Без QR коду• Изменено 05 января 2025

У кого сини-підлітки. Що думаєте далі?

В подруги сину 15, нещодавно вивезла, щоб після 16 не було тих всіх проблем з постановкою на облік та не стати невиїздним. Буде навчатись у Чехії.
Моєму у цьому році 12. Спочатку ніби рано було за це думати, але вже й так три роки повномасштабної пройшло, пролетіло, промайнуло. Як починалась війна йому було 8.
Розумію, що треба думати про майбутнє, щоб у 17 не кусати локті, що сиділи і нічого не робили (як багато знайомих, які не наважувались вивезти синів, а тепер кусають жалкують, бо думали, що «війна ненадовго».)
Ми зараз з родиною в Німеччині, я не розглядала цю країну як країну для постійного проживання і планувала повернутись одразу, як закінчиться війна. Але перспектив до закінчення - ніяких. Та й немає гарантії, що навіть якщо буде закінчення у найближчі роки - війна не повториться через 5-7 років.
Серед тих, хто нещодавно виїхав, дуже багато виїхало саме з синами. Зараз на мовних курсах у кожної другої син або підліток, або от-от стане призовного віку.
Що Ви скажете з цього приводу? Які плани у Ваших родинах щодо подальшого майбутнього, навчання Ваших дітей? Звісно, не лише синів, а й доньок, просто питання з синами зараз стоїть гостріше.
Де українцям легше «пустити коріння»?
Створила опитування. Хто вже визначився з подальшим майбутнім, а хто ще ні.
Результат:
вже голосів: 745
337 (45.23%) Результат
244 (32.75%) Сину 12-17, не визначились
164 (22.01%) Сину 12-17 років, визначились
Перша скрипка• 05 января 2025
Ответ дляСегодня сержусь
Женщина, вы упорото продолжаете нести дичь.
Речь в диалоге шла о внутреннем паспорте,
Вы упорото игнорируете взаимную связь между документами + изменения в законодательстве, женщина.
Жизнь покажет
Контрольница• 05 января 2025
Ответ дляСвітланкаОК
Так він виїде до цього часу
И что?Загран делали?Значит он есть в единой базе.
Домашня Зюзя• 05 января 2025
Ответ дляШвидка Настя
фото
Боже мій 😭 у мене мурахи(((
Яке місто?
Фуліганка• 05 января 2025
Ответ дляХомо_сапиенс
Это где у вас поляки так представляются?

На каком-то званом приеме в честь президента?
А, поняла. Вы даже до такого круга общения не добрались
Перша скрипка• 05 января 2025
Ответ дляКинДза
Я особисто не питала, але по групах читаю, що не роблять загран без внутрішнього українського.
Дякую, сподіваюсь, що не доведеться ще і внутрішній робити.
У меня брат не смог сделать визу цифрового кочевника ,зкончился загран. Жил в Испании 8 лет, пришлось в Аргентину
Малая Налегке• 05 января 2025
Ответ дляПерша скрипка
Жизнь покажет
Тогда напишите, где вам пригодился ваш внутренний паспорт,тот что книжечка. Не загран!
Перша скрипка• 05 января 2025
Ответ дляМалая Налегке
При оформлении загранпаспорта.
Не обижаюсь• 05 января 2025
Ответ дляsvitochkaa
Мань, як ваш синок в Польщі? Чого ржете, самі ж вивезли
Малая Налегке• 05 января 2025
Ответ дляПерша скрипка
Речь идёт о 16-летних детях,а не о взрослых
Отжигающая• 05 января 2025
Ответ дляПерша скрипка
.. забыли, что его до трех лет ждут . Тут все не быстро, а так можно.
И серый паспорт много ограничений имеет
Та хоч 5 років чекати. Поки йде розгляд справи особа є легально на території країни. І обмежень все ж менше ніж в Україні.
Кросівки оригінал• 05 января 2025
Виїхала з сином ще в березні 2022 і повертатись хочеться, але звісно не планую. Навіть його хвороба не гарантує відстрочки або зняття з обліку. З епілепсією гребуть аж бігом. В чаті по епілепсії чоловіки відписуються, інвалідність оформити не можливо, пригодний і все.
Якщо війна закінчиться тоді будемо думати щось інше, а поки тут навчається, переходить в старшу школу і раз на рік навідуємо його тата. Але так як я розлучена, цим літом ще подумаю, чи варто їхати в Кривий Ріг
Самохвалова• 05 января 2025
Ответ дляФуліганка
Видихніть і не позортесь
Мої колеги до останнього мовчать щодо своєї професії
А представлятися можуть на якихось виставках в пошуках партнерів але не в звичайному житті
Малая Налегке• 05 января 2025
Ответ дляПерша скрипка
При оформлении загранпаспорта.
У вас до этого не было загранпаспорта?Делали,наверное, в ДП Документ
Домашня Зюзя• 05 января 2025
Ответ дляФлюорография гуся
Всі, хто написав, що виїдуть хлопці, в мене суто шкірне питання, ви теж виїдете? От без стьобу і хамства. Що робити тим, хто не може ні виїхати, ні захиститися? Я жінка, в мене старі батьки, що нам робити, хто нас захистить? Я боюся і хочу знати, що робити таким як я
А вас в окоп тягнуть??! До чого тут ви?? 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Хомо_сапиенс• 05 января 2025
Ответ дляФуліганка
Даже до такогоооо
Неа, я уже повышеее
Фуліганка• 05 января 2025
Ответ дляязззззь!!!
Как минимум, увезти от войны и мобилизации
Увозить от войны - это имеет смысл. Все остальное - лишь мечты
Перша скрипка• 05 января 2025
Ответ дляОтжигающая
Там д х=а обмежень , Аргентина оказалась более простым вариантом+ невестка беременна, они получат все спокойно паспорт
Не обижаюсь• 05 января 2025
Ответ дляФлюорография гуся
Ну дивно, то через вас залишатися? Вам же ж насправді все-одно на них. Якийсь егоїзм проскакує
Отжигающая• 05 января 2025
Ответ дляНевгамовна шахиня
податься, не значит получить
В моєму колі знайомих ще жодної відмови. А ви подавайтесь чи ні на що вважаєте потрібним.
язззззь!!!• 05 января 2025
Ответ дляФуліганка
Все в руках человека. Возможностей намного больше, чем в Украине
Гарні диньки• 05 января 2025
Ответ дляСамохвалова
За бабу гроші

Діти підуть в той навчальний заклад який потягнуть своїми мізками без привʼязки до роботи батьків
Вы когда нибудь научитесь читать? Или чукча не читатель? У детей малообеспеченных мигрантов возможностей раскрыть таланты своих детей в разы меньше чем у местных. Потянуть мозгами смогут или гении или дети, которым родители обеспечили возможность учиться, а не думать о хлебе насущном.
Робот Вертер• 05 января 2025
Сину буде 13 скоро. Визначилися. Буде навчатися в Україні. Підбираємо зараз ліцей для посиленого навчання.
Фуліганка• 05 января 2025
Ответ дляСамохвалова
Сидіть в безпечній Україні
Я не спрашивала вас о том, что мне делать
svitochkaa• 05 января 2025
Ответ дляязззззь!!!
не факт.
Невгамовна шахиня• 05 января 2025
Ответ дляОтжигающая
отказывают и через 15 лет проживания в стране.
Мне подаваться никуда не надо, у меня гражданство,
язззззь!!!• 05 января 2025
Ответ дляsvitochkaa
не факт.
Вы прям везде успеваете
Кросівки оригінал• 05 января 2025
Ответ дляФлюорография гуся
Я бабусю забрала з собою як і багато інших людей своїх батьків
Фуліганка• 05 января 2025
Ответ дляПерша скрипка
А расскажите про Аргентину, пожалуйста
Отжигающая• 05 января 2025
Ответ дляПерша скрипка
Я писала більше до того, що є варіанти. На візу цифрового кочевника більше вимог чим на міжнародний захист)).
Ваш знайшов свій спосіб - і це чудово.
Хтось одружиться, хтось на захист подасться.
Не обижаюсь• 05 января 2025
Ответ дляКросівки оригінал
Та і лежачих забирали. Було б бажання і діяти вчасно, а не коли клюне щось в одне місце