Сірничок• 16 февраля в 18:00

Податок на нерухоме майно. Вам приходило таке з податкової?

Прийшло аж 4 аркуши, перерахували все майно, на кожен податок, і на квартиру 50 кв м і на хатинку-землянку без фундаменту і підлоги - 35 кв м, дісталось у спадок в глухому селі.
Повідомлення датується 8.08.2024, пишуть оплатити протягом 60 дн, потім пеня, але прийшло зараз у лютому 2025. Мама забрала лист не глядячи, а там таке щастя на моє імʼя. І суми не малі, по 1,5-2 тис на кожен обʼєкт за 2023 рік.
Комусь приходило таке? Як діяти правильно?... я трохи в паніці, не змитикую ніяк що це таке
ГейСюда• 16 февраля в 20:07
Ответ дляТихоЯ
Це податок на нерухоме майно, а не розкіш. Розкіш там зовсім інші квадратури і суми
Такого налога нет
Что за налог на роскошь?
ГейСюда• 16 февраля в 20:09
Ответ дляСірничок
На яку нерухомість прийшло? Читаю що кв більше 60 кв м, будинки від 120 кв м підлягають. А тут будинок давно під знесення.
У вас окрім цього майна, іншого немає?
ГейСюда• 16 февраля в 20:09
Ответ дляСірничок
Там підсумовуються усе майно
ГейСюда• 16 февраля в 20:11
Ответ дляСірничок
180 м має бути в сумі.
Будинок тільки 1 + 3 кв.
2 кв великі, там більше 60 кв м, але третя до 60 кв м.
Воно все сумується, а не кожне окремо
Намазюкана нішою• 17 февраля в 01:30
Ответ дляРання пташка
У вас є Дія? Чи платіжна картка якогось банку? Наприклад - Приватбанку.

Даже якщо немає жодних банківських карт - сходіть в свою податкову по місцю реєстрації (при собі мати паспорт, код та флешку) і за 5 хвилин вам зроблять цифровий підпис.
Есть карты конечно
автор Сірничок • 17 февраля в 05:14
Ответ длямегамоСГ
Усі ’зайві’ квадрати обкладаються податком. Чому по кожному об´єкту нараховано? навіть меншому за 60 кв? - бо оті ’зайві’ пропорційно розподілили по об´єктах. Якщо у різних містах, то ще й відсоток податку може бути різний.
Тоді не розумію чому 4 аркуши, по одному на кожен обʼєкт і такі суми. Усі квартири в Києві, будиночок в області.
автор Сірничок • 17 февраля в 05:16
Ответ дляГейСюда
Да, за 3 года назад могут насчитать, а в связи с ковидом сроки были приостановлены, то еще больше, чем за 3
Тоді в мене була ще 1 квартира до 60 кв м і цей малий будиночок. Хіба що це борг попередніх власників за всі роки
автор Сірничок • 17 февраля в 05:17
Ответ дляГейСюда
У вас окрім цього майна, іншого немає?
ділянка ще є, 17 соток, але там немає споруд ніяких, куплена декілька міс тому.
автор Сірничок • 17 февраля в 05:18
Ответ дляГейСюда
Воно все сумується, а не кожне окремо
Сумуються і квартири і будинок разом?
ГейСюда• 17 февраля в 09:14
Ответ дляСірничок
Сумуються і квартири і будинок разом?
Да
мегамоСГ• 17 февраля в 09:25
Ответ дляСірничок
Ви чуєте? -Пропорційно по кожному об´єкту нарахували й виставили.

Наприклад, у вас у сумі по усіх чотирьох об´єктах перебір у 120 кв.м. - (який там у вас % податку незнаю, залежить від регіону, припустимо 1% від мінімалки у тому році- це 67грн за м.кв.) тобто 120м.кв*67грн=8400грн податку загалом. Це розподілено на усі квартири таким чином: якщо загальна площа = 100% вашої нерухомості й у вас з них неоподатковуваних квадратів 40% і 60% оподатковуваних, то по кожному об´єкту виписали окремо нарахування на ці 60% площі, 4 об´єкти = 4 аркуші нарахувань.
Порахуйте, там у бумажці усе вказано, якщо сума інша то може, якийсь борг чи пеня. Мені приходило усе точно по моїм підрахункам.
Тётя Хрюша• 17 февраля в 15:30
Ответ длямегамоСГ

А они могут задним числом насчитать, была в Дпи в том году и они сказали что нет долгов
автор Сірничок • 18 февраля в 23:08
Ответ длямегамоСГ

Ні, в мене немає аж такої кількості кв м. Якщо 2 тис грн це лише частка по кожній квартирі то це дуже велика кільк- кв м має бути.
мегамоСГ• 19 февраля в 08:18
Ответ дляСірничок
Ну як немає, ви ж самі написали. Це 317м.кв. Відняти 180 неоподатковуваних то вийде аж 137м.кв за які податок треба платити.
автор Сірничок • 21 февраля в 00:07
Ответ длямегамоСГ
Ок. Рахую
В документі написано ставка податку 1,5, тобто 137*1,5=205,5
205,5*12 міс=2466 грн. А в мене на кожну квартиру 1,5-2,5 тис грн.
Чи я не правильно рахую? на що потрібно помножити 1,5?
мегамоСГ• 21 февраля в 11:57
Ответ дляСірничок
Ок. Рахую
1,5% від мінімалки на той рік, за який нараховано податок. Там, у бланку усе написано, графи підписані, є зноски, ну почитайте їх хоч чи шо. Або йдіть краще в податкову.
автор Сірничок • 21 февраля в 22:42
Ответ длямегамоСГ
Там нічого не зрозуміло. Їх нафоткала мама як вміє( Я не в Україні. Сайт податкового кабінету не відкривається в мене.
Дякую