А я кумедна• 16 ноября 2024
Свекри і жіноча мудрість?
Маємо наступну ситуацію або ж дано: свекрів не люблю (є за що, не переживайте, не надумала на рівному місці), в основному терплю, бо люблю чоловіка, ніколи не скандалю з ними і т.д. Живемо ми в квартирі подарованій мені моїми батьками (ми молоде подружжя віку 28-30 рр.), тобто вважаю, що в своїй. Свекри люблять завалитись без попередження або максимум сказати "ми завтра будемо в місті, але не знаємо о котрій годині заїдемо, а може і не заїдемо, як будемо зайняті". Свекри нам не допомагають ніяк по життю, нашим життям не сильно цікавляться, 99.9% матеріальної та моральної підтримки (любові) йде їхній молодшій дочці. Іноді після їх візитів, де ми годинами вислуховуємо, яка в них прекрасна дочка і, що їй купили нового/або просто про якісь її ефемерні заслуги (там хвалиться вона просто за факт існування) у нас з чоловіком скандали. Бо він не може сказати своїм батькам бодай того, щоб попереджали про візит. +ще за роки шлюбу так вийшло, що слів вони особливо не добирали, казали вїдливі речі, тому я пояснила чоловіку, що спілкування з ними для мене не бажане, а він може звісно спілкуватись з ними, якщо йому так подобається роль мазохіста. Або я роблю скандал і висказую їм все, як є. Оце вночі дізналась, що вони "надумали" завтра приїхати, але, як завжди "це ще не точно" і т.д. Я вже чоловіку казала в попередніх випадках, що вони в моєму домі небажані гості і зі своєю сімєю нехай зустрічається на нейтральній території, він цього не сприймає. Завтра збираюсь "піти погуляти", так, з власної квартири, якщо вони таки приїдуть. В ін. випадках я б так не робила, але зараз нема бажання нервуватись, чи якийсь негатив сприймати, бо перебуваю на 9 міс. вагітності, скоро народжувати. Так само не збираюсь наварювати і їх розважати, якщо вони таки надумають "нанести візит своїх дорогоцінних персон". Хай чоловік тим займається. Раніше так не робила, але дійсно заради душевного спокою планую зїздити в найближчий ТРЦ, собі помаленько пройтись по магазинах і попити каву. Дівчата, а на майбутнє? Як з таких ситуацій виходити, коли вже дитина буде? Мені б не хотілось весь час бути змушеною йти з власної квартири і т.д. Хоча, можливо до них з часом дойде. що вони небажані гості, хоча маю сумнів. Тут завжди засуджують невісток, але вже і не по істеричному вчиняю. Я на хамство і погане відношення не зобовязана доброю поведінкою відповідати, як і власне їх якось любити чи поважати (повірте, там немає за що). В кого є, що написати не зле, і не уїдливе мені (що це я насправді погана) - поділіться, як Ви справлялись зі свекрами, коли не хотіли з ними спілкування? Бажано в жінок, які вже мають великий життєвий досвід.
А я кумедна
• 16 ноября 2024
Ответ дляСирожено_пирожено
люди того покоління не знаю про токсікв, шмоксіків. Відрубаєте спілкування з родичами чоловіка на пустому місці - будуть скандали з чоловіком. Воно вам треба?
Ви вище писали, що вони ним цікавляться як став більше заробляти. Вони щось з нього требують? Чи стиралку, холодильник, чайник новий хочуть щоб купив? Якщо ні, то то все ви придумали, що вони ведуть якусь війну проти вас. Можливо то в Вам гормони на фоні вагітності, і вам невистачає якихось емоцій? В Вашому стані зараз взагалі простіще всього - о драсті мамапапа, чоловік з вами посидить, а я пошла відпочину трохи, бо в сон дитина тяне
Ну подарунки собі замовляють такі нормальні. Минулого року свекруха начебто ’випадково’ запропонувала їй на дн купити золоту цепочку або принаймні скинутись коштами частково. А під час останнього візиту знову згадувався ними мій якийсь (?) вплив на чоловіка і було сказано, щось типу ’та він в тебе і так олігарх’ (я того ще більше не зрозуміла, бо ми живемо в моїй однушці, їздимо на 16річній старій машині, стараємось економити, щоб відкласти на більше житло. Так, він заробляє норм, як для великого міста зп, але точно не олігарх і навіть віднести себе до середнього класу не можемо, якого в Україні в принципі мало)
Бабульція• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
Скажем так, дуже лицемірять + своїми деякими фразочками сказаними мені, якби їх інші люди почули, то напевно подумали, що я зроду не працювала на роботі, а прийшла до них додому їм та їхньому сину на шию і жирую за їх рахунок(то взагалі на на каплю реальності не відповідає). І то тільки квіточки. Ще ми б в них допомогу не брали, але знаючи, що в мене важка вагітність і просто шалені кошти йшли на ліки - ні разу не запропонували допомогу (ну але ладно, то їх діло, нам з чоловіком вистачає). Можна було б просто з ввічливості поцікавитись. Ще то буде їх 1ша внучка, а коли ми з чоловіком хотіли їм озвучити стать (ну бо я думала, що переважно людям таке цікаво, мене навіть мої знайомі про таке питали), а вони сказали, що їм байдуже, бо то наша дитина, а свекруха навіть сказала не слово байдуже, а ’мені пофіг’ (дослівно), мені тоді так образливо стало, ніби відро лайна на голову вилили. То нащо тоді спілкуєтесь з нами, якщо на все пофіг. Просто бо нудно, чи як? Ще недавно свекр розказував, як вони нам допомагати готові(так і не зрозуміла чим), мене в сімю свою прийняли (я взагалі не зрозуміла до чого це, мене ніхто ніде не приймав, я в них ні дня не жила, від них ні дня не залежала і т.д., так ніби то королівська чи як мінімум графська сімя, а не звичайна сімя з малесенького провінційного містечка завбільшки з смт).
Так а чому ви продовжили спілкуватись з ними після слів «мені пофіг?». Тут і скандалу ніякого не треба. Просто крапка і все.
А я кумедна
• 16 ноября 2024
Ответ дляКарамелька
люди неконкретные. сказали- приедем во столько-то- ок,ждем. а то конкретики нет, а вы все бросаете и сидите рядом ждите. не соизволят ли их царские величия снизойти до визиту. Коль не могут соизволить - пусть сыначку ловят где- то по пути между его делами ( да! у взрослой детки тоже могут быть дела, представьте себе..)
Ну от власне, просто я маю усі плани відмінити (наприклад, якщо я планувала піти кудись за покупками, чи зустрітись з подругою, чи банально з чоловіком каву десь в ТРЦ попити) і чекати невідомо чого. Так само, як і не зрозуміло, чи щось готувати, чи не готувати і т.д. Мені просто на такому терміні і не просто виготовлювати, я краще банально на дивані полежу той час.
Жена_КотораяСтена• 16 ноября 2024
Ответ дляКарамелька
кстати да, у меня знакомые новоиспеченным свекрам сказали- плоая примета ребенка видеть месяц с рождения)) и не надо приезжать этот месяц!
примета приметой,но под роддомом встретить можно и не более.
потому что рассказывают такие веселые случаи, что тещу аж домой позвали чай пить,а свекрухе запретили даже под роддом приехать, бо то мама чоловика-как бы никто.
Сирожено_пирожено• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
ну блін, з такою свекрухою треба при вашем же чоловіці і казати: ’да мамо.ю дякую за такого чудвоого сина-олігарха, він мене так балує, та і про вас не забуває’. Це і є та сама мудрість. Вроде і вона ж може не по злому це гворить, а може їй теж хочеться вам показати: ’от бачишь який мій син молодець що заробляє, не зря ти його до себе в хату забрала’
Карамелька• 16 ноября 2024
Ответ дляСирожено_пирожено
если честно, не хочу все тут писать, но смешно вас читать. вы правда верите в то, что пишете. да, такое возможно, чтолюди тупо с родных будут выжимать все, что смогут, так как появились деньги, причем всеми путями, невзирая на беременности и проблемы не посторонних людей.
мне очень понятна автор и методы эти, которые рекомендуют- возлюби ближних своих! отдай им все, чего хотят и будет тебе щастя- не работают! мне понадобилось десятилетие, чтоб наконец это понять и принять, а потом еще была сепарация.
автор, я вам желаю этот путь сократить прилично.
не нужно вам это вот все.
Бабульція• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
Та чому ж маєте все відміняти?! Я в шоці.
А я кумедна
• 16 ноября 2024
Ответ дляБабульція
Та от сама собі дивуюсь. Бо дурна, мабуть.
Бабульція• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
Ну так вам тепер складно буде різко міняти щось. Ще й не на часі.
Сирожено_пирожено• 16 ноября 2024
Ответ дляКарамелька
так не ждите и не бросайте все глядя на часики сидя под дверями в коридоре. я тоже люблю конкретику, и сама если еду или иду в гости говорю когда буду, но если мне не сказали точно во столько то или не сказали точно вбудут ли в тот день, то я предварительно коонечно поубераю и наготовлю, но со сложеніми ручками у дверей сидеть не буду. Прийдут гости - ок, у меня все готово, нет - ок, моя семья будет накормплена наготовленным и в чистом доме.
А я кумедна
• 16 ноября 2024
Ответ дляБабульція
Бо заради чоловіка прогиналась. Бо дурна і люблю його сильно. Бо я з ЗУ і тут старші покоління весь час повчають, як свекрів треба любити і шанувати (хоча в самих може й було протилежне) і, що можна і на свої кордони забити. А він в мене ще дурніший за мене
найшли один одного.
Жена_КотораяСтена• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
а зачем сыночка маме выкладывает инфу о зп?чтобы завидовали?
и если он нормально зарабатывает,то цепочку или половину цепочки матери можно подарить на ДР,а не всё вам бджилке-трудивныце в вулык.
мать в него тех цепочек вложила пока вырастила, шо ой...
Хитрушка-чекушка• 16 ноября 2024
Ну, у меня в чем-то похожа ситуация и не похожа. В браке 15 лет, живем в квартире мужа. У него есть старшая сестра, соответственно у свекров есть старшая внучка, самая любимая. Внучка лет 10 как уехала учиться и жить в Германию. На всех праздниках у нас дома свекры и сестра мужа начинали звонить ей туда, расспрашивать обо всем и вообще вести себя так, словно она причина нашей встречи. В нашей квартире когда-то жила бабушка мужа, и вот в начале нашей семейной жизни свекры и сестра каждый год 2 января заваливались к нам якобы ’помянуть бабушку’. Меня это очень напрягало, т.к. все мы работающие люди, конец года обычно тяжелый период, и конечно в новогодние праздники хотелось тишины и покоя. Но я, как и вы, Автор, всегда была образцовой невесткой. Выготавливала, принимала (еще и ’несчастье’ в том, что со свекровью у нас ДР в 1 день), им на праздники с мужем выискивали лучшие подарки, упаковывали красиво - нам же приносили носки/чашки/зубную пасту и просто кидали на кровать. Один плюс у свекрови, что не лезет в нашу жизнь. Живем в разных концах Киева. В их семье 2 машины, у нас нет, но лишний раз приехать к внучке (нашей дочке) они не удосуживаются, а если приезжают, то начинается ’а вот Маша’, ’а вот у Маши’ и т.д. (это та любимая старшая внучка). С моей мамой у свекров не сложились отношения, и так вышло, что даже свой ДР я отмечала с ними, но без нее(( Каждый год 14 лет я не могла отметить ДР как-то по-другому, кроме как со свекрами. В это году традиция нарушилась) Первый конфликт произошел перед войной на ДР мужа. Я пригласила его родню на одно время, а он, не предупредив меня, на час раньше - якобы чтоб посидели с нашей малой. Я этого терпеть не могу, когда приходят гости, а ты не готов. Так и произошло, я ходила в домашнем, с помытой головой и полотенцем, еда еще готовилась, стол не накрыт - как пришли свекры. Я психанула и высказалась, что приходить раньше не прилично, тем более они никогда не развлекали нашу дочку, приходили и сразу садились за стол. Второй крупный конфликт произошел на днях - из-за политики. Они ехали с дачи и заехали к нам (к слову, что меня всегда в них удивляло, бабушка и дедушка, живя в одном городе, видят внучку пару раз в год, приезжают с пустыми руками). У меня с ними нет в этом ничего общего, и дело дошло до криков, перехода на личности и обид с их стороны. Я рада, честно говоря. Скоро у мужа ДР, не думаю, что они захотят приехать, а если и приедут, то я не буду стелиться, как раньше. Но, муж, как и ваш, стал более привязан к родителям и сестре за годы войны. Раньше он таким не был (подозреваю, что сестра его накручивала, пока мы в начале войны были заграницей).
А я кумедна
• 16 ноября 2024
Ответ дляЖена_КотораяСтена
Ну та справа в тому, що я вже писала, що дурна. Я за всі роки, що ми разом особисто для себе жодного дійсно дорогого подарунка не попросила. Він в мене такий є: ’раз жінка не просить - ну значить їй не особливо треба’. Вирішила оце недавно, що вже буде по-іншому, то прямим текстом спитала, який буде подарунок мені за народження дитини. То він погодився, що я оберу, що сама захочу з прикрас чи техніки. Щоб Ви розуміли, до прикладу на ювілей його цього року я його підбила, щоб він мав собі гарний подарунок - доволі недешевий ноут. Тобто, я його більше балую (ну звичайно, гроші то з сімейного бюджету), але я до того, що у Вас хибне враження про мене склалось.
Жена_КотораяСтена• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
а муж не может картохи сварить и банку сардин открыть,чай заварить?
его родичи-пусть напрягается.
вы в супружеском ложе отдыхаете,а он пусть кружит своих родителей.
это не бомжи с вокзала,они его растили и с ложки кормили.
его родичи-пусть напрягается.
Бабульція• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
найшли один одного.
Я тоді допис #14 якось не зрозуміла. Думала ви вогонь і одразу всіх по лавах розкидали і палець в рота вам не клади.
Карамелька• 16 ноября 2024
Ответ дляЖена_КотораяСтена
небось с одним чемоданом отправила невестке с в руки)) они там в смт несколько других взглядов на правильную жизнь. и да. не факт, что любимая доця будет за ней в старости судно выносить, так что еще цепочками может все и не измериться
Я така бойова• 16 ноября 2024
Ответ дляБабульція
Ну от цікаво, а чому її слова якось вас чипляють? Вона ж не має якоїсь ваги у вашому житті..
А до чого тут чіпляють чи не чіпляють. Навіть якщо і не чіпляють, то прийти в гості і сидіти слухати якісь саркастичні вислови постійно це ще той мазохізм. Я не маю такого бажання.
Бабульція• 16 ноября 2024
Ответ дляЯ така бойова
То не ходіть)
Я така бойова• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
Та при бажанні я дуже ’широко’ рот можу розкрити. Я вже про це чоловіка попереджала, що ’виставляй своїм батькам кордони або виставлю я, але так, що вони самі мене всюди заблокують і припинять спілкування’. Просто мені цей гемор у вигляді скандалів зараз не потрібен. +доведеться ж від двох одразу відбиватись, якщо конфліктувати (і свекр, і свекруха, а чоловік ж мовчатиме і т.д., не думаю, що він буде вмішуватись). І це який не який, але стрес. І вийде, що вони знову будуть у виграші :приїхали, нерви стріпали, з чоловіком на цьому фоні теж не виключений скандал, ще й можуть проблеми з вагітністю настати від того стресу. Не хочу їм це дарувати.
Я б просто поставила чоловіка перед фактом, що я їх не впущу. А далі хай сам придумує що їм брехати. Невже вони двері виламувати будуть.
А я кумедна
• 16 ноября 2024
Ответ дляХитрушка-чекушка
І тепер думаєте просто з ними не спілкуватись?
Жена_КотораяСтена• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
це дуже погано,що чоловік не звик вам щось дарувати.
тепер народжуйте і вже зараз вибирайте собі достойний подарунок,а самий найкращий це буде ваша донечка.
ось народите і побачите яка ви будете щаслива.
найкращі побажання від мене.
Хитрушка-чекушка• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
Ну я и так давно уже им не звонила первая. Будут ли они приезжать или звонить, не знаю, но я к ним отношусь ровно: людей не переделать, но гнобить кого-то за другие политические взгляды смешно. Даже думала, если они приедут к мужу на ДР, приготовить все и уйти, а потом передумала: это мой дом, а они в нем гости.
А я кумедна
• 16 ноября 2024
Ответ дляЖена_КотораяСтена
его родичи-пусть напрягается.
Ну чоловік взагалі б скоріш за все їх нічим не пригощав
Він звик, що це на мені. Я ж завжди старалась, щоб йому було приємно в першу чергу, ну і не буду лукавити, я хотіла завжди, щоб він і до моєї мами добре ставився (в них хороші стосунки), то думала, що буде, як бартер, чи що)
Я така бойова• 16 ноября 2024
Ответ дляБабульція
То не ходіть)
Ну то я й не хожу. Але вони приходять внучку побачити і починається. А що вона їсть? А ти їй фініки давай, бо свєта, галя, маня цукерок не дає, а фініки і типу того
Хитрушка-чекушка• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
Вот-вот, мы привыкаем наступать себе на горло, но когда-то терпению приходит конец.
А я кумедна
• 16 ноября 2024
Ответ дляБабульція
Ну в мене 2 типи поведінки: 1. з людьми бісячими я обриваю стосунки (наприклад, деякі родичі з моєї сторони, якщо вони лицемірні та брехливі - то я з ними просто не спілкуюсь, бо мені цього не треба, так само було 2 історії з ’колишніми подругами’, які виявились не такими вже й подругами, а токсичного ставлення я до себе не хочу мати, то просто обірвала спілкування. Або варіант 2: я просто скандалю + я злопамятна і людині можу висказати по пунктах, коли вона і що зробила, і що я про неї думаю. Але це теж в перспективі веде до завершення стосунків. А тут я на все, що мені казали не дуже приємне - просто мовчала і кліпала, не хамила в відповідь і т.д. То думала, що може хоч якось 1ю стратегією вдасться скористатись (про обмеження спілкування).
Я така бойова• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
Ну от і виходить, що програє той кому більше треба. Робіть так, щоб і вам було пофіг. А дитина народиться, то взагалі не до свекрів і їх забаганок буде. Головне дитина і своє здоров´я, бо ви їй дуже потрібна в перший час.
А я кумедна
• 16 ноября 2024
Ответ дляЯ така бойова
Ну він це не сприймає серйозно. Ну що, я буду вагітна стояти в дверях, а він мене відсувати? То знову ж таки мені непотрібний стрес, ще й з чоловіком конфлікт - знову ж таки через його батьків.
Хитрушка-чекушка• 16 ноября 2024
Ответ дляЯ така бойова
Как бы они не зачастили после рождения ребенка. Но Автор хозяйка в своей квартире и имеет право выставить границы для всех.