Ку-кусик• 11 февраля 2025
Поділити гроші між дітьми
Доброї ночі, порадниці. Прошу думки щодо поділу статків.
У мене двоє дітей. Старший підліток і менший молодший школяр. Тато меншого нажаль загинув і зараз я отримую компенсацію за його загибель. Ми були розлучені з чоловіком і старший йому не рідний. Ці гроші я на поточні витрати не витрачаю - достатньо заробляю сама. Коли ми жили разом різниці між дітьми не робили і я зараз не роблю - люблю обох. Але генетично і по документам тільки менший має право на компенсацію. Загальна сума велика і я не впевнена що якщо покласти всю на ім´я меншого сина це буде справедливо і піде йому на користь. Я боюся що такі гроші можуть спортити молодого хлопця. Крім компенсації молодшому дісталося все майно батька. А старший просто гарний хлопець. Нажаль забеспечити старшому за кілька років до його повноліття такий же старт я не зможу швидше за все.
Отже, я думаю чи варто ділити компенсацію між дітьми і якщо так то в яких долях? Одразу скажу що з колишнім чоловіком ми були у гарних стосунках і він дуже любив свого сина і приймав мого. Нажаль його волі з цього приводу я не знаю. Ми ніколи таке не обговорювали.
Love_Love_Love_• 12 февраля 2025
Ответ дляПаратруперсупер
Але вони виростуть. І молодший же прекрасно зрозуміє, що родина його обікрала. Ніде ж не написано, що він тупий.
Ок, от ви особисто взяли би і віддали всі гроші молодшій дитині, так? Відкрили б рахунок і все туди поставили, вірно?
Ответ дляКу-кусик
Нічого подібного я не писала. Будь ласка, не вводьте людей в оману. В мене немає ніяких долей ні в чому. Він мені тільки по секрету сказав де готівку приникав. Те все знайшла. Лежать - поки що не знайшла сили покласти дитині на рахунок. Вони ще ним пахнуть...
Тогда пардон, вы так неоднозначно написали про раздел, что выглядело , что третья часть - ваша.
В общем делайте как знаете. Не обидеть обоих скорее всего не выйдет. Знаете почему? Когда младший вырастет, он узнает 100% о том, что у него должна быть компенсация и сумму будет знать. Пофиг если вы не скажете, кто-то найдется обязательно. И у него будут вопросы.
Ситуация сложная очень:(
Ку-кусик
• 12 февраля 2025
Ответ дляЯжемать Мне можно
Ой, Автор, моєму вже 21, сам заробляє. Періодично щось як вчудить, хоч стій, хоч падай. Із останнього: купив BMV, металобрухт на наш погляд. Купу грошей витрачає на обслуговування, та без толку ту ненажеру годувати. Було б багато грошей - спустив би на авто і мотоцикл скільки б зміг.
Так це він свої так витрачає. А якби в 18 вони просто з´явилися, а не заробив, то боюся уявити
.
Того мені і страшно. Я теж такі історії знаю. Хочеться щоб гроші пішли на благо. Не знаю як це зробити правильно.
ГендиреХтор• 12 февраля 2025
Ответ дляКу-кусик
Теж висловлюю Вам і Вашій дитині співчуття😭 Може б Вам купити нерухомість якусь комерційну здавати в аренду, на зібрані кошти щось купите старшому. Стосовно молодшого ,побачите яким він виросте хлопцем, знаєте навіть у 18 років люди бувають дуже серйозними. Зараз ніхто не скаже як син себе може повести, а Вам треба зробити так , щоб зі своєї сторони все дати дітям найкраще.
І ще питання не по темі, скільки пенсії отримуєте на сина?
Яжемать Мне можно• 12 февраля 2025
Ответ дляКу-кусик
На себе оформити. Заплатите податок, зате спокійні будете і віддасте, коли побачите, що раціональність вже прийшла в голову.
Ку-кусик
• 12 февраля 2025
Ответ дляГитта Ягг
Ситуация сложная очень:(
Так, дякую, дійсно важка. Але форум наштовхнув мене на думку що гроші у 18 не будуть на благо жодному з них швидше за все. Треба думати як відтягнути момент передачі грошей. Наприклад озвучити що це внесок на іпотеку або на навчання. Але тоді я повинна їх мати в себе. Ось цього я і не хочу.
Яжемать Мне можно• 12 февраля 2025
Ответ дляГитта Ягг
Ситуация сложная очень:(
Ну тут питання. Мама може ті 5 млн гривень ( чи скільки там) просто залишити на рахунку. І у синових 18 на них купиш дулю з маком.
А може вкласти, зберегти як мінімум в валютному еквіваленті, як максимум примножити.
Якщо вона із 5 млн грн зробить 1 млн долл, то скільки вона повинна віддати сину? За логікою все його і мама права чіпати не має, то 5 млн гривень виходить?
Паратруперсупер• 12 февраля 2025
Ответ дляLove_Love_Love_
Ні. Бо їх інфляція зжере. Якщо на рахунок, то хоч долари/євро/фунти. Але так. Дитячі гроші це дитячі гроші. Якщо молодшого - то молодшого. Щоб не було чвар потім. Майно має належати власнику.
Ку-кусик
• 12 февраля 2025
Ответ дляГендиреХтор
Пенсія 70% грошового атестату. Зараз мінімально наче біля восьми. У сина більше. Залежно від вислуги, освіти, досвіду, посади. Для офіцерів як правило від 13.
Дякую за співчуття.
Я не хочу нерухомість в Україні. Чесно. В мене тепер 2 квартири в Ха і комерційна нерухомість мертвим вантажем. Ще і будинок зруйнований маленький дачний - ніякої компенсації.
На заході України для мене ринок перегрітий.
Не в Україні - задорого поки. Я планую іпотеку пізніше, але там перевірятимуть звідки гроші. Я вже говорила з банкірами - вони не радять купувати з долею тих грошей.
Дякую за співчуття.
Ку-кусик
• 12 февраля 2025
Ответ дляЯжемать Мне можно
Зараз мене точно тролем назвуть. У мене досить велика зп, отже податок буде 40%. Ні, не хочу я його платити.
Ку-кусик
• 12 февраля 2025
Ответ дляГитта Ягг
Смотря как вы их будете воспитывать и как они будут относиться к деньгам. Пока не вырастут безусловно, лучше не афишировать вообще существование этих денег. Ну и понятно, что если есть такая возможность их бы как-то перевести в валюту.
Перевожу у валюту. Діти про це все не знають. Але думаю знайдуться добрі люди і розкажуть з часом. Думаю вірогідно молодший спитає як виросте.
Ответ дляКу-кусик
Это даже без вопросов. Расскажут обязательно. Не свои так чужие «доброжелатели». Тут сомневаться даже не стоит.
Собственно потому и надо чтобы все было четко.
Стетоскопуло• 12 февраля 2025
Ответ дляКу-кусик
Я не дружина. Права на гроші не маю. Отримую як мама дитини.
Так ви самі відповіли на своє питання. Це гроші молодшої дитини. Молодша дитина втратила батька, за це держава сплачує йому компенсацію. До чого тут старший син?
Яжемать Мне можно• 12 февраля 2025
Ответ дляКу-кусик
Мабуть ми з вами в одній країні, мене 40 відсотків не дивує.
Тоді порівну на валютні рахунки.
Допоки менший доросте до 18, там точно буде щось набагато краще, ніж 5 млн грн, бо ще невідомо що на них купиш через багато років.
Для мене все логічно і зрозуміло: або мама просто не чіпає і є шанс отримати дірку від бублика; або мама вирішує як розпоряджатися, а ми знаємо яких знань і навиків потребує хоча б виведення на валютні рахунки, не кажучи вже про інвестиції.
Тоді порівну на валютні рахунки.
Копуша• 12 февраля 2025
Начнете делить не поровну, дети переругаются. Можно, конечно младшему 2/3, старшему-1/3, но пойдут вопросы и обиды. Пока поровну, потому как вы семья, а они дети, вопрос как бы не поднимается. Может купить пару маленьких квартир и сдать. И с этих денег откладывать на учебу и т.д. Захотят- съедут. Но и вам на пенсию ж что-то надо. Вы то их сейчас обеспечиваете, а они вас будут?
Мама Никитки-2• 12 февраля 2025
Ответ дляКу-кусик
Гроші приходять мені на картку. Тобто вони у мене. Я ними розпоряджаюся. В цьому і питння. Теоретично можу витрачати як хочу.
А хіба ви не отримуєтетаку ж суму як і молодший син?
Ку-кусик
• 12 февраля 2025
Ответ дляСтетоскопуло
Та як би і старший втратив батька. Він його виховував змалечку. Це жахливо але старший прожив з ним більше ніж рідний син.
Ку-кусик
• 12 февраля 2025
Ответ дляКопуша
Квартири в Україні? В нас вже їх є досить. В цій країні? Задорого. Не вистачить. Поки що потрібно нам всім житло купити тут для сім´ї так би мовити. В сімейне житло ті гроші по місцевому закону вкладати не можна або треба оформлювати на дитину в долях, що знову ж таки дуже не вигідно. Юридичні тонкощі.
Ку-кусик
• 12 февраля 2025
Ответ дляМама Никитки-2
Ні, ми були офіційно розлучені.
Копуша• 12 февраля 2025
Ответ дляКу-кусик
Почему нельзя? Зарплата у вас хорошая, значит могли просто наоткладывать. Если получился пролет с Харьковом, это ж не означает, что вообще везде в Украине плохо, а в Европе хорошо. Можно ипотекой оформить, кредитом, вытягивать на погашение частями. Киев посмотрите. По менталитету ближе, чем Западная. Да и сдать при случае сможете.
Мама Никитки-2• 12 февраля 2025
Ответ дляКу-кусик
Я і була дружиною. Просто якось псіханули і розвелися. Так і лишили. Разом ми не жили. Він приїжджав, залишався, проводили відпустки і т.ін. Інших дружин та дітей не мав. Батьки знаючи його останню волю відмовились від спадка. Все отримав наш син. Компенсацію розділили на трьох. Батьки її теж отримують. Питання в мене тільки про те, що отримує мій син.
Купить валюту різну. 50/ 50 і покладіть. Підросте меньший син, тоді в нього спитаєте, чи може він поділитись грошима зі старшим. Тоді і матимете відповідь. А щас це гроші меньшою дитини. Ви не маєте права ділити їх навпіл.
Стетоскопуло• 12 февраля 2025
Ответ дляКу-кусик
Це зрозуміло, але у старшої дитини є біологічний батько живий, а у молодшої немає. Юридично, нажаль він йому ніхто і ви також... Тут головне з розумом ці гроші вкласти і не залишитись з голою дупою. От коли ці гроші можна буде примножити в рази, тоді і про старшого сина можна думати. Але більша частина все одно повинна бути молодшому сину, це справедливо суто по людськи, але не за законом...
Мама Никитки-2• 12 февраля 2025
Ответ дляКу-кусик
Я не хочу писати деталі. Вибачте. Питання більше в моральній складовій. Сума буде достатньо велика. У обох дітей рахунки в британській інвестиційній компанії, куди я виводжу потихеньку гривні, що саме по собі не легко. Тобто я не хвилююся за надійність фондів, куди вкладу гроші. Я в цьому непогано розбираюся.
Удалено администрацией...
Ку-кусик
• 12 февраля 2025
Ответ дляКопуша
Після прильоту в мою дачу я боюся щось купувати в Україні. Молодший вже почав забувати мову. Я не думаю що йому знадобиться нерухомість в Україні. Я краще інвестую. В мене це краще виходить. Живучи закордоном здавати в Україні - те ще задоволення.
Неможна взяти ті гроші для іпотеки тут бо будуть перевіряти надходження на рахунок за останні 3 роки і там буде вказано джерело надходження з-за кордону. А відповідно до закону - все, що з-за кордону має оподатковуватися.
Яжемать Мне можно• 12 февраля 2025
Ответ дляМама Никитки-2
А інвестувати має право?
Ще раз: це не спадок.
Порада просто геніальна, людина каже вміє робити гроші з грошей, а їй радять скласти в купку і нафталіном присипати.
Ще раз: це не спадок.
Мама Никитки-2• 12 февраля 2025
Ответ дляКнопкотиць
Тобто Вам похєру, навіть розібратися, за зо Ви отримуєте кошти і чому загинув другий чоловік?!?!? Тоді про що ви тут пишете? Це лютий пісець!
Вона матиме 5 млн. Вже ж написала, що батьки чоловіка отримали свою частку Но відмовились від спадку.
Ку-кусик
• 12 февраля 2025
Ответ дляМама Никитки-2
Удалено администрацией...
Тобто Ви не можете повірити що діти можуть мати рахунки в інвестиційній компанії? Чому? Я Вам більше скажу, я вибрала ту, яка не бере комісії за операції по дитячим рахункам. Взагалі лафа. І ніяких податків вони не платять в межах певних сум. Насправді це дуже доступно і розповсюджено. Ніяких університетів закінчувати не треба. Те що Ви про це не чули не значить що цього не існує. Ви мені нагадуєте мудреців сліпих, що торкалися різних частин слона і робили висновки що воно таке...
Стетоскопуло• 12 февраля 2025
Ответ дляКу-кусик
І ще момент, раджу вам юридично позбавити першого чоловіка батьківських прав, якщо він вказаний у свідоцтві про народження дитини. Бо як правило, потім такі горе-татусі, під кінець життя, згадають про своїх дітей і через суд стягують з дітей пожиттєві аліменти на своє утримання.
Единорог помог• 12 февраля 2025
Соболезную вам. Трудный вопрос. Если мужчина растил старшего сына много лет и хорошо относился- я бы компенсацию делила на 2х детей. А наследство (имущество) уже младшему. У меня похожая ситуация, и у меня обида на маму потому что младшему брату всё, а мне ничего (разные отцы). А можете намекнуть в каких фондах счета у ваших детей?