Паспортний стіл• 23 марта в 13:45

Орхідея. Як їй допомогти?

Вітаю. Дівчата, не маю досвіду за доглядом орхідей. Подарували майже рік тому. Як відцвілась, на тому й все. Один листочок тільки випустила. Маю таке листя, на фото видно. Що можна зробити? Що їй не вистачає? Буду рада всім порадам.
Бриджит_Фрикандо• 23 марта в 13:51
На фото на листьях ожог от солнечных лучей.
Кто крайний?• 23 марта в 13:54
Поставте в прозоре кашпо. На одному з фото видно, що корені посохли. Спробуйте підживити. Пошкоджені листки вже не жильці, хоча б нові росли нормальні. Сфоткайте корені.
Ждушечка• 23 марта в 13:54
Покажіть стан коренів, і розкажіть як і коли поливаєте, де стоїть?
Масяня Я• 23 марта в 13:56
Мої орхідеї всі одночасно стали м´якими, листя, як вухо слона, що з ними?
Так точно!• 23 марта в 13:58
Ответ дляМасяня Я
Зневоднені
автор Паспортний стіл • 23 марта в 14:07
Ответ дляКто крайний?
А чим краще підживити? Купити щось в магазині?
автор Паспортний стіл • 23 марта в 14:11
Ответ дляЖдушечка
Вище додала фото коренів. Горщик стоїть на столі, який стоїть поряд з вікном. Сонця в тій кімнаті практично не буває. Тому і поставила поближче до вікна. Зараз збиралась її полити, оскільки раніше вичитала, що потрібно орієнтуватись на коріння. Які зараз світлі. Горщик ставлю у більшу миску з водою, тобто зверху не поливаю. Листки протираю ватним диском простою водою
автор Паспортний стіл • 23 марта в 14:14
Ответ дляБриджит_Фрикандо
Не можу сказати, що сонце було пекуче біля неї. Але стверджувати не буду. А що можна зробити? Бо воно якось збільшується.
Кто крайний?• 23 марта в 14:43
Ответ дляПаспортний стіл
Корені в землі ? Пересадіть в спеціальний субстат для орхідей. Підживки у всіх магазинах продаються. Я купувала в АТБ львівського виробництва в рожевій банці. Хороша підживка.
Кто крайний?• 23 марта в 14:49
Ответ дляПаспортний стіл
Я не заморочуюсь з мисками, наливаю відстояну воду в кашпо, залишаю на 2 години, коріння вбирають скільки їм потрібно, потім те що залишилось зливаю з кашпо. Ще колись підживлювала водою з часником. В 1 л банку налити воду, кинути туди зубчик часнику, дати настоятися пару годин.
годовасик• 23 марта в 15:33
Убрать с яркого солнца и не втыкать на нее(я серьезно,чем больше внимания, тем скорее вчахнет)
Ждушечка• 23 марта в 15:34
Дуже часто буває така підстава, як маленький горщик із моху. У якому спочатку росла орхудея і потім як підросла його просто садять у більший. Раджу розкопати і перевірити і якщо так і є, то пінцетом витягнути мох.
І по фото видно, що грунт дуже мілкої фракції, тож можна легко залити і коріння всередині почне гнити
Ждушечка• 23 марта в 15:36
Ответ дляПаспортний стіл
А мені не схоже на сліди від сонячного опіку. Сфотографуйте шийку рослини і перевірте чи всі листочки плотні біля шийки
автор Паспортний стіл • 23 марта в 16:56
Ответ дляЖдушечка
Таке ви фото підійде? Бо я не дуже розумію, де та саме шийка
автор Паспортний стіл • 23 марта в 16:57
Ответ дляКто крайний?
Та то і не земля, і не прям така кора. Щось незрозуміле)))
автор Паспортний стіл • 23 марта в 16:59
Ответ дляКто крайний?
Дякую за пораду. Але хтось проти такого добрива, поставив негативну реакцію
автор Паспортний стіл • 23 марта в 17:00
Ответ дляЖдушечка
Та ніби коріння і не гниле. Але вже зрозуміла, що краще пересадити. Вище теж радять
Ждушечка• 23 марта в 17:22
Ответ дляПаспортний стіл
Фото не зовсім чітке і трохи не зрозуміло, чи мені здається там є якійсь темні плями???
Просто чого допитуюсь, якщо пішло якесь гниття, то скоріше за все якщо не зачистити, то рослина загине.
Добре все перевірте, розкопайте шийку, вона трохи заглибоко і дуже мілкий грунт. Але якщо будете пересаджувати, то теж не можна у дуже крупний садити. Взагалі якщо немає якихось серйозних проблем, то краще не пересаджувати. Тільки якщо гниле коріння, або щось із шийкою, то треба все зачистити і обробити, наприклад корицею, щоб воно підсохло. Після пересадки орхідея дуже довго відходе.
Бриджит_Фрикандо• 23 марта в 19:27
Ответ дляПаспортний стіл
Достаточно просто утренних солнечных лучей, ничего не сделать, этот лист погибнет.
автор Паспортний стіл • 23 марта в 22:32
Ответ дляЖдушечка
Я правильно зрозуміла, що зачистити значить- вирізати пошкодження і засипати корицею?
ЛеньГуглить_правда• 23 марта в 23:47
Ответ дляПаспортний стіл
правильно
Ждушечка• 24 марта в 19:52
Ответ дляПаспортний стіл
Сподіваюсь ви там ще все не покрамсали???? Бо спочатку треба було розібрати зверху і добре роздивитися що там
автор Паспортний стіл • 24 марта в 23:23
Ответ дляЖдушечка
))) Та самі кінці листочків не трогала. А роздивилась, що там був ще такий листок біля основи. То я те вирізала і обробила корицею. Не дуже полюбляю ці орхідеї, бігати за ними. Але вже вона є, тому мушу щось робити. Бо люблю квіти доглянуті.
Ждушечка• 24 марта в 23:28
Ну так ви верхній шар прибрали? Розкопали шийку? У вас фото не чіткі і незрозуміло чи є чорне на тому нижньому листочку біля шийки??? Бо якщо є, то треба обережно прибрати щоб не було гнилого
автор Паспортний стіл • 25 марта в 18:20
Ответ дляЖдушечка
Нічого ж я не розкопувала. Ви ж писали, що краще не трогати і не пересаджувати. Ніби сам стовбур орхідейки впорядку
Ждушечка• 26 марта в 01:11
Я писала прибрати трохи верхнього шару, бо глибоко орхідея посажена. І заодно видно буде чи немає моху.
А пересаджувати тільки якщо проблеми.
автор Паспортний стіл • 26 марта в 01:16
Ответ дляЖдушечка
А пересаджувати тільки якщо проблеми.
А якщо мох є, то її треба ж повністю тоді витягувати, щоб забрати його. То вже і пересадити можна.
Ждушечка• 26 марта в 01:17
Ответ дляПаспортний стіл
Якщо є мох, то можна легко витягнути пінцетом, не обов´язково пересаджувати
автор Паспортний стіл • 26 марта в 01:20
Ответ дляЖдушечка
Добренько, тоді ще й це намагатимусь зробити. А чим цей мох заважає? Щоб хоч знати
Ждушечка• 26 марта в 01:26
Ответ дляПаспортний стіл
Мох дуже довго буде просихати, а то і взагалі постійно буде мокрим. І тоді шийка орхідеї просто почне гнити. Орхідеї це епіфіти, вони у природі ростуть на стовбурі. Обов´язково для них щоб корні просихали, якщо постійно заливати, то почнуть гнити корні. Тому краще для неї коли кора не сильно мілка, щоб равномірно просихало, був доступ повітря і навіть світла для коренів