Ніка Найз• 18 марта в 20:06

Нацбанк України готується до впровадження цифрової валюти

Національний банк України планує запуск цифрової гривні — інноваційної форми національної валюти, яка має на меті підвищити прозорість фінансових операцій і прискорити цифровізацію економіки.

Нова валюта, яку тестуватимуть у рамках пілотного проєкту, стане доступною для підприємців та фізичних осіб. Учасники зможуть здійснювати автоматизовані платежі, використовуючи цифрові гаманці. Процес впровадження включатиме перевірку технологічної бази, безпеки транзакцій та ефективності інтеграції нової форми грошей у фінансову систему.

За словами представників НБУ, ключовою метою проєкту є створення надійного інструменту, який посилить контроль за грошовими потоками, водночас відкривши нові можливості для бізнесу та державних програм.

Цифрова гривня стане вагомим кроком у розвитку фінансових технологій і створить основу для конкурентоспроможної економіки майбутнього.

Нагадаємо, що станом на вівторок, 18 березня, НБУ встановив офіційний курс на рівні 41,43 гривні за один долар. Офіційний курс гривні до євро становить 45,16.

Підписуйтесь на Перший Бізнесовий в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!
Vicky-A• 18 марта в 20:10
А потім знову якийсь збій - сосите лапу
автор Ніка Найз • 18 марта в 20:21
Ответ дляVicky-A
А потім знову якийсь збій - сосите лапу
Цифровую
Svetrise• 18 марта в 20:25
Використання цифрової валюти може супроводжуватися такими ризиками:

Порушення конфіденційності інформації. За замовчуванням всі транзакції за участю цифрової валюти підлягають фінансовому моніторингу, вони відстежуються, фіксуються та перевіряються. Накопичена особиста інформація про контрагентів та їх рахунки може бути викрадена та використана з метою маніпулювання чи шахрайства.
Обмеження використання в межах політично-правового режиму. Жорсткий контроль з боку держави дозволяє легко вводити обмеження на сфери використання цифрової валюти. Її обіг може використовуватися як інструмент лобіювання інтересів окремих осіб або обмеження прав і свобод громадян.
Підвищений ризик кіберзагроз. Масовий характер використання цифрової валюти приваблює шахраїв, а накопичення віртуальної фінансової інформації провокує хакерські атаки. Ним регулярно піддаються приватні мережі та інформаційні системи критичної інфраструктури України зокрема, тому поява централізованого банку фінансової інформації стане ціллю № 1 для кібератак, що загрожує збитками та витоком конфіденційної інформації.
https://ideabank.ua/uk/experts/tsyfrova-valyuta-cb...
автор Ніка Найз • 18 марта в 20:26
Ответ дляSvetrise

Ничего страшного не прочла!