А я кумедна• 16 ноября 2024

Свекри і жіноча мудрість?

Маємо наступну ситуацію або ж дано: свекрів не люблю (є за що, не переживайте, не надумала на рівному місці), в основному терплю, бо люблю чоловіка, ніколи не скандалю з ними і т.д. Живемо ми в квартирі подарованій мені моїми батьками (ми молоде подружжя віку 28-30 рр.), тобто вважаю, що в своїй. Свекри люблять завалитись без попередження або максимум сказати "ми завтра будемо в місті, але не знаємо о котрій годині заїдемо, а може і не заїдемо, як будемо зайняті". Свекри нам не допомагають ніяк по життю, нашим життям не сильно цікавляться, 99.9% матеріальної та моральної підтримки (любові) йде їхній молодшій дочці. Іноді після їх візитів, де ми годинами вислуховуємо, яка в них прекрасна дочка і, що їй купили нового/або просто про якісь її ефемерні заслуги (там хвалиться вона просто за факт існування) у нас з чоловіком скандали. Бо він не може сказати своїм батькам бодай того, щоб попереджали про візит. +ще за роки шлюбу так вийшло, що слів вони особливо не добирали, казали вїдливі речі, тому я пояснила чоловіку, що спілкування з ними для мене не бажане, а він може звісно спілкуватись з ними, якщо йому так подобається роль мазохіста. Або я роблю скандал і висказую їм все, як є. Оце вночі дізналась, що вони "надумали" завтра приїхати, але, як завжди "це ще не точно" і т.д. Я вже чоловіку казала в попередніх випадках, що вони в моєму домі небажані гості і зі своєю сімєю нехай зустрічається на нейтральній території, він цього не сприймає. Завтра збираюсь "піти погуляти", так, з власної квартири, якщо вони таки приїдуть. В ін. випадках я б так не робила, але зараз нема бажання нервуватись, чи якийсь негатив сприймати, бо перебуваю на 9 міс. вагітності, скоро народжувати. Так само не збираюсь наварювати і їх розважати, якщо вони таки надумають "нанести візит своїх дорогоцінних персон". Хай чоловік тим займається. Раніше так не робила, але дійсно заради душевного спокою планую зїздити в найближчий ТРЦ, собі помаленько пройтись по магазинах і попити каву. Дівчата, а на майбутнє? Як з таких ситуацій виходити, коли вже дитина буде? Мені б не хотілось весь час бути змушеною йти з власної квартири і т.д. Хоча, можливо до них з часом дойде. що вони небажані гості, хоча маю сумнів. Тут завжди засуджують невісток, але вже і не по істеричному вчиняю. Я на хамство і погане відношення не зобовязана доброю поведінкою відповідати, як і власне їх якось любити чи поважати (повірте, там немає за що). В кого є, що написати не зле, і не уїдливе мені (що це я насправді погана) - поділіться, як Ви справлялись зі свекрами, коли не хотіли з ними спілкування? Бажано в жінок, які вже мають великий життєвий досвід.
автор А я кумедна • 16 ноября 2024
Ответ дляЖена_КотораяСтена
це дуже погано,що чоловік не звик вам щось дарувати.
тепер народжуйте і вже зараз вибирайте собі достойний подарунок,а самий найкращий це буде ваша донечка.
ось народите і побачите яка ви будете щаслива.

найкращі побажання від мене.
Дуже дякую Вам за такі теплі слова Я Вам бажаю теж бути завжди щасливою і хай таким добрим людям, як Ви усміхається завжди доля

Жена_КотораяСтена• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
Ну він це не сприймає серйозно. Ну що, я буду вагітна стояти в дверях, а він мене відсувати? То знову ж таки мені непотрібний стрес, ще й з чоловіком конфлікт - знову ж таки через його батьків.
стоять не треба,а треба лежать і дивитись серіальчик.
вони там хоч лоби собі порозбивають.
свекри бачили як ви їх приймали-зустрічали,а тепер хай подивляться на гостинність синочка.
Я така бойова• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
Тоді ви переоцінюєте свого чоловіка. Заробляє, спокійний, симпатичний, тварин доглядає, але не дбає про вагітну дружину і майбутню дитину. Вам давно треба було поставити йому ультиматум або ви або бвтьки. І все стало б на свої місця.
Зашла на 5минут• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
Так, не сімейна. Йому байдуже, бо язика з дупи він до своїх батьків витягувати не вміє. В нього позиція послухати, що вони скажуть і робити по-своєму, але він з ними і не загризається майже ніколи. Я знаю, що справа в ньому, але мені набридло доносити це до нього і нервуватись. Я б не йшла нікуди, але не хочу після такого чарівного візиту свекрів знову з ним сваритись і потім в ту ж ніч поїхати народжувати від нервів. Стараюсь зараз думати про дитину насамперед. Ще додам, що він таким не був до шлюбу і перші роки 2. А потім, як ’пороблено’ стало, чи його батьки налаштовувати стали проти мене, чи що. В цілому, чоолвік він непоганий, заробляє по мірках середньостатистичного українця - нормально, з спокійним темпераментом, симпатичний, думаю буде за дитиною доглядати допомагати добре. бо маємо домашню тваринку і він за нею доглядає навіть більше, ніж я. Ну одним словом, в нас в більшості конфлікти в сімї через оцю тему щодо його батьків. Це просто, якщо хтось напише зараз ’розводьтесь, нащо від такого вагітніли і т.д.’
Вам треба чітко озвучити свою позицію свекрам. Скажіть, що вам скоро народжувати і ось так коли їм заманеться вони вже ходити до вас не будуть. Так прямим текстом їм і скажіть, що вам достатньо буде клопоту з дитиною, тому зайві люди в квартирі вам заважатимуть. Що як хочуть поспілкуватись з сином, то можуть зателефонувати, а вам нема про що з ними розмовляти
Жена_КотораяСтена• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
ой,я аж засоромилась.дякую.
Хитрушка-чекушка• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
Кстати вспомнила, что муж спровоцировал еще один мой конфликт с его родней до того, что произошел на его ДР. Дело было летом, мы поехали на дачу к свекрам отмечать ДР свекра и нашей дочки. Я планировала быть там 2 дня, сказала об этом мужу, взяла на это время необходимое количество одежды и еды для ребенка (она не ест многое). На месте оказалось, что муж сказал им, что мы приезжаем на 3 дня и никто не едет в Киев и нас никто домой не повезет. Я высказалась, что так никто не делает, не поставить меня в известность - сестра мужа психанула, стала швырять вилки на стол и чето там в мой адрес нелицеприятное говорить. Вот так 2 раза муж выставил меня истеричкой и скандалисткой(
автор А я кумедна • 16 ноября 2024
Дівчата, не знаю, може тролі вже сплять сьогодні) Але давно не було так на Порадниці, щоб дійсно такі конструктивні відповіді в темі і багато дуже доброзичливих і підбадьорливих Я дуже дякую всім, навіть тим, в кого протилежна від моєї думка.

Жена_КотораяСтена• 16 ноября 2024
Ответ дляЯ така бойова
не треба ультиматум.це не доведе до добра.
тим більше,що декрет важке випробування для сім’ї і морально,і фізично,і фінансово.
та свекруха щось ляпнула,не подумавши, а її вже намагаються викинути з життя іі рідного сина.
ви точно мудра жінка?
Доль Чекомбана• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
Це треш
А зі своіми батьками які у вас відносини?
Ви розумієте, що ви йому пів серця відрубаєте своіми сварками? Уявіть у вас народиться хлопчик і з вами так невістка буде поводитись?! Ви б хотіли бачити свого сина, внуків і тд?
Він частина тієі сімʼі, народився і любить іх
Не мудро ви поступаєте
Дуже багато гонору і шо це за розділення моя квартира? Це ваша з чоловіком квартира, якщо ви хочете сімʼю і чоловіка))
Жінка з перцем• 16 ноября 2024
Так, комментарии не читала, только тему, но выскажусь.
Ну тут прекрасно все.
Во-первых, непонятна ваша претензия о том, что родители его вам не помогают, а сестре его помогают. Вы здоровые лбы, которые заделали ребенка, надейтесь только на себя. Да,вам повезло иметь квартиру от своих родителей, так что теперь? Я уверена, что если бы свекры вам напихивали денег сзади и спереди, и делали подарки как его сестре, от чего у вас бомбит, вы бы перед ними расстилались. А так - свекры ему квартиру не подарили, сам он не заработал, просто приживал, но вам хотелось замуж и ребенка, так что...
Едем дальше. Свекры. К ним тоже есть вопросы. Во-первых, интеллигентные люди так по-колхозному не заваливаются в не свою квартиру. А во-вторых - интеллигентные люди не вырастят такого сыночку
Теперь про сыночку-мамину корзиночку. Ключевого персонажа в этой истории. Бесхребетный, ставящий маму на первое место, потому что его, малышика, не долюбили, а все было сестре. А мамину любовь до сих пор хочется заслужить. Поэтому маманька всегда будем в приоритете, а потом вы с ребенком. Если вы останетесь вместе, то когда его мать сляжет, он будет вас просить ей жопу мыть, а не сестрицу.
Как это понятно? а так, что его мамася будет пить кофе у вас дома, а вы с пузом в торговом центре. Сыночка на нейтральной территории не хочет с мамой видеться, потому что на нейтральную территорию не заработал, а вот девку с квартирой обрюхатил, так что, считай заработал, а значит мамаська право имеет, а не тварь дрожащая
Выводы? вы забеременели не от мужчины, а от сыночки. если бы он хотел - он бы все это прекратил в один день ради вашего комфорта. но так не будет и вам пора, как будущей матери, начинать думать головой. для вашего мужа семья - это его родители, а не вы с ребенком. изменится ли это? ну дай бог, но я бы сильно не надеялась. Желаю сил и терпения.
Сирожено_пирожено• 16 ноября 2024
Ответ дляХитрушка-чекушка
Ну, у меня в чем-то похожа ситуация и не похожа. В браке 15 лет, живем в квартире мужа. У него есть старшая сестра, соответственно у свекров есть старшая внучка, самая любимая. Внучка лет 10 как уехала учиться и жить в Германию. На всех праздниках у нас дома свекры и сестра мужа начинали звонить ей туда, расспрашивать обо всем и вообще вести себя так, словно она причина нашей встречи. В нашей квартире когда-то жила бабушка мужа, и вот в начале нашей семейной жизни свекры и сестра каждый год 2 января заваливались к нам якобы ’помянуть бабушку’. Меня это очень напрягало, т.к. все мы работающие люди, конец года обычно тяжелый период, и конечно в новогодние праздники хотелось тишины и покоя. Но я, как и вы, Автор, всегда была образцовой невесткой. Выготавливала, принимала (еще и ’несчастье’ в том, что со свекровью у нас ДР в 1 день), им на праздники с мужем выискивали лучшие подарки, упаковывали красиво - нам же приносили носки/чашки/зубную пасту и просто кидали на кровать. Один плюс у свекрови, что не лезет в нашу жизнь. Живем в разных концах Киева. В их семье 2 машины, у нас нет, но лишний раз приехать к внучке (нашей дочке) они не удосуживаются, а если приезжают, то начинается ’а вот Маша’, ’а вот у Маши’ и т.д. (это та любимая старшая внучка). С моей мамой у свекров не сложились отношения, и так вышло, что даже свой ДР я отмечала с ними, но без нее(( Каждый год 14 лет я не могла отметить ДР как-то по-другому, кроме как со свекрами. В это году традиция нарушилась) Первый конфликт произошел перед войной на ДР мужа. Я пригласила его родню на одно время, а он, не предупредив меня, на час раньше - якобы чтоб посидели с нашей малой. Я этого терпеть не могу, когда приходят гости, а ты не готов. Так и произошло, я ходила в домашнем, с помытой головой и полотенцем, еда еще готовилась, стол не накрыт - как пришли свекры. Я психанула и высказалась, что приходить раньше не прилично, тем более они никогда не развлекали нашу дочку, приходили и сразу садились за стол. Второй крупный конфликт произошел на днях - из-за политики. Они ехали с дачи и заехали к нам (к слову, что меня всегда в них удивляло, бабушка и дедушка, живя в одном городе, видят внучку пару раз в год, приезжают с пустыми руками). У меня с ними нет в этом ничего общего, и дело дошло до криков, перехода на личности и обид с их стороны. Я рада, честно говоря. Скоро у мужа ДР, не думаю, что они захотят приехать, а если и приедут, то я не буду стелиться, как раньше. Но, муж, как и ваш, стал более привязан к родителям и сестре за годы войны. Раньше он таким не был (подозреваю, что сестра его накручивала, пока мы в начале войны были заграницей).
блин, ну реально вы странная...
столько лет стелиться под семью мужа пренебрегая своим др, что даже родную маму позвать не можете.... ну кто вас умной назовет?
Естественно ту внучку больше любят, так как она у них первая + внуки от дочери всегда ближе к бабушке и дедушке. Это всегда так было. В семье автора тоже будет больше внимания дедушкам и бабушкам со стороны автора, чем к другим.
По поводу ссоры при гостях за то что они раньше пришли, ну это такое...
Вы что прям со звонком в двери узнали что их муж раньше позвал? В чем проьблема была перезвонить и сказать: Петя позвал вас на 18.00 но мне удобнее если собиремся все в 19.00.
Хитрушка-чекушка• 16 ноября 2024
Ответ дляЖінка з перцем
Ну тут прекрасно все.
Я вот не заметила у Автора претензии к свекрам - это просто констатация ситуации. Так же и я не имею претензии к своим.
Сирожено_пирожено• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
Ну подарунки собі замовляють такі нормальні. Минулого року свекруха начебто ’випадково’ запропонувала їй на дн купити золоту цепочку або принаймні скинутись коштами частково. А під час останнього візиту знову згадувався ними мій якийсь (?) вплив на чоловіка і було сказано, щось типу ’та він в тебе і так олігарх’ (я того ще більше не зрозуміла, бо ми живемо в моїй однушці, їздимо на 16річній старій машині, стараємось економити, щоб відкласти на більше житло. Так, він заробляє норм, як для великого міста зп, але точно не олігарх і навіть віднести себе до середнього класу не можемо, якого в Україні в принципі мало)
ну блин, работающий сын у которого хороший доход, неуже ли и правда не может скинуться маме на цепочку? Ну смешно просто...
Понятное дело что такими подарками должен свекровьб одаривать ее муж, но если он не в состоянии а она так ее хотела, то и правда можн оскинуться в честь подарка всем по чуть-чуть. Тем более вы причесляете себя к среднему классу, а его и правад сейчас мало. Ну блин. Если бы условно ваша мама хотела цепочку на др, а у отца не было бы возможности ее купить, то ваш бы муж тоже обижался если бы вы от себя дарили часть денег на нее?
Карамелька• 16 ноября 2024
Ответ дляСирожено_пирожено
блин, ну реально вы странная...
брехня, первую внучку от дочери не видят и не желают, продолжайте рассказывать, что это естественно и всегда так было
Хитрушка-чекушка• 16 ноября 2024
Ответ дляСирожено_пирожено
блин, ну реально вы странная...
Во-первых, все наши совместные посиделки с моей мамой и свекрами проходили очень натянуто, потому как старшее поколение всегда тянуло на разговоры о политике, и так как точек соприкосновения не было, доходило до ссор. Для меня были важны спокойные нервы для всех, поэтому свою маму отделила от той семьи. Не поехать к свекрови на наш общий ДР я не могла. Во-вторых, понимаю, что дочка и внучка от нее ближе свекрам, но будь я мудрее на их месте, все же так явно не демонстрировала бы это. В-третьих, да, узнала, что муж пригласил своих на час раньше от них же. При этом это был будний день, муж был на работе, и я как белка в колесе вертелась, чтоб все успеть: убрать, купить, приготовить, уделить внимание ребенку. Поэтому считаю, он повел себя как свинья, и конечно я это ему высказала.
Жінка з перцем• 16 ноября 2024
Ответ дляХитрушка-чекушка
А я заметила. Родители ему квартиру не дарили, сам он ее не покупал. Значит права приходить они не имеют, автор это открыто высказала, правда под соусом ’они мне говорили вьедливую хрень’. И автор имеет на это полное право. Просто это иллюстрирует ситуацию.
Если бы квартира была куплена мужем и автор бы в ней жила, не имея своего жилья, то она бы вела себя иначе.
А так она собралась в торговый центр, чтобы негласно поставить мужа перед выбором и чтобы он его сделал. Но ее муж выберет не ее, хотя на словах конечно скажет, что ее)
Сирожено_пирожено• 16 ноября 2024
Ответ дляКарамелька
я первая внучка от дочери, я знаю о чем говорю
Карамелька• 16 ноября 2024
Ответ дляСирожено_пирожено
ну наша первая внучка от дочери как бы тоже знает но вам повезло больше..
Жена_КотораяСтена• 16 ноября 2024
Ответ дляЖінка з перцем
Ну тут прекрасно все.
серьезно?на нейтральную территорию не заработал...это как?
даже на чашку кофе с пирожком в ТЦ?
вот вас занесло!
пишете вы,акула пера,а читают молодые,сомневающиеся умы.
я писала выше автору,что не надо читать помойных комментов на форумах.
потом у этих молодых и неопытных складывается такое мнение,что всё действительно так, как им написали.
ой, да мой муж гарбузер! как же я с ним жила и не знала...

автор А я кумедна • 16 ноября 2024
Ответ дляДоль Чекомбана
Це треш
Не мудро ви поступаєте
Звісно хороші. Батько помер кілька років тому, в мене зараз лише мама. Це на рівні з чоловіком найближча, найдорожча людина для мене і це в нас з нею взаємно. В мого чоловіка з моєю мамою я б сказала хороші стосунки (але і моя мама добре до нього ставиться, ніколи не ляпає йому ніяких дурниць, хвалить його і т.д.) Його сімя викинула його, як щеня з хати в його юності. Він щось хоч трішечки почав добиватися в житті ’вопреки’, а не за допомогою своїх батьків, чи їх зусиль. Тому це не гонор, а просто об´єктивна реальність. Як їм син їх не був тоді особливо потрібен, не потрібна майбутня онука, то нащо з нами тоді взагалі спілкуватись? Про всяк випадок? Щоб стакан води був на старість? Бо нудно? Щодо квартири, право власності на мені, але я її своєю не вважаю, вважаю це просто місцем, де ми тимчасово живемо, а так, то це мамина страховка на старість. Я на неї не заробила, тому по чесному і претендувати на неї не можу
Сирожено_пирожено• 16 ноября 2024
Ответ дляКарамелька
зато у моей мамы были еще сестры и брат младший, как думаете кого в попку всегда целовали больше? - правильно, наследничка сына ...
Жінка з перцем• 16 ноября 2024
Ответ дляЖена_КотораяСтена
даже на чашку кофе с пирожком в ТЦ?
вот вас занесло!
серьезно? так а его маманя в тц ломится на встречу к сыночке? или таки в квартиру автора, как к себе домой?
мне все равно кто ваш муж, тема не ваша, а автора) чего вас так тригернуло я не знаю) гарбузер довел, наверное
Карамелька• 16 ноября 2024
Ответ дляСирожено_пирожено
а какого он должен маме скинуться? у мамы своя семья, пусть решают свои вопросы сами. как на лекарства дорогие для сохранения- так они не нашли возможности помочь. а теперь все, дорога ложка к обеду. Пусть свекрови муж покупает на все деньги цепочки хоть всех магазинов мира.нефиг выезжать за чужой счет.. хотя удобно,да.
Доль Чекомбана• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
Скажем так, дуже лицемірять + своїми деякими фразочками сказаними мені, якби їх інші люди почули, то напевно подумали, що я зроду не працювала на роботі, а прийшла до них додому їм та їхньому сину на шию і жирую за їх рахунок(то взагалі на на каплю реальності не відповідає). І то тільки квіточки. Ще ми б в них допомогу не брали, але знаючи, що в мене важка вагітність і просто шалені кошти йшли на ліки - ні разу не запропонували допомогу (ну але ладно, то їх діло, нам з чоловіком вистачає). Можна було б просто з ввічливості поцікавитись. Ще то буде їх 1ша внучка, а коли ми з чоловіком хотіли їм озвучити стать (ну бо я думала, що переважно людям таке цікаво, мене навіть мої знайомі про таке питали), а вони сказали, що їм байдуже, бо то наша дитина, а свекруха навіть сказала не слово байдуже, а ’мені пофіг’ (дослівно), мені тоді так образливо стало, ніби відро лайна на голову вилили. То нащо тоді спілкуєтесь з нами, якщо на все пофіг. Просто бо нудно, чи як? Ще недавно свекр розказував, як вони нам допомагати готові(так і не зрозуміла чим), мене в сімю свою прийняли (я взагалі не зрозуміла до чого це, мене ніхто ніде не приймав, я в них ні дня не жила, від них ні дня не залежала і т.д., так ніби то королівська чи як мінімум графська сімя, а не звичайна сімя з малесенького провінційного містечка завбільшки з смт).
Гонор))) ви не розумієте своєі ролі в сімейній ієрархіі і все перекручуєте
На все сказане з вдячністю і любовʼю відповідають- Дякую вам за такого сина, дякуємо за допомогу, ми були б дуже раді❤️
Хитрушка-чекушка• 16 ноября 2024
Ответ дляДоль Чекомбана
После таких слов садятся на голову и ножки свешивают.
Сирожено_пирожено• 16 ноября 2024
Ответ дляКарамелька
Боже, как это низко...
Я же говорила если есть достаток то почем нет? Естественно это если не последний хер без соли доедают а тут на цепочку денег свекрухе муж автора дает.

Меня бы обидело если я свое маме хочу сделать дорогой подарок, а муж бы палку гнул типа нахер это надо, пусть тесть ей дарит...
П.с. свекрухе тоже стараюсь угодить как и своей маме, хотя нюансы у всех свои в общении с родителями есть, как и их тараканы как у всех людей их возраста
автор А я кумедна • 16 ноября 2024
Ответ дляСирожено_пирожено
Ви неправильно прочитали, ми не причисляємо себе до нього. І нам свекри такі подарунки не дарують. На минуле дн сину подарували дешеві (Десь в районі 500-600 грн) парфуми, які увага були вже відкриті (мабуть, таки комусь не підійшли, а викидати шкода). Там якщо не попросиш конкретно, щоб краще подарували гроші, а не подарунок, то майже завжди мені або йому щось бу або секонд дарували. Дуже приємно таке отримувати, а собі цепочки просити
Сирожено_пирожено• 16 ноября 2024
Ответ дляА я кумедна
ну хто ж знає примхи других людей, то і ваш чоловік на майбутне на умовну цепочку хай дає в районі 500-700 грн тоді.
що дочка їхня дарує їм і який в неї достаток?
Пліснявілий сир• 16 ноября 2024
Автор, наверное у Вас гормоны бушуют. Из всего вами перечисленное меня бы бесили спонтанные визиты.
Не интересен пол ребёнка- ну и ладно. Постоянно рассказывают про сестру мужа - послушали и забыли. Как-то Вы остро реагируете на болтовню. Пока не вижу причин для конфликтов.
Не помогают, не интересуются Вашим здоровьем - Вы не родная дочь, так будет всегда.
Ну и указывать мужу, что это Ваша квартира и нельзя приглашать родителей ни к чему хорошему не приведёт
автор А я кумедна • 16 ноября 2024
Ответ дляЖінка з перцем
Так я знаю, що не мене. Мені зараз треба думати про дитину, я можу заради неї своїми принципами поступитись. А так, то я все розумію прекрасно.