Раптово не стало моєї дуже близької людини. Вчора було 9 днів... В моєму дитинстві вона була мені як мама. Безмежна любов до мене завжди відчувалась і зараз теж... Останні роки ми не спілкувались, просто жили в своїх життях. Хоча від інших родичів час від часу я завжди знала як вона і як в неї справи. Передавала привіти і вітання їй через її сина. За останні шість років в мене сталися неприємні події в моєму житті пов´язані з моєю донькою, з чоловіком і я була замкнена в собі, не могла не з кім спілкуватись. Зверталась навіть до психіатрів і якийсь час була на антидепресантах, але мені це не допомогло. І от зараз накрило несподівано це горе втрати. Нічого не передбачало біди, все сталося раптово і неочікувано. Для мене світ перевернувся, все інше стало не важливим... Відчуваю велику провину, що не бачились довго не спілкувались. Не справляюсь, безвихідь і життя немає ніяких сенсів... Я розумію, що треба відволікатись, і таке інше... Я не витягую це горе....так складно мені ще ніколи не було... Я відчуваю себе самою в цьому великому світі, наодинці з великим горем... Я нікому не бажаю пережити подібне, але якщо вам було дано пройти схожий важкий досвід, поділіться що вам допомогло навчитися жити з цим далі?
Молчавочка• 06 марта в 14:41
Я не знаю як воно діє, я не віруюча до того ж, але пораджу поставити свічку в церкві, за упокій і царство небесне покійному. Це допомагає морально і дуже сильно.
Царевна в уггах• 06 марта в 14:42
поговоріть з цією людиною так, ніби вона вас чує
я вірю, що нас чують з небес
Ёшки_Матрёшки• 06 марта в 14:43
Ответ дляЦаревна в уггах
я вірю, що нас чують з небес
Так, мені це допомогало.
Включиити уяву що ця людина поряд.
Стрекоза любви• 06 марта в 14:43
В кожної людини процес переживання горя різний. Універсальних порад немає. Вам потрібно пережити всі ті емоції, які ви зараз маєте. Враховуючи, що зараз ще рана дуже свіжа, мало часу пройшло. Не спішіть.
Крию матом страшно• 06 марта в 14:45
Я майже два роки намагаюсь пережити. І ще не пережила. Тільки час допомагає. І психолог, якщо відчуваєте, що самі не вигрібаєте.
Летала_НаМетле• 06 марта в 14:48
Один раз сходите на кладбище и поговорите с этим человеком. Поделитесь всем, что болит. Как переживать утрату безболезненно не знаю. Лично мне только время помогло и новые дела.
Млинці зі смайликом• 06 марта в 14:48
Вы ищете поводы для горевания и ухватились за эту смерть, чтоб опять себя ввести в стресс?
Летала_НаМетле• 06 марта в 14:49
Ответ дляnatt25
Я так і роблю всі ці дні, кожного дня
Я бы не рекомендовала обращаться к ней каждый день. Так Вы только зацикливаться будете все больше и больше. Воспоминаний много. Так можно весь день разговаривать самой с собой.
Блакитна устриця• 06 марта в 14:49
Тримайтесь, горе треба пережити,з часом буде легше. Не варто впадати у відчай, можете не вірити,але Ви не одна в цьому світі. Є місце,де Небо на землі- це Храм. Наші усопші рідні чекають на нашу молитву та милостиню за них. Замовте псалтир за неї за упокій, а за себе та близьких о здравии.
Бажано у монастирі.
Ответ дляЦаревна в уггах
а чому ви перестали спілкуватися, якщо були такі близькі?
Бо отака я сволота, не можу по іншому себе зараз назвати.... Мабуть жаліла себе, варилась тільки в своїх особистих сімейних проблемах, про які нікому не хотіла казати... уникала спілкувань і побачень з родичами з усіма.
Ответ дляКрию матом страшно
Знаючи розцінки на психологів - не потягну.... І не дуже в це вірю. (Моя донька зараз вчиться на психолога, закінчує бакалаврат, я розчарована в цій професії....)
Ответ дляSo_so
Во всех ситуациях я помню, что у меня есть дети. Вот чтобы не происходило со мной - мои дети не должны за это расплачиваться.
Поэтому буквально (сейчас это высказывание Фридриха первого вообще ’звучит’) - война войной, а обед по расписанию.
Это держит мои эмоции в узде
Моїй доньці зараз 20 років. Стараюсь при ній стримуватись....
Крию матом страшно• 06 марта в 14:58
Ответ дляnatt25
Я ходила. І мені допомогло. Півроку. Спочатку щотижня, потім раз на два тижні, і в кінці вже раз на місяць. Але в мене був безкоштовно, тому фінансово не напряжно
Жерица ночи• 06 марта в 15:01
такой дорогой человек был, что аж узнавали новости через других родственников. по-моему вам нехер делать. вы, наверное, не работаете. а то откуда у вас столько времени страдать.
Смурфетта• 06 марта в 15:05
Ответ дляnatt25
Не знаю як відволіктись, нікого немає поряд.
Автор, не зацикливайтесь на прошлом, подумайте, что бы вы могли сделать, чтобы он/она гордилась вами? Оглянитесь - вокруг полно тех, кому нужна помощь, сделайте что-то в память о вашем дорогом человеке, чтобы другие тоже запомнили ее.
Паратруперсупер• 06 марта в 15:08
Не згадуйте нічого.... Заборонять собі згадувати моменти з цією людиною, це зввучить грубо, але ви роздираєте собі душу. Думайте ця людина прожила своє хороше життя, так вам буде легше. Ви жалкуєте за втратою бо вам було добре з нею, вона вам була корисна чи психологічно, поговорити, пожаліти і тд, чи матеріально. Це звучить жорстоко але буде легше, ви доросла, не дитину, вам потрібно самі себе підтримувати, або знайти заміну цій людині яка дасть вам ті ж відчуття хоч на цей важкий період, навіть хтось чужий вийдіть в парк і з кимось поговорити. Ідеально якщо є рідні і родичі які підтримали, але часто їх немає. Я все це пройшла, після похорону жити не хотіла, а мені тільки 40, займіть розум і руки, з кожним днем буде легше, через рік будете здорові повністю. Через місяць вже на 50% легше, це пройде, не ходити на могилку, не дивитись фото, максимум зайняти розум іншим. Співчуваю, це дуже важко, але це всі проходять.
ШанельКуКу• 06 марта в 15:10
Ответ дляnatt25
Спеціально не закривала анонімні коментарі, щоб таке почути.
Авторе, а й справді… Ну ви ж якось роками жили без цієї людини. І справлялися зі своїми проблемами. То й зараз справитесь. У вас є сімʼя, ви точно не одні у світі. Вище написали, що ви знайшли причину для горювання.
Якщо не сприймати це буквально, а постаратися зрозуміти, то все може так і бути. Ваша багаторічна напруга знайшла вихід таким чином.
Вам потрібно знайти спосіб взяти під контроль свій стрес, ментальні проблеми, тривожність, може депресію (якщо вона є).
Як це зробити без антидепресантів та психотерапевтів я не пораджу. Бо я лікувалась саме так.
Ответ дляКрию матом страшно
А як може бути безкоштовно? Добре що ви потрапили до такого спеціаліста що зміг вам допомогти🙏
Дама с заначкой• 06 марта в 15:13
У моєї мами є одне, але дуже дієве слово « не розхитуйся». Тепер це і моє кодове слово. Я його згадую в будь-якій ситуації. Бо коли несе, то єдине, що врятує, це супротив і тверезий погляд. Так, я дозволяю собі понити, поревіти, пожалітися, навіть поорати, чи поговорити з собою вголос, але тільки якийсь час. А потім зціплюю зуби і не дозволяю собі розхитуватися, бо так і з орбіти можна вилетіти.
Вас гнітить провина, то покайтеся, розкажіть чесно, за що ви відчуваєте провину. Не важливо кому( психологу, Богу, чи першому зустрічному), але чесно. І бажано зробити це найшвидше. Бо по перше, вас затягує цей стан, не треба, щоб свідомість звикала до нього, по друге, ваше життя минає, а це самопобиття ні на що не впливає, окрім вас. Усвідомте свій гріх( зізнайтесь собі), покайтеся( зізнайтеся світу), відпустіть ( попросіть пробачення щиро)
Крию матом страшно• 06 марта в 15:14
Ответ дляnatt25
Я - член сім´ї загиблого. В кожному місті є організації, які надають безкоштовну психологічну допомогу таким сім´ям.
Пушка заряджена• 06 марта в 15:14
Мені здається що ця втрата стала останньою краплею яка запустила ваші імоції.
Ви переживали тяжкі часи, але напевно ’ тримались’ були сильною.
І ось ця втрата нарешті стала останнім камінчиком що ви признали - ви не тягнете. Ви слабка.
Але на справді це дуже добре що зараз емоції виходять назовні.
Плачте, сумуйте за всим лихим що сталось у вас в житті. Ці сльози вас очистять, і дадуть поштовх до нового життя