Аль де Барановна• 16 января 2025
Кваліфікація психолога і психотерапевта
Читаю новий Закон України про охорону психічного здоров´я. І думаю, чи це реально щось змінить?
Ви коли звертались до психолога чи психотерапевта перевіряли наявність у нього диплома психолога чи сертифікатів про акредитацію?
Якщо все ж створять єдиний реєстр психотерапевтів, чи будете ви перевіряти, чи є там ваш спеціаліст?
Як думаєте, чи вплине це на вартість послуг?
Результат:
вже голосів:
5 (55.56%)
Перевіряла особисто диплом
3 (33.33%)
Йшла по рекомендації
1 (11.11%)
Довіряла своїй інтуїції
Мушля з Криму• 16 января 2025
Жоден з варіантів, тому почекаю сертифікації цих спеціалістів і спробую дати їм ще один шанс
Позаземний розум• 16 января 2025
Звісно це вплине на ціну, ніхто безкоштовно в реєстр вносити психологів не буде. Це ляже на плечі людей
Аль де Барановна
• 16 января 2025
Ответ дляtereska
Про психотерапевта якось дивно, його ніхто без диплому навіть розглядати не буде, як одиницю штату.
маю на увазі приватну практику і приватне звернення
Карусель-весель• 16 января 2025
Мой психолог с дипломом, практикующий психолог, еще и заведующая кафедры. Так я и в университет звонила, проверяла, на сайте универа ее искала.
Еще один психотерапевт в добробуте, там не проверяла. Но думаю, они не берут без диплома людей. В любом случае, я на это надеюсь, все таки, солидная частная клиника
Аль де Барановна
• 16 января 2025
Ответ дляБез образів
Психолог и психотерапевт вроде как две большие разницы.
різниця не така велика, як здається. В практичній роботі важко провести межу, де консультування, яким займається психолог, а де вже психотерапія, яку має право проводити психотерапевт.
Величезна різниця в якості і тривалості освіти.
Без образів• 16 января 2025
Ответ дляАль де Барановна
Приватна і так не дешева. Але зараз таке нашестя ´самсобіспеціаліст´ перекваліфікованих, або шкільних психологів, які одразу в консультування з розумним виглядом йдуть. Он, навіть знаменитий Чебан муть з екрану валить.
Аль де Барановна
• 16 января 2025
Ответ дляКарусель-весель
ну так, якщо ви звертаєтесь через клініку, то маєте сподівання, що диплом перевірить організація, яка прийняла на роботу цього спеціаліста.
Карусель-весель• 16 января 2025
Ответ дляБез образів
А чем вам школьный психолог не нравится? Моя сестра ходила к психологу, который и индивидуально практикует, и в школе работает. Ей очень понравилось. Реально помогла. Она ходила в индивидуальном порядке
Аль де Барановна
• 16 января 2025
Ответ дляБез образів
Чабан)
Він психіатр, над лікарями більший контроль.
ДаЗдраПерма• 16 января 2025
Нажаль що диплом, що всілякі сертифікати то пів біди. Професія складна і дуже...то ж фахівці вигорають і роблять помилки.
Аль де Барановна
• 16 января 2025
Ответ дляДаЗдраПерма
так, безумовно, роблять. Навіть хірурги роблять помилки, які коштують комусь життя. І чим більше вивчаєш медицину, тим страшніше стає звертатись до лікарів)) Бо стільки всьго знати і розуміти може тільки доктор Хаус))
Анютины ласки• 16 января 2025
Ответ дляБез образів
От Чабана мути не слышала
Аль де Барановна
• 16 января 2025
Ответ дляАнютины ласки
От Чабана мути не слышала
я теж нічого такого зараз не згадаю. Але ми всі не бездоганні)
Апофиозная• 16 января 2025
Мені як психологу більше всього цікаво, що саме за сертифікація психологів буде. Тому що на навчання психотерапії у мене грошей немає.
Хома з пастою• 16 января 2025
Ответ дляtereska
тю, так они не в штате. Работают как фопы со своими дипломами из инстаграмма
Аль де Барановна
• 16 января 2025
Ответ дляМушля з Криму
насправді вона вже має бути. Сертифікацію зараз проводять фахові асоціації, і всі акредитовані члени мають бути у них на сайті. Або принаймі спеціаліст має бути членом цієї фахової асоціації: гештальт, КПТ, EMDR, символ-драма, і тд.
дякую аж підскакую• 16 января 2025
Я шла по рекомендации, там подруга проверила все до и вместо меня 😂
Аль де Барановна
• 16 января 2025
Ответ дляАпофиозная
З психологами сама не розумію, тому що це ніби протирічить закону про освіту. Спеціаліст з вищою освітою психолога має достатню кваліфікацію для надання консультативних послуг.
З психотерапевтами трохи зрозуміліше.
Аль де Барановна
• 16 января 2025
Ответ дляХома з пастою
інстаграм насправді гарна площадка, тому що там публікують дипломи, сертификати і ви маєте змогу їх перевірити.
А то іноді заходиш на сторінку психолога, а там сто сертифікатів про годинні вебінари для широкого кола слухачів)
Хома з пастою• 16 января 2025
Ответ дляАль де Барановна
я про то, что получали диплом, прослушав в инстаграмме пару лекций. И уже специалист!
Аль де Барановна
• 16 января 2025
Ответ длядякую аж підскакую
теж варіант))
Рекомендація лікаря, якому довіряєте теж.
Аль де Барановна
• 16 января 2025
Ответ дляХома з пастою
ой це зло і біль як клієнтів, так і психологів.
Мені постійно лізе реклама типу ’стань професійним психологом з нуля за 2 тижні’)) а КПТ за 2 місяці))
Анютины ласки• 16 января 2025
Ссылаются в законе на какой-то порядок сертификации спецов в сфере псих.здоров’я. Я этот порядок не нахожу
Аль де Барановна
• 16 января 2025
Ответ дляАнютины ласки
этого еще нет. Еще только будут разрабатываться подзаконные акты.
Мольфарочка• 16 января 2025
Я шукала на платформах, там дипломи у відкритому доступі, у 95% освіта від мауп, я в розпачі
Мольфарочка• 16 января 2025
Ответ дляАль де Барановна
Кпт мене теж добило :) люди 6 років вчаться, а тут...
Мольфарочка• 16 января 2025
Ответ дляХома з пастою
То сертифікат, а не диплом.