Суддя Київського райсуду Одеси Людмила Салтан вимагала $4000 за потрібне рішення за цивільним позовом, але детективи НАБУ її затримали. Щоб уникнути покарання, вона пішла в армію, але старі звички не кинула, з´ясували журналісти.
Суддя Київського районного суду Одеси Людмила Салтан хотіла уникнути покарання за корупційний злочин і мобілізувалася до ЗСУ. Однак під час несення служби її помітили у п´яному вигляді, з´ясували журналісти проєкту "Слідство.Інфо".
У квітні 2023 року Вища рада правосуддя (ВРП) відсторонила Салтан від виконання обов´язків судді після того, як її спіймали на хабарі за ухвалення потрібного рішення у цивільній справі. Восени 2024 року вирішила мобілізуватися, але на неї поскаржилося командування військової частини за те, що вона вживає алкоголь.
Людмила Салтан працювала суддею з 13 травня 2009 року. Як ідеться в рішенні Вищої ради правосуддя, у березні 2023 року вона запропонувала одній зі сторін спору $4000 за ухвалення потрібного рішення.
Про хабар вона сказала позивачеві прямо в службовому кабінеті. Салтан наголошувала, що гроші потрібно принести якомога швидше, адже вона йде у відпустку. Позивач не захотів давати хабар і написав заяву в НАБУ. Її затримали 29 березня 2023 року під час зустрічі з позивачем у машині судді на вулиці Маразліївській під час передачі грошей.
Служительці Феміди висунули підозру у вчиненні кримінального правопорушення за частиною 3 статті 368 КК України ("Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди"). За це їй загрожувало позбавлення волі строком від п´яти до десяти років без права обіймати певні посади та з конфіскацією майна.
Мобілізація до ВСУ для суддів: як це працює
Справу Салтан розглядає Вищий антикорупційний суд. У вересні 2024 року суддя вирішила мобілізуватися, її призначили на посаду матроса резерву запасної роти в 36-й окремій бригаді морської піхоти. З 24 жовтня Салтан проходила службу в іншій військовій частині.
Проте вже 5 грудня 2024 року Вища рада правосуддя (ВРП) отримала лист від командування військової частини, де служить Людмила Салтан, у якому йдеться про те, що від початку служби жінка не брала участі в бойових діях.
Відомо, що 27 листопада Салтан з´явилася на службі в стані алкогольного сп´яніння і на неї склали адмінпротокол. Справу слухатимуть у Малиновському районному суді Одеси, засідання ще не призначили.
Людмила Салтан не з´явилася на засідання 2-ї дисциплінарної палати ВРП, де розглядали дисциплінарну справу щодо неї. Разом з адвокатом вона подала клопотання з проханням зупинити розгляд справи через мобілізацію. Розгляд відклали на 29 січня 2025 року.
Це вже не перший випадок, коли мобілізовані судді вживають спиртне у військових частинах. Нещодавно ВРП звільнила суддю Деснянського райсуду Києва Світлану Колегаєву, яка скоїла ДТП у п´яному вигляді. Жінка мобілізувалася для уникнення відповідальності, але під час несення служби її спіймали у п´яному вигляді.
Will_Be...• 16 января в 16:16
у нас, в начале войны, когда ЗСУ считались крутыми, глава Саксаганского районного суда - Алексей Евтушенко был мобилизирован, жив, служит посей день, в боевой части, находится на ЛБЗ. Вот этот чувак - молодец, а тут, мало того, что знает, что никуда её не пошлют, так ещё и от уголовки пропетлять вышло.
Ответ дляWill_Be...
И по бухать тоже!
Olivia -8871• 16 января в 16:23
Ответ дляWill_Be...
Я думала, что он вернулся на посаду судьи
Will_Be...• 16 января в 16:25
Ответ дляOlivia -8871
Нету его в суде. По крайней мере, полгода назад, точно воевал. Муж с ним пересекался, вот и рассказал.
Olivia -8871• 16 января в 16:25
Ответ дляWill_Be...
Да, проверила. Он уже работает
Olivia -8871• 16 января в 16:25
Ответ дляWill_Be...
Сейчас уже ведёт дела
Olivia -8871• 16 января в 17:43
Ответ дляuma
А вот у трактористов никак не получается демобилизоваться… а судья уже на работу ходит 🤷♀️
Я тоже об этом подумала. Вот так бывает