Без QR коду• Изменено 05 января 2025

У кого сини-підлітки. Що думаєте далі?

В подруги сину 15, нещодавно вивезла, щоб після 16 не було тих всіх проблем з постановкою на облік та не стати невиїздним. Буде навчатись у Чехії.
Моєму у цьому році 12. Спочатку ніби рано було за це думати, але вже й так три роки повномасштабної пройшло, пролетіло, промайнуло. Як починалась війна йому було 8.
Розумію, що треба думати про майбутнє, щоб у 17 не кусати локті, що сиділи і нічого не робили (як багато знайомих, які не наважувались вивезти синів, а тепер кусають жалкують, бо думали, що «війна ненадовго».)
Ми зараз з родиною в Німеччині, я не розглядала цю країну як країну для постійного проживання і планувала повернутись одразу, як закінчиться війна. Але перспектив до закінчення - ніяких. Та й немає гарантії, що навіть якщо буде закінчення у найближчі роки - війна не повториться через 5-7 років.
Серед тих, хто нещодавно виїхав, дуже багато виїхало саме з синами. Зараз на мовних курсах у кожної другої син або підліток, або от-от стане призовного віку.
Що Ви скажете з цього приводу? Які плани у Ваших родинах щодо подальшого майбутнього, навчання Ваших дітей? Звісно, не лише синів, а й доньок, просто питання з синами зараз стоїть гостріше.
Де українцям легше «пустити коріння»?
Створила опитування. Хто вже визначився з подальшим майбутнім, а хто ще ні.
Результат:
вже голосів: 745
337 (45.23%) Результат
244 (32.75%) Сину 12-17, не визначились
164 (22.01%) Сину 12-17 років, визначились
Vesy• 05 января 2025
Ответ дляНаталка -русалка
Яким чином будуть випускати ?
Из Польши?
YaЯна• 05 января 2025
Ответ дляVlada-Maria
Якщо вирішили залишатись за кордоном, то айді йому там не потрібен
Та ми в Україні. Що якщо в Україні його не робити?
Vlada-Maria• 05 января 2025
Ответ дляYaЯна
А як він без айді в Україні буде? Коли все зав’язано на внутрішньому паспорті?
Екатерина27• 05 января 2025
Мне кажется, что Европа увидела ЧТО такое война в современном понимании и они сделают все, чтобы не допустить ничего подобного на их территории.
YaЯна• 05 января 2025
Ответ дляVlada-Maria
Ну думаю до того моменту, як кудись поступати, то паспорт не потрібен. Куди він ще?
Vlada-Maria• 05 января 2025
Ответ дляYaЯна
хіба що до того часу
darkhorse• 06 января 2025
Ответ дляФуліганка
Учит с 6 лет. Сначала хорошие групповые курсы, потом носитель языка индивидуально
Посоветуйте пожалуйста как найти носителя языка, преподавателя? Как вы нашли своего?
_Злата Ibra_• 06 января 2025
Ответ дляНе прохожу мимо
Син, 20 років, пішов за батьком воювати. Зараз вже командир.
Блін, нащо ви ще тут? Чому ви не їдете геть із країни, яку ви не любите, яку не маєте наміру захищати?
Блин, так это Зеленскому и всей Раде и многим депутатикам всех пошибов и полиции надо выехать. Хмм
_Злата Ibra_• 06 января 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Ті, що виїхали, наче спеціально переконують себе, що війна ця безкінечна і вони не дарма поїхали буржуям зади мити. Війна скоро скінчиться, ще до наступного Нового року.
А вы кем работаете, в каком городе живёте?
Сереженька 09• 06 января 2025
Ответ дляДелиВерка
Почему то думала, что без него не дают загран на 10 лет.
Дають, якщо є діючий закордонний паспорт. Тобто при подачі документів для виготовлення нового закордонного паспорта документом, що посвідчує особу є закордонний паспорт, а не ID.
Yeva-c21c• 06 января 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Зади мили як раз ті, хто до війни поїхав, бо не було доступу до ринку праці і соц послуг.А Ви себе до сих пір переконуєте що всі цим там займаються, що Ви не дарма тут війну терпите.
Сереженька 09• 06 января 2025
Ответ дляМальдивирую
Странно, мы делали сыну, так требовали паспорт украинский. Консульство в Германии.
Якщо є діючий закордонний паспорт у сина, цього достатньо, щоб подати документи для виготовлення нового закордонного паспорта.
namor• 06 января 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Це вже нічого не поміняє та не поміняло би в прийнятому рішенні,реалії інші....вже не має міри ....у світле....добре....
_Твоя_подруга• 06 января 2025
Ответ дляdarkhorse
Через знакомых только. Я не знаю других вариантов найти хорошего репетитора по любому предмету, не только по языку.
_Твоя_подруга• 06 января 2025
Ответ дляНаталка -русалка
В Мексиці більший шанс загинути без війни аніж в Україні із війною
Вы о мексике не знаете вообще ничего
Marisya81• 06 января 2025
Ответ дляsvitochkaa
жить за что?завтра отменят выплаты и как учить ребенка?лечить его ?
Вот Вы такая интересная)))
А в Украине уже с марта прошлого года отменили выплаты для ВПО. Оставили только особо уязвимые категории.
Прекрасно позаботилось государство о выехавших. Говорили, выезжайте, мы вам поможем.
А по факту что? Кинули на произвол. Денег нет, мужиков ловят в бусики. Прекрасная перспектива.
Да, у меня полно знакомых, которые сейчас живут заграницей живут лучше чем мы тут
natapril• 06 января 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
А ви гарантуєте, що буде? Або що там, де ви знаходитесь, із вами нічого не станеться? Сидіть собі, де хочете, ніхто ж вас не чіпає, навіщо нагнітати і псувати нерви тим, хто залишився на Батьківщині?
Я в Україні,якщо це вас так цікавить.
Alfa• 07 января 2025
Ответ дляХачапууури
Ну и как человек будет жить в Германии, допустим, без украинского паспорта? Расскажите.
В смесле как ?
Сделает загран паспорт на 10 лет, когда ему будет 16 лет, если он уже за границей, то в ДП Документ.
Паспорт громадянина Украины внутренний здесь никому не нужен,от слова вообще, весь документооборт по загран.паспорту. А пока сыну исполнится 26 и его загранник нужно будет менять, надеюсь что-то наладится.
(Пы.Сы. у самой сыну 16 только стукнуло, мы уже 2 года как в Германии, вот подались на новый загранник)
namor• 09 января 2025
Автор,Ви мені так і не відповіли...
anakhata• 10 января 2025
Як
inresta• 12 января 2025
Ответ дляВесела моль
Відправила сина вчитися в школу в Австрії
16 років було влітку
Сама в Києві
Але готувалися в вуз після школи, тому В1 вже був на момент виїзду
Але дуже дорого це(
Сину подобається, це головне
В 16 років зробили 2 паспорти закордонні, встигли ще до повідомлення, що будуть ставити на облік із оформленням закордонного
І ще переробили ID - діє тепер до 20 років
чи ви заявляли, що попередня ID втрачена? напевно, попередня ще ж не вийшла по терміну?
I_vidanova• 12 января 2025
Ответ дляinresta
Так, прийшов син і сказав що загубив
Вони всі розуміють, написав якусь заяву і все
inresta• 12 января 2025
Ответ дляI_vidanova
Так, прийшов син і сказав що загубив
дякую. Так він закінчив тільки 10 класів?
РОНИ7• 01 февраля 2025
Ответ дляСоседушка
Передайте вашій подрузі, що сина її все одно поставлять на облік.
Є постанова вже. Він має стати на облік в рік, коли йому буде 17. Будуть приходити повістки і штрафи, а потім він все одно стане на облік.
Моему 18, в Швейцарии с 15 лет. Никакие повестки не получали.
РОНИ7• 01 февраля 2025
Ответ дляМалая Налегке
Уже выехали. В 16 получим загран на 10 лет и до свидания
Мой получил в посольстве Швейцарии, за пол года до его 18 лет я. На десять лет.
РОНИ7• 01 февраля 2025
Ответ дляMacOS-ница
Війна закінчиться не скоро, це очевидно. Весною знизять призовний вік, потрібні молоді енергійні солдати, партнери вимагають, їм не відмовлять.

Цілком можуть переглянути броні та відстрочки.

Люди, які в лютому-березні 2022 року кричали ’над усе’ нарешті почнуть замислюватися про те, що ця фраза означає насправді. Трохи пізно, звичайно.

Миротворців не буде, блакитні шоломи ООН сюди не прилетять.
Ну почему очевидно? Я думаю, что она может закончиться скорее, чем мы думаем