lilu1990• 15 января 2025

Зеленський поїхав у Польщу

🫣🤫😏
Vittoria66• 16 января 2025
Ответ дляnata.ant
Та ні,обговорювали військову допомогу,так поляки писали
Так про військову допомогу так чи інакше торкалися в розмові при зустрічі. Але основною метою візиту Зеленського саме дозвіл на розшуки поховань жертв Волинської трагедії. Це політичний крок, і дуже вдалий на диво, щоб раз і на завжди закрити маніпуляції з польської сторони Волинською трагедією.
Руда Сова• 16 января 2025
Хайбывтик
Feel good• 16 января 2025
Ответ дляМимо_шла
Удалено администрацией...
почему этот дебильный коммент до сих пор на форуме?
Мимо_шла• 16 января 2025
Ответ дляFeel good
Вы же тоже ещё на форуме и я не жалуюсь
nata.ant• 16 января 2025
Ответ дляVittoria66
Ви почитайте,що там поляки написали після зустрічі,що не хоче Зеленський нічого вирішувати за волинську трагедію .А хоче вплинути на президентські вибори в Польщі
Vittoria66• 16 января 2025
Так вже вирішено і Україна дала офіційно дозвіл на розшук та ексгумації останків жертв Волинської трагедії. Менше читайте антиукраінські вкиди у польській пресі. Самій не смішно, що Зеленський хоче вплинути на вибори президента у Польщі.
Ważnym kontekstem wizyty jest przełomowa zgoda Kijowa na przeprowadzenie ekshumacji ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich. Prace poszukiwawcze rozpoczną się w Puźnikach, gdzie odkryto szczątki Polaków zamordowanych podczas II wojny światowej. Proces ekshumacyjny realizowany będzie przy współpracy Fundacji Wolność i Demokracja, Instytutu Pamięci Narodowej oraz ukraińskich ekspertów.
Historia zbrodni wołyńskiej pozostaje bolesnym elementem relacji polsko-ukraińskich. Według danych IPN, w latach 1943–1945 na Wołyniu oraz w Małopolsce Wschodniej zamordowano około 120 tysięcy Polaków. W ciągu ostatnich lat Polska wielokrotnie zabiegała o możliwość upamiętnienia ofiar i nadania im godnego pochówku. Wizyta prezydenta Zełenskiego jest postrzegana jako krok w kierunku pojednania, czego symbolicznym wyrazem było podpisane w 2023 roku orędzie - ’Przebaczenie i pojednanie’.