Ніка Найз• 16 февраля в 17:11

Пенсіонерів розділять на 5 категорій

В Україні готується щорічна березнева індексація пенсій, яка допоможе компенсувати інфляцію та зростання вартості життя. Водночас у мережі поширилися чутки про те, що у 2025 році індексація відбуватиметься за новими правилами, зокрема залежно від віку пенсіонерів.

Згідно з цими даними, деякі категорії громадян можуть отримати підвищення на 20-30%, тоді як інші нібито зіткнуться зі зменшенням виплат на 15-40%. Водночас “Стіна” посилається на сайт “На пенсії”, який також повідомив, що березнева індексація у 2025 році відбудеться, попри складну економічну ситуацію та воєнний стан. Про це повідомляє “Стіна”.

Офіційне підтвердження індексації надав президент України Володимир Зеленський. На розрахунок підвищення впливають рівень інфляції за 2024 рік і середній показник зростання заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески.

Формула розрахунку залишається незмінною: 50% від рівня інфляції за попередній рік плюс 50% від зростання середньої зарплати за останні три роки. За попередніми прогнозами Міністерства соціальної політики, пенсії можуть зрости приблизно на 10%. Остаточні розрахунки будуть опубліковані після уточнення економічних показників.

Варто зазначити, що інформація про зменшення пенсій внаслідок індексації є недостовірною. Індексація не може призвести до зниження виплат, адже її мета – підвищення рівня пенсійного забезпечення. Також твердження про залежність індексації від віку пенсіонерів не має офіційного підтвердження.

У 2024 році середній розмір збільшення після індексації становив 397 гривень, мінімальна доплата – 100 гривень, а максимальна – 1500 гривень.

Останнім часом у соцмережах та месенджерах, особливо у Telegram-каналах, поширюється багато чуток та фейків щодо пенсійної системи. Частина публікацій створюється для залучення підписників, а інколи за ними можуть стояти шахраї.

Фахівці закликають українців не довіряти сумнівним джерелам, не переходити за підозрілими посиланнями та не розголошувати персональні дані, оскільки це може призвести до витоку банківської інформації та фінансових втрат.
Valentina shop2020• 16 февраля в 17:17
Они уже пол года рассказываю про.индексацию,добавят 100 грн,а цены вырастут моментально
Малютка-0984• 16 февраля в 17:17
так 3 года уже з/п не поднимают...
Incol• 16 февраля в 17:25
Ответ дляValentina shop2020
На сьогодні 100 грн це просто фантик, літр молока і буханка хліба.
автор Ніка Найз • 16 февраля в 17:26
Ответ дляIncol
Не захотели 1000 брать, теперь 100 возьмете!
Valentina shop2020• 16 февраля в 17:26
Ответ дляIncol
Так и добавят,я и не сомневаюсь
автор Ніка Найз • 16 февраля в 17:26
Ответ дляМалютка-0984
так 3 года уже з/п не поднимают...
Зарплату надо поднимать тем кто работает, а не пинает на шее у державі!
Малютка-0984• 16 февраля в 17:27
Ответ дляНіка Найз
что за бред?)) что значит на шее ? у кого?)
автор Ніка Найз • 16 февраля в 17:28
Ответ дляМалютка-0984
всякие бюджеткники, учителя, БТИ, советы райсоветы, гослужба и пр нечисть которая только умеет взятки брать!
Малютка-0984• 16 февраля в 17:30
Ответ дляНіка Найз
интересно)) я вот экономист в университете, единственный...я кроме кабинета никого не вижу, на мне все! с кого интересно я могу взять взятку, расскажите, я пойду возьму)))
kanuka• 16 февраля в 17:30
Да, видела новость, и зарплату поднимут минималку до 55 грн час, 9.100 будет к осени А пенсии точно добавят, как обычно 5-100 грн потужно короче (
автор Ніка Найз • 16 февраля в 17:31
Ответ дляМалютка-0984
В Украине не нужно столько вузов сколько их есть сейчас!
Малютка-0984• 16 февраля в 17:31
Ответ дляНіка Найз
а ну да ну да, народ должен быть тупым, тогда им легче управлять, да)
автор Ніка Найз • 16 февраля в 17:32
Ответ дляМалютка-0984
Удалено администрацией...
автор Ніка Найз • 16 февраля в 17:50
Ответ дляМалютка-0984
Я права?
Incol• 16 февраля в 18:39
Ответ дляНіка Найз
А вчити і лікувати вас і ваших дітей буде штучний інтелект чи може самі собі робитимете видалення зубів ?
Доречі вчителі ніколи не були бюджетниками вашому розумінні, ні те ні се. А хто ви у нас ?
Малютка-0984• 16 февраля в 19:49
Ответ дляНіка Найз
Я права?
нет)
Малютка-0984• 16 февраля в 19:51
Ответ дляIncol
она содержантка)