Сірничок• 16 февраля в 18:00

Податок на нерухоме майно. Вам приходило таке з податкової?

Прийшло аж 4 аркуши, перерахували все майно, на кожен податок, і на квартиру 50 кв м і на хатинку-землянку без фундаменту і підлоги - 35 кв м, дісталось у спадок в глухому селі.
Повідомлення датується 8.08.2024, пишуть оплатити протягом 60 дн, потім пеня, але прийшло зараз у лютому 2025. Мама забрала лист не глядячи, а там таке щастя на моє імʼя. І суми не малі, по 1,5-2 тис на кожен обʼєкт за 2023 рік.
Комусь приходило таке? Як діяти правильно?... я трохи в паніці, не змитикую ніяк що це таке
ТихоЯ• 16 февраля в 18:35
Ответ дляЖинси на дитину
Тобто автор забула, що не оплатила податок при оформленні спадщини?
Ви розумієте, що це буде розписано в листі, а не називатися ’податком за нерухоме майно’.
Автор пише конкретно про податок на нерухоме майно, а не податок на спадок. Це різні види податків.
Жинси на дитину• 16 февраля в 18:36
Ответ дляТихоЯ
Де я писала, що в автора податок на спадок?

Дайте відповідь на мої запитання до вас
ТихоЯ• 16 февраля в 18:38
Ответ дляЖинси на дитину
А я про що написали?
Не платиться податок на квартиру до 60 кв і будинок 120.
Де я не так написала? Все, що вище цих квадратів - ’податок на розкіш’.

Який ще є податок на нерухоме майно ДО цих лімітів?
Ви вперто не хочете читати і плутаєте ці 2 різні податки. Податок на розкіш має фіксовану сумму і приміняється не на нещасні умовні 5-20 кв.м сверх пільгових 60. Точні параметри вказані в законі, я на пам´ятт їх не пам´ятаю і заради вашої цікавості шукати не буду. Якось самі пошукайте
Жинси на дитину• 16 февраля в 18:41
Ответ дляТихоЯ
Якраз це і є податок ’на розкіш’ , який нароховується не на умовні, а на конктерні 5 або 30 кв метрів.(переліміт)

Більше ніяких податків на нерухоме майно нема.

Хотіли ’поумнічать’?
ЖующаЯКонфету• 16 февраля в 18:47
Дівчата не сперечайтеся. Податку на розкіш просто не існує.
Згідно ПКУ є податок на землю (на всю площу ділянки), податок на нерухоме майно (на площу понад пільгову 60-12-180 м.) І транспортний податок на автомобілі (фіксована ставка).
ТихоЯ• 16 февраля в 18:48
Ответ дляЖинси на дитину

Хотіли ’поумнічать’?
Жинси на дитину• 16 февраля в 18:51
Ответ дляТихоЯ
фото
Для чого мені цей недолугий заголовок?
Закон не гуглиться? 🤣
Жинси на дитину• 16 февраля в 18:52
Ответ дляЖующаЯКонфету
Це його умовна назва, тобто понад норму. Це якраз і нарухували автору. ТихоЯ доказує, що існує ще податок на нерухоме майно і не може відповісти який саме. Якщо ліміти площі не вищі вказаних законом, більше ніяких податків нема.
ЖующаЯКонфету• 16 февраля в 18:54
Ответ дляЖинси на дитину
Речі потрібно називати своїми назвами, аби уникнути суперечок
автор Сірничок • 16 февраля в 18:55
Ответ дляГейСюда
Правильно действовать - оплатить в течение 60 дней, иначе будет пеня
Це вже неможливо, описано в темі
Жинси на дитину• 16 февраля в 18:55
Ответ дляЖующаЯКонфету
Де я що і не так назвала?
автор Сірничок • 16 февраля в 18:57
Ответ дляУспокойся_Успокойся
Скажите, а эта ’радость’ пришла как? По обычной почте?
Листом з повідомленням.
Мама побачила в поштовому ящику (я прописана у кв батьків) сповіщення забрати лист на укрпошті, пішла забрала.
автор Сірничок • 16 февраля в 18:58
Ответ дляГейСюда
Мне по обычной почте. Там даже, если не получили, считается врученным
На яку нерухомість прийшло? Читаю що кв більше 60 кв м, будинки від 120 кв м підлягають. А тут будинок давно під знесення.
автор Сірничок • 16 февраля в 18:59
Ответ дляЖинси на дитину
То ж явно вам не за квартиру 50 кв і будинок 35 кв нарахували.
Не платиться податок на квартиру до 60 кв, будинок 120.
Значить у вас переліміт.
Напевно посумували все. Але дім тільки один, зовсім ніякий, під знесення
автор Сірничок • 16 февраля в 18:59
Ответ дляТётя Хрюша
Сходите в налоговую, пусть обьяснят что и как. Можно взять все доки по кв.
Зараз не можу, не вдома.
Жинси на дитину• 16 февраля в 19:00
Ответ дляСірничок
Вони його не бачать. Вам нарахували на квадрати, які понад норму.
автор Сірничок • 16 февраля в 19:01
Ответ дляБЦАшка
Дивні суми, там немає заборгованості за 2022 рік? Мені теж прийшов лист влітку 2024, забрала ось на днях тільки, бо не проживаю за адресою. Але на квартиру 65 кв, податок біля 180 грн. Заплатила 300, з розрахунку на штраф. Зайшла в податковий кабінет, там все можна подивитись і розписано
На будиночок така сума, на інше по 1,5-2 тис грн, написано за податковий період 2023. Можливо від регіону залежить сума, тому що будиночок в селі, а кв в Києві.
Не знала про подат.кабінет. Дякую за підказку. Це кожен може зареєструватись?
Жинси на дитину• 16 февраля в 19:03
Ответ дляСірничок
Яке інше?

Автор, у вас вус відклеївся
автор Сірничок • 16 февраля в 19:03
Ответ дляРання пташка
Спадок від родичів не першої лінії? Від тітки/дядька?

Податок на землю всі платять від моменту оформлення кадастрового номеру. По квартирі - то в вас вона, мабуть, не одна.

Ваша мама правильно зробила, що забрала листи. Ви нарешті почнете розбиратися з тим, що заборгували.
Спадок від тата.
Цікаво заборгувала вперше бачачи такі листи.
На землю нічого не прийшло, тільки на житло.
Жинси на дитину• 16 февраля в 19:04
Ответ дляСірничок
Спадок від тата.
На землю прийде після 1 квітня
автор Сірничок • 16 февраля в 19:04
Ответ дляБарабасиха
А у нас на квартиру 64 квадрати 80 грн.
Підкажіть яке місто?
Жинси на дитину• 16 февраля в 19:07
Автор, рахується ліміт не на кожну квартиру, а сумується. Якщо у вас одна квартира 45 кв, а інша 50, то вам нарахують податок на 35 кв метрів.
Те ж саме з будинком.

Земля - кожна ділянка має своє призначення, а відповідно і різну вартість податку.
автор Сірничок • 16 февраля в 19:08
Ответ дляРання пташка
Можливо там податок на спадщину. Бо автор пише, що ’дісталось у спадок в глухому селі.’
Є такий податок? Це було 10 років тому, договір дарування, тато живий.
Жинси на дитину• 16 февраля в 19:09
Ответ дляСірничок
Перша лінія - нема податку, якщо спадок
автор Сірничок • 16 февраля в 19:09
Ответ дляТётя Хрюша
А что они задним числом считают? За прошлые годы, при том что не было писем. Как столько автору насчитали
Так, це вперше прийшло. Деякими кв володію мало часу, не могла набігти така пеня. Може ще за попередників нарахували
Жинси на дитину• 16 февраля в 19:10
Ответ дляСірничок
Крім пені є штраф, за невчасну оплату
автор Сірничок • 16 февраля в 19:10
Ответ длямегамоСГ
Ну то вам на 5м.кв. нарахували, а якщо у автора пару квартир по 75 кв.(наприклад) та будинок, може ще не один (який би не був - йде як житловий, значить сумується з іншими житловими квадратами)
Так, дві інші кв великі, але володію нещодавно. А метраж буд сумується з кв, це не 2 різні категорії?
автор Сірничок • 16 февраля в 19:12
Ответ дляЖующаЯКонфету
Припинити паніку. Розбиратися з об´єктами, податками. З тієї інформації, що ви написали, ваша нерухомість підпадає під пільги в 180 м. і не оподатковується. Але, здається, ви не про все написали)
180 м має бути в сумі.
Будинок тільки 1 + 3 кв.
2 кв великі, там більше 60 кв м, але третя до 60 кв м.
автор Сірничок • 16 февраля в 19:13
Ответ дляЖинси на дитину
:)
Автор, пишіть сюди перелік квартир, будинків, землі і їх площ. Зараз порахуємо :)
Написала)
Будинок: 35
Кв: 59+88+135.
автор Сірничок • 16 февраля в 19:15
Ответ дляРання пташка
У нотаріуса зразу платять платежі по оформленню майна. Сам податок нараховує податкова протягом року після вступу в спадщину спадкоємцями НЕ першої лінії.
В знаєте від кого автор отримала будиночок?
Я Не правильно виразилась. Тато живий, це було через договір дарування, там земля і будиночок цей. Я ним не користуюсь, батьки їздять як до городу.