Цирк на дроті• 06 января 2025

Як ви вважаєте, який розмір доходу зараз покриє базові розходи

В розрахунку на 1 людину.
Тобто нормальне харчування, одяг самий простий із мінімальний але новий
Давайте полегшимо умови - житло своє.
Без проблем лікувати звичайні хвороби типу карієсу, гастриту, тощо.
Хоч трішечки дозвілля ( нехай раз в місяць кіно, кафе з піцою).
Мені дуже цікаво порівняти цю сумму з мінімальною заробітною платою
Булькаю• 06 января 2025
Ответ дляAnnaOst
О, актуально для мене) не знаю що там на одну людину, а от дитячий садок приватний в Києві коштує 17 тисяч в місяць, і це не найкращий. Тобто працювати жінці з дитиною дитсадкового віку меньше ніж за 40 немає сенсу ніякого)
а гос.садов уже нет?)
Первая ласточка инфляции• 06 января 2025
Ответ дляЦирк на дроті
Мова не про прожитковий мінімум.
Нам його вже держава порахувала щось 3000.
А про базовий рівень.
Коли труси порувться піти і купити,
Цікаво ,а депутати та чиновники живуть на 3000 в місяць
Марічка• 06 января 2025
Ответ дляAnnaOst
Есть еще гос сады, есть квартирники, там до 10 тыс цена.
Хи хи, ну ну• 06 января 2025
У нас на члена семьи получается в среднем 20-22 тысячи в месяц. В меньшую сумму не вкладываемся(
автор Цирк на дроті • 06 января 2025
Взагалі чому я тему цю створила.
Судячи по темі на сім´ю з трьох чоловік ( наприклад двоє працюють і дитина) потрібно 45-60 тис грн.
Тобто чиста зарплата після податків має бути 25-30 тис.
У нас таку зарплату і вище отримують приблизно 20 відсотків ( данні з сайту ворк уа)
Тобто 80 відсотків не заробляють навіть на базовий рівень.
Я про те що країна бідніє
Белоснежко• 06 января 2025
Ответ дляЦирк на дроті
Я прикинула що ця сумма десь 15000 на людину.
Цікаво почути інші думки
Мова саме про базовий рівень.
Не прожитковий і не лухарі
Тоже думаю, что на базовый уровень хватит 12-15 тысяч.
Сужу по себе. У нас доход сейчас 30000 грн.
Хватает на бензин, еду, коммунальные, кружки ребенку, даже кофе/пиццу.
Но если лекарства понадобятся,лечение какое-то, то уже прийдется тянуть с кредитки. Также этой суммы не хватает на одежду, отдых, отправить ребенка в лагерь и прочее
Форсия• 06 января 2025
У нас сейчас 50-60 тыс расход на троих, это с частной школой. Но конечно никаких развлечений нет, машины сейчас нет, путешествий тоже. Нормальное питание и недорогая одежда типа зара. Секция и репетиторы ребенку. Не болеем, профилактика раз в год, косметики нет, кроме одного крема раз в полгода, косметологов и салонов нет, кошка и собака сюда же входят. Это расчет за последние 3 мес, было на карте 157 тыс, все потратили. А, еще подарки на нг, недорогие в этот раз.
Дама_с_караваем• 06 января 2025
Ответ дляЦирк на дроті
Взагалі чому я тему цю створила.
Я про те що країна бідніє
У багатьох зп сіра або чорна. Тому розрахунок трохи невірний, але те , що багато за межею бідності, то так.
іронічна антитеза• 06 января 2025
1тис доларів на людину.
svitochkaa• 06 января 2025
Ответ дляЦирк на дроті
Взагалі чому я тему цю створила.
Я про те що країна бідніє
у меня две бабушки.давайте я вас пришлашу к ним в гости.за недельку плюс 10 кг аж бегом.не все так уж и плохо.а в городе у нас уже застройщикам негде строить-выперлись в села в поля.и уже фундаменты клепают.при чем села не так уж и рядом с городом.
svitochkaa• 06 января 2025
при такой страшной войне мы еще неплохо держимся и слава богу
svitochkaa• 06 января 2025
смотрела видео белгорода.сейчас.их авто одежду.у нас не хуже.по авто лучше у нас.и это богатая ресурсами страна...
svitochkaa• 06 января 2025
Ответ дляДа Щас же
Базовый уровень у каждого свой. Жилье тоже у всех разное. Кому-то 3000 в месяц зватит, а кому-то 20000. В кино сходить за 60 гривен или за 300? Одежда какая? С секонда или из магазина? На работу на машине ездить, на метро или пешком? Как вы предлагаете все это считать?
самый умный комент от вас
Алина-1240• 06 января 2025
На 20-25 можно выжить,при наличии своего жилья
Ms. Доброта• 06 января 2025
Ответ дляЦирк на дроті
Цікаво почути інші думки
Мова саме про базовий рівень.
Не прожитковий і не лухарі
в першу чергу залежить від місця проживання.
Обласний центр, маємо доход на 4 чол близько 40 тис, плюс мінус. Якраз покриває те що ви описали в старпості.
Кубик Рубика• 06 января 2025
на мою думку мінімально це:
10 тис грн на оселю + 10 тис грн на кожну людину

тобто живе людина одна = 20 тис грн
живуть вдвох = 30 тис грн
живуть втрьох = 40 тис грн і т.д.
СирОжино пирОжино• 06 января 2025
Ответ дляЦирк на дроті
Цікаво почути інші думки
Мова саме про базовий рівень.
Не прожитковий і не лухарі
Що для вас базовий рівень?
15000 для вищеописаного не достатньо.
1) мені важко прорахувати скільки витрачаю тільки на себе, так як проживаю не одна.
2) маю запаси з кращих і багатших часів. Тому при такому рості цін взагалі не знаю скільки коштуватиме при наступному поході в магазин мій шампунь, засоби догляду, кава, посуд чи постіль. Не кажучи вже про одяг і їжу.
3) Своє житло це добре, але воно може гостро потребувати ремонту. В мене старий бабушатнік з мебеллю 70-80их, старою газовою плитою і найгірше - паркетом, який наче пазл відривається від підлоги. Із своїм рівнем доходу я розумію, що вже ніколи не зароблю на повний ремонт. От старі паркетини, які відриваються при хотьбі це базовий рівень?
Тому мені навіть 40 тис. на людину не вистачить на розваги і новий одяг, я краще поступово куплятиму фарбу, карниз, пилесос і економитиму на кав´ярнях, новому одязі і дорогих продуктів.
Зараз в мене дохід 15-19 тис.грн/міс, не вистачає.
Да Щас же• 06 января 2025
Ответ дляЦирк на дроті
Взагалі чому я тему цю створила.
Я про те що країна бідніє
То есть до этой темы вы не понимали, что страна беднеет?
AnnaOst• 06 января 2025
Ответ дляМуркошечка
А зачем вас садик в Киеве, если вы в Германии?
Л-логіка)
Муркошечка• 06 января 2025
Ответ дляAnnaOst
Л-логіка)
Ну как бы да
Така бойова Я• 06 января 2025
Ответ дляЦирк на дроті
Думала кіно всюди однаково вартує 200 грн плюс 100 попкорн
Одяг новий але самий простий.
Авто середнє на сім´ю три чоловіка
Тут пишуть 10 тис на людину, яке авто може бути? Як з 30 тисяч в місяць відкласти на авто? Комуналка- 5000, їжа - 15000. Недавно сходила до стоматолога: карієс пролікувати неглибокий -70 дол, три зуба-210. При чому таким тоном говорить:типу 1000 грн .
Я не пишу про спорт чи англійську для дитини. Чи це вже не база? При такому доході на людину-авто і подорож вже не вписуються.
ДаЗдраПерма• 06 января 2025
Ответ дляДама_с_караваем
Хоча б 30 тис., а краще 40-50, тоді і подорожі і розваг більше
А ще краще 100 тис на людину, тоді ще більше подорожей, розваг та їжі
ДаЗдраПерма• 06 января 2025
Ответ дляMs. Анонимная
За 150-200грн день цілком нормально можна харчуватися (якщо самому готувати)
На тряпки ще умовно 100-200грн день
Комуналка середньо річне 4000міс. (тут питання на скіькох ділиться)

І того 12000+4000....якщо самі живети
Та ну, де це така комуналка? В середньому 1-1,5 тис. В мене в найхолодніші місяці навіть таких суми ніколи не було
Ms. Анонимная• 06 января 2025
Ответ дляДаЗдраПерма
Львів 3-х кімнатна, 1-1500 то тільки опалення і то коли тепло на вулиці
ДаЗдраПерма• 06 января 2025
Ответ дляMs. Анонимная
В нас коли тепло, то і 800 на опалення. А максимальна сума в найхолодніший місяць - 2,200. Але ж не 4 тис середньомісячна
У батьків у двокімнатний значно менше, вони навіть електрики менше спалюють.
Ms. Анонимная• 06 января 2025
Ответ дляДаЗдраПерма
ОСББ 700
світло 1500
гаряча вода 500
холодна вода 300
газ 300
опалення 800-2500
Може ще щось ....

середньо річне по теперішніх цінах вийде 4000
ДаЗдраПерма• 06 января 2025
Ответ дляMs. Анонимная
ОСББ 700
світло 1500
гаряча вода 500
холодна вода 300
газ 300
опалення 800-2500
Може ще щось ....

Ви ж зрозуміли, якщо я опишу все, то буде значно менше.
Ms. Анонимная• 06 января 2025
Ответ дляДаЗдраПерма
Ну і ...
Тоді вам значно більше на шмотки з їдою залишиться
Чи ви про що?
ДаЗдраПерма• 06 января 2025
Ответ дляMs. Анонимная
Ну і ...
Чи ви про що?
Про те, що все таки витрати на ’базовий рівень’ можуть значно відрізнятися. Наприклад, та ж комуналка.
А взагалі то здивована вашими високоми комунальними платежами.
Ms. Анонимная• 06 января 2025
Ответ дляДаЗдраПерма
Базовий рівень може відрізнятися як є бабло....а як його нема то і 15 000 досить пристойно....для більшості сімей цей показник не перевищує 10 000