Без QR коду• Изменено 05 января 2025

У кого сини-підлітки. Що думаєте далі?

В подруги сину 15, нещодавно вивезла, щоб після 16 не було тих всіх проблем з постановкою на облік та не стати невиїздним. Буде навчатись у Чехії.
Моєму у цьому році 12. Спочатку ніби рано було за це думати, але вже й так три роки повномасштабної пройшло, пролетіло, промайнуло. Як починалась війна йому було 8.
Розумію, що треба думати про майбутнє, щоб у 17 не кусати локті, що сиділи і нічого не робили (як багато знайомих, які не наважувались вивезти синів, а тепер кусають жалкують, бо думали, що «війна ненадовго».)
Ми зараз з родиною в Німеччині, я не розглядала цю країну як країну для постійного проживання і планувала повернутись одразу, як закінчиться війна. Але перспектив до закінчення - ніяких. Та й немає гарантії, що навіть якщо буде закінчення у найближчі роки - війна не повториться через 5-7 років.
Серед тих, хто нещодавно виїхав, дуже багато виїхало саме з синами. Зараз на мовних курсах у кожної другої син або підліток, або от-от стане призовного віку.
Що Ви скажете з цього приводу? Які плани у Ваших родинах щодо подальшого майбутнього, навчання Ваших дітей? Звісно, не лише синів, а й доньок, просто питання з синами зараз стоїть гостріше.
Де українцям легше «пустити коріння»?
Створила опитування. Хто вже визначився з подальшим майбутнім, а хто ще ні.
Результат:
вже голосів: 745
337 (45.23%) Результат
244 (32.75%) Сину 12-17, не визначились
164 (22.01%) Сину 12-17 років, визначились
Дюймовочка• 05 января 2025
Чем раньше уедите,тем лучше. Ведь в подростковом возрасте уже сложнее адаптироваться ,хотя сейчас приезжие украинцы в основном со своими же и общаются ...

Учёба в Германии в университете бесплатная,родители на минималку работу всегда найдут,всяких соц.добавок хватает,нужно только их находить и оформлять

Своих детей вывезла 9 лет назад ибо уже тогда пахло жаренным
Малая Налегке• 05 января 2025
Ответ дляТріль підпільний
Чесно кажучі , дивно.
Бо мені відповіли, що обовʼязково треба робити ID картку. Теж актуальне це питання. Тому їдемо в ДП Документ.
На оф сайті про укр паспорт вказано «при наявності», але мені трактували це при наявності або паперового паспорту або ID картки. Або те, або інше. Без паспорту взагалі - не можна оформити закордонний, якщо дитина старше 14 років
Вот даже в чат написала
Крайня невістка• 05 января 2025
Ответ дляКросівки оригінал
А мій родич пішов і помер
Так що мій син війну не почує і не побачить це 100%
«Не кажи гоп поки не перескочиш».
Та_шо_ж_таке• 05 января 2025
Ответ дляСамохвалова
Так , її пора звільняти
Один пост і все ясно
уже пора не просто увольнять, а гнать ссцаной тряпкой, причем еще вчера))
Бабуся Бетман• 05 января 2025
Ответ дляГарні диньки
Не буду заважати вам мріяти. Все можливо, якщо у вашій родині народився геній. Але простому середньостатистичному підлітку не потягнути гарну освіту в іншій країні без гарних фінансових вливань від батьків.
А чи потрібна вона йому та освіта,якщо навіть школу не тягне?
Крайня невістка• 05 января 2025
Ответ дляДівка в намисті
Та невже ? Знайомі у Франції, і Лазурне узбережжя, і Іспанію дозволили собі за ці роки. І уявіть, деякі урядові програми покрили їм через що багатодітні відпочинок (а саме CAF). У своєму заж*інську про те і не мріяли
Як добре що в Україну прийшла війна . Так?
Бабуся Бетман• 05 января 2025
Ответ дляТріль підпільний
При чому тут мрії???
Моя дитина вже три роки вчиться в місцевій школі.
Спочатку було складно, вже набагато легше. Я бачу її оцінки і знаю середній бал для вступу.
Достатньо отримати прохідний бал. Все!
Яка країна?
Укр_жіночка• 05 января 2025
Ответ дляШвидка Настя
Я повинна ще якогось незнайомого чоловіка вивезти? Чужих синів?
Мій чоловік доросла людина і може сам за себе постояти. А діти ні.
Я не розумію ваших претензій до мене.
Якби я з дітьми сиділа в Україні під ракетами, вам легше було б? Це щось би змінило?
Чого я повинна підставляти під загрозу своїх дітей, яких я і так дуже складно вивезла з окупації самостійно. Я не пред´являю претензій ні до кого. А ви чого до мене пред´являєте?
Хто у вас просить вивозити чужих чоловіків і синів? Що за дивні претензії ви до мене пред´являєте?
По темі допису нема чого написати? Бо дуже незручна правда?
Мerida• 05 января 2025
Ответ дляКрайня невістка
Ні . Потрібно хоч крапля поваги ,а не оце все 😡😡
Я уже у вас спросила, где вы видите не уважение к нашим воинам? Покажите.
То, что люди спасают своих детей - это не уважение?
Та_шо_ж_таке• 05 января 2025
Ответ дляХомо_сапиенс
Ага, из темы в тему одно и то же
Никакого разнообразия
За что ей платят, непонятно
раньше у нее были могилки во дворах, теперь добавились штормы во дворах, это все , что она смогла обновить в своих настойках, за почти три года)
Пупуговка• 05 января 2025
Буде вступати у Варшаву, грошей треба тьма, почала вже збирати.
Сегодня сержусь• 05 января 2025
Ответ дляСамохвалова
Вам теоретику важко довести що ким би батьки не працювали - базові потреби будуть закриті ( їжа житло ) і дитині не потрібно думати про це і може спокійно навчатися в школі - ліцеї щоб пити до вузу

Але теоретикам малюється якісь апокаліптичні картини життя в ЄС , де прибиральники виховують прибиральників і передають швабру у спадок
Швабра в наследство это шедеврально) заберу себе в заметки)
Khmelnichanka• 05 января 2025
Ми після війни повернемось в Україну.
Це не лише про власний вибір, а й про об’єктивні обставини.
А якщо говорити про вибір, то я б хотіла, щоб мої повнолітні діти залишились за кордоном, а я - повернулась.
В нашому випадку це майже нереально, тому повернемось всі.
Але я дуже розумію тих батьків, які будь- яким чином намагатимуться назавжди вивезти дітей за межі України...
Мerida• 05 января 2025
Ответ дляТа_шо_ж_таке
по моему она вообще не бывает трезвой, ну или у меня такое окружение, потому что я вообще не могу представить себе такого человека в реальности, настолько тупого.., та блин, даже слово еще не придумали для обозначения ее умственных способностей.))
Я читаю не комментарии и представляю в зюзю пьяную тётку в обшарпанлй квартире с вековым срачем
Попихтю та й годі• 05 января 2025
Ответ дляНе прохожу мимо
Але чомусь живуть не там, де на їх думку нема небезпеки. Чомусь нормально відсиджується за спинами тих, хто країну любить. Я не сумніваюся, що ви любите своє життя, мені просто цікаво, навіщо ви зі своїм улюбленим життям живете тут, де так погано, де вашому життю є реальна загроза?
Сидят, бо их тут закрыли!!!! Люди вынуждены сидеть в опасности, им не дали выбора! Вы не понимаете элементарного? А такие как вы манипулируют этим.
Пусть откроют границы, люди выедут. А те, кто хочет воевать, пусть воюют сколько угодно.
Швидка Настя• 05 января 2025
Ответ дляУкр_жіночка
Перечитайти себе.
Чого ви від мене хочете?
Я хочу, щоб мої діти були живі і здорові. Того я їх вивезла з окупації закордон.
Кому я і що винна?
Малая Налегке• 05 января 2025
Ответ дляМerida
Судя по изложению,она уже бухнула
Ой,она уже новым китайским вирусом занята. Новая разнарядка
Укр_жіночка• 05 января 2025
Ответ дляШвидка Настя
Перечитайти себе.
Чого ви від мене хочете?
Кому я і що винна?
То перечитайте мій допис. І не напишіть мені того, що немає відношення до мною написаного.
Попихтю та й годі• 05 января 2025
Ответ дляНе прохожу мимо
Зрозуміло. Дуже на це сподіваюся.
Вас забудут спросить, что им делать.
Вы не слишком много на себя берете? Вы вообще кто?
Крайня невістка• 05 января 2025
Ответ дляМerida
Там вище комент до жінки у якої син воює «за що ви його так не любите»?
Це як зрозуміти ? Та й тут оце в кожній темі .
Мerida• 05 января 2025
Ответ дляМалая Налегке
Лучше не пойду её темы читать.
Natal_ka91• 05 января 2025
Ответ дляКрайня невістка
Для них так. Бо їм пофігу на інших
Крайня невістка• 05 января 2025
Ответ дляNatal_ka91
Для них так. Бо їм пофігу на інших
Немає слів 😡😡😡
Крайня невістка• 05 января 2025
Ответ дляNatal_ka91
Для них так. Бо їм пофігу на інших
А чому їм пофігу на інших ?
Попихтю та й годі• 05 января 2025
Ответ дляКрайня невістка
Ще раз :майте повагу до тих хто знаходиться у тому пеклі 😡
А ви просто майте повагу.
Почніть з себе.
Бараболька• 05 января 2025
Сину 17, нікуди не збираємось.буде тут навчатися. вже стоїть на обліку рік. призовний вік 25 років.
Хомо_сапиенс• 05 января 2025
Ответ дляКрайня невістка
Немає слів 😡😡😡
Вы думаете, что большинству людей не пофиг на остальных? Почти все такие. Каждый о себе и о своей семье думает. Единицы думают о стране.
Швидка Настя• 05 января 2025
Ответ дляУкр_жіночка
Це ви почали мені нісенітниці писати.
Я ні до кого не маю і не пред´являю претензій. А ви щось вигадуєте.
Хомо_сапиенс• 05 января 2025
Ответ дляБараболька
Пока 25
К сожалению, в этом году скорее всего понизят, судя по разговорам(((
Мerida• 05 января 2025
Ответ дляКрайня невістка
Потому что женщина написала, что пошли служить, потому что любят родину. А якостьми лягу, чтоб мой сын не пошёл защищать родину, потому что я его люблю больше за родину. Вот и все. Поэтому и спросили, страну любите, а сына?