Бойцовская• 16 декабря 2024
Питання до тих хто святкує Різдво 25 грудня. Але не про релігію чи політику ;)
Пост-роздум
У моєму дитинстві подарунки приносив Дід Мороз 1 січня і все. Про Святого Миколая я не знала, доки у мене не з´явились свої діти.
Моя старша донька, якій зараз 11 років, вже отримувала подарунки від Миколая 19 грудня і 1 січня від Діда Мороза. Вона, насправді, вже все розуміє про природу тих подарунків;) Меншій донці 3 роки. Вона не розуміє, а просто радіє новим іграшкам і смаколикам :)
Відносно нещодавно ми дізнались "багато цікавого" про походження Діда Мороза, Святого Миколая, Санта Клауса та інших, і традиції інших країн. Не те щоб ми не знали чи не могли дізнатись про це раніше, але просто не замислювались.
Виходить, що в багатьох країнах діти отримують подарунки на Різдво або Миколая, але на Новий рік майже ніде немає такої традиції. З того що я знаю, наприклад в Польщі, Миколай приносить подарунки дітям під подушку 5-6 грудня, а на Різдво люди дарують подарунки один одному; в США Санта Клаус кладе подарунки під ялинку на Різдво, а на Новий рік теж відбувається обмін подарунками між людьми.
Тобто в більшості країн на Новий рік ніяка міфічна істота подарунки не приносить.
І ось тут я замислилась: яких тепер традицій буде правильніше дотримуватись нам, як пояснювати дітям "магію" цих свят і їх символів?
Звичайно, можна залишити як є: 6 грудня подарунки від Миколая під подушку, 1 січня - від Діда Мороза (якщо забути про його демонічне походження) під ялинку. Можна ще на Різдво від себе ;) Думаю, діти будуть не проти :) Але ж, відверто кажучи, не усі зможуть це "потягнути" фінансово, особливо на кількох дітей.
Отже, питання: яких традицій дотримуєтесь Ви у своїй родині, і яких хотіли б, чи плануєте, дотримуватись надалі?
П.с: Дякую усім хто дочитав і, особливо, тим хто поділиться своєю думкою!
Веселих свят і мирного неба!
Добротная• 16 декабря 2024
На Николая подарили сладости, мягкие игрушки и книжки.
К Рождеству (но мы его не празднуем, не верующие) нарядим елку и положим по игрушке и набор конфет.
На Новый год Санта принесет уже основные подарки.
Чемодан-Вокзал-Майами• 16 декабря 2024
Ответ дляБойцовская
Дякую за відповідь! Скажіть будь ласка, на Різдво це буде ніби від кого?
Це від батьків. І треба було б дітям розповідати, що то за свято, чому святкувати, чому традиції і тд. Якщо вже на те пішло
Все знаю від і до• 16 декабря 2024
Ответ дляБойцовская
Дякую за відповідь! Скажіть , будь ласка, від кого подарунки 6 грудня? І, виходить на НР , знову ж таки, ніхто нічого отримує?
Згодна з Вами про 1 січня :)
У нас все подарки от папы с мамой))
Может в других семьях иначе, у мужа было так ну и мы дарим тоже от нас. Так как сами понимаете, я тоже не могу говорить «тебе от Николауса», это мне тоже чуждо))))
1 числа подарков нет, 31 вечером все едят раклет и запускают салюты
Инфотуфелька• 16 декабря 2024
Только на новый год.
Ни святого Николая, ни Рождество не празднуем, моя семья не была религиозная, я тоже.
Дверной_Проем• 16 декабря 2024
Мої діти у 22 році мені самі заявили, що ніяких дідморозів вони більше не визнають (15 і 10 рочків на той момент, не малюки, звідки подарунки - розуміли, звісно). Поставили перед фактом, що ждуть подарунки на Миколая. Хотіли навіть ще 6 грудня (тоді у нас календар ще був старий, але ми зимувати їздили в Румунію, там православні живуть за новоюліанським календарем, як ми вже зараз). ’Миколай’ (ну я тобто) не встиг підготуватись, отримали 19го. На різдво - солодощі, на новий рік - не пам´ятаю, можливо теж щось символічне.
Але відтоді в нас саме Миколая, 6 грудня - день подарунків.
Голова вже в когось розболілась. В любительниці дідмороза чи старого календаря?
Пишна молодиця• 16 декабря 2024
Тобто пояснити нові (точніше відновлені старі) традиції вам незрозуміло як, а «1 січня - від Діда Мороза (якщо забути про його демонічне походження) під ялинку» вам нормально дітям пояснювати? То хто такий Дід Мороз, звідки він береться у вашому варіанті?
Як тільки ви собі дасте відповідь на це питання, всі інші питання одразу відпадуть
Бесконечность-не предел• 16 декабря 2024
Складне питання, ну на Миколая приносить Миколай, на Різдво подарунки ми не дарували, але можна почати дарувати, просто щоб робити приємне своїм ріднім, а на Новий Рік теж можна невеличкі подаруночки, але не від Діда Мороза, а просто від себе щоб Рік гарно зустріти і провести, якось так, ну Дід Мороз був у нашому дитинстві, а зараз він зайвий , ми всеодно від цього вже відходимо.
Белочкой зови• 16 декабря 2024
Ответ дляАкукарача
Після мультику все змінилося
Після мультику/фільму все на світі змінилося. І пірати - позитивні герої, і відьми, і чого тільки не ’облагородять’.
За Червоною шапочкою душа не болить? Адже теж змінилася, хоч першопочатково за книгою, але відносно, не так вже і давно.
П.с. нагадую, шапочка зі шльондри прастігосподі стала милою невинною дівчинкою
пані Солоха• 16 декабря 2024
ви самі можете вирішувати коли дарувати подарунки і від кого.
в нас в родині немає казок про миколая, санту чи діда мороза. є свято, є подарунки від мами і тата. для чого дитині зайве розчарування в більш зрілому віці? це стосовно традицій в нашій родині.
у інших інакше, і мене це не займає
Copy-Paste• 16 декабря 2024
Ответ дляГарні диньки
Так у поляков в некоторых частях страны тоже до сих пор дед мороз приносит, почитайте.
Брехня. Була у них спроба нав’язати дзядека мроза комуністами. І не вийшло.
Квітка Миру• 16 декабря 2024
Ответ дляБойцовская
Звичайно:) От мене і цікавить який традицій дотримуються різні родини
Мне 46, я всегда получала подарки на Миколая и на НГ.
Мои дети получают на Миколая, нг и рождество.
Как вы захотите так у вас и будет
Copy-Paste• 16 декабря 2024
Ответ дляДверной_Проем
Тішуся, що молоде покоління прогресивне і розумне ❤️
Сиамская сороконожка• 16 декабря 2024
Дописати вже не можу, тому окремим постом) Є ще проблема в тому, що свято Миколая зараз дуже далеко від Нового року, а хочеться щось в руки отримати і на НР))) Ми ментально привикли отримувати подарунки на Новий рік, на Різдво їх ніколи не дарували. На Св. Миколая клали під подушку солодощі, не подарунки.
Плету интриги• 16 декабря 2024
Цього року я вирішила перенести подарунки під ялинку на 25 грудня. Просто немає сил довго їх чекати.
На Миколая у нас лише солодощі.
Новий Рік буде чисто номінально. Планую зустріти, випити келих шампанського і спати. Бо 1 січня на роботу.(
На Миколая у нас лише солодощі.
Напланетянка• 16 декабря 2024
На Новый год не дарим
Только на Рождество и на Николая
Новый год это ночь салютов вот и весь праздник
Только на Рождество и на Николая
Акукарача• 16 декабря 2024
Ответ дляБелочкой зови
Охохо
я не знала такого про шапочку))
Квітка Миру• 16 декабря 2024
Ответ дляCopy-Paste
У Європі і США ніяких подарунків на новий рік не дарують, а часто його й не святкують. Дітям даруємо на Миколая, всім щось символічне на Різдво. З дитинства подарунки асоціюються з Миколая в мене,
Про Европу не надо.
Нг в Европе празднуют все весело и ярко. Подарки во многих семьях дарят , часто взрослые между собой обмениваться подарками.
Пишна молодиця• 16 декабря 2024
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
Так це ж вирішує кожна родина для себе особисто.
Ви в сім’ї самі створюєте свої традиції.
Не зовсім так. Людина соціальна істота, діти ходять до школи та спілкуються. На приклад у нас в школі (5 клас) на Миколая була незручна ситуація - всі діти розказували хто що отримав під подушку, а одна дівчинка сказала, що їй нічого не подарували. Це дуже сумно і мені ту дитину шкода, особливо враховуючи те, що дитина зі складним характером і її не люблять в класі, з нею ніхто не дружить та й взагалі в неї немає друзів. Уявляю як їй прикро було. Вважаю, що хочаб цукерки або шоколадку, пастилу чи маленьку іграшку можна покласти дитині. Одразу попереджу припущення і скажу що дитина хрещена, тобто це не атеісти чи якісь сектанти
Квітка Миру• 16 декабря 2024
Ответ дляГолена блондинка
Автор, а у чём проблема у вас)? Я праздную когда хочу , никого не сужу, моя семья - мои правила.
Copy-Paste• 16 декабря 2024
Ответ дляКвітка Миру
Про Европу не надо.
Хто??? Наші емігранти??
Бараболька• 16 декабря 2024
На Миколая дарували цукерку під подушку. Різдво ніяких подарунків. НР основні подарунки. Зараз діти майже повнолітні даруєм один одному на НР тільки
Квітка Миру• 16 декабря 2024
Ответ дляБойцовская
Згодна з Вами про 1 січня :)
6 декабря во всей Европе приносит святой Миколай (называется где как в основном Николаус , папа ноел )
Дева Мария• 16 декабря 2024
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
В Україні з цим складно.
В поляка запитайте хто він- гордо відповість, що поляк. А про кацапів то взагалі мови нема. А наші українці толком не можуть визначитися хто вони, які їхні традиції. Ще ЗУ- так. Можна щось говорити і відстежувати.
Тема зараз переросте ж у срач.
Фіщгню повну ви написали . Так зі святами нас напутали . Але ні я яких країнах стільки не ходять в вишиванках , як ми .
Пустощі-веселощі• 16 декабря 2024
Ответ дляДобротная
А Вы понимаете, что Санта Клаус и Святой Николай- одно и тоже лицо?
Пишна молодиця• 16 декабря 2024
Ответ дляDa_sha F
Мені здається, що для магії свят, краще на Миколая, та на різдво під ялинку (від діда мороза,санта клауса, як вам угодно) а на новий рік за бажанням
Саме так у нашій родині
Пишна молодиця• 16 декабря 2024
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
В Україні з цим складно.
Тема зараз переросте ж у срач.
Якщо будемо ввічливо спілкуватись та поважати один одного, то не переросте. Треба намагатися зрозуміти один одного і поважати, допомагати, давати поради, а не засуджувати.
Тема автора дійсно актуальна для багатьох і це частина нашого не тільки минулого, а й майбутнього, частина нашої культури та традицій як нації. Щось було втраченою тому треба відновлювати
Квітка Миру• 16 декабря 2024
Ответ дляCopy-Paste
Хто??? Наші емігранти??
Все европейцы.
Рождество дома тихо и спокойно.
А НГ на площадях, с концертами, шампанским фейерверками.
И всегда так было.
При чем тут наши?
Вы хоть видео посмотрите как Сильвестр в Европе празднуют.
Рождество дома тихо и спокойно.
И всегда так было.
При чем тут наши?