятное мероприятие. Да и у ряда украинских земель уже есть новые долгосрочные ’арендаторы’ из различных стран, которые не потерпят порчи имущества. При этом добиться хоть сколько-​нибудь значимых разрушений на территории раши не получится, а бегать потом и мыть с мылом европейские улицы придётся всем без исключения. Если сейчас у Европы возникнут подозрения на этот счёт, то деньги на все эти послевоенные планы могут быстро закончиться, поэтому украинским властям сейчас выгоднее всего махать виртуальным яо и требовать денег.

Войдите или зарегистрируйтесь для комментирования
Хороша копіпаста

Леска• 14 ноября 2024
Ответ дляЗапятая-точка
Не підуть, якщо домовитися на їх умовах
Тобто одразу відкраяти шмат Харків-одеса чи Київ-Одеса?? Як думаєте, які умови їх влаштують?
Леска• 14 ноября 2024
Ответ дляnataranha
А хто сказав,що у нас її немає?Докази є?
Типу дайте довідку що ти не дурак?
lekon-lekon• 14 ноября 2024
Ответ дляЗапятая-точка
Яка мільйонна армія?? Залужний - ідол і Сирський з армії нашої нещасної зробили кладовища,всіяні прапорами. Яка капітуляція ? Капітуляція і переговори це разні речі. Хоча щоб вам розказувати. Час поставить все на свої місця. Скоро війні кінець
Готуйтеся морально,це точно буде не на нашу користь. Огидно читати ваші ’тези’, де ви виступаєте за продовження війни, а самі чогось доводите свою нічим не підкріплену позицію на форумі
Де я виступаю за продовження війни? Хто гарантує мир рілля цих домовленостей? Вже з 2014 домовлялися, прийшла орда ще більша.