Чудовий каламбур• 15 января 2025
Результати рідинної цитології
Дівчата, прийшов аналіз, підкажіть будь ласка, може хто розуміє або стикався. Зазвичай був результат NILM, а цього разу таке(((. До лікаря на наступному тижні аж
Моль Моллівна• 15 января 2025
Ответ дляСкользкая
У вашій табличці якась маячня, ніби її складала пересічна людина без медичної освіти, зліпивши з того, що знайшла в інтернеті.
Ви уважно дивилися таблицю вище, що я прикріпила?
Ось вам детальніше, до якої категорії відноситься ASCUS, і в яких випадках присвоюється NILM за системою Bethesda.
Скользкая• 15 января 2025
Ответ дляМоль Моллівна
Беріть медичні статті за першоджерело, тоді не буде плутанини. У спрощеній табличці Березовської чорним по білому написано, що ASC-US та ASC-H за системою Bethesda відповідають плоскоклітинній атипії, але плоскоклітинна атипія не виключеє, проте аж ніяк не дорівнює запальному процесу, тож, розберіться з цими поняттями. Краще прочитайте уважно інформацію за посиланням.
Я мала і NILM, і ASCUS, звісно, бачила на власні очі результати, запитувала в лікаря, перерила купу інформації на цю тему. NILM може бути при запальному процесі, а ASCUS не є нормою та свідчить про атипію клітин.
Моль Моллівна• 15 января 2025
Ответ дляСкользкая
Мені було достатньо консультації онколога з диспансеру, не збираюсь нікого переконувать. Якщо вам так цікава глибина процесу, то проконсультуйтесь в судмедексперта про атипію клітин. На цьому відкланяюсь )
Скользкая• 16 января 2025
Ответ дляМоль Моллівна
Ви заплутались, потрібно розуміти детальніше, не потрібно привʼязуватись до умовної нумерації типів.
Спробую пояснити дуже спрощено. За новою системою є дві основних так званих категорії висновків щодо наявності або відсутності інтраепітеліальних уражень або злоякісних новоутворень - умовні негативна та позитивна категорії. Також, категорія інше.
Перша категорія NILM обʼєднує в собі усі можливі варації типів мазку (серед них і реактивні зміни включно із запальним процесом), при цьому атипових змін або злоякісних уражень епітелію не виявлено. Тобто, запальний процес сам по собі не є неоплазією або злоякісним новоутворенням, тому відноситься до умовно нормального типу.
Інша умовна категорія обʼєднує в собі аномальні зміни (атипові зміни, злоякісне ураження клітин тощо). Сюди входять: ASC-US, ASC-H, LSIL, HSIL тощо.
Дякую за пораду, але вона недоречна.
люблю_тортики• 14 февраля 2025
Ответ дляМоль Моллівна
Перездавати не раніше ніж 3-4 міс, краще через півроку, бо якщо зараз, то вам взагалі ложну дисплазію може показати. Треба, щоб те що вже нашкрябали щіткою - затягнулося добре.
Тобто, якщо я перездала цитологію через 10днів, влна недостовірна😳 Я не могла просто забрати скельця, бо перша була звичайна, не рідинна, і показала незрозуміло що( І лабораторія місцева, така собі мабуть.
Моль Моллівна• 14 февраля 2025
Ответ длялюблю_тортики
Вона може показати неправильно гірший варіант. Тобто якщо наприклад у вас свн 1, а ви пішли на наступний день перездавать, томоде показати сін 2-сін3, хоча в реальності там сін 1.
В вас вже відомий резульиат перездачі?
Чудовий каламбур
• 14 февраля 2025
Ответ длялюблю_тортики
Я була на прийомі у свого лікаря, в мене звичайний мазок показав молочницю ( хоча симптомів в мене не має зовсім, і я її не мала років з 15), тому сказала, що не варто хвилюватися, просто потрібно прослідкувати молочницю і невеличке запалення
люблю_тортики• 14 февраля 2025
Ответ дляМоль Моллівна
В вас вже відомий резульиат перездачі?
Та у мене відомий, але умене nilm, і точно все слово-в-слово, як було у мене весною, і як було у мами. І запальні включаючи репаративні. Сінево. Хоча весною біопсія (робила Вінниця) показала сін1. Але по іншій цитології, звичайній не рідинній, AGC-NOS, і щось там ще. Мене та лікар вже направляла на біопсію і вишкрібання цервікального. Хоча медсестра сказала, у них у кожної 5ї такий діагноз пишуть. А бакпосів сінево показав інфекцію, і це лише завдяки тому, що я за порадою іншого лікаря перездала пап і зробила бакпосів(здається, так) з чутливістю. Хоча і там у мене робили скрінінг фемофлор, інші аналізи по бактеріальному, а я не знала, як правильно шукати збудник, я думала все чисто. І та врачиха в сінево не посилала, а робили у себе, бо вони конкуренти. Я три дні чуть не посивіла з тим AGS-NOS, там довга історія про їхню реакцію, не дозвонитись було з інтерпретацією, нічого. Вона мені все казала на кольпоскопії ’чого ж ви так боїтесь того прижигання’, всього-то пару тисяч, а у мене біла частина на кольпоскопії навіть візуально менше, біле не таке виражене. По їх мазку запалення немає, сінево все ж трохи показує, а з запаленням не можна різати навіть біопсію. І тим більше з ігфекцією непролікованою. Для чого ж різати, якщо треба спочатку долікуватись. Мені весною біопсію взяли з запаленням, тепер шийка трохи нерівна( Хоча може бути права і їх лабораторія місцева, звісно, але все ж рідинна цитологія краща, якмені пояснили. Все трясусь, чи правильно визначили( Бо поки в Київ їхати ніяк.
Моль Моллівна• 14 февраля 2025
Ответ длялюблю_тортики
Я пам´ятаю вашу тему, ви з Умані? То ви перездали через 10днів рідинну цитологію і показало NILM?
люблю_тортики• 15 февраля 2025
Ответ дляМоль Моллівна
Так. Але сінево. А інша цитологія місцевої лабораторії AGS-NOS. Бакпосів інфекцію ентерокок faecalis, 10^5, хоча я взагалі не розумію, де вона могла взятись, душ двічі в день, після ’цієї’ процедури завжди. Почала пити ампіцилін від інфекції, болить шлунок( Свічки протефлазід, пам´ятала ж ніби фуфломіцин за 585грн, все одно купила, тепер читаю дійсно фуфломіцин. Кому з них вірити з діагнозом( Хоча AGS-NOS може бути і реакція на інфекцію, і такий резулььат не діагноз, але одна лікар взагалі сказала онкологія і цитологія дуже погана, ’бігом до онколога’. Я три дні місця собі не знаходила, на мамі досі обличчя немає. Кому вірити((( Хотіла тоді їхати в ’Ділу’, читаю тут що вони AGS теж зараз полюбляють ставити(
Моль Моллівна• 15 февраля 2025
Ответ длялюблю_тортики
Щиро за вас рада. Через пів року перездасте і вже будете знать. Просто якби шось там було не так, то зараз нілм би вам точно не показало. Діла дійсно почала часто писати аксус, тому сама там вже не здаю, шоб не переживать. Просто наступний раз підіть в державну до якогось хорошого лікаря хай вам візьме цитологію і відправте в csd новою поштою(може лікар і сама відправить, моя колись відправляла)
люблю_тортики• 15 февраля 2025
Ответ дляМоль Моллівна
Дякую Вам сердечно😇🤗❤️ Я як відкрила, трохи радісно офігіла, бо вже очікувала чого завгодно. Але в тому то й діло, що я не знаю, кому вірити. Я ж кажу, весною теж було нілм по сінево, а біопсія сін1 і сильне запалення, яке погано лікували, одна лікар взагалі лиш тержинан, інша теж якусь травку і на 3дні антибіотик. Я ще самолікувалась. Воно навіть те біле візуально менше, мені здається, вказано у висновку у вересні 20%ураження, зараз 10, але лікар сказала що не враховують відсоток ураження чомусь(І місцева лаб запалення не показує, сінево я так розумію трохи все ж побачила, запальні включаючи репаративні. AGS-NOS це не дуже добре теж, але це не рідинна, це звичайна, місцева, яка є у нас і в Білій церкві. В CSD приймають з Нової пошти? Бо я в Ділі запитувала, сказали лише привезти матеріпл передати кимось( Може й на краще( А Ви про ASCUS частий в Ділі як дізнались, скажіть будь ласка?
Моль Моллівна• 15 февраля 2025
Ответ длялюблю_тортики
Раніше в csd точно новою поштою приймали, як щараз не знаю, думаю в них на сайті можете спитать. Про ділу багато знайомих скаржилось.
Якщо вам в лікарні сказали, що ags пишуть кожній п´ятій, то там точно шось не те з лабораторією.