begovelik• 04 декабря 2024
У Польщі пропонують карати за "пропаганду ОУН та УПА": це можуть прирівняти до
нацизму.
У польському парламенті зареєстровано законопроєкт про кримінальне покарання за пропаганду ідеологій ОУН та УПА, прирівнюючи їх до нацизму, комунізму та фашизму.
Ініціатива спрямована на запобігання героїзації ОУН-Б і УПА, звинувачуючи їх у співпраці з Третім рейхом і винищенні різних етнічних груп.
Законопроєкт викликав обурення через можливість засудження боротьби України за незалежність, що є важливим для обох країн.
Чинне польське законодавство передбачає до трьох років ув´язнення за пропаганду нацистської, комуністичної чи фашистської ідеологій.
Як Україні прийти до порозуміння із сусідами у цьому питанні? Як вважаєте?
Ответ дляbegovelik
У Польші мають розуміти, що ці люди боролися за незалежність України
Для поляков эти люди - убийцы, устраивавшие геноцил польского народа, наравне с фашистами. У них для этого достаточно оснований и доказательств.
И если наши чего-то хотят, им следует считаться с этим мнением.
Ответ дляГитта Ягг
А ще, згадалось чогось, козаки були звичайними піратами, тільки не в морі а на землі. Вони ніколи не вирощували врожай і не тримали худобу, тож у них єдиним джерелом доходу було награбоване під час набігів на інші народи. А ще вони були найманим військом. Хто заплатить, за того й воюють. А зараз вважаються героями. От така от історія як вона є.
Mrs.Ochmonek• 04 декабря 2024
.’.звинувачуючи їх у співпраці з Третім рейхом і винищенні різних етнічних груп.’ Серйозно? Нехай перечитають матеріали Нюрнберзького процесу для початку , щоб не звинувачувати голослівно, в стилі москальні.
І нехай перевірять своїх колаборантів, які співпрацювали з третім рейхом. Наприклад, тих вертухаїв - поляків, які в нацистському концтаборі замордували брата Степана Бандери в жорстокий спосіб, а німці споглядали.
Як реагувати українцям на такі заяви деяких поляків? Або відстоювати свою гідність національну (якщо є), або піддакувати, як московитам у свій час. Кожен собі обере що йому краще
Ответ дляMrs.Ochmonek
Загальна кількість охоронців:
За даними істориків, у системі охорони концентраційних таборів у різний час служило близько 45 000 осіб, включно з німцями та представниками інших національностей.
Кількісні дані за націями:
Німці:
Найбільша група охоронців – близько 60-70% всіх охоронців.
У СС, яке відповідало за табори, служило приблизно 200 000 осіб, значна частина яких брала участь в охороні таборів.
Українці:
Оцінки варіюються від 5 000 до 12 000 осіб, зокрема серед радянських військовополонених та добровольців.
Відомо, що українці складали значну частину охорони в таборах смерті, таких як Собібор та Треблінка.
Балтійські народи (Латвія, Литва, Естонія):
Загалом із цих країн було залучено близько 10 000 осіб, які служили в СС та допоміжній поліції.
Радянські військовополонені (Хіві):
З числа радянських військовополонених на службу в концтабори було залучено приблизно 15 000–20 000 осіб.
Вони працювали в основному в системі допоміжної охорони.
Поляки:
У допоміжній поліції та охороні концтаборів брали участь близько 2 000–3 000 поляків. Водночас більшість поляків перебувала на боці антинацистського спротиву.
Угорці та румуни:
Кількість угорців і румунів в охоронних підрозділах оцінюється в кілька тисяч — приблизно 3 000–5 000 осіб.
Хорвати (усташі):
Відомо про участь близько 5 000 хорватських націоналістів у нацистських структурах охорони.
Кількісні дані за націями:
Німці:
Українці:
Радянські військовополонені (Хіві):
Поляки:
Угорці та румуни:
Хорвати (усташі):
Mrs.Ochmonek• 05 декабря 2024
Ответ дляbegovelik
Загальна кількість охоронців:
Кількісні дані за націями:
Німці:
Українці:
Радянські військовополонені (Хіві):
Поляки:
Угорці та румуни:
Хорвати (усташі):
Кількісні дані за націями:
Німці:
Українці:
Радянські військовополонені (Хіві):
Поляки:
Угорці та румуни:
Хорвати (усташі):
Якщо вже пишете цифри , то вказуйте джерела, це по - перше
А по-друге, ви підтверджуєте що полякам варто пред´являти самим собі, а не псувати стосунки з українцями, які шанують і шануватимуть своїх героїв. Чи може українцям варто визнати злочинною Армію крайову, і вимагати у поляків зносити пам´ятники їхнім героям, бо для нас вони були вороги - окупанти.
По-третє, полякам варто врешті визнати, що їх перебування на етнічних українських землях Волині - то була окупація.
Ответ дляMrs.Ochmonek
Можна спробувати, чом би і ні. І визнати окупацію польських територій СРСР в тому числі і відновити історичну справедливість
Mrs.Ochmonek• 05 декабря 2024
Ответ дляbegovelik
То подайте полякам цю ідею.
А історична справедливість для українців - це точно не те, що розказується поляками чи московитами чи угорцями. Хоча у деяких українців почуття власної меншовартості і бажання годити господарю помре лише разом з ними. З цим я вже змирилася))
Інформація про кількість охоронців концентраційних таборів за національною ознакою здебільшого походить із праць істориків, таких як:
Рауль Хільберг – дослідник Голокосту, автор книги ’Знищення європейських євреїв’.
Єжи Томашевський та інші польські історики, які досліджували питання допоміжної поліції та колаборації в окупованих країнах.
Іван Качановський – досліджував участь українців у нацистських злочинах.
Архіви Інституту національної пам´яті Польщі та Меморіального музею Голокосту США.