Без QR коду• Изменено 05 января 2025

У кого сини-підлітки. Що думаєте далі?

В подруги сину 15, нещодавно вивезла, щоб після 16 не було тих всіх проблем з постановкою на облік та не стати невиїздним. Буде навчатись у Чехії.
Моєму у цьому році 12. Спочатку ніби рано було за це думати, але вже й так три роки повномасштабної пройшло, пролетіло, промайнуло. Як починалась війна йому було 8.
Розумію, що треба думати про майбутнє, щоб у 17 не кусати локті, що сиділи і нічого не робили (як багато знайомих, які не наважувались вивезти синів, а тепер кусають жалкують, бо думали, що «війна ненадовго».)
Ми зараз з родиною в Німеччині, я не розглядала цю країну як країну для постійного проживання і планувала повернутись одразу, як закінчиться війна. Але перспектив до закінчення - ніяких. Та й немає гарантії, що навіть якщо буде закінчення у найближчі роки - війна не повториться через 5-7 років.
Серед тих, хто нещодавно виїхав, дуже багато виїхало саме з синами. Зараз на мовних курсах у кожної другої син або підліток, або от-от стане призовного віку.
Що Ви скажете з цього приводу? Які плани у Ваших родинах щодо подальшого майбутнього, навчання Ваших дітей? Звісно, не лише синів, а й доньок, просто питання з синами зараз стоїть гостріше.
Де українцям легше «пустити коріння»?
Створила опитування. Хто вже визначився з подальшим майбутнім, а хто ще ні.
Результат:
вже голосів: 745
337 (45.23%) Результат
244 (32.75%) Сину 12-17, не визначились
164 (22.01%) Сину 12-17 років, визначились
Невісточка ж• 05 января 2025
Якщо дитина має ту ж декларацію з лікарем в Україні, не бачу сенсу бігати по інших країнах, адже відтепер автоматично передаються медичні дані у ВЛК. При найближчій заміні паспорту за кордоном будуть викручувати руки зареєструватись у дії та різноманітних ’резервах’. І далі що? Треба інший шлях, щось типу видалення ПД з реєстрів НЗСУ/Хелсі, ІПН з податкової і т.п. Однак для таких дій потрібно багато читати і усвідомлювати, це близько 2років щоденних навчань.
Та_шо_ж_таке• 05 января 2025
Ответ дляМалая Налегке
2 на 10 лет?Интересно, не думала над этим
да, на случай, если потеряет паспорт
Гарні диньки• 05 января 2025
Ответ дляХомо_сапиенс
Що за абсурд ви пишете?!
Яким чином можна влаштувати?
Дитина або вчиться або не вчиться, то раз
А два - ви просто не в курсі систем освіти за кордоном - при бажанні вищу освіту можна отримати в будь-якому віці
А крім вищої є інші види освіти, після яких люди теж гарно заробляють
Так в тому то і проблема. Гарна освіта це повністю віддати себе навчанню. І додатково ти повинен навчатися на мові іншої країни, це складно. А не оці всі підробітки. Повторюсь, в мене багато знайомих сімей, які відправили своїх дітей навчатися закордон. І це все дуже небідні сім`ї.
Фуліганка• 05 января 2025
Ответ дляязззззь!!!
Не несите ерунду. Я мою жопы, иногда, приходится, и тут это не зазорно, кстати.Работаю, медсестрой в Польше, получаю более-менее нормальные деньги. И пример опекунов с моего отделения: в основном- мужчины 30-50 лет, у всех квартиры, машины, как минимум раз в год отдых за границей , один даже преподает втехникуме.У одного дочь учится на правника, у другого-на стоматолога. И никто и никогда им не скажет, фу, ты никто, ты моешь жопы
Аж смешно.
Почему тогда поляки представляются по професии?
- Здравствуйте, я Кшиштоф, хозяин архитектурного бюро
- а я Ян, хозяин типографии...
Невгамовна шахиня• 05 января 2025
Ответ дляМалая Налегке
Внутренний паспорт действует только на территории Украины. За границей он не нужен. За почти 3 года я его ни разу даже не доставала из папки
абсолютно верно
Сегодня сержусь• 05 января 2025
Ответ дляПерша скрипка
удачи..изучайте мат часть , та же студенческая виза, перелик документов
Зачем мне изучать ваш бред?
Тем более, если вы даже не написали, о какой стране речь.
3 года в Европе живу, украинский паспорт не доставала ни разу
Лорка-хлорка• 05 января 2025
Ответ дляКвітка Миру
Нормальні люди люблять себе і своє життя. А не країну
А ненормальні тримають фронт, щоб до вас не дійшов і щоб далі писали цю дічЬ? Сама то нормальна? Бо є сумніви ...
Natal_ka91• 05 января 2025
Не знаю поки. Дитині теж 12. Час іде швидко, подивлюся найближчі півроку-восени як воно буде. Якщо нічого не зміниться чи гірше, почну підготовку. Були на початку півроку, було непогано, алк все ж дім є дім, та й чоловік невиїзний
язззззь!!!• 05 января 2025
Ответ дляБез QR коду
Батьки відповідальні за своїх дітей. Зі своїм життям дорослі ладні робити все, що заманеться. А в дитини вибору немає. Йде за вибором матері/батька.
Якщо вже зовсім немає наснаги виїздити - хоча б дитину влаштувати, а самій повернутись додому.
Все правильно вы делаете. Я знала, что будет тяжко в Украине, дочь ни в какую не хотела ехать,уговоры, обещания, но все-таки уехали 4 года назад. Она мне сейчас говорит, как она счастлива и как ей комфортно тут жить. Было сложно первый год, конечно.
Мамаша в бигудях• 05 января 2025
Ответ дляNatal_ka91
Почнете
Вивезете
А ви розумієте що він може повернутись без вашоі згоди?
Перша скрипка• 05 января 2025
Ответ дляСегодня сержусь
Зачем мне изучать ваш бред?
я говорю про загран.Сын студент в Барселоне .Так что проходили
Малая Налегке• 05 января 2025
Ответ дляПерша скрипка
Ну,так это разные вещи
Внутренний и загран-2 разных документа
Хомо_сапиенс• 05 января 2025
Ответ дляНевісточка ж
И что теперь?
Из-за границы депортируют и заставят служить?
Перша скрипка• 05 января 2025
Ответ дляМалая Налегке
Ну,так это разные вещи
Внутренний и загран-2 разных документа
оно ж привязка к консульству, мы с паспортом на 10 лет в последний вагон в 23 успели
Хомо_сапиенс• 05 января 2025
Ответ дляФуліганка
Аж смешно.
- а я Ян, хозяин типографии...
Это где у вас поляки так представляются?

На каком-то званом приеме в честь президента?
Криниця щастя• 05 января 2025
Автор, в нас донька, але всі знайомі і друзі повивозили синів в 17 років, після 11 класу. І думаю, якби в нас був син, теж би вивозили. Нехай син починає вчити інтенсивно англійську і мову країни в яку б хотіли вивезти сина. Навіть, якщо закінчиться війна, то знання мов лишніми не буде
Бабуся Бетман• 05 января 2025
Моєму зараз 12, у 25му буде 13. Теж рік вже прокручую це питання в голові і просто на роздоріжжі, не знаю, що робити. Всю війну пробули в Україні як Впо, самі з Харкова, працюємо, дитина ходить до школи. Але бачу, що все затягується. Невідомо, чи зможемо взагалі повернутися додому плюс постановка на облік і через років 5-10 призив, бо гарантій повторного ненападу ніяких. Родичів закордоном ніяких нема.
Я такая наивная• 05 января 2025
Ответ дляШеллар
Невже дивлячись, що у нас в країні робиться, у 2025 році в когось ще є сумніви, що синів потрібно в охапку і вивезти до їх 16-річчя.
А що станеться в їх 16-річчя??? Постановка на облік не означає заборону виїзду закордон до 18 років! І авжеж ніхто не мобілізовуватиме 16-річних.
Малая Налегке• 05 января 2025
Ответ дляНевісточка ж
Какие данные в ВЛК,если ребёнок мед.осмотр проходил ещё до ковида. Это сколько, 5 лет назад, когда ему было 10-11 лет?
Фуліганка• 05 января 2025
Ответ дляСамохвалова
Щось хороше - це як мінімум право на життя в мирній країні
На какую жизнь? На ту, где детей страшно выпускать на улицу потому что там нарики на тротуарах лежат? Или на ту, где полиция приходит в дом каждому, кто просто донатил на конвой свободы? Не нужно было даже выходить)
Это только у нас майдан был возможен. В демократической Канаде- хрен. Не доволен - к тебе придёт полиция).
Самохвалова• 05 января 2025
Ответ дляФуліганка
Аж смешно.
- а я Ян, хозяин типографии...
При яких обставинах
Приходить в перукарню - я Ян хозяїн
Та і як на то пішло то власник ( собственник ) а не хазяин
Малая Налегке• 05 января 2025
Ответ дляЯ такая наивная
И я про это
язззззь!!!• 05 января 2025
Ответ дляФуліганка
Никто не знает как лучше. Если вам кажется, что вы знаете - то вы сильно заблуждаетесь.Мою сестру ради ’прекрасного будущего’ отправили получать ВО в Канаду в 2005 году. Тогда для многих это была несбыточная мечта. Так вот - прошло 19 лет и ’прекрасное будущее’ все ещё не началось. В данный момент она строит планы как вместе с мужем переехать в другую страну).
Поэтому если вам кажется, что выехав с детьми за границу вы 100% обеспечили им что-то хорошее - то вы очень наивны
Как минимум, увезти от войны и мобилизации
КинДза• 05 января 2025
Ответ дляМалая Налегке
Легко. Зачем он там?Для заграницы нужно только загранпаспорт. В 16 получаете на 10 лет и все
А як отримати загран без внутрішнього українського? Моєму 14 зараз, старий загран закінчиться скоро, треба робити ровий. Але його без внутрішнього українського не роблять.
Гарні диньки• 05 января 2025
Ответ дляязззззь!!!
Да господи, вы чем читаете. Я ни одного поста не написала, что что-то зазорно или нет. Каждый работает там, где хочет. Это личное дело каждого человека и мне до этого нет никакого дела. Смысл моего первоначального поста был в том, что дети санитарок в силу малооплачиваемой профессии родителей не пойдут в вуз. Им не хватит ни денег на подготовку к вступлению, ни желания тратить годы на учебу вместо того, чтобы получить рабочую специальность и сразу идти работать. Все. Основано на моем наблюдении за знакомыми семьями.
язззззь!!!• 05 января 2025
Ответ дляФуліганка
Аж смешно.
- а я Ян, хозяин типографии...
Это так где???
Малая Налегке• 05 января 2025
Ответ дляКинДза
В Посольстве делают. Мне лично ответили на гарячей линии,при наличии уже имеющегося заграна
Дюагональ• 05 января 2025
Ответ дляЗвезда в шоке
В 11 вони всі слухняні. В 14 вони проявляють себе вже як самостійна особистість. Може закинути не тільки мови, а взагалі будь яке навчання.

Те що зараз вчить мови-розумничка. Але чим більше будете давити тим більше вона буде вам давати відсіч у підлітковому віці
Я вже з жахом очікуючи ці 14 😅
Ви знаєте, в мене скорпіон, давити з самого народження в нас не працює. Все повинно бути ’по її’. Тому тільки постійними розмовами налаштовую її на це все. Не лекціями, а саме розмовами. Наприклад, показуючи гуртожитки,університети українські та австрійські і т.д. Вона багато де було і сама мріє жити не тут, але тут тато, тому без варіантів насьогодні. Ви праві повністю. Але в мене завжди так було, якщо я десь щось саме нав´язую, то вона робить навпаки. Тому намагаюсь промивати мозок, але робити вигляд, що це її вибір.
Сегодня сержусь• 05 января 2025
Ответ дляПерша скрипка
Речь шла за внутренний
Перша скрипка• 05 января 2025
Ответ дляСегодня сержусь
Какая верификация, что вы сочиняете?)
столкнетесь-проще будет