Я шалунья• Изменено 16 февраля 2025

Порадьте з вибором оренди

дівчата, порадьте будь-ласка, бо голова кипить уже від думок.
Орендую студію за яку плачу половину своєї зп. Дорогувато для мене але беззаперечний плюс цієї квартири - вона в п´яти хвилинах пішки до моєї роботи. В обідню перерву приходжу додому відпочити, полежати. Величезний класний спортзал, у якому в мене 50% знижка як працівнику цієї компанії, також через дорогу від роботи і, відповідно, 5 хв до мого дому.
На днях отримала повідомлення від орендодавця що підіймає оренду з липня місяця ще на 5%. І або я до кінця лютого погоджуюся на ці умови, або вони починають розміщати оголошення по пошуку нового орендаря, вже по значно вищій ціні (це дорогий район і я знімаю по занищеній ціні з 2023 року). Дивлюсь оголошення на інші квартири/кімнати з ванною. В цьому районі нічого дешевше нема. Але! Є значно (майже вдвічі!) дешевші варіанти, до яких добиратися автобусом годину або й більше. Якби транспорт ходив регулярно, я б мабуть, не вагалася, але тут великі проблеми з ним. Тобто +~3 години щодено витрачати на дорогу, ну і обідню перерву я буду проводити за своїм робочим столом, тобто такої повноцінної перерви в мене вже не буде. Робота важка й нервова, допомагає те що є багато часу на відпочинок. Але ж, я б на оренді змогла б зекономити і відкласти непогану суму коштів якби поміняла житло!
А, забула додати, зараз є можливість тиждень через тиждень працювати з дому
Дякую що вислухали, хто дочитав до кінця - окрема дяка.
Створила опитування.
Результат:
вже голосів: 63
47 (74.6%) Дорожче житло біля роботи
15 (23.81%) Дешевше житло далеко від робот
1 (1.59%) Дивитись відповіді
Бутерброд и я• 16 февраля 2025
Дорога між домом та роботою - ваші сили та час. Якщо вони чогось варті - обирайте дорожчий варіант.
Курочка-чубаточка• 16 февраля 2025
всього лише 5%
Попа как у Кардашьян• 16 февраля 2025
Автор, я как человек, который от работы жил в часе езды, но жилье было дешевле, сейчас намного дороже, но работа 50 метров от дома, пишу , что лучше работа возле дома. Это кайф
Латвийские_Номера• 16 февраля 2025
Ви знервуєтесь годину їхати додому. А зекономлені кошти потратяться внікуди(
Метелик• 16 февраля 2025
я бы соглашалась на условия
следующий договор у вас все равно, на год снова
5% - посчитайте в деньгах
если допуститьт, что автобус ходит, как часы - проездной стоит от 60 до 120 долларов - МЕСЯЦ
не думаю, что у вас аренда эти 5% будет та же сумма. даже если у вас барчелор за 2000 - 5% - это всего стольник
автор Я шалунья • 16 февраля 2025
Ответ дляКурочка-чубаточка
всього лише 5%
мені і до цього було не те щоб сильно по кишені. Половина зарплати. Але комфорт. І коли я знімала цю квартиру, на роботі були умови лише пару днів у тиждень робота з дому.
Метелик• 16 февраля 2025
а сильно дешевле - на околицах - это сколько? вы 600 долларов секономите? ну, сразу 100 вычитайте на транспорт. плюс, всякие незапланированные расходы по дороге
и будет не выгодно, как ни крути
Мстящий за Зайца• 16 февраля 2025
Я бы каталась , тем более неделя через неделю работать.
Томатико• 16 февраля 2025
В нас ,така ж ситуація, знімаємо студентці. Підняв на 20&, з 450. Вирішили взимку перечекати і підшукувати інший варіант.
Метелик• 16 февраля 2025
еще допишу
вам нужно будет время на готовку тормозков, дома есть вы не сможете
а отсюда - нехватка времени - затраты на покупку готовой еды.
автор Я шалунья • 16 февраля 2025
Ответ дляМетелик
я бы соглашалась на условия
5% - посчитайте в деньгах
Дивіться, я плачу 1460. З липня буде 1520. Автобус нерегулярний. Але. На окраїні міста кімнати з ванною за 800... Тобто навіть якби не підняли. Починаю задумуватися. Я б могла зекономити стільки коштів шомісяці
Томатико• 16 февраля 2025
А взагалі, беззаперечно- ближче до роботи, але шукати дешевше
Метелик• 16 февраля 2025
Ответ дляЯ шалунья
еда - на работе, часто покупная. затраты
дорога - затраты
время - бесценно

либо, сразу на дельту берите машину, оно как раз так и будет. будете более мобильны. но экономии не будет
САМ_ТАКОЙ• 16 февраля 2025
автор, сейчас аренда растет.
вы просто живете рядом с работой и привыкли к этому.
если будете вставать на 1-1.5-2 часа раньше, тащиться на общественный транспорт, толкаться там. на работу будете приползать уже измочаленная. И вечером это опять надо повторить. Фактически жизни не будет, только работа и дорога

При аренде нового жилья вы заплатите залог
Непонятно, какие там соседи
В каком состоянии на самом деле жилье, нет ли скрытых проблем.
5% это совсем небольшая разница за спокойствие и комфорт

у вас сейчас есть свободное время, может стоит его направить на повышение квалификации, новые направления?
автор Я шалунья • 16 февраля 2025
Ответ дляМетелик
и будет не выгодно, как ни крути
так, десь 600-800. Але думки з´їдають просто. Пробки зранку, нерегулярний транспорт, невідомо які там сусіди попадуться. Я в минулому житлі не могла спати спокійно і сходити в туалет - все дуже сильно чути. На кухні борщі не понаварюєш, бо спільна. Ну якось так. Але 800 доларів (канадських) щомісяця. Блін.
Love_Love_Love_• 16 февраля 2025
За різницю в 600-800$ можна авто в кредит взяти
автор Я шалунья • 16 февраля 2025
Ответ дляМетелик
еще допишу
Так, і ще переживаю за умови самого житла. Чи комфортно мені там буде, маю дуже поганий досвід. Але ж гроші, немало грошей.
Кундалина• 16 февраля 2025
В Вашем случае-быстрее ищите овую квартиру в вашем районе. возможно попроще,возможно минут 20 дальше ходьбы от роботы...
Без комплексів• 16 февраля 2025
А де варіант нове житло і робота
Метелик• 16 февраля 2025
Ответ дляЯ шалунья
отож
я когда комнату сняла - было сложно
отдельная квартира, хоть и маленькая, все же отдельная квартира
хочу борщ варю, хочу на потолке вишу
Люблю_смаколики• 16 февраля 2025
Ответ дляLove_Love_Love_
А за разницу 60000-80000$ самолет. Только вот 5% от стоимости месячной аренды - это не 600-800$
Метелик• 16 февраля 2025
Ответ дляЯ шалунья
в каком вы городе? меня все терзают мысли про возвращение
если до 31 марта не вернусь, понимаю, что все...
не успела
Love_Love_Love_• 16 февраля 2025
Ответ дляЛюблю_смаколики
Ви читаєте на який комент я відповіла, чи не встигли так спішили нахамити?
автор Я шалунья • 16 февраля 2025
Ответ дляТоматико
Цей варіант нажаль неможливий. Я моніторю постійно. Цей район дуже дорогий, і мені пощастило зняти по хорошій ціні ще два роки тому. Як постійному зйомщику не мають права підіймати більш ніж на 5%, а так ця квартира буде дорожча.
Метелик• 16 февраля 2025
Ответ дляЛюблю_смаколики
почитайте всю тему
САМ_ТАКОЙ• 16 февраля 2025
Ответ дляЯ шалунья
У вас з/п небольшая для Канады и по сути уйма свободного времени
Может лучше расти в доходе?
Чем загонять себя в непонятные условия?
так то и в хостеле можно жить недорого или в комнате на 10 человек
Метелик• 16 февраля 2025
Ответ дляЯ шалунья
эх, можно, конечно замутить схемку с саблетом ))) но могут быть кансиквенсис ))))
автор Я шалунья • 16 февраля 2025
Ответ дляМетелик
дорога - затраты
время - бесценно

у мене й права є, але водити не вмію (отримувала 15 років тому і з тих пір за кермо не сідала). Страховка тут для тих хто без місцевого досвіду і на старій машині -зазмарна. Знайомий казав що платить 600дол щомісяця
Дую на вітер• 16 февраля 2025
Ответ дляЯ шалунья
Автор, они не даром дешевле на окраине, даже не думайте, вы замахаетесь ездить так далеко, это глупая идея.
Носки на подтяжках• 16 февраля 2025
Ответ дляЯ шалунья
60$ вас смущают? Даже в Украине это не играло бы такой огромной роли. А за границей это вообще не деньги