У Вінниці чоловік відсудив у РФ компенсацію за постійний стрес
11.02.2025 Вінницький міський суд частково задовільнив позов місцевого жителя, який вимагав компенсацію моральної шкоди від Російської Федерації. Вінничанин розмір шкоди від агресії оцінив у 120 млн грн, а суд обмежився 100 тисячами гривень, які, згідно з рішенням, має виплатити країна-агресорка. Через незгоду чоловік вже подав апеляційну скаргу.
Із матеріалів справи зрозуміло, що вінничанин страждає від постійного стресу через повітряні тривоги, змушений перебувати в укриттях, втратив нормальний сон та роботу. До того ж 2022 року він перебував поблизу площі Перемоги, коли росіянами було завдано ракетного удару. І це лише пригнічило його стан.
У позові вінничанин наголошує, що Росія у 2014-му окупувала Крим, у 2022 році розпочала повномасштабне вторгнення, що спричинило йому особисто великої моральної шкоди. Тому він і вимагає компенсації.За рішенням суду першої інстанції позивачу мали б виплатити позивачеві 100 тис. грн компенсації, а держбюджету – судовий збір. Кошти мають стягнути з держави Росія.
Проте наразі справа перебуває на розгляді у Вінницькому апеляційному суді.
Зазначимо, у разі якщо позивач погодиться з рішенням про стягнення певної суми Державна виконавча служба має віднайти майно, яке належить РФ, та продати його, щоб забезпечити виплату чоловіку.