Ніка Найз• 20 марта в 13:02

«Оберіг» знає навіть про тих, хто не оновлював дані і не спілкувався з ТЦК

Минулого року ВРУ ухвалила закон, згідно з нормами якого військовозобов’язані чоловіки та жінки віком від 18 до 60 років повинні були оновити свої облікові дані в ТЦК. Дехто свідомо відмовився від виконання цієї норми законодавства, сподіваючись уникнути призову. Хід думок був простий ─ якщо не оновити дані, то й «система» не знатиме нічого про людину. Та вони помилялися.

Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко розповіла, що навіть без особистого оновлення даних в ТЦК реєстр «Оберіг» отримує відомості про військовозобов’язаних. З літа 2024 року реєстр наповнюють даними про чоловіків 16–60 років. Завдяки обміну відомостями з іншими державними реєстрами, «Оберіг» «бачить» інформацію про тих, хто ніколи не ставав на військовий облік і не відвідував ТЦК. Відомості про військовозобов’язаних беруть з Єдиного демографічного реєстру і системи Державної міграційної служби.

Молодих чоловіків віком від 16 до 25 років ставлять на військовий облік автоматично. Їм не потрібно звертатися до ТЦК і проходити ВЛК. Військовозобов’язані віком від 18 років можуть згенерувати військово-обліковий документ у застосунку «Резерв+».

Міноборони планує проводити автоматичний облік чоловіків віком 16-25 років протягом року. Після цього відомство оприлюднить результати експерименту. Наразі процес ще триває, оскільки команда продовжує перевіряти інформацію через неповні дані.

«Ми отримали від інших відомств великий масив даних для взяття на облік чоловіків віком від 17 до 25 років. Наразі триває їхня постановка на облік. Масив даних може бути неповним, тому наша команда додатково перевіряє інформацію. Це дещо уповільнює процес, але гарантує надійність», — зауважила Катерина Черногоренко.

Чоловіки віком від 25 до 60 років поки що не можуть стати на військовий облік автоматично. Ті, кому виповнилося 25 років, мають особисто з’явитися до ТЦК за місцем реєстрації, де працівник внесе їхні дані вручну. Дистанційно можна лише оновити облікову інформацію.

За словами заступниці міністра, команда вже готова впровадити автоматичну постановку на облік для всіх військовозобов’язаних чоловіків в Україні. Однак для цього необхідно ухвалити відповідні законодавчі зміни. Наразі Міноборони не повідомляє, коли саме можуть внести ці зміни.
Мимо_шла• 20 марта в 13:04
Ну и супер,значит штрафы за не обновления данных выписывать не имеют права
автор Ніка Найз • 20 марта в 13:05
Ответ дляМимо_шла
Почему?
Мимо_шла• 20 марта в 13:05
Ответ дляНіка Найз
Почему?
Потому что все данные они могут вытянуть из реестров, а значит обновлять их не надо
автор Ніка Найз • 20 марта в 13:06
Ответ дляМимо_шла
Кроме ВВК! А это и есть штраф!
Мимо_шла• 20 марта в 13:07
Ответ дляНіка Найз
Кроме ВВК! А это и есть штраф!
Удалено администрацией...
ТА7НЯ7• 20 марта в 13:08
А те кто на оккупированных .
Мимо_шла• 20 марта в 13:10
Ответ дляТА7НЯ7
А те кто на оккупированных .
Оштрафуют когда деоккупируют😁
nata.ant• 20 марта в 13:11
Ага знають,тоді б ні в кого не було статусу потребує уточнення в тцк)
ТА7НЯ7• 20 марта в 13:18
Ответ дляМимо_шла
Оштрафуют когда деоккупируют😁
Я к тому что как их внесут в обериг.....
автор Ніка Найз • 20 марта в 13:22
Ответ дляМимо_шла
Реестры говорят лишь о том, что человек жив и находится на территории Украины! Остальные данные уже обновляются в ТЦК! Так что с помощью Оберига штрафы сейчас выписываются очень легко, а зачастую автоматически!
автор Ніка Найз • 20 марта в 13:23
Ответ дляТА7НЯ7
Всех автоматом из реестров перекатывают в Обериг, а потом отдельно уже идут кто обновился!
begovelik• 20 марта в 13:28
Плявать
ТА7НЯ7• 20 марта в 13:29
Ответ дляНіка Найз
А из каких реестров? Как понять человек есть в этих реестрах? Ни разу в жизни не был нигде трудоустроен..... Выдали паспорт в 16 лет и ИНН на этом всё.....
Мимо_шла• 20 марта в 13:30
Ответ дляНіка Найз
Ага, особенно про нахождение на территории Украины)
Мой брат уже гражданин Канады,выехал в 2014 году, а на старый адрес прописки приходят письма с просьбой уточнить данные 😁
автор Ніка Найз • 20 марта в 13:31
Ответ дляТА7НЯ7
В Вашем случае их как минимум два! Первый налоговый ИНН, второй паспортная база данных, и если есть 18 лет то еще избирательный реестр! Если права то еще база ГАИ наверное..
автор Ніка Найз • 20 марта в 13:31
Ответ дляМимо_шла
Вы не путайте рееестр миграционной службы с бумагами ТЦК которые десятилетиями лежали на полках!
ТА7НЯ7• 20 марта в 13:31
Ответ дляНіка Найз
для паспартов книжечки тоже есть паспортная база?
автор Ніка Найз • 20 марта в 13:32
Ответ дляТА7НЯ7
Обязательно! Форма номер какая то..не помню уже..
автор Ніка Найз • 20 марта в 13:32
Ответ дляТА7НЯ7
Даже на Новой почте есть своя база данных и наверное она очень не маленькая!
ТА7НЯ7• 20 марта в 13:33
Ответ дляНіка Найз
не регились там
автор Ніка Найз • 20 марта в 13:33
Ответ дляТА7НЯ7
не регились там
Значит вас там нет!
автор Ніка Найз • 20 марта в 13:33
Ответ дляТА7НЯ7
не регились там
Забыла! Еще есть базы РАКС, умершие, рожденные, браки, разводы.
автор Ніка Найз • 20 марта в 13:34
Ну конечно империя ПФУ не может без реестра!
ТА7НЯ7• 20 марта в 13:34
Ответ дляНіка Найз
чистый паспорт
автор Ніка Найз • 20 марта в 13:34
Ответ дляТА7НЯ7
чистый паспорт
Что значит чистый?
ТА7НЯ7• 20 марта в 13:35
Ответ дляНіка Найз
Что значит чистый?
не женился не разводился
автор Ніка Найз • 20 марта в 13:36
Ответ дляТА7НЯ7
не женился не разводился
Главное что родился и исполнилось 16! Этого достаточно!
автор Ніка Найз • 20 марта в 13:37
Хэлси наверное тоже можно считать базой раз ее подключили к ВВК ТЦК!
автор Ніка Найз • 20 марта в 13:40
Ответ дляМимо_шла
Ну допустим узнали они что есть такой мужик ФИО 18-60, живет там то, паспорт серия номер такой то, ИНН такой то, жив. Это не обновление данных! В таких случаях Резерв пишет ’требуется обновление данных’!
ТА7НЯ7• 20 марта в 13:41
Ответ дляМимо_шла
Ну он же от украинского не отказывался....